Як приховати свою IP-адресу (8 способів, 6 – безкоштовно)

Як приховати IP-адресу

IP-адреса – це рядок чисел і десяткових знаків, який ідентифікує ваш пристрій та місцезнаходження. Якщо ви підключились до Інтернету, у вас є IP-адреса.

Ваша загальнодоступна IP-адреса є унікальною та видимою для всіх в Інтернеті, тому її можна використовувати для відстеження вас та відключення від контенту.

Оскільки мені подобається конфіденційність і нелюбов цензура, я вважаю за краще приховувати свою IP-адресу від інтернет-провайдерів, хакерів, урядів, рекламодавців та інших. У цій статті я поясню кілька безкоштовних і платних методів, якими ви можете приховати свою IP-адресу, а також кілька способів змінити свою IP-адресу..

Яка моя IP-адреса?

Щоб приховати свою IP-адресу, спершу потрібно знати, що це таке. Це легко; просто перейдіть до Google і введіть “яка моя IP-адреса?”

Ви побачите щось подібне:

123.45.67.89

Зокрема, це IPv4-адреса. Деякі з вас можуть мати підключення IPv6, хоча воно ще не прийняте скрізь. Якщо ваш Інтернет-провайдер пропонує IPv6 у своїй мережі, ви також можете знайти свою IPv6 адресу.

Це буде виглядати приблизно так:

2001: 0db8: 85a3: 0000: 0000: 8a2e: 0370: 7334

Здебільшого ці дві адреси служать одній цілі. Якщо ви хочете приховати свою IPv4 адресу, ви, ймовірно, захочете також приховати свою IPv6 адресу, якщо у вас є.

Ви можете дізнатися більше про відмінності між IPv4 та IPv6 тут, але я не буду занадто глибоко вникати в це в цій статті.

Ваша IP-адреса, ймовірно, час від часу змінюється через те, як працює Інтернет, але ви єдиний із поточною IP-адресою в усьому Інтернеті. Як і фізичні адреси, IP-адреси дозволяють комп’ютерам в Інтернеті знаходити один одного та спілкуватися. IP-адреси – невід’ємна частина протоколу IP, фундамент, на якому побудований Інтернет. Знову я перейду до дрібниць з дрібкою, як працює IP-протокол.

8 способів приховати свою IP-адресу

№1. Використовуйте VPN, щоб приховати свою IP-адресу

Країни мобільних додатків ExpressVPN

VPN, або Vіртуальний Пклепати Network – це програмний сервіс, який шифрує всі дані, що надсилаються в Інтернет та з Інтернету, і передає їх через VPN-сервер в інше місце. Сервер VPN виступає посередником між вашим пристроєм та Інтернетом, тому веб-сайти та онлайн-програми бачать лише IP-адресу сервера, а не вашу власну.

Більшість VPN – це послуги підписки, які коштують декількох доларів на місяць за доступ до сотень чи навіть тисяч серверів у всьому світі. Вам просто потрібно зареєструватися та завантажити програми для своїх пристроїв. Після цього приховування вашої IP-адреси вимагає лише декількох клацань. Це дуже просто.

НАЙКРАЩИЙ VPN, ЩО ВКРИТИ ВАШИЙ IP: Моя головна рекомендація – ExpressVPN. Це простий у використанні і дає мені доступ до тисяч серверів у 94 країнах, що робить його корисним для розблокування вмісту, що заблокований регіоном. Ви також отримуєте велику швидкість пропускної здатності та високу безпеку. Плани мають 30-денну гарантію повернення грошей, щоб ви могли спробувати це без ризику.

Однак це трохи дорожче, ніж конкуренція. Якщо ExpressVPN занадто ситний на ваш смак, то спробуйте CyberGhost або NordVPN. Вони пропонують конкурентоспроможні VPN послуги за меншими цінами.

Ось як приховати свою IP-адресу:

 1. По-перше, перевірте свою поточну IP-адресу від Googling: “який мій IP?”
 2. Підпишіться на VPN. Ми рекомендуємо ExpressVPN.
 3. Завантажте програму VPN на свій пристрій. Користувачі Windows та Mac зазвичай отримують свою програму з веб-сайту постачальника. Користувачі iOS та Android отримують свою програму відповідно з App Store та Google Play.
 4. Встановіть додаток VPN та запустіть його.
 5. Увійдіть, використовуючи дані облікового запису, створені на другому кроці.
 6. Виберіть сервер або місце розташування сервера. Вашою новою IP-адресою буде адреса цього сервера.
 7. Натисніть кнопку Підключити або двічі торкніться сервера, щоб ініціювати з’єднання.
 8. Після встановлення з’єднання у вас з’явиться нова IP-адреса. Щоб підтвердити, Google “що таке мій IP?” Ваша нова IP-адреса повинна відрізнятися від першого кроку.

Ось відео про те, як приховати свою IP-адресу за допомогою VPN

Більшість комерційних VPN-провайдерів, включаючи ExpressVPN, використовують спільні IP-адреси, тобто всі користувачі VPN, підключені до одного сервера, приховані за однією і тією ж IP-адресою, що і сервер VPN.

VPN, який використовує спільні IP-адреси, не тільки приховує вашу справжню IP-адресу, але робить вас невідрізним від усіх інших користувачів. Ваша онлайн-активність не може бути простежена до одного користувача, додаючи значний рівень анонімності.

Якщо ви серйозно ховаєте приховувати свою IP-адресу, важливо отримати VPN з такими функціями:

 • Приватні сервери DNS – DNS працює як телефонна книга для Інтернету, перекладаючи доменні імена, наприклад “comparitech.com”, на IP-адреси, які ваш пристрій може використовувати для спілкування. За замовчуванням ви, ймовірно, використовуєте сервери DNS, якими керується ваш Інтернет-провайдер (ISP) або Google, які можуть бачити вашу IP-адресу, коли ви запитуєте веб-сайт, навіть під час підключення до VPN. З цієї причини важливо використовувати VPN, який оперує власними серверами DNS, щоб ніколи не виставляти вашу IP-адресу сторонній стороні.
 • Захист від протікання – VPN призначені для захисту всіх даних Інтернету, які подорожують на ваш пристрій і з нього, але іноді вони протікають. Коли вони протікають, вони відкривають вашу IP-адресу. Отримайте VPN, у якому є запобігання витоку DNS, IPv6 та WebRTC.
 • Перемикач загибелі – комутатор заборони або блокування мережі відключає весь пристрій з Інтернету, якщо VPN-з’єднання з якихось причин перестає перешкоджати, не дозволяючи щось надсилати з вашої реальної IP-адреси без захисту VPN.
 • Політика без реєстрації – Постачальник VPN не повинен записувати або зберігати журнали вашої інтернет-активності чи будь-які деталі з’єднання, які можуть використовуватися для ідентифікації вас.

2. Використовуйте проксі, щоб приховати свою IP-адресу

Як і VPN, проксі-сервер виступає посередником між вашим пристроєм та Інтернетом. Веб-сайти та додатки бачать IP-адресу проксі-сервера, а не Вашу реальну IP-адресу.

Насправді VPN технічно є типом проксі. Але коли я кажу “проксі”, я зазвичай звертаюся до будь-якого SSL, SSH або SOCKS проксі. У таких типів проксі-серверів зазвичай відсутні шифрування та інші функції захисту, пропоновані VPN, але вони приховують вашу IP-адресу від веб-сайтів. Вони можуть бути налаштовані в існуючих додатках, таких як ваш веб-переглядач, або, як VPN, використовувати стороннє додаток.

Проксі зазвичай не включають трафік DNS, тому запити вашого веб-сайту все одно переходять на сторонній DNS-сервер, який може бачити вашу реальну IP-адресу. VPN із захистом від витоків не мають цієї проблеми. Крім того, ваш справжній IP може виявитись, якщо проксі-з’єднання з якоїсь причини падає.

Оскільки проксі-серверам не вистачає автентичності VPN, вони також більш сприйнятливі до атак людини в середині, в яких зловмисник може представляти проксі-сервер для крадіжки ваших даних.

Деякі VPN пропонують протоколи HTTPS (SSL) як розширення для браузера для Chrome та Firefox. Вони гідно захищають ваш веб-переглядач, але інші додатки та запити DNS все ще можуть відкрити вашу IP-адресу.

3. Використовуйте Tor, щоб безкоштовно приховати вашу IP-адресу

інформація про схему браузера

Тор, короткий для Маршрутизатор цибулі, – це децентралізована всесвітня мережа анонімності, якою керують тисячі добровольців. Коли ви підключаєтесь до Tor, ваш інтернет-трафік шифрується та направляється через випадкову послідовність цих «вузлів» добровольців, схожих на проксі-сервери. Веб-сайти можуть бачити лише IP-адресу останнього сервера в послідовності, що називається вузлом виходу.

Кожен раз, коли ви відвідуєте веб-сайт, послідовність вузлів змінюється. Це практично неможливо простежити активність до початкової IP-адреси.

Найпростіший спосіб використання Tor – це завантажити та встановити браузер Tor. Він працює так само, як версія для баребонів у будь-якому іншому веб-переглядачі, як Chrome і Firefox, і це повністю безкоштовно.

Однак є і недоліки. Тор є повільним і не підходить для торрентінгу або потокової передачі – дотримуйтесь веб-перегляду. Крім того, Тор часто асоціюється із злочинною діяльністю, оскільки його можна використовувати для доступу до темних мереж та незаконних веб-сайтів. Деякі веб-сайти блокують з’єднання з відомих вузлів Tor, і ваш Інтернет-провайдер може нахмуритися при його використанні.

Дивіться також: Як налаштувати приховану службу Tor

4. Підключіться до іншої мережі, щоб змінити вашу IP-адресу

Щоразу, коли ви змінюєте мережі, змінюється і ваша IP-адреса. Тож якщо ви вважаєте, що IP-адреса, яку ви використовували, була порушена, заблокована або відстежена, то ви можете змінити мережі, щоб отримати нову.

Ви можете підключитися до загальнодоступної або приватної Wi-Fi мережі або використовувати мобільне з’єднання для смартфона. Зауважте, що гарячі точки відкритого Wi-Fi та відкриті мережі можуть стати полюванням для хакерів, які можуть скористатися відсутністю шифрування та автентифікації. Виберіть для мереж, для яких потрібен пароль, якщо це можливо.

5. Попросіть свого провайдера змінити вашу IP-адресу

Ваш Інтернет-провайдер – це особа, яка вирішує, хто отримає яку IP-адресу. Тож якщо ви хочете чомусь змінити свою IP-адресу, спробуйте зателефонувати їм. Вам знадобиться інформація про ваш рахунок, а також поточна IP-адреса.

Отримати іншу IP-адресу не повинно бути надто важко, але не сподівайтеся, що вона буде незмінною назавжди. Оскільки IP-адреси постійно рециркулюються, щоб зберегти обмежену кількість доступних IP-адрес, ваша IP-адреса, ймовірно, змінюватиметься час від часу. Такі називаються динамічний IP-адреси.

Ви можете подати запит на статичний IP-адреса, яка ніколи не змінюється, але може бути процес подання заявки та додаткова плата.

6. Відключіть модем, щоб змінити свою IP-адресу

Це не гарантовано, але ви часто можете отримати нову IP-адресу, відключивши Інтернет-модем та підключивши його знову. Коли ви втратите з’єднання з провайдером, ваша стара IP-адреса буде перероблена. Після відновлення з’єднання вам буде призначена нова IP-адреса.

Чим довше ви залишаєте модем відключеним від мережі, тим більше шансів на те, що ця тактика спрацює. Спробуйте залишити його відключеним від мережі на ніч, якщо вам доведеться.

Ваш Інтернет-провайдер повинен використовувати для цього динамічні IP-адреси. Більшість робить.

7. Використовуйте NAT-брандмауер, щоб приховати вашу приватну IP-адресу

Якщо ви використовуєте бездротовий маршрутизатор для підключення до Інтернету, швидше за все, ви стоїте за брандмауером NAT. Найпростіше кажучи, брандмауер NAT дозволяє багатьом пристроям в одній мережі використовувати одну і ту ж загальнодоступну IP-адресу, але унікальні приватні IP-адреси. Переклад мережевих адрес (NAT) пересилає запити та дані з приватних IP-адрес окремих пристроїв до їх онлайнового пункту призначення під загальнодоступною IP-адресою маршрутизатора. При цьому зберігається адресний простір (кількість доступних IP-адрес) та запобігає небажаному вхідному спілкуванню з потенційно небезпечними комп’ютерами в Інтернеті.

Брандмауер NAT не приховує вашу загальнодоступну IP-адресу, а вашу приватну IP-адресу. Усі пристрої, підключені до NAT-роутера, матимуть загальнодоступну IP-адресу. Брандмауер NAT забороняє будь-яке інтерактивне спілкування, яке не відповідає на запит, надісланий з приватної IP-адреси. Усі інші запити та пакети даних відкидаються, оскільки вони не мають приватної IP-адреси, на яку їх можна переслати.

8. Поновіть свою IP-адресу, щоб змінити вашу приватну IP-адресу

Як згадувалося вище, якщо ви підключені до інтернет-маршрутизатора за допомогою Wi-Fi або Ethernet-кабелю, ви, ймовірно, отримали приватний, або місцеві, IP-адреса. Не так важливо зберігати цю IP-адресу в таємниці під час роботи в Інтернеті, але можуть бути випадки, коли потрібно змінити її.

Це можна зробити, ввівши кілька простих команд у свій командний рядок Windows або термінал Mac.

Як відновити свою IP-адресу в Windows:

 1. Шукайте Командний рядок і клацніть правою кнопкою миші на Запустити від імені адміністратора
 2. Введіть ipconfig / реліз
 3. Введіть ipconfig / поновити

Тепер ви повинні побачити нову локальну IP-адресу.

Як відновити свій IP на MacOS:

 1. Клацніть на Apple меню і відкрийте Налаштування системи
 2. Виберіть Мережа
 3. Виділіть мережу, до якої ви підключені, на лівій панелі
 4. Клацніть Розширений…
 5. Виберіть TCP / IP вкладка
 6. Клацніть Поновіть DHCP-оренду

Тепер ваш Mac матиме іншу приватну IP-адресу.

Ви ніколи не можете приховати свою IP-адресу від свого провайдера

Приховати свою IP-адресу від свого провайдера неможливо. Це має сенс: мій Інтернет-провайдер надає мені Інтернет-сервіс і, отже, IP-адресу. Без IP-адреси я не можу підключитися до Інтернету.

VPN та проксі-сервери буквально не замінюють існуючу IP-адресу. Вони просто маскують вашу IP-адресу однією із власних, щоб інші комп’ютери та сервери в Інтернеті не могли бачити вашу. Але ваша справжня IP-адреса все ще є, спілкуючись через проксі-сервер або VPN-сервер як посередник.

Незважаючи на те, що ви ніколи не можете приховати реальну IP-адресу від свого провайдера, ви можете приховати вміст і призначення вашої інтернет-активності за допомогою VPN. Шифрування заважає вашому Інтернет-провайдеру бачити, яку інформацію ви надсилаєте та отримуєте, а Інтернет-провайдер може бачити лише те, що ви підключені до VPN-сервера, а не веб-сайти чи програми, якими ви користуєтесь. І навпаки, VPN приховує вашу справжню IP-адресу від веб-сайтів та додатків, але вони все ще бачать вміст та призначення ваших інтернет-комунікацій.

Єдині сторони, які можуть бачити всі три – Ваша реальна IP-адреса, веб-сайти, які Ви відвідуєте, та дані, які передаються між ними, – Ви та Ваш постачальник VPN. З цієї причини я рекомендую лише VPN, які не зберігають журналів вашої онлайн-активності.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me