Як розблокувати веб-сайти (та додатки) з будь-якого місця

Як розблокувати веб-сайти та програми з будь-якого місця

Існує велика кількість причин, які можуть знадобитися для розблокування певного веб-сайту чи послуги. Можливо, ваш роботодавець використовує надмірно ретельне програмне забезпечення для веб-фільтрації. Можливо, послуга потокового передавання доступна лише в одній конкретній країні. Можливо, навіть уряд вашої країни не хоче, щоб ви читали інформацію, яка малює її в негативному світлі. Однак у більшості випадків насправді досить просто обійти блокування через Інтернет: просто підключіться до віртуальної приватної мережі (VPN).

VPN маршрутизують ваш трафік через сервер в інших місцях світу. Це дає вам нову тимчасову IP-адресу, яка вказує на країну, на якій обраний сервер, і дозволяє перемогти більшість видів блокування на основі місцезнаходження. Крім того, VPN-сервери не мають тих самих Інтернет-обмежень, що і ваше робоче місце (або, власне, країна), тому ви зможете отримати доступ до будь-якого веб-сайту чи послуги, які вам подобаються.

Не менш важливо, що VPN шифрують ваш трафік. Це не дозволяє його читати снуперами, такими як уряд, ваш Інтернет-провайдер (ISP) або мережеві адміністратори вашого робочого місця. Не дивно, що це надзвичайно корисно у країнах із суворою онлайн-цензурою.

Як розблокувати веб-сайти з будь-якого місця за допомогою VPN

VPN можуть здатися трохи залякуючими, але насправді вони досить прості у використанні. Налаштування VPN займає лише кілька хвилин, і тоді ви отримаєте доступ до додатків та веб-сайтів з усього світу.

Ось як розблокувати веб-сайти з будь-якого місця:

 1. Почніть з вибору підходящої VPN. Ми особливо рекомендуємо ExpressVPN, але NordVPN та CyberGhost – це дві сильні, дешеві альтернативи.
 2. Завантажте та встановіть програмне забезпечення VPN, переконайтесь, що ви отримаєте потрібну версію для свого пристрою.
 3. Якщо ви намагаєтеся отримати доступ до послуги із заблокованим регіоном, підключіться до VPN-сервера в потрібній країні. Ви б, наприклад, використовували британський сервер для розблокування BBC iPlayer BBC або сервер США для телевізора Sling TV. Якщо ваша обрана послуга доступна у всьому світі, будь-який сервер зробить це.
 4. Нарешті, спробуйте отримати доступ до заблокованого додатка чи веб-сайту. Ви повинні мати змогу використовувати його як звичайне, але якщо є якісь проблеми, спробуйте очистити кеш і файли cookie, перш ніж повторити спробу.

Якщо проблеми не зникають, радимо звернутися до служби підтримки користувачів VPN для отримання додаткової допомоги. Можливо, є певні сервери, здатні розблокувати обрану вами службу.

Як працює блокування в Інтернеті?

Як правило, існують два різні способи, завдяки яким організації можуть обмежувати доступ до певного веб-сайту чи послуги. Ми розглянемо кожне з них більш докладно нижче:

1. Блокування мережевого рівня

Блокування мережевого рівня часто використовується роботодавцями, щоб запобігти доступу людей до невідповідних матеріалів під час роботи. Найпростіша форма блокування на рівні мережі – це чорний список; кожного разу, коли користувач намагається відвідати сайт, адресу перевіряють щодо списку заблокованих адрес. Якщо сайт у списку, доступ заборонено.

Такі країни, як Китай та ОАЕ, використовують подібну технологію, хоча в більш широких масштабах. Цей вид загальнодержавної цензури значно вдосконалений, але зазвичай включає деяку форму фільтрації на основі ключових слів, а також функції виявлення проксі..

2. Блокування на основі користувача

Блокування на основі користувачів полягає в тому, коли організації розглядають такі речі, як IP-адреса користувача, місцеположення GPS або номер телефону, щоб визначити, чи дозволяється їм користуватися певною послугою. Найчастіше це спостерігається при онлайн-потокових послугах. Наприклад, телебачення YouTube доступне лише у США, а користувачі з інших країн не можуть підписатися.

Хоча ви можете легко отримати доступ до більшості користувальницьких блокувань за допомогою VPN, більш досконалі системи майже неможливо обійти. Наприклад, вам може знадобитися форма ідентифікатора, який матиме лише резидент, або спосіб оплати, пов’язаний з адресою в певній країні.

Чи дозволить VPN дозволити мені отримувати доступ до заблокованих сайтів у Китаї?

У Китаї є одна з найсучасніших технологій обмеження Інтернету у світі, спільно відома як Великий Брандмауер. Крім того, урядові та місцеві провайдери спеціально націлили постачальників VPN, тобто більшість послуг не працюватимуть.

Є кілька VPN, які все ще працюють у Китаї, але оскільки їхні веб-сайти недоступні з материка, вам доведеться встановити їх до прибуття. Ми також рекомендуємо зберегти інструкції з встановлення вручну, на випадок, якщо ви перебуваєте в Китаї.

Немає загальнодоступного списку кожного веб-сайту, забороненого в Китаї. З огляду на це, ви можете скористатися нашим інструментом “Великий брандмауер”, щоб дізнатися, чи доступний певний сайт чи послуга чи ні.

Чи можу я користуватися послугами з фіксованим регіоном із безкоштовним VPN?

Ми радимо взагалі не використовувати безкоштовні VPN. Для початку ці служби часто вперше потрапляють у чорний список основних служб, тобто немає гарантії, що вони працюватимуть. Крім того, вони часто мають більше користувачів, ніж їхні мережі можуть підтримувати. Як результат, навіть якщо ваш VPN розблокує певну послугу, швидше за все, швидкість перегляду буде занадто повільною для її використання. Це справжня проблема, якщо ви хочете передавати трансляцію, оскільки повільна швидкість призводить до швидкого відтворення та частого буферизації.

Варто також зазначити, що безкоштовні VPN становлять реальний ризик для безпеки. Фактично, одне дослідження виявило це майже 40 відсотків з 280+ опитуваних програм, що містять зловмисне програмне забезпечення. Наче це було недостатньо погано, 18 відсотків не використовували шифрування, тому вони не забезпечували конфіденційності. Це означає, що якщо вам особливо не пощастить, є реальна ймовірність заразити ваш пристрій (а можливо і всю мережу роботодавця) шкідливим програмним забезпеченням.

Найкращий спосіб розблокувати служби та анонімно переглядати веб-сайти – це використовувати авторитетний VPN, орієнтований на конфіденційність, який керується політикою без журналів.

Чому мій VPN не розблокує певний веб-сайт або додаток?

На жаль, враховуючи велику різноманітність та складність блокуючих систем, завжди знайдуться деякі сервіси, які ваш VPN не може розблокувати. Однак кожен веб-сайт і додаток різні; наприклад, веб-сайт місцевої телевізійної станції, ймовірно, матиме менш жорсткі обмеження, ніж всесвітньо відоме домашнє ім’я, наприклад Netflix.

Не хвилюйтеся, якщо ви все ще не можете розблокувати певну послугу. Можливо, лише певні сервери можуть обійти виявлення VPN на вибраній Вами службі, або, можливо, Вам просто доведеться змінити протокол з’єднання. У будь-якому випадку, багато часу ваша команда підтримки VPN зможе допомогти. Більшість основних VPN зараз пропонують цілодобову підтримку в прямому чаті, щоб ви могли розпочати вирішення проблеми за лічені секунди.

До яких послуг можна отримати доступ за допомогою VPN?

У VPN дуже мало обмежень щодо доступу до вас, навіть якщо ви перебуваєте в країні з жорсткою онлайн-цензурою. Нижче ми перерахували деякі типи вмісту, який можна розблокувати за кордоном або на роботі за допомогою VPN:

 • Соціальні медіа (Facebook, Instagram, Twitter)
 • Потокові послуги (Netflix, BBC iPlayer, ESPN),
 • Послуги обміну повідомленнями (WhatsApp, Signal, Telegram)
 • Ігрові та ігрові сайти (William Hill, Bet365, BetNow)
 • Веб-сайти з неупередженими новинами (CNN, The Guardian, Washington Post)
 • Послуги знайомств (Tinder, Grindr, Bumble)
 • Веб-сайти, орієнтовані на конфіденційність (Comparitech, OpenVPN, ExpressVPN)
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me