1 з 3 стаціонарних номерів у Великобританії, націлених на аферистів, що представляють БТ


Нікі Х. – жертва а афера технічної підтримки в якому 34 тис. фунтів стерлінгів (45 000 доларів США) було викрадено з її банківського рахунку кимось особою, що вводив себе в телефон через службовця Інтернету BT по телефону. Нікі 58 років, і він був вчителем початкових класів більше 25 років. У 2015 році вона перенесла інсульт, який ускладнив їй справу з цифрами та датами. Гроші, які вона заощадила і згодом була вкрадена, була призначена для її дітей: платити за навчання в дочках і внести внесок на будинок.

“Я був шматками – це було стільки грошей, що не тільки моє, а спадщина мого батька, яку я економив для своїх дітей”, – каже Нікі. «Я відчував, що вибір був відібраний у мене і був дуже напружений тривалий час. Я почувався дурним і розчарованим, особливо з банком, коли я згадував, як я вразливий, але нічого з цього не робилося ».

Афери з технічної підтримки в наші дні не рідкість. Microsoft є найпоширенішою компанією, що займає себе філософією, але у Великобританії спостерігається зростання скарг, поданих клієнтами Інтернету BT із запізненням.

BT техпідтримка аферистів загрожує клієнтам Великобританії

Стаціонарна телефонна послуга, здається, є найбільшою ціллю. Опитування майже 4000 жителів Великобританії на замовлення Comparitech показало це більше ніж кожен третій респондент, який отримав стаціонарні телефонні дзвінки, отримав дзвінок від того, кого вони знають чи підозрюють, що видає себе за представника BT:

Так само за останні кілька років часто кількість людей, які шукають ключові слова “афера BT” в Google:

Клієнти Інтернету BT у Великобританії повинні шукати подібні афери. В одній із багатьох пов’язаних тем на веб-сайті BT 349 людей опублікували скарги на афери, що дуже нагадують дзвінок Нікі. Ті скарги датуються серпнем 2016 року по сьогодні, показуючи, наскільки наполеглива проблема. Ось кілька цитат, щоб дати вам уявлення:

 • «Тут справжня проблема. Я вже кілька тижнів розмовляю з BT про проблему з телебаченням BT і отримую дзвінки з тієї самої кількості. 3 вчора і 4 поки що сьогодні ».
 • «Це, безумовно, наростає. Цікаво, що вони знали, що я власник рахунку, а не хаббі. Поки що в мене сьогодні було 7 дзвінків з 11 ранку. Зараз 2.30. Я непрацездатний і зараз перебуваю на самоті, коли муженість на кілька днів пішла на похорони, тому я відчуваю себе дуже вразливою ».
 • Не думаючи, я погодився. Так, я знаю, що я дурний. У будь-якому разі, щоб скоротити довгу історію, їм вдалося змусити мене встановити вибійку на одному з наших ноутбуків. І справа у мене була допитливою, що вони насправді не BT. Вони досить розумні і кажуть, що вони здаються справжніми ».
 • «Незважаючи на те, що я є розсудливою інформованою особою, мене сьогодні обдурили хтось, хто вважає, що з штаб-квартири BT. […] Вони сказали мені, що BT зламали масштабну проблему, і вони вирішили це для своїх клієнтів, дзвонивши їм окремо і розмовляючи ними через «виправити», і не публікувалися, щоб уникнути несприятливої ​​реклами ».
 • “Я виявив це тієї ночі, коли ми зрозуміли, що моя мама була скасована з економії життя після того, як сама подзвонила в індійський кол-центр BT з справжньою скаргою. Вона була впевнена, що хтось, мабуть, передав її дані звідти, тому що шахрай, який витер її обліковий запис, знав усі подробиці її скарги ».

Мабуть, найбільш тривожною моделлю в цих скаргах є те, що аферисти знають імена та номери телефонів власників облікових записів BT Internet. Багато цільових клієнтів підозрюють, що BT Internet поділився або просочив їх контактні дані.

Багато афери тягнуть за собою схема переплати, в якому шахрай повідомляє замовнику, що він має право на відшкодування або компенсацію. Шахрай цілеспрямовано перераховує занадто багато грошей на рахунок клієнта, а потім просить повернути надмірну оплату. Після того, як клієнт поверне гроші, оригінальний переказ скасовується, або він просто перерахований з іншого власного рахунку жертви.

Хоча з Нікі це було не так, багато афери ініціюються робоколл претендуючи на вихід з БТ. Робот стверджує, що інтернет-сервіс користувача буде відключений, якщо він не передзвонить. Ця тактика забезпечує аферистів гарячими відводами і не витрачайте стільки часу на холодні дзвінки.

Багато скарг повідомляють, що шахраї намагалися заставити жертв встановити програмне забезпечення для віддаленого робочого столу наприклад TeamViewer на своєму пристрої.

У Великобританії 50 відсотків усіх телефонних дзвінків є спамом, за версією Truecaller, і 18 відсотків усіх спам-дзвінків – це афери. Британський сторожовий телеком Офком повідомляє, що шість відсотків усіх викликів неприємностей у Великобританії пов’язані з “комп’ютерною підтримкою”, і люди, старші 55 років, значно частіше забирають, ніж люди, які не досягли 55 років (PDF).

Історія Нікі – це застережлива історія для всіх, але особливо для людей, які не виросли в Інтернеті. На жаль, старші покоління рідше отримують інформацію про таких шахрайств, в той же час, коли вони частіше націлюються.

Як помітити аферу

Компанія BT добре обізнана з такими розмовами про афери і навіть має на своєму веб-сайті сторінку, присвячену підвищенню обізнаності та повідомленню про афери. На відміну від шахраїв, BT каже, що буде ніколи зробіть наступне:

 • Повідомляємо, що ваш маршрутизатор або IP-адреса зламана
 • Скажімо, ваш широкосмуговий злом був зламаний
 • Погрожуйте відключити послугу, якщо ви не зробите негайний платіж
 • Телефонуйте, щоб повідомити про проблему з комп’ютером
 • Зателефонуйте та запитайте про віддалений доступ до комп’ютера чи іншого пристрою
 • Попросіть PIN-код або пароль онлайн-банкінгу
 • Попросіть перерахувати гроші через PayPal або сайти переказу грошей
 • Надішліть когось додому, щоб зібрати гроші
 • Попросіть інформацію про оплату електронною поштою або в чаті

Оновлення 1 квітня 2019 року: BT відповів на запитання Comparitech в електронному листі з кількома основними рекомендаціями щодо безпеки:

 • “Ми ніколи не зателефонуємо клієнтові, щоб попросити віддалений доступ до його комп’ютера або запитати його особисту інформацію, включаючи банківські реквізити, несподівано, і ми ніколи не дзвонимо з” невідомого “номера. Якщо у вас є підозри або незручності щодо запитань, ми завжди радимо завісити телефон і зателефонувати за номером служби обслуговування клієнтів компанії, яка нібито просить отримати доступ до вашого комп’ютера або вашої особистої інформації. Якщо ми зв’яжемося з вашим рахунком, зазвичай це буде або з 0800 328 9393, або з 0800 028 5085. “
 • “Наша порада полягає в тому, що клієнти ніколи не повинні ділитися своїм рахунковим номером BT ні з ким і завжди класти рахунки. Будьте уважні до дзвінків чи електронних листів, яких ви не очікуєте. Навіть якщо хтось цитує ваш номер облікового запису BT, ви не повинні довіряти їм особисту інформацію ».
 • “BT дуже серйозно ставиться до безпеки рахунків своїх клієнтів. Ми активно попереджаємо наших клієнтів бути на варті від афери. Шахраї використовують різні методи, щоб отримати ваші особисті чи фінансові дані з остаточною метою крадіжки у вас. Це може включати спробу використання вашого рахунку та номер рахунку BT. “

Не довіряйте небажаним дзвінкам

Історія Нікі досить типова для афери технічної підтримки. Вона вперше отримала телефонний дзвінок на свій стаціонарний телефон від того, хто претендував на роботу в її інтернет-провайдера, BT. Абонент сказав, що йому потрібно допомогти їй розібратися з деякими “небезпечними проблемами” з її підключенням до Інтернету. Нікі отримала багато спаму на свій рахунок електронної пошти BT, тому вона припустила, що проблема пов’язана. Абонент сказав, що допоможе їй очистити спам. Каже, відчула полегшення, що нарешті могла поговорити з людиною про дратівливу проблему. Шахрай сказав їй, що “помилки на лінії” були критичними.

Попереджувальні знаки

Навчене око вже може побачити червоні прапори в цій ситуації. Рідко, якщо коли-небудь, технічна підтримка компанії ініціюватиме контакт із клієнтом. Інтернет-провайдери, як і BT, зазвичай переповнюються вхідними запитами на обслуговування клієнтів, тому ініціювання пропагандистських послуг не є їхнім способом роботи. Те саме стосується майже будь-якої технічної компанії. Microsoft є однією з найпопулярніших компаній, що часто себе представляють.

Що робити

Якщо ви отримаєте небажаний дзвінок або електронний лист від представника служби технічної підтримки від будь-якої компанії, відкладіть трубку і не відповідайте. Це, мабуть, афера. Якщо ви не впевнені в тому, чи може абонент бути законним, ви можете знайти офіційну контактну інформацію компанії, за допомогою Googling. Якщо це провайдер, як у Нікі, перевірте номер телефону на щомісячній рахунку. Щойно у вас є контактна інформація, яку ви знаєте законною, телефонуйте компанії або пересилайте їм електронний лист, щоб запитати, чи можна довіряти оригінальному абоненту чи відправнику..

Ніколи не встановлюйте програмне забезпечення, яке вам не знайоме

Щоб виправити “проблему Нікі”, аферист доручив їй завантажити та встановити TeamViewer на свій iPad. TeamViewer – це безкоштовне програмне забезпечення віддаленого доступу, яке дозволяє комусь віддалено взяти під контроль інший комп’ютер так, ніби він був власним. TeamViewer має багато законних цілей, включаючи фактичну технічну підтримку, але в цьому випадку шахрай використовував його для викрадення комп’ютера.

Нікі повідомляє Comparitech, що шахрай вперше відвідав торгові майданчики, щоб “розібрати речі”. Нікі трохи неспокійно запитав, чи безпечно те, що вони роблять. Шахрай запевнив її, що це допоможе запобігти спаму в майбутньому. Шахрай показав свої спливаючі екрани, схожі на запущені програми, щоб переконати її, що те, що вони роблять, має позитивний ефект.

Попереджувальні знаки

Справжній персонал технічної підтримки насправді використовує TeamViewer та інше програмне забезпечення для віддаленого контролю над пристроями користувачів та виправлення неполадок. Однак кожен повинен бути вкрай скептично налаштованим, коли хтось просить встановити будь-яке програмне забезпечення на свій пристрій. Ризик зловмисного програмного забезпечення занадто високий. Програмне забезпечення для віддаленого доступу, зокрема TeamViewer, може бути дуже небезпечним у чужих руках.

Співробітники служби технічної підтримки, які законно використовують програмне забезпечення віддаленого доступу, ніколи не повинні мати доступ до будь-яких облікових записів, окрім тих, що є у їхній компанії. Як тільки шахрай почав надходити на рахунки для покупок, зв’язок повинен був бути припинений.

Нікі не могла згадати конкретні деталі спливаючих вікон, які вона згадала, але це, швидше за все, просто для показу.

Що робити

Ніколи не завантажуйте і не встановлюйте нічого на свої пристрої за бажанням небажаної електронної пошти чи телефонного дзвінка. Якщо ви це зробите та усвідомлюєте це занадто пізно, припиніть роботу програми, видаліть її та негайно вживайте заходів для пошуку та видалення зловмисного програмного забезпечення.

Якщо ви звертаєтесь до офіційної технічної підтримки, і вони говорять вам про встановлення TeamViewer або подібного програмного забезпечення віддаленого доступу, запитайте, чи можете ви виконати дії самостійно. Якщо ви наполягаєте на його встановленні, не забудьте видалити його відразу після сеансу. Якщо ви помітили віддаленого користувача, що робить щось підозріле, негайно припиніть з’єднання.

Ніколи не відмовляйтеся від приватної інформації

Після її торгових рахунків, аферистка сказала Нікі, що останнє, що потрібно зробити, – це розібратися в її “надзвичайно вразливому” інтернет-банкінгу. Він стверджував, що банківська проблема була основною причиною всіх її проблем. Нікі повісив трубку, але шахрай віддзвонив і наполегливо, кажучи, що її ситуація була небезпечною і що він намагався їй допомогти. Нікі поступилася і дозволила хакеру увійти в свій банківський рахунок в Інтернеті. Шахрай сказав, що йому потрібно провести «манекен» і передати невелику суму грошей, щоб переконатися, що це працює. Коли Нікі отримала сповіщення на свій телефон, шахрай наказав їй підтвердити це, запевнивши, що гроші не переміщуються. Перевіривши її рахунок на іншому пристрої, гроші з неї не залишалися.

Хакер заявив: “Ми просто встановлюємо максимальну суму, яку можна взяти з вашого рахунку”. Насправді, з її рахунку було викрадено близько 34 тис. Фунтів стерлінгів приблизно за півдесятка окремих операцій.

Під час цього епізоду Нікі запитав шахрая, чи може вона поговорити з керівником з БТ. Шахрай був підготовлений і передав телефон співучаснику, який розмовляв швидко і надав їй більше довідкових кодів.

Попереджувальні знаки

У цей момент здається очевидним, що Нікі обманюють, і судячи з того, що вона повісила телефон посеред дороги, думка перетнула її розум. То чому вона здала свій банківський рахунок?

Успішні шахраї переважають на соціальній інженерії чи маніпулюванні людьми на розкриття інформації. Для цього у них є пара тактик переходу. По-перше, згадаймо, що шахрай представляє довірену владу з теми, з якою Нікі недостатньо добре знайомий. Вона знаходиться поза зоною свого комфорту і тому вразлива. Нікі каже, що шахрай навіть надав їй підроблені коди та довідкові номери, щоб зробити помилку більш автентичною.

По-друге, шахрай створює почуття терміновості, негайно викликаючи її назад, і робить її ситуацію “небезпечною” та “критичною”. Створення почуття актуальності викликає стрес і страх, який підштовхує людей до прийняття поганих рішень. “Хоча зараз це здається дурним, вони зробили все таким чином, щоб в той час це мало сенс”, – розмірковує Нікі.

Що робити

Очевидно, що Нікі повинен був повісити трубку і не видавати інформацію про свій банківський рахунок. Але також важливо усвідомити це тактика розповіді шахрая, щоб ви знали, коли хтось стукає. Страх, розгубленість та нагальність це червоні прапори, які роблять людей відчайдушними та вразливими, а не такі почуття, які повинні відчувати хороший персонал з обслуговування клієнтів.

Компанії не завжди можуть захистити вас

Після її інсульту в 2015 році Нікі повідомила своєму банку, що вона бореться з номерами, і банк погодився відзначити її стан у своєму досьє.

Через півгодини після закінчення двох з половиною години розмови про шахрайство її банк зателефонував. Банк Сантандер запитав, чи навмисно вона здійснила шість операцій на суму 34 000 фунтів стерлінгів. Нікі відповів “ні”.

Сантандер зміг відновити гроші, що надсилаються на міжнародні банківські рахунки, які затримуються, але не гроші, що надсилаються на британські банківські рахунки. Це включає в себе всі, крім 12 000 фунтів стерлінгів, які згодом були повернені після подання звіту до омбудсмена.

Нікі відчула розчарування у своєму банку, що не робила більше для захисту її у світлі її стану. Все-таки вона була однією з щасливчиків. UK Finance повідомляє, що злодії вкрали більше 354 мільйонів фунтів від банківських клієнтів та малого бізнесу через афери банківських переказів у 2018 році, коли лише 83 мільйони фунтів колись були повернені та повернені жертвам. 

Незабаром після інциденту на сторінці входу в Інтернет-банку Сантандера додано прапорець, щоб переконатися, що ви не спілкуєтесь із тим, хто намагається отримати доступ до вашого банківського рахунку. Приємна думка, але це показує, що банки та інші компанії не завжди можуть захистити вас.

Менш підготовлені, частіше націлені

Незалежно від того, чи ваші батьки та бабусі і дідусі є технічними кмітливістю, вони статистично частіше нападають на афери частіше, ніж молоде покоління. Шахраї, які зазвичай контактують або по телефону, або по електронній пошті, розглядаються як легкі мішені.

Чим старше ви, тим більше шансів на те, що у вас є стаціонарний телефон, для якого за замовчуванням часто доступні загальнодоступні телефонний номер та ім’я..

Жертви афери також малоймовірно звертаються за допомогою самостійно – дослідження 2016 року, яке проводить Нью-Йоркське Управління у справах дітей та сімейних служб, повідомляє, що лише один з 45 випадків повідомляється владі.

Тож на цьому тижні проявіть певну ініціативу та зв’яжіться зі своїми батьками та / або бабусями та дідусями, щоб вони мали 10-хвилинну розмову про афери, про які вони можуть не знати. На додаток до афери з технічною підтримкою, люди похилого віку часто є об’єктом шахрайства з медичним страхуванням, крадіжки особи та податкових афери. Ця ж порада стосується більшості, якщо не всіх, таких ситуацій:

 1. Будьте обережні щодо будь-якого небажаного контакту, який ви робите по телефону чи електронному листу від того, кого ви не знаєте. У 2018 році один із чотирьох дзвінків, здійснених у США, був аферами. Технічна підтримка ніколи не зв’яжеться з вами по телефону. Більшість податкових органів завжди надсилають пошту першими.
 2. Якщо ви не впевнені, повісьте і пошукайте веб-сайт компанії в Google. Передзвоніть або надішліть їм електронну пошту через офіційну контактну інформацію, вказану там. Ви можете запитати їх про підозрілий дзвінок чи електронний лист.
 3. Ніколи не видавати особисту інформацію по електронній пошті. Це не захищений засіб, навіть якщо ви довіряєте одержувачу. Що стосується телефонних дзвінків, ніколи не роздавайте будь-яку інформацію про дзвінок, який ви не ініціювали, і не ставтесь до будь-яких запитів на інформацію з сильним скептицизмом..
 4. Ніколи не встановлюйте жодних додатків і не завантажуйте файли на свій пристрій за бажанням незнайомця телефону.
 5. Знайте попереджувальні знаки та тактику, які аферисти використовують для маніпулювання людьми, наприклад, прищеплення почуття актуальності.

Все це звучить добре і добре, але в цей час, особливо для когось із недосвідчених технологій та Інтернету, може бути важко зробити належний виклик рішення. Ось чому важливо звернутися до наших батьків і бабусь і дідусів дайте їм знати, що ви там як ресурс якщо вони зіткнулися з проблемою або виникли питання.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map