10 VPN më të mira për Torrenting: Testuar për Safe, P2P Anonim në vitin 2020


Ka shumë informacion të rremë për ato që ju nevojiten në një VPN për përrua, kështu gjetja e një shërbimi të shkëlqyeshëm nuk është e lehtë.

Disa VPN mbajnë – madje edhe rrjedhje – shkrimet, dhe të tjerët janë shumë të ngadaltë për shkëmbimin e skedarëve P2P. Shumë VPN (si Hola) ndaloni të gjithë trafikun P2P.

Ne kemi testuar më shumë se 300 ofrues për të gjetur VPN-të më të mira për përrua. Rekomandimet tona ofrojnë mbështetje e plotë për P2P, si dhe shpejtësitë dhe sigurinë që ju nevojiten për përrua të qetë, të sigurt – edhe me ndërhyrje të qeverisë ose ISP.

Ndërsa ne nuk e dënojmë aktivitetin e paligjshëm, ne duam që ju të jeni të sigurt ndërsa përroni. Ne kontrolluam politikat e forta pa log dhe politikat pro-P2P, testuar për shpejtësi të lartë, dhe renditi VPN që janë bazuar në juridiksionin 14-Sytë më shumë.

Rekomandimi ynë kryesor është ExpressVPN.

Një fjalë këshilluese – përrua vetëm duke përdorur një nga VPN-të tona të rekomanduara. Sshtë mënyra e vetme për t’u siguruar që jeni të mbrojtur nga spiunimi i ISP, goditja e bandës dhe hakerat, dhe që përruesit e tjerë nuk mund ta shohin adresën tuaj të vërtetë IP.

Për më shumë informacion se si kemi testuar dhe renditur këto VPN, klikoni këtu.

Keni nevojë për një shkurtore? Këtu është një përmbledhje e shpejtë e VPN-ve më të vlerësuara për përrua:

  1. ExpressVPN – VPN më e shpejtë për torrenting ka siguri dhe karakteristika të papërshkueshme nga plumbat
  2. NordVPN – intimiteti pa vend dhe një skedë serveri special e bëjnë këtë VPN një zgjedhje të shkëlqyeshme për P2P
  3. Cyberghost – VPN miqësor për përdoruesit me një profil të integruar përrua
  4. Surfshark – Lidhjet e pakufizuara të njëkohshme janë ideale për torrentët me shumë pajisje
  5. PrivateVPN – VPN miqësore me buxhetin me mbështetjen e P2P
 • Tabela e Krahasimeve të Shpejta të VPN
 • Si u renditëm & Krahasuar këto VPN

VPN-të më të mira për torrenting në vitin 2020 – Rishikuar & krahasuar

1. ExpressVPN

VPN më e mirë për përrua – të sigurt, të mbushura me karakteristika dhe të shpejtë

Pajisjet ExpressVPN

 • Ndërfaqe e lehtë për t’u përdorur me mbështetje të plotë P2P, vrasin ndërprerësin dhe tunizimin e ndarë
 • Bandwidth i pakufizuar me deri në 5 lidhje të njëkohshme
 • Mbështetje për trafikun P2P: Të gjithë serverat
 • Regjistrimi i të dhënave: Politika e rreptë e mos-logs
 • Në dispozicion në: Windows, macOS, Linux, Android, iOS, BlackBerry, Routers, Raspberry Pi, Chrome, Firefox, Safari, PlayStation, Xbox, Apple TV, Nintendo Switch, Amazon Fire TV, Samsung Smart TV, Roku, Chromecast, Nvidia Shield
 • streaming: Netflix, Hulu, BBC, DAZN, HBO GO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV
 • Përcjellja e portit: po

ExpressVPN ka një reputacion për vazhdimisht me shpejtësi të lartë. Ajo ofron bandwidth të pakufizuar dhe mbështetje të plotë P2P në 3,000+ serverët e saj.

Ju mund të zgjidhni një server me dorë në ndonjë prej tyre 160 lokacione të serverit, ose përdorni Smart Vendndodhjen për t’u lidhur me serverin më të afërt me shpejtësinë më të lartë.

ExpressVPN ofron siguri pa vend. është me seli në Ishujt e Virgjër Britanikë larg nga Katërmbëdhjetë Sytë që spiunonin. Kjo, plus ExpressVPN garanci për prerjet zero, bëjeni një zgjedhje të dukshme nëse privatësia është përparësia juaj kryesore kur përroni (aluzion: duhet të jetë).

ExpressVPN ju mbron me antiplumb Kriptimi AES-256 me Sekretin Perfect Forward, duke garantuar që skedarët tuaj të përbashkët të mbeten plotësisht të sigurt. Ju gjithashtu merrni një Bllokimi i rrjetit vendosja, e cila është lidhja e ExpressVPN vrasin kaloni. Kjo parandalon rrjedhjen e adresës tuaj të vërtetë IP nëse lidhja juaj bie. OpenVPN protokolli vjen standard për të gjitha aplikacionet.

ExpressVPN gjithashtu ofron tunele të ndara. Kjo veçori ju lejon të personalizoni aplikacionin për të koduar vetëm trafikun tuaj P2P dhe listën e bardhë të trafikut, si lojrat ose shfletimi.

Ne testuam ExpressVPN me programe të ndryshme torrente, duke përfshirë uTorrent, BitTorrent dhe Deluge. Ajo funksionoi pa përsosmëri pa ndonjë konfigurim shtesë. Politika e përroit gjithashtu përshkruhet qartë në faqen e internetit.

ExpressVPN gjithashtu mbështet pagesa në Bitcoin, kështu që ju jeni të mbuluar nëse doni anonimitet më të lartë ndërsa përroni.

aplikacione intuitive nuk ka të ngjarë t’ju ofrojë ndonjë problem, por ndihma është lehtësisht e disponueshme përmes 24/7 mbështetje chat live nëse keni nevojë për të.

Mos e përdorni ExpressVPN nëse:

Po kërkoni një VPN buxhetore. ExpressVPN është pak më e shtrenjtë se shërbimet e tjera, por ia vlen për shpejtësitë dhe sigurinë më të mirë gjatë përrallave. Plus, ju mund të merrni 3 muaj falas kur blini një plan 1-vjeçar.

Edhe pse ExpressVPN nuk ka një provë falas, ju mundeni provojeni për veten tuaj deri në tre pajisje me një garanci 30-ditore të kthimit të parave. Mos harroni të kontrolloni kuponat aktivë të ExpressVPN – jemi të lumtur t’ju tregojmë ofertat më të mira, të azhurnuara çdo ditë.

Provoni ExpressVPN Tani!

Shikoni se çfarë thonë lexuesit tanë dhe përdoruesit e vërtetë për ExpressVPN.

2. NordVPN

Intimitet pa vend dhe një skedë speciale P2P me mijëra serverë

NordVPN

 • Mbështetje për trafikun P2P: Po; 4,700+ serverë të dedikuar P2P
 • Regjistrimi i të dhënave: Politika e rreptë e mos-logs
 • Në dispozicion në: Windows, macOS, Linux, Android, iOS, BlackBerry, Routers, Raspberry Pi, Android TV, Chrome, Firefox
 • streaming: Netflix, Hulu, BBC, HBO GO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV
 • Përcjellja e portit: jo

Siguria e ekspertëve për përrua nuk ka pse të vijë me një çmim. Nëse jeni duke kërkuar kombinimin më të mirë midis kostos dhe cilësisë, mos kërkoni më larg se NordVPN.

Oferta ultra të sigurta NordVPN encryption të fortë 256-bit dhe OpenVPN për aplikacione desktopi. Ai përfshin CyberSec për mbrojtje të plotë dhe adblocking.

NordVPN është i bazuar në Panama-miqësor ndaj intimitetit dhe vepron nën një politikë e ngushtë e mos-prerjeve, kështu që të dhënat tuaja janë fshehur në mënyrë të sigurtë nga të gjithë – përfshirë vetë shërbimin VPN.

Ajo siguron më shumë se 4,700 serverë të specializuar P2P të dizajnuara për ndarjen e sigurt të skedarëve me shpejtësi maksimale. Ata mund të arrihen lehtësisht nga menyja e dedikuar brenda aplikacionit VPN, ku do të gjeni gjithashtu serverat me kriptim të dyfishtë dhe Onion mbi cilësimet VPN.

NordVPN mbështet haptas trafikun P2P.

Si dhe të dhëna dhe gjerësi të pakufizuar, NordVPN përfshin dy ndërprerës të ndryshëm vrasjes – një për të gjithë lidhjen tuaj, dhe një tjetër për programe specifike. Kjo ju lejon të konfiguroni NordVPN me klientin tuaj përrues kështu që bllokohet vetëm trafiku P2P nëse lidhja juaj bie.

Përdoruesit e avancuar BitTorrent gjithashtu përfitojnë nga Proxies SOCKS5 të përfshira në çdo abonim NordVPN. Ndërsa këta proxies nuk kanë kriptim të plotë, ato ofrojnë siguri shtesë dhe madje mund të rrisin shpejtësinë tuaj për një përvojë të sigurt, anonime torrente.

Përdorimi i NordVPN së bashku me klientin tuaj përrues është aq i thjeshtë sa nisja e aplikacionit VPN, por gjithmonë mund të merrni ndihmë në kohë reale, 24 orë në ditë. Bisedë live është në dispozicion.

Mos e përdorni NordVPN nëse:

Ju dëshironi të paguani me PayPal. Fatkeqësisht, NordVPN është zhvendosur larg kësaj platforme kohët e fundit, por pagesa të sigurta janë akoma të mundshme përmes Bitcoin dhe cryptocurrency tjera.

Nëse është duke shfletuar, binging Netflix, ose përrua, NordVPN ka shpejtësinë, sigurinë dhe mbështetjen për ta bërë atë të ndodhë. Mos besoni vetëm hype – shikoni se për çfarë bëhet fjalë deri në gjashtë pajisje me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

NordVPN gjithashtu drejton rregullisht marrëveshje të mëdha në planet e saj. Shikoni kodet më të fundit të kuponit NordVPN dhe kurseni para në pajtimin tuaj.

Provoni tani NordVPN!

E gjithë kjo është arsyeja pse NordVPN është kaq e popullarizuar në Reddit. Lexoni rishikimin tonë të plotë të NordVPN për të mësuar më shumë.

3. CyberGhost

VPN miqësor me përdoruesin me një profil intuitiv torrentimi

 • Mbështetje për trafikun P2P: Po; profil i dedikuar që tregon numrin e serverëve dhe distancën
 • Regjistrimi i të dhënave: Politika e rreptë e mos-logs
 • Në dispozicion në: Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Routers, Raspberry Pi, Chrome
 • streaming: Netflix, Hulu, BBC, DAZN, HBO GO, Video Prime Amazon, Sky Go
 • Përcjellja e portit: jo

CyberGhost ka të bëjë me lehtësinë e përdorimit dhe mbrojtjen e rafteve të lartë ndërsa përrua. është me qendër në Rumaninë miqësore për jetën private dhe ka një garanci për prerjet zero në politikën e privatësisë.

bestvpnsfortorrents cyberghost 1

Karakteristikat e aplikacioneve menutë e drejtpërdrejtë me qasje e lehtë në një profil i dedikuar P2P. Ajo rendit vendet me serverë të aktivizuar me P2P dhe detajon distancën nga vendndodhja e adresës tuaj IP, numri i përdoruesve aktiv dhe ngarkesa aktuale e serverit.

CyberGhost ju mbron Kriptimi i pakthyeshëm AES-256. Mbështetja e protokollit varion nga industria e preferuar OpenVPN te IKEv2 dhe L2TP, me kalimin e lehtë drejtpërdrejt nga aplikacioni.

Siguria e CyberGhost përfshin një vrasin kaloni për të siguruar trafikun tuaj P2P nëse lidhja juaj bie. Ai gjithashtu përfshin Mbrojtje rrjedhje DNS dhe IPv6. i lindur adblocking dhe mbrojtje nga malware mbrojeni pajisjen tuaj kundër reklamave me qëllim të keq për klientët përrua.

Ndërsa CyberGhost nuk është aq i shpejtë sa NordVPN ose ExpressVPN, ai ende ofron shpejtësi të lartë dhe bandë të pakufizuar për torrenting të shpejtë, pa buffer.

CyberGhost qëndron hapur pas përleshjeve (ligjore). Nga artikujt në blog dhe mësimet informuese deri tek listimi i mbështetjes P2P si një nga karakteristikat kryesore të tij, ju e dini që ky VPN është i vendosur në lidhje me qëndrimin e tij në përralla.

bestvpnsfortorrents cyberghost 2

Ju gjithashtu mund të mbështeteni në CyberGhost mbështetje chat live për të zgjidhur ndonjë pyetje ose çështje. Ky VPN pranon pagesa të Bitcoin.

Mos e përdorni CyberGhost nëse:

Ju duhet një VPN që funksionon në Kinë. CyberGhost aktualisht nuk është në gjendje të anashkalojë Firewall-in e Madh të Kinës.

me 7 lidhje të njëkohshme, një Gjyq 24-orësh, dhe Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh, CyberGhost ju jep shumë mundësi për teste pa rrezik.

Provoni CyberGhost Tani!

Shikoni se çfarë thonë përdoruesit e vërtetë në vlerësimet e tyre.

4. Surfshark

Lidhjet e pakufizuara të njëkohshme janë ideale për përdoruesit e shumë pajisjeve

Pajisjet e sipërfaqes

 • Mbështetje për trafikun P2P: Të gjithë serverat
 • Regjistrimi i të dhënave: Politika e rreptë e mos-logs
 • Në dispozicion në: Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Routers, Chrome, Firefox, Amazon Fire TV
 • streaming: Netflix, Hulu, BBC, HBO GO, Amazon Prime Video, ESPN
 • Përcjellja e portit: jo

Surfshark operon a rrjet i shpejtë dhe i besueshëm i serverëve me 1041 serverë në 61+ vende. Trafiku P2P lejohet në të gjithë ata, kështu që mund të presësh përleshje pa sherr.

Politika e privatësisë e Surfshark siguron një garanci me shkrime zero. Si ExpressVPN, Surfshark është regjistruar në Ishujt e Virgjër Britanikë, me një rekord perfekt për privatësinë deri më tani.

bestvpnsfortorrents surfshark 1Ndërsa mund të torrentoni në ndonjë server, programi ndonjëherë do t’ju ridrejtojë në Hollandë ose Kanada. Doneshtë bërë automatikisht, dhe torrentimi / shfletimi juaj i sigurt nuk do të ndërpritet.

bestvpnsfortorrents surfshark 2Kriptimi AES-256, mbështetja OpenVPN dhe një ndërprerës vrasës sigurinë e plotë të Surfshark-ut. Karakteristikat shtesë përfshijnë tunele të ndara, mbrojtje nga malware, dhe një adblocker.

Surfshark gjithashtu ofron një pengesë të madhe (dhe të rrallë): lidhje të pakufizuara të njëkohshme. Kjo është e përsosur nëse keni shumë pajisje ose keni nevojë për një VPN për familjen dhe miqtë.

Mund të mbështeteni te Surfshark 24/7 mbështetje chat live për përgjigje të shpejta dhe të dobishme për pyetjet tuaja.

Mos e përdorni Surfshark nëse:

Ju duhet të instaloni një VPN në ruterin tuaj. Surfshark nuk ka një aplikacion të dedikuar për ruter.

Në përgjithësi, Surfshark është një VPN me çmime të arsyeshme me shumë fuqi. Shihni sa shpejt dhe siguri është në aq pajisje sa ju pëlqen – je i mbuluar nga një Periudha e rimbursimit 30-ditor.

Provoni Tani Surfshark!

Lexoni rishikimin tonë të plotë për Surfshark për më shumë informacion.

5. PrivateVPN

VPN më e mirë për buxhetin me mbështetjen e P2P

Pajisjet PrivateVPN

 • Mbështetje për trafikun P2P: Të gjithë serverat
 • Regjistrimi i të dhënave: Politika e rreptë e mos-logs
 • Në dispozicion në: Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Routers
 • streaming: Netflix, Hulu, BBC, HBO GO, Amazon Prime Video
 • Përcjellja e portit: po

PrivateVPN ofron 150 servera miqësorë P2P në 60 vende, duke garantuar lidhje të sigurta për përrua. Përdor privateVPN OpenVPN dhe  kriptim i fortë 256-bit.

PrivateVPN është me qendër në Suedi, një vend i Aleancës me 14 Sytë – një shqetësim i mundshëm për disa përrua. Sidoqoftë, Suedia është e njohur për ligjet e saj të forta të intimitetit, kështu që PrivateVPN garanton një shërbim i ngushtë i regjistrimeve zero.

bestvpnsfortorrents privatevpn 1Për anonimitet shtesë, ju mund të paguani për PrivateVPN direkt me Bitcoin.

Seancat tuaja përrua sigurohen me një ndërprerës i vrasjes së lidhjes, Mbrojtja e rrjedhjes DNS, dhe Mbrojtja e rrjedhjes IPv6.

PrivateVPN është e hapur në lidhje me mbështetjen e saj P2P – lajm i shkëlqyeshëm për fansat e BitTorrent. Servers në Suedi – vendi nga i cili përshëndet Pirate Bay – janë përgjithësisht rekomandohet për përrua.

bestvpnsfortorrents privatevpn 2

Mund të mbështeteni në PrivateVPN aplikacione të qetë dhe të dizajnuara mirë për përleshje pa sherr. Nëse keni ndonjë pyetje ose çështje, ka 24/7 mbështetje chat live për të gjithë ndihmën që ju nevojitet.

Mos e përdorni PrivateVPN nëse:

Ju duhet një zgjedhje e madhe e serverëve. PrivateVPN ofron një rrjet të besueshëm me mbulim global, por nuk merrni shumë mundësi për çdo vend.

PrivateVPN është një zgjedhje e përballueshme për përrua të shpejtë dhe të shpejtë. Mos harroni vetëm fjalën tonë për të – provojeni veten private VPN deri në 6 pajisje me një Garancia e rimbursimit 30-ditor!

Provoni PrivateVPN Tani!

Shikoni pse përdoruesit janë kaq të lumtur me PrivateVPN.

6. IPVanish

Stil, i shpejtë dhe i sigurt

Pajisjet IPVanish

 • Profili i përkushtuar përrua: jo
 • Regjistrimi i të dhënave: Politika e rreptë e mos-logs
 • Në dispozicion në: Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Windows Phone, Routers, Chromebook, Amazon Fire TV
 • streaming: Netflix, iPlayer i BBC
 • Përcjellja e portit: jo

IPVanish duket mirë, funksionon mirë dhe është shumë i njohur për përdoruesit e Kodi. Testet tona treguan se është mirë për përrua të sigurta dhe private pasi mban regjistrat zero të përdoruesve dhe jep shpejtësi të mëdha në të saj 1.300 serverë të disponueshëm.

bestvpnsfortorrents ipvanish 1Trafiku P2P lejohet në të gjithë serverët.

bestvpnsfortorrents ipvanish 2Mbani në mend se IPVanish është i vendosur në SH.B.A.. Ka dy anë për këtë – ju nuk duhet të shqetësoheni për ligjet e detyrueshme të ruajtjes së të dhënave, por trollet e të drejtave të autorit mund (në teori) t’ju arrijnë më lehtë dhe t’ju godasin me një pretendim të rremë DMCA nëse jeni banor i Sh.B.A. Sidoqoftë, kjo nuk duhet të jetë problem, si IPVanish ka qenë plotësisht pa loga nga viti 2014, duke garantuar standardet më të larta të intimitetit.

Ofertat IPVanish Kriptimi 256-bit dhe mbështetja OpenVPN. Për më tepër, ju merrni 24/7 mbështetje, proxies SOCKS5, dhe performanca e provës për rrjedhje falë një ndërprerës i vrasjes së lidhjes.

Mos e përdorni IPVanish nëse:

Ju duhet një VPN me aftësi të forta transmetimi. Ndërsa IPVanish do t’ju lejojë të shikoni Netflix dhe iPlayer të SHBA, ajo lufton me shërbime të tjera streaming si Hulu dhe Amazon Prime.

Me deri në 10 lidhje pajisjesh, IPVanish është i shkëlqyeshëm për familjet. Testojeni atë me Garanci 7-ditore e kthimit të parave.

Provoni IPVanish Tani!

Lexoni këtu në komentet e përdoruesve të IPVanish.

7. Qasja në Internet private (PIA)

Karakteristika të shkëlqyera përrua për ndryshimin e xhepit

Pajisjet e hyrjes në internet private

 • Profili i përkushtuar përrua: Jo
 • Regjistrimi i të dhënave: Politika e rreptë e mos-logs
 • Në dispozicion në: Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Routers, Chrome, Firefox
 • streaming: Netflix
 • Përcjellja e portit: po

Qasja në Internet private është një mundësi e përballueshme për tifozët BitTorrent me një buxhet.

Ajo ofron Kriptimi AES-256 dhe Mbështetje OpenVPN, dhe a politikë e provuar e mos-prerjeve.

bestvpnsfortorrents pia 1

ANP-së 3,000+ serverë pa metale janë përhapur në 32 vende. Shpejtësitë mund të jenë të lëkundshme, sidomos në serverat e mbushur me njerëz.

PIA preferon të qëndrojë nën radar, duke shmangur shumë përmendje të P2P në faqen e internetit. Kjo është e kuptueshme – PIA është një VPN me qendër në SHBA. Sidoqoftë, përvoja jonë përrua me PIA ishte e kënaqshme.

bestvpnsfortorrents pia 2

PIA vjen e pajisur mirë me një ndërprerësin vrasës, mbrojtjen e rrjedhjes së DNS dhe MACE i cili siguron adblocking dhe mbrojtje nga malware. Proxies SOCKS5 siguroni shpejtësi edhe më të shpejtë të përroit. PIA gjithashtu ofron përcjelljen e portit për përrua të optimizuar.

Mos e përdorni PIA nëse:

 • Po kërkoni mbështetje më lart dhe më gjerë të klientit.
 • Keni nevojë për një VPN të pajtueshme me të gjitha shërbimet e transmetimit.

Të gjitha në të gjitha, PIA ofron një shërbim të shkëlqyeshëm për koston e saj. Mund të paguani me Bitcoin për anonimitetin e shtuar. Provojeni më tej deri në 10 pajisje, pa rreziqe falë Garancia e rimbursimit 7-ditor.

Provoni PIA Tani!

Për më shumë informacion mbi këtë shërbim buxhetor me veçori premium, shikoni se çfarë thonë ekspertët dhe përdoruesit në vlerësimet e tyre!

8. BTGuard

Projektuar me përralla në mendje

 • Profili i përkushtuar përrua: Jo
 • Regjistrimi i të dhënave: Politika e rreptë e mos-logs
 • Në dispozicion në: Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Routers, Chrome
 • streaming: Nuk do të zhbllokojë asnjë platformë popullore të transmetimit

BTGuard është një shërbim i shkallëzuar tre vende të serverëve: Kanada, Singapor dhe Hollandë. Sidoqoftë, rrjeti është përhapur në mënyrë të denjë, duke siguruar shpejtësi të mëdha përrua.

BTGuard siguron encryption solid me Protokolli OpenVPN. Mbështet PPTP. ajo nuk regjistron lidhjen dhe të dhënat e gjerësisë së bandës.

bestvpnsfortorrents btguard 1

Dashamirët e intimitetit duhet të dinë që BTGuard është i regjistruar në Kanada, brenda juridiksionit Katërmbëdhjetë sy.

BTGuard ka punuar në mënyrë të përsosur me klientë të shumtë torrentësh në testet tona.

bestvpnsfortorrents btguard 2

Falë saj në përgjithësi performanca pa sherr, BTGuard meriton një vend në renditjen tonë përrua të VPN. Por me vetëm një lidhje e lejuar për llogari dhe nuk ka provë falas ose garanci për kthimin e parave, është larg nga fleksibël.

Mos e përdorni BTGuard nëse:

Po kërkoni një VPN miqësore për përdoruesit. BTGuard nuk ka ndërfaqe amtare dhe një konfigurim të ndërlikuar në krahasim me ofruesit e tjerë të kësaj liste.

A ja vlen BTGuard? Në fund të fundit, kjo varet nga nevojat tuaja. Jepjani kësaj VPN një fotografi nëse jeni të interesuar kryesisht në përralla të sigurta.

Provoni BTGuard Tani!

Shikoni vlerësimet e ekspertëve tanë dhe të përdoruesve.

9. VyprVPN

Prmimi i gjithanshëm dhe shpejtësia e shpejtë e përroit

Pajisjet VyprVPN

 • Profili i përkushtuar përrua: jo
 • Regjistrimi i të dhënave: Politika e rreptë e mos-logs
 • Në dispozicion në: Windows, macOS, Android, iOS, Routers, Android TV, QNAP, Blackphone, Anonabox
 • streaming: Netflix, Hulu, BBC
 • Përcjellja e portit: po

VyprVPN ofron aplikacione intuitive, encryption 256-bit, protokolle të shumta (duke përfshirë OpenVPN), dhe me njohuri zero DNS.

Ajo operon 700+ serverë vetë-pronarë në mbi 70 lokacione, të gjitha këto lejojnë trafikun e përroit.

bestvpnsfortorrents vyprvpn 1

Ky VPN është i shkëlqyeshëm për intimitetin. Ka një politikë të vërtetë pa log-e.

bestvpnsfortorrents vyprvpn 2Edhe pse VyprVPN operon jashtë Zvicrës, kompania mëmë e saj (Golden Frog) është me qendër në SH.B.A.. Ata janë seriozë rreth kërkesave të DMCA, dhe llogaria juaj VyprVPN mund të pezullohet nëse jeni kapur duke shkarkuar përmbajtje të mbrojtur nga të drejtat e autorit.

bestvpnsfortorrents vyprvpn 3

Kjo është nuk një shkelje e privatësisë, si VyprVPN nuk do të dorëzojë asnjë informacion specifik për përdoruesit.

Mos e përdorni VyprVPN nëse:

Jeni në treg për një VPN të shkurtër afatshkurtër. VyprVPN ka disa marrëveshje të shkëlqyera një vjeçare, por planet e saj mujore janë relativisht të shtrenjta.

Për sa kohë që ju përmbahen përrua ligjore (ju duhet), do të gjeni një shërbim të shpejtë dhe të sigurt në VyprVPN. Provojeni në tre pajisje (Standard) ose pesë (Premium) pajisje me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Provoni VyprVPN Tani!

Për më shumë informacion, shikoni se çfarë po thonë përdoruesit në lidhje me VyprVPN në komentet e tyre.

10. ZenMate

Një ekuilibër i mirë i shpejtësisë dhe sigurisë me mbështetjen e P2P

Zenmate-pajisje-1024x768_optimized

 • Profili i përkushtuar përrua: jo
 • Regjistrimi i të dhënave: Politika e rreptë e mos-logs
 • Në dispozicion në: Windows, macOS, Android, iOS, Chrome, Firefox, Opera
 • streaming: Netflix
 • Përcjellja e portit: jo

ZenMate lejon lidhjet P2P në të 290+ serverë në 30 vende.bestvpnsfortorrents zenmate 1

ZenMate është i lehtë për t’u përdorur. Kombinimi i Kriptimi AES-256 dhe Protokolli OpenVPN siguron siguri standarde të industrisë.

Sa për privatësinë – ZenMate nuk regjistron ndonjë të dhënë të identifikueshme nga shërbimi i saj.

bestvpnsfortorrents zenmate 2Ju gjithashtu merrni karakteristika thelbësore për mbrojtje shtesë – përkatësisht, Mbrojtja e rrjedhjes DNS dhe a vrasin kaloni (vetëm për Windows).

ZenMate mund të jetë më i mirë në mbështetjen e klientit. Ne do të donim të shohim bisedë live në të ardhmen, por edhe me sistemin e saj të biletave nuk do të duhet të presësh gjatë për një përgjigje.

Mos e përdorni ZenMate nëse:

Ju dëshironi një VPN për torrenting në macOS. Ndërsa ZenMate ka një aplikacion amë Mac, nuk i mungon thelbi i sigurisë (vrasësin, mbrojtjen e rrjedhjes DNS)

ZenMate ka shumë vlerë për përdoruesit e BitTorrent. Provojeni vetë pa rrezik, me një gjykim një javor, garanci njëmuajshe për kthimin e parave, dhe deri në pesë lidhje pajisjesh.

Provoni ZenMate Tani!

Gjeni informacion të vlefshëm nga vlerësimet e ekspertëve dhe përdoruesve këtu.

Krahasimi i Veçorive të VPN-së

VPNGarancia e kthimit të paraveLidhjet e njëkohshmeMbështetje P2PBazuar neForcimi i portit
ExpressVPN30 dite5Të gjithë serveratIshujt e Virgjër Britanikpo
NordVPN30 dite6Serverë të përkushtuarPanamajo
Cyberghost45 ditë7Serverë të përkushtuarRumanijo
Surfshark30 ditei pakufizuarTë gjithë serveratIshujt e Virgjër Britanikjo
PrivateVPN30 dite6Të gjithë serveratSuedipo
IPVanish7 dite10Të gjithë serveratShtetet e Bashkuarajo
Qasje në Internet private7 dite10Të gjithë serveratShtetet e Bashkuarapo
BTGuard1Të gjithë serveratKanadë
VyprVPN7 dite5Të gjithë serveratSwitzerlandpo
ZenMate30 dite5Të gjithë serveratGjermanijo

Si u renditëm & Krahasuar këto VPN

Në kërkimin tonë për VPN-të e përruashme, u përqëndruam në:

 • Asnjë politikë e prerjeve
 • jurisdiksion
 • shpejtësi
 • Mbështetje P2P
 • Karakteristika të dobishme përrua

VPN-të më të mira për torrents përputhen me të gjitha kriteret tona. Torrentimi kërkon një ofrues të VPN që jep performancë të shkëlqyeshme me siguri të fortë dhe intimitet të plotë.

Ne gjithashtu konsideruam larminë e serverëve, lehtësinë e përdorimit, mbështetjen e klientit, pajtueshmërinë e përgjithshme, mbështetjen e protokollit dhe më shumë.

Më poshtë, do të gjeni një shpjegim të thelluar të kategorive më të rëndësishme.

Politikë e rreptë pa prerjet

A politika e verifikuar e mos-logs duhet të jetë një nga prioritetet tuaja kryesore, pa marrë parasysh atë që ju nevojitet nga VPN-ja juaj. Torrentimi është një fushë ku kjo është e domosdoshme.

Edhe nëse një ofrues i VPN ofron encryption të fortë për t’ju mbrojtur nga hakerat, të dhënat tuaja ende mund të komprometohen nëse detajet e lidhjes tuaj dhe / ose zakonet e shfletimit janë ruajtur. VPN-të me politika të provuara pa log-e nuk i mbledhin kurrë këto detaje të ndjeshme. Edhe nëse ata morën një kërkesë ligjore për dorëzimin e informacionit, ata nuk do të kishin asgjë për të ndarë.

Shkurt, ju duhet një shërbim VPN që garanton prerjet zero në politikën e tij të intimitetit.

jurisdiksion

Në mënyrë ideale, ju dëshironi një VPN përrallore që operon nga një vend pa mbikëqyrje të përhapur ose ligje pushtuese të intimitetit. Kjo zakonisht nënkupton shmangien e ofruesve në a Pesë / nëntë / katërmbëdhjetë sy vend, megjithëse ekzistojnë disa përjashtime.

Në terma shumë të thjeshtë, Aleanca e mbikëqyrjes së pesë syve është një rrjet spiun midis Australisë, Kanadasë, Zelandës së Re, Mbretërisë së Bashkuar dhe SH.B.A. Danimarka, Franca, Norvegjia dhe Hollanda bashkohen me ta për të formuar këtë Nëntë sy. Katërmbëdhjetë sy gjithashtu përfshin Belgjikën, Gjermaninë, Italinë, Spanjën dhe Suedinë.

Nëse një VPN është brenda Katërmbëdhjetë Sytë, të dhënat e ruajtura mund të ndahen me grupet e mbikëqyrjes. Kjo është arsyeja pse shumica e shërbimeve të orientuara drejt privatësisë janë regjistruar në vende larg, si Panama ose Ishujt e Virgjër Britanik.

Shpejtësi të larta

Torrentimi është një aktivitet i rëndë me bandë, ku një lidhje më e shpejtë gjithmonë paguhet. Kur përdorni një VPN, trafiku juaj drejtohet përmes një serveri shtesë, i cili mund të ndikojë në shpejtësinë tuaj.

Normalisht, VPN-të ju ngadalësojnë; çelësi është ta bëjmë atë ndryshim sa më të vogël të jetë e mundur. Me shërbime të shpejta VPN si ExpressVPN, mezi do të vini re një ndryshim në cilësinë e lidhjes suaj.

Një VPN mund të përmirësojë shpejtësinë tuaj të përgjithshme. Për shembull, nëse ISP juaj hedh bandën tuaj, fshehja dhe encryptimi i trafikut tuaj mund t’ju japë një lidhje më të shpejtë.

Mbështetje P2P

Intimiteti i përsosur dhe serverët e optimizuar nuk janë të mjaftueshëm për përrua të qetë. Ju duhet gjithashtu mbështetje e plotë për trafikun P2P.

Zgjidhja më e mirë është një VPN si ExpressVPN që lejon haptazi lidhjet P2P.

Shtë gjithashtu e dobishme nëse trafiku P2P adresohet në seksione FAQ ose termat e përdorimit.

Disa VPN preferojnë të mbajnë një profil të ulët kur bëhet fjalë për përralla. Ka një mënyrë tjetër për të parë këto shërbime.

Karakteristika të dobishme për torrentin

Kujdes për tiparet si tunele të ndara, proxies SOCKS5, dërgim porti ose një ndërprerës vrasës.

Një VPN me funksione shtesë është ndoshta një mundësi e përshtatshme për përrua. Sigurisht, është ideale të zgjidhni një shërbim që është edhe i pasur edhe me pasuri.

FAQ

Torshtë përrua legal?

Cili është lokacioni më i mirë VPN për përrua dhe trafik P2P?

Falas VPN me pagesë: A mund të përrua me siguri me një VPN falas?

A ka ndonjë VPN për të shmangur përrua dhe P2P?

A janë Popcorn Time dhe Kodi në lidhje me përruan?

A është përcjellja e portit e rëndësishme për përrua?

A është Torrenting Legal?

Torrentimi është legal në shumicën e vendeve, por përfitimet e tij të shumta shpesh keqpërdoren.

BitTorrent ka një reputacion të keq sepse është përdorur për të shpërndarë përmbajtje të mbrojtur nga të drejtat e autorit pa marrëveshjen e pronarit. Pavarësisht nëse janë lëshime filmash, lojëra të reja ose muzikë e shqyer, me siguri mund ta gjeni në një përrua diku (jo se ne po ju inkurajojmë të).

Sidoqoftë, ekziston një listë e gjatë e përdorimeve ligjore për BitTorrent. Këtu janë disa shembuj:

 • Shpërndarja e përmbajtjes pa të drejta të autorit. Torrentët janë një mënyrë e shpejtë dhe efikase për të ndarë përmbajtjen që krijoni me botën.
 • Shkarkimi i skedarëve të mëdhenj. Nga materialet shkencore deri tek azhurnimet e lojërave dhe grupet e të dhënave publike, çdo skedar i madh mund të shpërndahet shpejt përmes BitTorrent.
 • Marrja e distove të Linux-it. Ndërsa shpërndarjet Linux janë falas për t’u shkarkuar dhe përdorur, ato janë të rënda – madje versioni më i lehtë i Ubuntu është rreth 1 GB. Marrja e Linux-it nga një përrua është e shpejtë dhe e lehtë në brez.
 • Shkarkim nga Arkivi i Internetit. Kjo organizatë jofitimprurëse krijoi Makinerinë Wayback. Rekomandon torrentimin e një larmi të madhe të përmbajtjes që mund të gjeni atje pasi është e shpejtë dhe kursen gjerësinë e bandës.

Me pak fjalë: përralla është e ligjshme. Ashtu si një VPN, protokolli BitTorrent është një mjet shumë i dobishëm në internet. Dhe ashtu si një VPN, ju këshillojmë ta përdorni për qëllimet e tij ligjore të synuara.

Cili është vendndodhja më e mirë e VPN për torrenting dhe trafik P2P?

Edhe nëse përralla është e ligjshme, disa vende kanë ndërmarrë hapa kundër tij për të provuar dhe ndaluar shpërndarjen e paligjshme të përmbajtjeve të mbrojtura nga të drejtat e autorit.

Ju duhet të shmangni lidhjen me serverat VPN të vendosura në vendet e njohura për të mbyllur faqet e përroit. Shembuj përfshijnë: Portugalia, Italia, Malajzia, Kina, SH.B.A., Australia, Rusia, Afrika e Jugut dhe Letonia.

Në mënyrë ideale, zgjidhni një server VPN në një vend ku legjislacioni është i favorshëm ndaj përplasjeve. Disa vende miqësore me P2P përfshijnë: Zvicrën, Spanjën, Poloninë, Hollandën dhe Kanadanë.

Kjo tha, mos harroni se nuk ka diçka të tillë si një vendndodhje perfekte e VPN për përrua.

Për sa kohë që keni zgjedhur një ofrues VPN me një politikë të rreptë të mos-logs dhe një shumëllojshmëri të serverëve P2P, do të jeni mirë me ndonjë nga vendet që rekomandohen nga aplikacioni juaj VPN. Një fjalë këshilluese – kërkoni serverë afër lokacionit tuaj të vërtetë në mënyrë që të merrni shpejtësinë më të shpejtë të mundshme.

Falas vs VPN e paguar: A mund të Torrentoj sigurtë me një VPN Falas?

Mjerisht, ne nuk mund të rekomandojmë VPN më të mirë falas për përrua. Ne rekomandojmë fuqimisht të shmangni VPN falas për përralla. Ja pse:

Ndërsa VPN falas mund të mos kushtojnë para, ju jeni akoma duke paguar disi. Ndonjëherë, është shpejtësia juaj ose gjerësia e bandës. Zakonisht, është privatësia juaj.

VPN falas shpesh vijnë me rreziqe të mëdha sigurie dhe kufizime të tjera. Edhe më keq, shumë shërbime falas VPN regjistrohen të dhënat tuaja dhe i shesin atë në ofertuesin më të lartë – me fjalë të tjera, ju jeni produkti.

Megjithatë, jo të gjithë VPN-të e lirë janë të këqija për përrua. Nëse vërtet doni ta provoni, ja disa zgjedhje të përshtatshme.

Në fund, VPN të paguara kanë shumë më tepër për të ofruar. Me blerjen e shërbimit të duhur VPN dhe mbështetjen e ofruesit, mundeni garantojnë privatësinë dhe sigurinë tuaj. Do të jeni gjithashtu përfitojnë nga karakteristika të vlefshme, qindra (madje edhe mijëra) serverë të besueshëm, dhe Mbështetje 24/7.

Mbani në mend se disa blerje të zgjuara VPN mund të shkojnë shumë përpara! Kostoja e një VPN premium mund të shndërrohet në ndryshim xhepi me kodin e duhur – hidhni një sy në marrëveshjet më të mira dhe kuponat përreth.

A ka ndonjë VPN që duhen shmangur për torrent dhe P2P?

Po. Në vpnMentor, ne e konsiderojmë një VPN të papërshtatshme për përrua nëse ai mbulon të tre nga sa vijon:

 • Politika e privatësisë nuk është në përputhje me ato që reklamohen
 • Përkrahja e Torrentit / P2P nuk përmendet në mënyrë të qartë
 • Nuk ka ndonjë veçori të dobishme përrua

hola është shkelësi më i madh. Edhe pse e quan veten VPN, softueri bazohet në lidhjet me rrezik të lartë P2P dhe ofertat pa kriptim. Plus, Hola është famëkeq për korrjen dhe shitjen e të dhënave të përdoruesve. Me pak fjalë, ky “VPN” është ai që duhet të shmangni përruajt dhe në përgjithësi, nëse me të vërtetë kujdeseni për privatësinë tuaj.

Për më shumë arsye për t’u larguar nga Hola, shihni shqyrtimin tonë të thelluar.

Mburoja e nxehtë është një tjetër VPN popullore që bie në sy për përrua. ajo mban regjistrat e lidhjeve, ka pa tipare reale specifike për përrua, dhe eshte jo transparente në mbështetjen e P2P. Ndërsa Hotspot Shield është një zgjedhje e mirë e përgjithshme për transmetimin dhe mbrojtjen e përditshme, nuk duhet të jetë zgjedhja juaj e parë për përrua.

Shikoni vlerësimin tonë të plotë për Hotspot Shield për të gjetur anët e forta të këtij VPN.

A janë koha e kokoshka dhe kodi të lidhura me përrallat?

Ndërsa Kodi dhe Popcorn Time janë lojtarë të mediave, ata dallohen nga programi tradicional sepse përdorin torrent për të transmetuar përmbajtje.

Sigurisht, nuk po shkarkoni drejtpërdrejt nga një gjurmues. Sidoqoftë, akoma po shkarkoni dhe ngarkoni teknikisht. Mund të shqetësoheni nëse shikoni përmbajtje të mbrojtur nga e drejta e autorit.

Meqenëse Kodi, Popcorn Time, Acestreams dhe të tjerët janë me bazë P2P, ato vijnë me kërcënime të sigurisë P2P, si ekspozimi dhe ndarja e adresës tuaj IP me hakerat e mundshëm. Shtë një ide e mirë për të marrë një VPN të qëndrueshme për Kodi ose Popcorn Time.

A është Forcimi i Portit i Rëndësishëm për Torrenting?

Përcjellja e portit është një temë e nxehtë në qarqet përrua. Shumica e ofruesve të VPN nuk e ofrojnë këtë veçori, por kjo bën një ndryshim për disa përdorues.

Me pak fjalë, dërgimi i portit (në kontekstin e torrenting) ju lejon të përdorni një port specifik për trafikun P2P. Kjo portë zakonisht caktohet nga ofruesi juaj VPN. Përfitimi kryesor i përcjelljes së portit po anashkalon muret e zjarrit dhe përmirëson numrin e bashkëmoshatarëve në një rrjet P2P – me fjalë të tjera, përrua më të shpejtë dhe më efikase.

Ata që kundërshtojnë dërgimin e portit kanë shqetësime për privatësinë. Me një numër të kufizuar portesh, mund të jetë më e lehtë të gjurmoni aktivitetin e përrallave përsëri te përdoruesit.

Shtë një temë komplekse me argumente të vlefshme nga të dy palët. Për përdoruesit mesatarë, dërgimi i portit me të vërtetë nuk bën ndonjë ndryshim.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map