2/3 користувачів Facebook не призначили нікому керувати своїм обліковим записом, коли вони помирають. Ви повинні?

Що буде з вашим обліковим записом Facebook, якби ви померли? У 2015 році Facebook почав дозволяти користувачам призначати “застарілі контакти” людям, які можуть керувати вашим профілем у Facebook після смерті.

Але нещодавнє опитування Comparitech виявило, що більше двох третин користувачів Facebook не встановили застарілий контакт. Крім того, 66 відсотків респондентів сказали, що не знають, що таке спадщина у Facebook.

Коли користувач Facebook піде з життя, його призначені застарілі контакти можуть написати закріплену публікацію, яка сидить у верхній частині профілю померлого, відповідати на запити друзів, керувати повідомленнями про данину, видаляти теги в публікаціях інших людей, змінювати фотографію профілю та просити обліковий запис буде видалено. Це відрізняється від того, щоб залишити комусь ім’я користувача та пароль, оскільки застарілі контакти не можуть увійти в обліковий запис, читати повідомлення померлої особи, видаляти друзів або робити нові запити друзів.

Якщо ніхто не призначений як застарілий контакт, акаунт все ще може бути запам’ятований, але ніхто не зможе доглядати за ним. Перевірені найближчі члени родини можуть подати запит на видалення, але для цього потрібен час. Якщо ніхто не повідомляє користувача у Facebook як про померлого, то акаунт може залишатися активним безстроково.

З більш ніж 2 мільярдів користувачів Facebook у всьому світі, 1,4 мільярда, як очікується, помре до 2100 року, а мертві до 2070 року перевершать живих у Facebook, згідно з дослідженням Оксфордського університету. І це навіть не враховує нових людей, які вперше приєднуються до Facebook. З ними включено Facebook може мати 4,9 мільярда померлих членів до 2100 року.

Шахраї орієнтуються на непрацюючі акаунти Facebook: тематичне дослідження

Облікові записи померлих у Facebook можуть стати мішенню для хакерів та шахраїв, як одна жінка з Великобританії виявила важкий шлях. Мама Сари Сміт (не справжнє ім’я) померла після бою з раком на початку 2018 року. На весіллі пізніше того ж року Сара почала отримувати повідомлення від своєї родини, заявляючи, що з нею контактувала її мати у Facebook.

На тривогу Сари був закритий обліковий запис матері у Facebook.

Facebook клонував профіль померлого

Клоновані акаунти – це підроблені копії законних облікових записів Facebook, які використовуються для видання себе. Шахраї часто націлюють на зловмисні облікові записи, наприклад, у померлих, для злому та клонування, оскільки оригінальний власник не присутній, щоб зупинити їх чи повідомити про них..

Людина, яка клонувала акаунт матері Сари, надсилала друзям та родичам повідомлення про афери із клонованого акаунта друзям та родичам у Facebook. Шахрай, серед іншого, стверджував, що друзі з Facebook можуть отримувати гроші через програму компенсації федерального працівника. Повідомлення викликали розлад і плутанину серед тих, хто знав, що мати Сари померла, тоді як інші могли впасти за аферу, вважаючи, що вона надходить від надійного контакту.

facebook зламав фішинг облікових записів

Врешті-решт, Сара змогла запам’ятати акаунт, а повідомлення про шахрайство припинилися. Але оскільки мати Сари не встановила спадкового контакту, процес не був миттєвим, і клонованому акаунту було дозволено продовжувати працювати з повідомленнями про афери. протягом деякого часу.

Підтримка Facebook не була корисною. Компанія просто перенаправила її на сторінку підтримки про те, як повідомляти про зламані акаунти та як запам’ятати облікові записи, але нічого про те, як поводитися з клоном меморіалізованого облікового запису. Насправді, у Facebook є підроблений механізм звітності про акаунти, але Сара про це ніколи не повідомлялася і не гарантувала б зняття облікового запису..

Facebook підтримка клонованих акаунтів

Швидкий перехід вперед на рік до початку 2019 року, коли друзі попереджають Сару про те, що вони знову отримують прохання про друзі та повідомлення від її матері. Інший – або, можливо, той самий – клонований рахунок.

Цього разу шахрай, що вказував себе на маму Сари, розсилав повідомлення та посилання, в яких стверджував, що одержувачі можуть отримати гроші від «Фонду демократії США». Незважаючи на те, що обліковий запис був свіжим і не мав взаємних друзів, багато людей просто приймали запит про друзів та повідомлення на основі лише імені та профілю профілю. Comparitech не зміг підтвердити, чи хтось потрапив за аферу.

facebook другий клонований обліковий запис

Знову ж таки, Facebook повільно знімав обліковий запис, хоча повідомлення про афери врешті-решт припинилися.

Якщо ви пам’ятаєте або видаляєте свій акаунт у Facebook, коли ви помрете?

Ви можете попросити видалити свій акаунт у разі смерті в налаштуваннях Facebook. Однак добре подумайте про можливі наслідки.

Видалення цілком може бути найбільш приватним варіантом, але врахуйте, що просто зникнення з сайту може викликати занепокоєння у ваших друзів. Крім того, якщо ваш профіль буде видалено, хакерам і шахраям це полегшує себе за себе, без конкуренції з оригінального облікового запису. Меморіалізовані акаунти мають своє використання, наприклад, інформування друзів та родини про меморіальні послуги.

На екрані нижче показано, чому може бути корисною підтримкою посмертної присутності у Facebook. Це відбувається з розмови між клонованим обліковим записом та родичем померлої людини. Існування двох однакових рахунків свідчить про те, що це може бути афера.

дублікат облікового запису facebook

Можна стверджувати, що меморіалізовані рахунки таким чином стримують аферистів, але пам’ятний статус може бути тим, що приваблює афериста в першу чергу.

Пам’ятайте, що обліковий запис можна видалити його застарілим контактом, тож ви завжди можете призначити його спадкоємному контакту і сказати, щоб він його запам’ятовував спочатку, розміщував некролог та інформацію про меморіальні послуги, давав час друзям залишити співчуття та видалити обліковий запис після цього.

Що б ви не вибрали, виберіть щось, оскільки варіант за замовчуванням у Facebook – найгірший. За замовчуванням ваш рахунок не буде видалений, коли ви пройдете. Скажімо, у вас немає встановленого контакту, а ваші друзі повідомляють про вас як про померлого. Як тільки Facebook перевірить ваш прохід, ваш обліковий запис буде запам’ятовуватися, але ніхто не зможе піклуватися про нього. Негайні члени сім’ї можуть подати запит на видалення, але це клопоту. Якщо це все-таки стане кінцевим результатом, тоді врятуйте проблему сім’ї та друзів та виберіть видалення акаунта. Це все ще вимагатиме від інших повідомляти про вас у Facebook як про померлого, але це набагато простіший і швидший процес.

2/3 людей не мають застарілих контактів у Facebook: розбивка опитування

Дві третини користувачів Facebook, які опитувались в опитуванні, сказали, що не мають спадкового контакту, а дві третини також сказали, що не знають, що таке спадковий контакт. Опитування, проведене компанією OnePoll, опитувало дорослих США та Великобританії, які увійшли до Facebook протягом останніх трьох місяців.

Розбимо цифри за віком, статтю та країною:

  • Британці (21%) виявились менш ніж удвічі меншими, ніж американці (47%), що вони знають, що таке спадщина
  • Чоловіки частіше мали спадковий контакт (45%), ніж жінки (27%).
  • Британці рідше мали контакт зі спадщиною (10,4%), ніж американці (35,8%).
  • Найчастіше американські чоловіки мали контакт зі спадщиною (45%) порівняно з американськими (27%), британськими (11%) та британськими (9%).
  • Молодшим людям, як правило, більше шансів встановити спадковий контакт, ніж людям старшого віку

Як люди ставляться до запам’ятовування Facebook?

Які загальні настрої щодо запам’ятовування Facebook?

Ми запитували респондентів, що вони хочуть, щоб це сталося з їхніми обліковими записами у Facebook, якщо вони пройдуть; 27% обрали меморіалізацію, а 34% сказали, що хочуть видалити їхні акаунти.

Найбільш вірогідні (44%) вибрали видалення найстаріші респонденти віком від 55 років.

Нарешті, ми запитали респондентів, як вони почуватимуться, якщо побачать померлого члена сім’ї чи друга у Facebook:

Близько половини респондентів мали б негативні почуття: незручно, сердито чи сумно. 14,5% сказали, що будуть раді, а 18,4% сказали, що відчують байдужість.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me