10 VPN-të më të mira për Mac: Të besuar, të sigurt dhe të shpejtë (Testuar Janar 2020)


Me kaq shumë VPN mesatare atje, gjetja e një shërbimi të shkëlqyer VPN për macOS është zhgënjyese dhe kërkon kohë. Kam testuar 78 aplikacione VPN në Macbook Pro tim dhe kam gjetur që shumica e tyre janë të padobishme. Ata ishin ose të ngadalshëm me dhimbje, të paafta për të anashkaluar geoblocks, ose regjistruar aktivitetin tim të shfletimit.

macOS tashmë ofron karakteristika të fuqishme të integruara të sigurisë. Një VPN duhet të ofrojë më shumë sesa thjesht mbrojtje themelore që ia vlen të instalohet. Gjatë provave të mia, Kam zbuluar një pjesë të vogël të VPN-ve që janë jashtë dhe ofroni veçori shtesë për të siguruar Mac-in tuaj.

Vdo VPN në listën time është kopjuar bazuar në performancën dhe përdorshmërinë e tij. Unë kam testuar secilën prej tyre në mënyrë rigoroze për të konfirmuar se ato janë të sigurta, të shpejta dhe anonime. Ju mund të mësoni më shumë rreth procesit tim të testimit këtu.

Me kohë të shkurtër? Këtu është një përmbledhje e shpejtë e VPN-ve më të mira për Mac:

1. NordVPN– i sigurt, i përsosur për transmetim dhe i optimizuar plotësisht për macOS.
2. ExpressVPN– VPN më e shpejtë që kam testuar.
3. Cyberghost– shërbim intuitiv dhe miqësor për përdoruesit që është i shkëlqyeshëm për fillestarët.
4. Surfshark– Lidhjet e pakufizuara e bëjnë atë vlerën më të mirë për para.
5. IPVanish– një VPN e fuqishme që punon me Kodi dhe Apple TV.

 • Karakteristikat e VPN: Tabela e Shpejtë e Krahasimit
 • Si e rendita & Testuar këto VPN

Këto ofrojnë VPN aplikacione me performancë të lartë që funksionojnë pa probleme, edhe nëse jeni duke përdorur një version më të vjetër të macOS. une kam duke u dhënë përparësi VPN-ve që mund të zhbllokojnë shërbimet e transmetimit popullor dhe ato që ofrojnë të integruar bllokuesit e reklamave dhe malware.

NordVPN Hack – Provojeni falas për një muaj!

Nëse jeni duke kërkuar për një VPN afatshkurtër për të rivendosur shfaqjen më të fundit Netflix ose për të mbrojtur Mac tuaj ndërsa udhëtoni, mund ta përdorni këtë hack për të provoni NordVPN për një muaj.

NordVPN ofron një garanci pa kthim të parave për 30 ditë pa rrezik. Ne testuam politikën e rimbursimit të NordVPN dhe është e shpejtë dhe e lehtë të marrësh paratë tuaja nëse nuk jeni të kënaqur me shërbimin.

VPN më të mira të vitit 2020 për Mac – Testuar dhe Krahasuar

1. NordVPN

VPN më e mirë për Mac është e shpejtë, e mbushur me funksion dhe është optimizuar plotësisht për macOS

 • Aplikacion Mac i lehtë për t’u përdorur me një klik lidh
 • Gjerësia e bandës së pakufizuar me deri në 6 lidhje të njëkohshme të pajisjes
 • Kill kaloni për Mac: po
 • OpenVPN mbështetur: po
 • Mbështet përrua: Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm
 • Mund të përdorni: Netflix, Hulu, iPlayer të BBC, HBO GO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV
 • Gjithashtu i disponueshëm për: iOS, Windows, Linux, Android, BlackBerry, Routers, Raspberry Pi, Android TV, Chrome, Firefox
 • Regjistrimi i të dhënave: Politika e rreptë e mos-logs

NordVPN është zgjedhja ime kryesore për shkak të saj aplikacione të pasura me funksione, të dedikuara macOS.

Atje jane dy klientë macOS NordVPN. Një (e disponueshme në faqen e internetit të NordVPN dhe në përputhje me Yosemite 10.10 ose më vonë) oferta Mbrojtje OpenVPN, ndërsa tjetra (e disponueshme në App Store për Sierra 10.12 ose më vonë) përdor Protokolli IKEv2 / IPSec. Ju mund të mësoni më shumë rreth protokolleve VPN me udhëzuesin gjithëpërfshirës të kolegut tim.

Të dy aplikacionet përfshijnë një ndërprerës automatik vrasës, Mbrojtje rrjedhje DNS / IPv6, dhe a bllokues të integruar dhe bllokues të malware.

Të gjitha aplikacionet e NordVPN përdorin Kriptimi i fuqishëm i AES 256-bit për të mbrojtur të dhënat tuaja. Ju mund ta përdorni atë Double VPN tipar për të shtuar një shtresë shtesë të kriptimit, por shumica e përdoruesve nuk u duhet kjo mbrojtje shtesë.

Cilësimet e avancuara të bllokimit ju lejojnë të anashkaloni censurën pa u zbuluar, madje edhe në lokacione të kufizuara shumë si Kina. Isshtë gjithashtu në përputhje me Qepë mbi VPN për Tor.

NordVPN mban një të rreptë politika pa log. Headshtë me seli në Panama-miqësor ndaj intimitetit, jashtë juridiksionit 5/9 / 14-Eyes.

Rrjeti i saj i madh global përbëhet 5,500 servera në 60 vende. Ekzistojnë serverë të optimizuar për lidhje streaming dhe lidhje P2P.

NordVPN është një zgjedhje solide për transmetim, too. Teknologjia e saj SmartPlay mund zhbllokoni 150+ shërbime të njohura të transmetimit, përfshirë Netflix SHBA.

SmartPlay zbulon serverin më të mirë për ju të anashkaloni një geoblock dhe të bëni ndryshimin automatikisht, kështu që nuk do të keni nevojë të ndryshoni cilësimet tuaja. Më e mira nga të gjitha, është mjaft shpejt për të transmetuar në HD dhe 4K.

Mos e përdorni NordVPN nëse:

Ju dëshironi të paguani me PayPal (NordVPN ndaloi së pranuari PayPal në disa vende).

Nëse keni ndonjë pyetje, NordVPN Ekipi i shërbimit të klientit është në dispozicion 24/7 përmes bisedës live.

Mund të provoni NordVPN pa rrezik me të 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Shikoni rishikimin tonë të plotë në NordVPN për të lexuar mendimet e përdoruesve dhe shikoni se si renditet në testet tona më të hollësishme.

Provoni tani NordVPN!

2. ExpressVPN

Zgjedhja më e mirë nëse keni edhe një iPhone

 • Kill kaloni për Mac: po
 • OpenVPN mbështetur: po
 • Mbështet përrua: Po, aktiviteti P2P lejohet në të gjithë serverët
 • Mund të përdorni: Netflix, Hulu, iPlayer të BBC-së, DAZN, HBO GO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV
 • Gjithashtu i disponueshëm për: iOS, Windows, Linux, Android, BlackBerry, Routers, Raspberry Pi, Chrome, Firefox, Safari, PlayStation, Xbox, Apple TV, Nintendo Switch, Amazon Fire TV, Samsung Smart TV, Roku, Chromecast, Nvidia Shield
 • Regjistrimi i të dhënave: Politika e rreptë e mos-logs

ExpressVPN është vazhdimisht më shpejt se çdo VPN tjetër që kam testuar. Këto shpejtësi, të kombinuara me të 3,000+ server në 90+ vende, siguroni transmetim pa tampon, përrua dhe lojëra.

ExpressVPN dhe NordVPN garojnë për vendin e parë me aplikacionet e tyre macOS, por ExpressVPN ka aplikacionin më të mirë të iPhone.

Nëse dëshironi të përdorni VPN tuaj edhe në iPhone tuaj, unë rekomandoj ExpressVPN. Nëse përdorni një telefon Android, do të kurseni para duke zgjedhur përkundrazi NordVPN.

Përdor aplikacionin macOS Kriptimi 256-bit dhe OpenVPN për të mbrojtur Mac tuaj. Ajo gjithashtu ofron Mbrojtje rrjedhje DNS / IPv6 dhe një ndërprerës automatik vrasës. i saj Tipar SmartLocation do t’ju lidhë automatikisht me serverin më të mirë të disponueshëm.

ExpressVPN bën shumë bujë rreth shkurtoreve të tij të personalizueshme në aplikacion. E provova vetë dhe e gjeta shkurtesat më shpëtuan vetëm 2-3 sekonda. Në disa raste, në të vërtetë u desh më shumë kohë për të ngarkuar një faqe interneti duke përdorur shkurtore sesa do të më duhej të hapja shfletuesin tim dhe të shkruaja adresën.

ExpressVPN është inovative Teknologji e besuarServer siguron që të gjithë serverët e tij të ngarkojnë të njëjtin softuer të azhurnuar. Këta serverë funksionojnë në RAM, i cili kërkon fuqi për të shkruar të dhëna. Kjo do të thotë se sa herë që një server ExpressVPN rindizet, ai fshihet plotësisht i pastër.

Ti mundesh përdorni programin e tij MediaStreamer për të transmetuar në pajisjet që nuk mbështesin VPN, si konzollat ​​e lojrave dhe disa TV të zgjuar. Fatkeqësisht, MediaStreamer nuk i kodon të dhënat tuaja ndërsa jeni duke transmetuar.

Mos e përdorni ExpressVPN nëse:

Po kërkoni një VPN të lirë. ExpressVPN ofron një shërbim premium që ia vlen të kushtojë, por ka zgjedhje të tjera të shkëlqyera në këtë listë që janë më miqësore me buxhetin.

Mund të arrini tek ExpressVPN mbështetja e klientit 24/7 përmes bisedës live.

ExpressVPN është një VPN me performancë të lartë që çifton mirë me macOS dhe iOS. Ju mund të përfitoni nga pyetjet pa pyetje 30 ditë garanci për kthimin e parave ta provoni vetë, pa merak.

Shqyrtimi ynë i thelluar i ExpressVPN hedh një vështrim më të afërt në këtë shërbim të lartë dhe përfshin komentet nga përdoruesit e tjerë.

Provoni ExpressVPN Tani!

3. CyberGhost

Një zgjedhje e shkëlqyeshme për fillestarët 

Cyberghost

 • Kill kaloni për Mac: po
 • OpenVPN mbështetur: jo
 • Mbështet përrua: Po, profili i dedikuar në aplikacion tregon serverat dhe numrin e përdoruesve
 • Mund të përdorni: Netflix, Hulu, iPlayer të BBC, DAZN, HBO GO, Amazon Prime Video, Sky Go
 • Gjithashtu i disponueshëm për: iOS, Windows, Linux, Android, Routers, Raspberry Pi, Chrome
 • Regjistrimi i të dhënave: Politika e rreptë e mos-logs

CyberGhost me qendër në Rumani është një shërbim të përballueshëm me një aplikacion macOS miqësor për përdoruesit.  Intshtë intuitiv dhe tepër i thjeshtë për t’u lundruar.

CyberGhost operon 5,600+ serverë me shpejtësi të lartë në 89 vende, duke përfshirë serverë të optimizuar për transmetim dhe P2P. Një klik i saj Karakteristika më e mirë e vendndodhjes automatikisht ju lidh me serverin më të shpejtë, bazuar në vendndodhjen tuaj. Ai gjithashtu përfshin një bllokues të integruar të reklamave.

Përdoruesit e përparuar munden rregulloje cilësimet e tyre të lidhjes në menunë Smart Rules, por nuk ka nevojë. Aplikacioni është gati për tu lidhur sa më shpejt që ta hapni lart.

Ajo ofron të vështira Kriptimi AES me 256-bit, një i fortë politika pa log, një automatik vrasin kaloni dhe Mbrojtje rrjedhje DNS / IPv6. Klienti Mac përdor protokollin IKEv2.

Mos e përdorni CyberGhost nëse:

Ju po kërkoni një VPN që funksionon në Kinë.

Mund të kontaktoni mbështetja e klientit 24/7 përmes bisedës live. Ose, përdorni CyberGhost Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh ta provoni atë vetë.

Vlerësimi ynë i hollësishëm i CyberGhost përfshin vlerësime të shkruara nga klientë të tjerë.

Provoni CyberGhost Tani!

4. Surfshark

Vlera më e mirë për paratë tuaja 

 • Kill kaloni për Mac: po
 • OpenVPN mbështetur: jo
 • Mbështet përrua: Po, aktiviteti P2P lejohet në të gjithë serverët
 • Mund të përdorni: Netflix, Hulu, iPlayer në BBC, HBO GO, Amazon Prime Video, ESPN
 • Gjithashtu i disponueshëm për: iOS, Windows, Linux, Android, Routers, Chrome, Firefox, Amazon Fire TV
 • Regjistrimi i të dhënave: Politika e rreptë e mos-logs

Surfshark është unik sepse ofron lidhje të pakufizuara të njëkohshme. Kjo do të thotë që ju mund të mbroni të gjitha pajisjet tuaja me vetëm një llogari.

Ajo operon një rrjet të fortë të 1041 serverë në 61+ vende. ajo mbështet lidhjet P2P dhe mund të përdorin shërbime të njohura të transmetimit si Netflix dhe iPlayer BBC.

Klienti MacOS i Surfshark përdor përdorime të sigurta Kriptimi 256-bit dhe Protokoll IKEv2 për të mbrojtur Mac tuaj. Ajo gjithashtu përmban një ndërprerës automatik vrasës dhe Mbrojtja e rrjedhjes DNS.

Surfshark është i vendosur në Ishujt e Virgjër Britanikë, jashtë Aleancës 5/9/14-Sytë. Mban një të rreptë jo-logs politikës dhe funksionon në standardet më të larta të intimitetit.

Siti i saj i integruar i sigurisë, CleanWeb, bllokon reklamat, gjurmuesit, malware dhe përpjekjet e phishing.

Karakteristikat e tjera të disponueshme për macOS përfshijnë tunele të ndara, MultiHop, dhe Modaliteti NoBorder për anashkalimin e censurës.

Mos e përdorni Surfshark nëse:

Ju dëshironi të instaloni VPN në ruterin tuaj.

Surfshark ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave kështu që ju mund ta provoni atë pa rrezik.

Lexoni rishikimin tonë të hollësishëm për të parë se çfarë mendojnë përdoruesit e vërtetë për Surfshark.

Provoni Tani Surfshark!

5. IPVanish

VPN më e mirë për transmetimin me Kodi dhe Apple TV

 • Kill kaloni për Mac: po
 • OpenVPN mbështetur: po
 • Profili i përkushtuar përrua: jo
 • Mund të përdorni: Netflix, iPlayer i BBC
 • Gjithashtu i disponueshëm për: iOS, Windows, Linux, Android, Windows Phone, Routers, Chromebook, Amazon Fire TV
 • Regjistrimi i të dhënave: Politika e rreptë e mos-logs

Ky VPN me qendër në SHBA operon një rrjet të 1.300+ serverë në 75+ vende. Aplikacioni i saj i dizajnuar mirë lejon përdoruesit e macOS të bëjnë rregulloje cilësimet e tyre VPN, një veçori që shpesh është në dispozicion vetëm për përdoruesit e Windows. Kjo e bën atë i lehtë për t’u përdorur me Kodi dhe Apple TV.

IPVanish ka një politika e prerjeve zero dhe ofron një zgjedhje të OpenVPN UDP / TCP, IPSec, L2TP, dhe IKEv2 Protokollet VPN në Mac tuaj. Prokurë SOCKS5 lidhjet janë gjithashtu të disponueshme.

Ajo gjithashtu ofron Mbrojtje rrjedhje DNS / IPv6, obfuscation, dhe një automatik vrasin kaloni.

Mos e përdorni IPVanish nëse:

Po kërkoni një shërbim të bazuar në juridiksionin 5/9/14-Eyes.

IPVanish ofron një Garanci 7-ditore e kthimit të parave në të gjitha shërbimet e tij.

Lexoni rishikimin tonë të hollësishëm për të mësuar më shumë rreth IPVanish, përfshirë komentet e vërteta të klientit.

Provoni IPVanish Tani!

6. SaferVPN

 • Kill kaloni për Mac: po
 • OpenVPN mbështetur: po
 • Mund të përdorni: HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, iPlayer BBC, dhe të tjerët.
 • Mbështet përrua: po.
 • Gjithashtu i disponueshëm për: Windows, Android, iOS, Linux, Chrome, Firefox dhe ruter.
 • Regjistrimi i të dhënave: politika e mos-logs, por disa shkrime lidhjeje mbahen

SaferVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme nëse jeni në buxhet. VPN mbështet IKEv, PPTP, L2TP, dhe OpenVPN protokollet.

Përdoruesit mund të qasen mbi 700 servera në 34 vende. SaferVPN kryen mirë në testet e shpejtësisë dhe mund të hyni në platformat e njohura të transmetimit si HBO dhe iPlayer BBC.

program i dedikuar macOS është miqësor ndaj përdoruesit dhe përfshin një automatik vrasin kaloni. SaferVPN gjithashtu automatikisht ju lidh me serverin më të mirë VPN kur përdorni wi-fi publike.

Mos e përdorni SaferVPN nëse:

Nëse keni nevojë për një VPN për të anashkaluar censurën e ashpër të qeverisë. SaferVPN nuk funksionon në Kinë, Rusi, Egjipt apo Emiratet e Bashkuara Arabe në këtë kohë.

Anydo çështje mund të zgjidhet shpejt me SaferVPN 24/7 mbështetje chat live.

SaferVPN ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe a Gjykim falas 24-orësh, gjë që e bën të lehtë ta provoni para se të kryeni.

Shikoni shqyrtimin tonë të hollësishëm të SaferVPN për të parë se si ai krahasohet me konkurrencën e tij.

Provoni SaferVPN tani!

7. PrivateVPN

 • Kill kaloni për Mac: jo
 • OpenVPN mbështetur: po
 • Mbështet përrua: Po; Aktiviteti P2P lejohet në të gjithë serverët
 • Mund të përdorni: Netflix, Hulu, HBO GO, Amazon Prime Video
 • Gjithashtu i disponueshëm për: iOS, Windows, Linux, Android, Routers
 • Regjistrimi i të dhënave: Politika e rreptë e mos-logs

PrivateVPN është një VPN tjetër miqësore me buxhetin me siguri të fortë dhe a politika me shkrime zero. Mund të lidheni me klientin macOS me një klik të vetëm.

Rrjeti është më i vogël se të tjerët në këtë listë, me 150+ serverë në 60 lokacione, por kjo nuk ndikon në performancën e saj të përgjithshme. PrivateVPN është e shpejtë, dhe serverat e tij të optimizuar për transmetim mund të hyni në Netflix dhe shërbime të tjera të njohura të transmetimit.

PrivateVPN mbron të dhënat e Mac tuaj Kriptimi 256-bit, OpenVPN, dhe Mbrojtje rrjedhje DNS / IPv6.

Falë mënyrës së tij Vjedhurazi, PrivateVPN është mjaft i fuqishëm për të anashkaloni blloqet e vështira VPN dhe inspektimin e thellë të paketave.

Mos e përdorni PrivateVPN nëse:

Ju duhet një VPN me një ndërprerës automatik vrasës.

PrivateVPN-së 30 ditë garanci për kthimin e parave e bën të lehtë të provoni shërbimin e tij pa rrezik.

Ju mund të lexoni komentet e përdoruesit dhe të shihni se si performoi PrivateVPN gjatë testeve tona të thelluara në shqyrtimin tonë.

Provoni PrivateVPN Tani!

8. VyprVPN

 • Kill kaloni për Mac: po
 • OpenVPN mbështetur: po
 • Profili i përkushtuar përrua: jo
 • Mund të përdorni: Netflix, Hulu, iPlayer në BBC
 • Gjithashtu i disponueshëm për: iOS, Windows, Android, Routers, Android TV, QNAP, Blackphone, Anonabox
 • Regjistrimi i të dhënave: Politikë e rreptë e mos-prerjeve

VyprVPN operon një rrjet të 700+ serverë në të gjithë botën. Isshtë i shpejtë, dhe klienti i përkushtuar macOS është i lehtë për të lundruar.

VyprVPN-së protokoll pronësie kameleoni maskon trafikun tuaj të koduar si trafik të rregullt në internet, duke ju lejuar juve anashkaloni DPI, censurimin dhe blloqet e VPN.

Mundet hyr në shërbimet e njohura të transmetimit si Netflix dhe lejon trafikun P2P për sigurim përrua. VyprVPN ka një zero-prerjet politikë për të mbrojtur anonimitetin tuaj.

Ju gjithashtu merrni karakteristika të tjera të rëndësishme të sigurisë si të fuqishme Kriptimi 256-bit dhe një automatik vrasin kaloni. i saj Zjarri natyral bllokon trafikun hyrës të paditur, duke ndaluar hakerat dhe botnet para se të mund të hynin në pajisjen tuaj.

Mos e përdorni VyprVPN nëse:

Ju dëshironi të paguani me Bitcoin ose monedha të tjera cryptocurrency.

VyprVPN ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave që ju të provoni vetë shërbimin e saj.

Vështrimi ynë i thelluar i një VyprVPN gjithashtu përfshin vlerësime të vërteta të klientëve.

Provoni VyprVPN Tani!

9. UltraVPN

 • Kill kaloni për Mac: po
 • OpenVPN mbështetur: po
 • Profili i përkushtuar përrua: jo
 • Mund të përdorni: Netflix, Hulu, HBO
 • Gjithashtu i disponueshëm për: iOS, Windows, Android
 • Regjistrimi i të dhënave: Politikë e rreptë e mos-prerjeve

UltraVPN me qendër në SHBA është një zgjedhje e fortë për transmetim në Mac tuaj. Profili i saj i dedikuar i transmetimit, Ultraflix, mund të zhbllokojë Netflix dhe platforma të tjera më të mira të transmetimit.

Rrjeti i UltraVPN përbëhet nga 100+ serverë me shpejtësi të lartë në 58 vende. Ajo performoi mirë gjatë provave të mia të shpejtësisë.

Ju mund të zgjidhni nga protokollet IKEv2, UDP, ose TCP VPN. Karakteristikat e tjera përfshijnë një ndërprerës automatik vrasës dhe a politika pa log.

Mos përdorni UltraVPN nëse:

Ju dëshironi ta përdorni në një vend me censurë pushtuese pushteti. UltraVPN aktualisht nuk punon në Kinë.

UltraVPN ofron një Gjykim falas 7 ditor dhe a 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Lexoni rishikimin tonë të hollësishëm të UltraVPN për të parë se çfarë mendojnë përdoruesit e tij.

Provoni UltraVPN Tani!

10. Mburoja e pikave të nxehta

Pajisjet e Mburojës Hotspot

 • Kill kaloni për Mac: jo
 • OpenVPN mbështetur: jo
 • Profili i përkushtuar përrua: jo
 • Mund të përdorni: Netflix (megjithëse nuk është katalogu amerikan), iPlayer i BBC
 • Gjithashtu i disponueshëm për: iOS, Windows, Android, Chrome
 • Regjistrimi i të dhënave: Po (mban regjistrat e lidhjeve për kohëzgjatjen e seancave të VPN, si dhe të dhënat për qëllime të marketingut)

Hotspot Shield funksionon 2.500+ serverë me performancë të lartë në të gjithë globin. Shtë e përkryer për transmetim, shfletim dhe përrua.

Ajo ofron Kriptimi 256-bit, Mbrojtje rrjedhje DNS / IPv6, dhe një automatik vrasin kaloni. Kjo lejon lidhje P2P, kështu që ju mund të torrentoni në mënyrë anonime.

Mos e përdorni Shish Hotspot Shield nëse:

Ju dëshironi një VPN me 24/7 mbështetje të klientit

Hotspot Shield ofron një shërbim i kufizuar falas së bashku me VPN premiumin e tij të plotë. Shërbimi falas përfshihet në 500 MB në përdorim në ditë. Këto nuk janë të dhëna të mjaftueshme për të përralluar ose transmetuar, por është e mjaftueshme për të provuar shërbimin.

Llogaria premium e Hotspot Shield vjen me një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

Shqyrtimi ynë i Hotspot Shield përfshin mendime nga klientët e tjerë.

Provoni Mburojën e Hotspot Tani!

VPN-të më të mira për Mac: Tabela e Krahasimit të Shpejtë

VPNGarancia e kthimit të paraveLidhjet e njëkohshmeShërbime të përputhshme të transmetimitMbështetje P2P
NordVPN30 dite6440+ përfshirë Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TVServerë të përkushtuar
ExpressVPN5Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBCTë gjithë serverat
Cyberghost45 ditë7Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe më shumë.Serverë të përkushtuar
Surfshark30 ditei pakufizuarNetflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe më shumë.Të gjithë serverat
IPVanish7 dite10Netflix, iPlayer i BBCTë gjithë serverat
SaferVPN30 dite5HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, iPlayer BBC, dhe më shumë.po
PrivateVPN30 dite6Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.po
VyprVPN30 dite5IPlayer Netflix dhe BBC Hulu dhe Amazon Prime Video, dhe më shumë.po
UltraVPN30 dite3Netflix, Hulu, HBO GOpo
Mburoja e nxehtë45 ditë5Netflix (megjithëse nuk është katalogu amerikan), iPlayer i BBCpo

Zgjedhja e Shërbimit më të mirë VPN: Si Ne Renditëm & Krahasuar këto VPN

Do VPN në listën time ka përmbushur kriteret e mia të rrepta për përdorshmërinë. Kam testuar më shumë se 15 faktorë, duke përfshirë shpejtësinë, vendet e serverit, mbështetjen e P2P, transmetimin, politikat e sigurisë dhe prerjeve, çmimin, mbështetjen e klientit dhe pajtueshmërinë.

Këtu janë disa nga gjërat më të rëndësishme që kërkova:

Siguri e fuqishme

Të gjithë VPN-të në këtë listë përdorin kriptimi i shkallës ushtarake dhe mbaj një politikë e rreptë e mos-logs.

Unë u dhashë përparësi VPN-ve që ofrojnë një ndërprerës automatik vrasës dhe Mbrojtja e rrjedhjes DNS.

Kërkova shërbime që përdorin protokollin OpenVPN si standard. Ky protokoll është me burim të hapur dhe kontrollohet rregullisht për çështje të sigurisë. ’Shtë vlerësuar gjerësisht si protokolli më i sigurt për VPN për t’u përdorur.

Shpejtësitë e shpejta

Shpejtësia është një nga aspektet më të rëndësishme të zgjedhjes së një VPN. Frshtë zhgënjyese dhe jopraktike të merresh me kohë të mëdha ngarkimi dhe buffering.

është normale që lidhja juaj të ngadalësohet pak kur lidheni me një VPN. Të dhënat tuaja duhet të udhëtojnë më tej për të arritur në serverin VPN dhe kërkon ca kohë për të shifruar dhe deshifruar informacionin tuaj. megjithatë, kjo duhet të jetë mezi e dukshme kur përdorni një VPN premium.

të gjithë VPN-të e kësaj liste në mënyrë të vazhdueshme i plotësonin kërkesat e shpejtësisë për tu përrua dhe përroi në definicion të lartë gjatë provave të mia.

Zhbllokoni Shërbimet e Streaming

Shërbimet e transmetimit si Netflix dhe Hulu përdorin kufizime gjeo-gjeologjike për të kontrolluar përmbajtjen që shihni. Për shembull, katalogu Netflix në Australi përfshin rreth gjysmën e titujve në dispozicion të shikuesve amerikanë.

VPN-të maskojnë adresën tuaj IP për t’ju ndihmuar të kapërceni geoblocks dhe përmbajtjen e transmetimit nga rajone të tjera, përfshirë Netflix, BBC iPlayer dhe Hulu.

Unë u sigurova që të gjitha shërbimet në listën time mund të zhbllokojnë të paktën dy shërbime të njohura të transmetimit gjatë provave të mia.

FAQ

A kam nevojë për një VPN për të mbrojtur Mac tim?
Cilat janë VPN-të më të mira për iOS?
Janë të sigurt VPN?
A janë legal VPN-të?
A janë të disponueshme edhe VPN për pajisjet e tjera?

A kam nevojë për një VPN për të mbrojtur Mac-in tim?

Karakteristikat e sigurisë së integruar të MacOS janë të vështira. por, ato bëhen të padepërtueshme kur i bashkoni me një VPN cilësore.

VPN përdorin shifrimin tek mbroni informacionin tuaj personal nga hajdutët në internet.

Dhe, megjithëse Apple Gatekeeper është një masë efektive kundër ekzekutimit të malware, një VPN me një bllokues të integruar të malware do të ndalojë një sulm para se të arrijë në pajisjen tuaj.

Maskimi i adresës suaj të IP me një VPN është mënyra më e lehtë për të mbrojeni veten nga sulmet DDoS, doxing dhe mbikëqyrja e internetit. Do t’ju ndihmojë gjithashtu anashkalojë geoblocks dhe censurimin – një zonë ku macOS bie e shkurtër.

Ka një arsye që shitjet e antivirusëve po bien në të gjithë botën. Shumë përdorues po zgjedhin të ndërthurin suitat e sigurisë së MacOS me një VPN në vend që të blini një suitë antivirus.

Cilat janë VPN-të më të mira për iOS?

Të gjitha VPN në listën time ofrojnë aplikacione të shkëlqyera iOS, shumë.

Janë të sigurt VPN?

Me pak fjalë – jo. Bizneset duhet të fitojnë para, dhe kompanitë VPN nuk janë të ndryshme. Nëse nuk po fitojnë para nga produkti i tyre, ata duhet të gjejnë mënyra alternative për të fituar një fitim.

Disa VPN falas gjenerojnë të ardhura nga shitja e të dhënave të përdoruesve tek palët e treta, edhe nëse ata kanë premtuar siguri të nivelit të lartë. Disa janë gjetur madje instaloni malware dhe gjurmues në pajisjen tuaj.

Ka disa VPN të sigurta, megjithëse.

Këto janë versione të kufizuara falas të shërbimeve premium VPN, si Mburoja e Hotspot.Ata shumë VPN falas kufizoni shpejtësinë dhe të dhënat tuaja, por ato mund të jenë një opsion i mirë nëse ju duhet vetëm VPN për disa ditë.

Por me kaq shumë ofrues premium që ofrojnë prova falas dhe garanci për kthimin e parave, ka shumë pak arsye për të rrezikuar sigurinë tuaj me një VPN falas.

A janë legal VPN-të?

Përdorimi i VPN është i ligjshëm në rreth 95.9% të botës.

Përjashtimet kryesore janë Kina, Iraku, Irani, Rusia, Bjellorusia, Turqia, Oman dhe Emiratet e Bashkuara Arabe. Në këto vende, përdorimi i VPN është ose një zonë gri ligjore ose plotësisht e paligjshme.

por nëse jeni një turist në një nga këto vende, nuk do të duhet të shqetësoheni. Nuk ka pasur ndonjë problem me turistët ndërkombëtarë që përdorin VPN në këto vende.

Pavarësisht se ku jetoni, është përgjegjësia juaj të siguroheni që të respektoni ligjin dhe kushtet e shërbimit të ofruesit tuaj në çdo kohë.

A janë të disponueshme edhe VPN për pajisjet e tjera?

po! VPN janë të disponueshme për pothuajse çdo pajisje. Tre VPN-të më të mira në listën time mbështesin të gjitha pajisjet dhe sistemet operative, kështu që ju lehtë mund të siguroni macOS, telefon, TV inteligjent, tastierë lojrash dhe çdo pajisje tjetër që ju nevojitet për të mbrojtur.

përmbledhje

Unë kam testuar çdo VPN në këtë listë për të siguruar që i plotëson kriteret e mia të rrepta për shpejtësinë, sigurinë dhe përdorshmërinë.

Rekomandimi im i lartë është NordVPNpër shkak të aplikacioneve të saj të fuqishme dhe të pasura me funksione macOS. Ju mund të provoni NordVPN pa rrezik në Mac tuaj me të 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map