Як видалити себе з Інтернету

Хочете перенести свої дані далеко від цифрового світу? Неприємний момент перейшов у вірусний характер, або ви спровокували неправильну групу в соціальних мережах? Можливо, останні новини дали вам переосмислити свою присутність в Інтернеті та хочете взяти більше контролю над своєю конфіденційністю. Повністю стерти свою присутність в Інтернеті непросто; завдяки зростанню практики збору та відстеження особистих даних деяку інформацію буде неможливо видалити. Наприклад, якщо ваша інформація знаходиться в темній мережі, її зняття може зажадати правоохоронних органів.

На щастя, однак, існує різниця між повним стиранням Інтернету і їх стає важко знайти. Якщо вам хочеться знайти складніше в Інтернеті, ви можете мінімізувати вплив громадськості. Ось самостійний посібник із очищення та прибирання своєї присутності в Інтернеті.

Слово попередження

Майте на увазі, що за деяких обставин відсутність публічної інформації в Інтернеті може стати знаком проти вас. Наприклад, директори з людських ресурсів та корпоративні рекрутери часто шукають потенційних кандидатів до найму. Якщо у них нічого не знайти, це може не спрацювати на вашу користь. Якщо це так, подумайте про стратегічне вирішення питання щодо того, що залишається та що йде. Розмістіть інформацію, яку ви хочете, щоб рекрутери бачили, а професійні профілі, такі як LinkedIn, легко знайти.

1. Відключіть ці облікові записи в соціальних мережах

Ви знаходитесь у Facebook, Pinterest, Instagram, LinkedIn чи Twitter? Якщо це так, ви хочете почати з прибирання будинку та видалення цих облікових записів. Якщо у вас всього один, два чи три, стрибайте прямо; чотири або більше, і ви можете розглянути можливість створення контрольного списку. На жаль, не існує універсального процесу “видалити мене” для облікових записів соціальних медіа чи онлайн-служб. Вам потрібно буде відвідати кожного постачальника самостійно, щоб дізнатись про їх процес.

Дивись також: 
Як не дати Facebook відстежувати вас у мережі
15 порад щодо покращення безпеки та конфіденційності у Facebook
Кінцевий посібник щодо конфіденційності Instagram

Способи стирання облікових записів соціальних мереж проходять більш гладко:

  • Спершу спробуйте створити резервну копію даних. Будь-які приємні фотографії, особливі побажання або цікаві дискусії, які ви хочете провести? Якщо у постачальника є можливість завантажити вашу інформацію або медіа, використовуйте її. Завантажуйте зображення, знімайте скріншоти, експортуйте контакти, які ви хочете зберегти, якщо ви не знаєте, що їх зберегли в іншому місці.
  • Перевірте мову під час процесу та переконайтесь, що ви фактично видаляєте свій профіль. Наприклад, Facebook робить різницю між “Видалення” і “Дезактивація”. Facebook видаляє лише “видалені” акаунти. Якщо ви деактивуєте свій обліковий запис, вся інформація залишатиметься збереженою, якщо ви вирішите повторно активувати її в майбутньому.
  • Зверніть увагу на повідомлення, надані під час видалення облікового запису. Чи видалить службу ваш обліковий запис протягом 24 годин, одного тижня чи через місяць? Деякі компанії не видалять автоматично, щоб уникнути запитів користувачів, які передумали або забули зробити резервну копію. Чи рекомендує сайт будь-які інші дії з вашого боку, наприклад, видалення програми зі свого пристрою?
  • Видаліть те, що ви можете, щоб прискорити процес. Якщо ви знаєте, що ваш обліковий запис залишиться ще 30 днів, ви можете видалити деяку інформацію раніше. Пам’ятайте, що деякі дані, такі як електронна пошта та ім’я, можуть потребувати, поки сервіс не буде стертий.
  • Розгляньте швидку перевірку Загальних положень та умов сайту. Хороший TOS викладе очікування щодо того, коли є інформація видалено, і слід зазначити, якщо інформацію неможливо очистити. Будьте в курсі, у деяких випадках ви не зможете знищити інформацію. Від служби може знадобитися зберігання певних даних як частинних законних вимог щодо збереження.
  • Слідкуйте за обліковими записами після первинних запитів. Якщо протягом 30 днів жодних дій не було, а ваша інформація залишається, слідкуйте за цим. Ваш запит міг бути просто заміщений!

2. Видаліть усі інші облікові записи в Інтернеті, включаючи покупки, онлайн-інструменти

Ви коли-небудь подавали ставки на предмет на eBay? Ви ходите по магазинах в Amazon чи регулярно читаєте статті через онлайн-підписку на журнал Wired? Ці веб-сайти ведуть облік того, що ви купуєте та переглядаєте в Інтернеті, і ці дані потім використовуються для повторного націлення, часто в сторонніх оголошеннях.

Складіть список веб-сайтів та служб, якими ви користуєтесь, та видаліть, які облікові записи ви можете. Так само, як і сайти соціальних медіа, для деяких акаунтів це буде простіше, ніж інші. Можливо, ви зможете видалити свій обліковий запис одним натисканням кнопки, або вам може знадобитися звернутися до постачальника послуг. Не дивуйтеся, якщо постачальник послуг попросить вас підтвердити свою особу. Зрештою, веб-сайти та сервіси також потребують захисту від шахраїв.

Хоча видалення облікових записів для онлайн-сервісів може бути складним вибором, якщо ви часто використовуєте сайти, якщо мова йде про ваші онлайн-дані, кожен біт рахується. Майте на увазі, що чим більше облікових записів ви залишаєте відкритими, тим менше вашої присутності в Інтернеті ви можете стерти.

3. Розпочніть пошук свого імені, електронної пошти, телефону та адреси

Відкрийте Google і запустіть пошук, використовуючи своє ім’я в цитатах. Після цього знайдіть свою електронну адресу, домашню адресу та особистий номер телефону, а потім спробуйте ще раз з іншими пошуковими системами. Розгляньте інші популярні сервіси, зокрема DuckDuckGo, Bing, Yahoo та Dogpile, які можуть забезпечити різні результати. Ці пошуки покажуть, яку особисту інформацію у вас є, яку легко знайти. Не дивуйтеся, якщо ви також знайдете інших, хто поділиться вашим іменем; це дійсно величезний світ там!

Ви також можете перевірити haveibeenpwned.com щоб перевірити, чи не було порушено вашу інформацію через основні порушення даних.  Хоча ви не зможете видалити інформацію про витік, це дасть уявлення про те, що доступно у темній павутині.

4. Зверніться до власників сайтів і попросіть, щоб вони стерли вашу інформацію

Хоча деякі веб-сайти дозволять вам увійти та видалити свої дані, інші сайти можуть зажадати більше зусиль. Можливо, вам доведеться безпосередньо зв’язатися з власником веб-сайту та зробити офіційний запит. Перевірте, чи веб-сайт надає допомогу щодо видалення даних, а якщо такого розділу не існує, знайдіть, як зв’язатись із відповідальною компанією чи особою.

Деякі поради, коли звертатися:

  • Завжди тримайте це ввічливо та професійно.
  • Знати свої права. Залежно від того, де ви та власник перебуваєте, може бути законний пріоритет для видалення вашої інформації.
  • Уникайте надсилання вкладень або посилань на інші сайти. Зважаючи на характер інтернет-злому, багато веб-майстрів насторожено ставляться до вкладених файлів або посилань, які надходять із невідомих раніше електронних листів. У деяких є фільтри спаму, які негайно карантують підозрілі повідомлення.
  • Слідувати. Власники веб-сайтів, як і всі інші, можуть зайнятися і забути; Ваш електронний лист, можливо, був загублений у звичайному перемиканні. Можливо також, що контактне повідомлення електронної пошти, яке ви знайдете на веб-сайті, перевіряється лише щодня або щотижня. Якщо через тиждень вам ще не доводиться чути, зробіть глибокий вдих, будьте професійні та знову дотягнітьсь.
  • Ніколи не загрожуйте веб-майстру або власнику сайту. Мало того, що немає гарантії, що така тактика спрацює, але й насправді може дати відсіч. Ваші комунікації можуть бути перенесені в соціальні медіа та стати ще неможливішими.
  • Бути специфічним. Ваші запити повинні містити URL-адреси веб-сторінок, які містять інформацію, яку потрібно видалити. Вкажіть, яку інформацію ви хочете видалити.

5. Видаліть себе від застарілих результатів пошуку

Іноді навіть після того, як ви видалите свою інформацію з веб-сайту, ви все одно відображаєтесь в результатах пошуку. Що дає? У цьому випадку пошукова система може витягувати власний “кеш” сторінки задовго після редагування сайту. Для цього вам знадобиться інструмент: див. “Видалення застарілого вмісту” для Google або “Інструмент для видалення вмісту Bing”. На жаль, ви можете знайти не всі сторінки, які можна видалити: можуть бути юридичні причини, чому пошуковій системі потрібно зберігати цей кеш. Однак, якщо ви зобов’язані стерти дані в Інтернеті, видалення застарілих результатів пошуку, безумовно, варто спробувати.

6. Перевірте Інтернет-архів і машину зворотного зв’язку

Ще в 2001 році деякі архівісти намагалися почати архівувати Інтернет. Машина Wayback, призначена як інструмент для науковців, тепер містить 25 петабайтів даних. Цей інструмент може містити особисту інформацію у своєму архіві, якщо ця інформація колись була загальнодоступною на веб-сайті, включаючи закриті сайти. Ви можете здійснити пошук в Інтернет-архіві за адресою https://archive.org/advancedsearch.php та зв’язатися з командою за адресою [email protected], щоб запитати про видалення інформації.

7. Перевірте закони про конфіденційність вашої країни

Закони про конфіденційність залежать від країни та провінції, а деякі мають більшу вагу, ніж інші. Залежно від місця проживання, закон може підтримувати ваші запити та заявки на видалення. Якщо ви живете в Ваші персональні дані Європейського Союзу підпадають під дію Загального регламенту захисту даних (GDPR), яка включає статтю 17, право на стирання (“право бути забутим”). Каліфорнійський закон про конфіденційність споживачів, який набуває чинності з 2020 року, включає подібне положення. У розділі 1798.105 законопроекту зазначено:

“(A) Споживач має право вимагати від підприємства видалити будь-яку особисту інформацію про споживача, яку бізнес зібрав у споживача.”

Дізнайтеся, які закони про конфіденційність вашої країни чи держави. Якщо GDPR, CCCPA чи застосовується аналогічний закон, зверніться за допомогою до регіонального уповноваженого з питань конфіденційності чи офісу. Можливо, можливо подати офіційну скаргу, коли бізнесу потрібно буде надати будь-які юридичні причини для їх відмови у виконанні вимог або загрожувати здоровенним штрафом.

Дивись також: Що таке законопроект про конфіденційність споживачів?

8. Переваги та недоліки веб-сайтів видалення

Коли ви видаляєте дані про сайти, ви, ймовірно, будете працювати на веб-сайтах, які пропонують почати або завершити процес. За певну плату ці сервіси шукатимуть в Інтернеті вашу інформацію та прочистять все, що вони можуть, пропонуючи економію часу альтернативу підходу “робити сам”. Існують певні переваги таких інструментів Видали мене і Deseat.me: разом із заощадженням часу, вони можуть мати кращі пошукові функції і можуть самостійно знайти більше, ніж ви можете.

Недоліки використання веб-сайтів для видалення в Інтернеті зводиться до вартості та довіри. Програмне забезпечення для управління репутацією може дорогувати, особливо, якщо вам, можливо, доведеться запускати послугу не один раз. З інформацією, що додається до Інтернету другими, деякі сайти пропонують підписки лише для того, щоб бути в курсі всього.

Інший привід використання сайтів для видалення полягає в тому, що вони потребують вас, щоб ви в першу чергу надали їм особисту інформацію. Інструменти для видалення в Інтернеті працюють, шукаючи надану ними інформацію та вимагаючи її видалення з інших сайтів. Це зводиться до питання довіри: якщо я передаю свою інформацію для того, щоб бізнес видалив її з Інтернету, то як я можу знати, що вони самі не зберігатимуть та не продаватимуть інформацію? Як і будь-яка категорія бізнесу, завжди є хороші та погані гравці. Якщо ви вирішили використовувати послугу видалення в Інтернеті як частину свого плану, перевірте репутацію та обов’язково прочитайте Загальні положення та умови перед реєстрацією.

9. Видаліть електронний лист, який ви використовували для реєстрації у своїх облікових записах

Спробуйте видалити адресу електронної пошти, яку ви використовували для реєстрації у своїх онлайн-акаунтах, і створіть нову для друзів, сім’ї та роботи. Це ускладнить пошук вас. Наприклад, багато вчених, які вивчають дані, розглядають загальні поля, включаючи електронну пошту, щоб визначити людей у ​​більш ніж одній базі даних. Видалення електронної пошти означає, що є ще один елемент даних, з яким ви не можете бути ідентифікованими.

10. Змініть налаштування та звички свого браузера

Вітаємо! Ви видалили облікові записи, здійснили кілька пошукових запитів і змогли видалити особисту інформацію з точок доступу в Інтернеті. Тепер так тримати. Щоб залишатися невидимими в Інтернеті, вам потрібно бути в курсі та уникати передачі даних, коли це можливо.

Після того, як ви вийдете на екран інформаційних веб-сайтів, почніть свіжий з кращими звичками щодо захисту конфіденційності, щоб захистити свої дані. Подивіться на веб-браузер та пошукові системи, які ви використовуєте: яка їх репутація щодо конфіденційності користувачів?  Чи є розширення, які ви можете додати до своїх звичок перегляду, наприклад, Ghostery та Https Everywhere. Ви також можете розглянути можливість використання VPN як частина вашого інтернет-з’єднання, або Тор, якщо ви більш технічні. Ці технології можуть приховати вашу особу від веб-сайтів та вашу діяльність у веб-переглядачі.

У всіх нас є випадки, коли ми хочемо уникати прихильності громадськості, але Інтернет став новим типом публічних записів, які ми не завжди можемо контролювати. Саме тому країни Європейського Союзу та Аргентина виступають за “Право бути забутим”, і захисники конфіденційності виступають за подібні закони в інших країнах. Наразі люди повинні стежити за тим, що можна знайти, і будьте пильні, щоб більше інформації не стало доступною.

Дивись також: Альтернативи Google, які поважають вашу конфіденційність 

“Кнопка паніки” Герда Альтмана ліцензію на CC на 2.0

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me