Чи може ваш роботодавець читати ваші особисті електронні листи?

За даними опитування, проведеного командою Comparitech.com, 53% працюючої британської громадськості вважають, що їх роботодавець не повинен мати права читати будь-які особисті повідомлення, надіслані через корпоративні облікові записи електронної пошти або через мережі робочих місць.

Крім того, трохи більше кожного третього з 1000 респондентів вважають, що моніторинг їхніх приватних повідомлень на роботі є незаконним.

Але що говорить закон?

На жаль, для них це насправді не так.

Згідно з власним веб-сайтом уряду Великобританії, роботодавці можуть відслідковувати свій персонал різними способами, включаючи перевірку їх історії веб-перегляду та всіх електронних листів, що надсилаються та отримуються..

Одним із застережень є те, що такий моніторинг дозволений лише у тому випадку, якщо роботодавець розкрив, що він може відбуватися через трудовий договір або через його оприлюднену політику та процедури.

Однак працівник має право подати у відставку та вимагати конструктивного звільнення, якщо такий моніторинг проходить без їх відома, хоча акцент буде зроблений на них, щоб довести, що вони не були проінформовані про те, що такий моніторинг може мати місце.

Нещодавня постанова Європейського суду з прав людини уточнює все далі.

Коли румунський чоловік оскаржив його звільнення, яке сталося після того, як його роботодавець отримав доступ до приватних повідомлень, відправлених через Yahoo Mail у робочий час, суд відповів, сказавши, що це “нерозумно, що роботодавець хотів би перевірити, що працівники виконують свої професійні завдання під час робочі години”.

Окрім правової ситуації, є ще кілька моментів, над якими слід задуматися, надсилаючи особисті повідомлення на роботі. Читайте далі, щоб дізнатися, що ще потрібно врахувати.

Чи може роботодавець отримувати доступ до електронних листів, надісланих через корпоративну мережу, якщо я використовую свій особистий рахунок?

stockfresh_5348431_cellphone-ізольований-над-ноутбук-клавіатура_розмір

Як вже було сказано, велика ймовірність, що ваш роботодавець має законне право на доступ до будь-якої інформації, яку ви передаєте через її мережі.

Невже він має технічну здатність це чи ні, не дуже чіткий розріз.

Залежно від клієнта електронної пошти чи веб-пошти, який ви використовуєте, ваші комунікації можуть бути або не бути зашифрованими.

Якщо вони чудові, але вам потрібно пам’ятати, що програмне забезпечення для моніторингу все одно визнає, що ви отримали доступ до свого облікового запису електронної пошти, навіть якщо воно не може визначити вміст повідомлень, які ви надсилаєте чи отримуєте.

Якщо у вашій службі електронної пошти не використовується шифрування, припустіть, що всі ваші електронні листи можуть і будуть прочитані.

Коли я вперше отримую доступ до свого особистого облікового запису електронної пошти на роботі, чи може мій роботодавець прочитати будь-які старі повідомлення у моїй вхідній або надісланій папці?

Знову ж таки, відповідь – можливо, і залежатиме від налаштування серверів вашого роботодавця та від того, чи використовує ваша служба обміну повідомленнями шифрування чи ні..

Найбезпечніше найкраще – припустити, що кожне повідомлення у вашому обліковому записі – це чесна гра.

Я вже надсилав особисті електронні листи через мережу свого роботодавця – скільки часу потрібно, щоб їх видалити?

Це хороший запитання, на яке немає однаково гарної відповіді – кожна компанія налаштовує свої сервери по-різному. Це означає, що немає обмеження часу щодо інформації, яка більше не зберігається.

Повідомлення, надіслані та отримані, можна архівувати протягом дня, тижня, місяця або довше.

Для того, щоб зробити це в перспективі, політика електронної пошти мого попереднього роботодавця заявила, що всі повідомлення будуть архівовані на вічність.

Мене нещодавно змусив нещодавно розіграти Google Fools, і потрібно видалити повідомлення – чи це можливо?

Перш за все, хороша новина: ви не самотні, що продумане розіграш спричинило більше кількох головних болів для багатьох людей.

Тепер для поганих новин: видалення повідомлення, яке вже було надіслано, не дає гарантій, що одержувач його ще не отримав (і прочитав). Не тільки це, але також є всі шанси, що корпоративна мережа була резервна, потенційно багато разів.

Це здається очевидним і шаноручливим, але вам дійсно варто подумати двічі, перш ніж натиснути цю кнопку “Надіслати”.

О, і в цій темі також перевірте використання “Відповісти всім”, найбільшого фасилітатора електронних пошт і витоків даних, що коли-небудь.

Це все звучить досить страшно – чи я можу щось зробити, щоб захистити свої особисті електронні комунікації?

Так: шифрування.

Як згадувалося раніше, шифрування, швидше за все, не завадить вашому роботодавцеві знати, що ви надіслали чи отримали особисті повідомлення, але це повинно забезпечити, щоб вміст цих листів залишався приватним.

У попередній статті ми вже розглядали, як можна шифрувати та захищати електронну пошту. Прочитайте зараз, щоб дізнатися, як можна покращити конфіденційність за допомогою електронної пошти Gmail, веб-пошти, Outlook, iOs, Android та OS X.

Чи є у вас інші поради щодо конфіденційності електронної пошти на роботі?

Як ми згадували у прес-релізі, що супроводжує результати опитування, слід:

  • Перевірте свій трудовий договір та політику та процедури компанії, щоб зрозуміти, чи можна читати ваші особисті електронні листи
  • Якщо ви сумніваєтесь, припустіть, що все надіслане та отримане на вашому корпоративному рахунку електронної пошти буде контролюватися вашим роботодавцем
  • Якщо вам потрібно надіслати особисту електронну пошту на роботі, розгляньте можливість підписатися на зашифрований обліковий запис веб-пошти (якщо це дозволено)
  • А ще краще завжди користуватися власним особистим пристроєм, підключеним до власного мобільного рахунку, а не корпоративною мережею Wi-Fi
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me