10 Aplikacionet më të mira VPN për Android | Testuar në Janar 2020

Me kaq shumë aplikacione false dhe të rrezikshme VPN për Android, nuk është çudi të marrim qindra e-mail nga përdoruesit çdo muaj duke raportuar një tjetër VPN që nuk është e vërtetë.

A i besueshëm VPN është mënyra e vetme për të mbrojtur telefonin tuaj. Por me 200+ VPN të disponueshme në Play Store, si e dini se cili shërbim është i sigurt për t’u përdorur? Dhe a janë VPN falas të listuara në Play Store të sigurta? (Këshillë: jo, shumica janë më të mirë në gjendje të mirë.)

Ne kemi testuar më shumë se 300 shërbime për siguri, shpejtësi dhe intimitet për të gjetur VPN më të mirë për telefonat dhe tabletët Android. Rekomandimi ynë kryesor është NordVPN.

Me kohë të shkurtër? Këtu është një përmbledhje e VPN-ve më të mira për Android në vitin 2020:

 1. NordVPN – VPN më e mirë për Android është e shpejtë, e sigurt dhe e shkëlqyeshme për transmetim
 2. ExpressVPN – VPN më e shpejtë për Android
 3. Cyberghost – VPN miqësor për përdoruesit që është i shkëlqyeshëm për përdoruesit e rinj VPN
 4. Surfshark – Lidhjet e pakufizuara të pajisjes ofrojnë vlerën më të mirë për para
 5. PrivateVPN – VPN më e mirë buxhetore për Android
 • Tabela e Krahasimeve të Shpejta të VPN
 • Si Ne Testuam & Krahasuar këto VPN

Rekomandimet tona për Android VPN janë të sigurta, miqësore dhe të shpejtë. Ata do t’ju japin qasje e pakufizuar në faqet streaming si Netflix, shpejtësi të shpejtë për transmetim në definicion të lartë, dhe siguri të fuqishme, madje edhe në wif-fi publike.

Ne gjithashtu u siguruam që secili VPN të ketë një program të dedikuar, të lehtë për t’u përdorur Android që funksionon pa probleme në të gjitha pajisjet Android dhe versionet, deri në Android 5.0 Lollipop.

NordVPN Hack – Provojeni falas për një muaj!

Nëse ju nevojitet vetëm një VPN për një kohë të shkurtër ose për të arritur në shfaqjen tuaj të preferuar, përdorni këtë hack për të provuar NordVPN falasper nje muaj.

NordVPN ju ofron një garanci të kthimit të parave 30-ditore, duke ju dhënë një muaj të plotë për të provuar nëse ofron gjithçka që ju kërkoni. Ne testuam politikën e rimbursimit të NordVPN dhe nëse nuk jeni të lumtur, kthimi i parave tuaja është i shpejtë dhe i lehtë.

VPN-të më të mira në Android për vitin 2020 – Rishikuar & krahasuar

1. NordVPN

VPN më e mirë për Android është e shpejtë, e sigurt dhe e shkëlqyeshme për transmetim

 • Ndërfaqe Android e thjeshtë për t’u përdorur me një klikim të tipit Quick Connect
 • Mbështet të gjitha versionet Android, përfshirë TV Android
 • Bandwidth i pakufizuar me deri në 6 lidhje të njëkohshme
 • NordVPN mund të zhbllokohet: Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV
 • Mbështet përrua: Po
 • Kill kaloni për Android: Po
 • Po ashtu punon me: Windows, macOS, iOS, Android TV, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat

Me etiketën e saj të çmimeve për një buxhet dhe një vlerësim të përdoruesit prej 4.3 në Play Store, NordVPN është VPN më e mirë për Android. Ajo ofron siguri e fuqishme përfshirë kriptimin e dyfishtë opsional, bllokimin e reklamave dhe rrjetin më të madh të serverëve global në tregun VPN, që përfshin 5,400 serverë në 60+ vende.

Karakteristikat e tij të shkëlqyera paketohen në një aplikacion të lehtë për t’u përdorur, i cili mund të shkarkohet nga Play Store ose përmes një APK të sigurt në faqen e internetit të NordVPN. Eachdo pajtim përfshin 6 lidhje të njëkohshme të pajisjes.

Baza e saj e madhe e serverëve dhe shpejtësi të mëdha do të thotë se NordVPN është gjithashtu e shkëlqyeshme për transmetim. Ne testuam NordVPN me Netflix, BBC iPlayer dhe shërbime të tjera të njohura të transmetimit dhe me përvojë Rrjedhat HD me buffering zero, kështu që për sa kohë që lidhja juaj 3G po funksionon, VPN juaj nuk do t’ju ngadalësojë.

Mund të jenë serverët e optimizuar me streaming të NordVPN Unblock 400+ shërbime të kufizuara gjeo-kufizuese. Karakteristika e tij SmartPlay zbulon serverin në të cilin duhet të jeni për të zhbllokuar një faqe në internet dhe e bën kaloni automatikisht. NordVPN gjithashtu ofron një profil torrenting të dedikuar me serverë të specializuar P2P, kështu që ju të mund të përdorni të gjitha argëtimet që ju nevojiten nga telefoni juaj.

Shërbimi është i vendosur në Panama, jashtë juridiksionit 5/9 / 14-Eyes, kështu që të jeni të sigurt që aktiviteti juaj i shfletimit të mbetet privat.

NordVPN mbron të dhënat tuaja me Kriptimi 256-bit dhe a politika e shkrimeve zero. Aplikacioni i saj Android ofron një ndërprerës automatik vrasës, dhe veçorinë e tij Cyber ​​Sec bllokon reklamat, gjurmuesit dhe malware.

Falë cilësimeve të avancuara të bllokimit, NordVPN punon në Kinë dhe shumicën e vendeve që censurojnë ose bllokojnë VPN-të..

Mos e përdorni NordVPN nëse:

Ju dëshironi të paguani me PayPal. NordVPN nuk ofron mbështetje të plotë për PayPal në të gjitha vendet. NordVPN pranon kartat e kreditit, Apple dhe Google Pay, cryptocurrency, Alipay dhe UnionPay.

Nëse keni ndonjë pyetje ose keni nevojë për ndihmë, NordVPN ofron Mbështetje 24/7 përmes bisedës live.

Ajo gjithashtu ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave kështu që ju mund të provoni shërbimin e tij pa rrezik. Ju gjithashtu mund të kontrolloni për kuponat aktive NordVPN në faqen tonë të marrëveshjeve.

Shikoni se çfarë thonë klientët në lidhje me NordVPN në këto komente.

2. ExpressVPN 

VPN më e shpejtë për Android

 • ExpressVPN mund të zhbllokohet: Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC
 • Mbështet përrua: Po, në të gjithë serverat
 • Kill kaloni për Android: Po
 • Po ashtu punon me: macOS, Windows, iOS, Android TV, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë

Paraqet lehtësim i lehtë përmes Dyqanit Luaj ose një shkarkim të sigurt APK, një aplikacion miqësor ndaj përdoruesve dhe shpejtësi të shpejtë, flakë e shpejtë, ExpressVPN është VPN më e shpejtë që testuam në Android. Ajo operon 3,000+ serverë me shpejtësi të lartë, P2P të aktivizuara në 94 vende, dhe është një zgjedhje e shkëlqyeshme për transmetim dhe për torrent në të gjitha versionet Android.

ExpressVPN është i vendosur në Ishujt e Virgjër Britanikë. Përdor OpenVPN dhe karakteristika të sigurisë së shkallës ushtarake, përfshirë Kriptimi 256-bit, një politikë me shkrime zero, dhe një automatik vrasin kaloni. Ajo gjithashtu ofron Mbrojtja e rrjedhjes DNS dhe ndarjen e tuneleve. Të dhënat e dërguara përmes telefonit tuaj Android mbeten të sigurta, edhe kur jeni të lidhur me wi-fi publike.

Ndihma për klientët e ExpressVPN është në dispozicion 24/7 përmes bisedës live.

Ne testuam ExpressVPN dhe gjetëm se ofron të besueshme, qasje me shpejtësi të lartë në shërbimet më të njohura të transmetimit, përfshirë Netflix SHBA. Ne ishim në gjendje të përdorim teknologjinë e saj MediaStreamer për të transmetuar në pajisjet që nuk mbështesin lidhjet VPN, përfshirë konzollat ​​e lojërave dhe TV të zgjuar.

Itsshtë unike Teknologji e besuarServer siguron që të gjithë serverët e tij janë duke punuar softuer të azhurnuar dhe të azhurnuar. Serverët e tij funksionojnë plotësisht në RAM, i cili kërkon fuqi për të ruajtur të dhënat. Kjo do të thotë që të gjitha informacionet në një server fshihen sa herë që rindizen, kështu nuk mund të ruajë asnjë regjistër të përdoruesit.

Mos e përdorni ExpressVPN nëse:

Po kërkoni një VPN buxhetore. ExpressVPN krenohet me karakteristikat e tij premium, por kjo do të thotë se është pak më e shtrenjtë se VPN-të e tjera më të mira (megjithëse zbritjet e saj të fshehura e bëjnë atë një çmim të ngjashëm me të tjerët).

ExpressVPN ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave kështu që mund ta provoni pa rrezikshmëri deri në pesë pajisje. Shikoni për marrëveshjet aktuale ExpressVPN në faqen tonë të kuponit – aktualisht mund të merrni 15 muaj për çmimin e 12.

Shikoni se çfarë thonë përdoruesit e ExpressVPN në këto rishikime.

3. Cyberghost

VPN miqësor për përdoruesit që është i shkëlqyeshëm për të porsaardhurit VPN

 • CyberGhost mund të zhbllokohet: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët
 • Mbështet përrua: Po; profil dhe serverë të dedikuar
 • Kill kaloni për Android: Po
 • Po ashtu punon me: macOS, Windows, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome

CyberGhost operon 6,000+ serverë me shpejtësi të lartë në 90+ vende. Abonimi juaj do të përfshijë 7 lidhje të njëkohshme.

Ne ishim në gjendje ta përdorim atë profil i integruar i transmetimit për të zhbllokuar Netflix, Hulu dhe shërbimet më të njohura të transmetimit. Ai gjithashtu ka një profil të përkushtuar përrua me lidhje

Cyberghost-së aplikacion intuitiv dhe instalimi me një klik e bën atë një zgjedhje të shkëlqyeshme për fillestarët VPN. Toshtë e thjeshtë për tu shkarkuar nga Play Store dhe ka një vlerësim të shkëlqyeshëm të përdoruesit.

Ajo ofron Kriptimi 256-bit dhe një ndërprerës automatik vrasës me të gjitha aplikacionet e tij. Cyberghost nuk e regjistron veprimtarinë tënde, ose. Mund ta vendosni aplikacionin të lidhet sa më shpejt që të ndizni pajisjen tuaj në mënyrë që të jeni gjithmonë të mbrojtur.

Mos e përdorni CyberGhost nëse:

Ju duhet një VPN që funksionon në Kinë.

Mbështetja e klientit është në dispozicion 24/7 përmes bisedës live. CyberGhost ofron një Gjykim falas 24-orësh dhe një zemërgjerë Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh (ose 14 ditë për planet një muaj). Ju mund të gjeni marrëveshjet aktuale të CyberGhost në faqen tonë të kuponit.

Shikoni se çfarë po thonë përdoruesit në lidhje me CyberGhost në këto komente.

4. Surfshark

Lidhjet e pakufizuara të njëkohshme e bëjnë atë vlerë të madhe për familjet e mëdha dhe zyrat e shtëpive

 • Surfshark mund të zhbllokohet: Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët
 • Mbështet përrua: Po
 • Kill kaloni për Android: Po
 • Po ashtu punon me: macOS, Windows, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox

me 800 servera në 50 vende, Rrjeti i Surfshark është më i vogël se VPN-të e tjera më të mira. Por kjo nuk e ngadalëson atë. Gjatë provave tona, ne ishim në gjendje zhbllokoni dhe transmetoni shërbime të njohura si Netflix SH.B.A., HBO GO, dhe iPlayer BBC në përkufizim të lartë.

Ofron Surfshark lidhje të pakufizuara të njëkohshme të pajisjes kështu që ju mund t’i mbroni të gjitha pajisjet tuaja me vetëm një llogari.

Aplikacioni përmban një speciale Ndërprerës i vrasjes amtare Android përveç ndërprerësit të saj standard vrasës. Kjo funksionon me funksionin Whitelister dhe ju lejon të zgjidhni atë që trafiku është i mbrojtur, kështu që ju mund të multitaskoni në mënyrë të sigurt edhe në wi-fi publike. Ju gjithashtu mund të vendosni të përdorni pako më të vogla të të dhënave për të ruajtur të dhënat celulare.

Surfshark është me seli në Ishujt e Virgjër Britanikë, larg jashtë mundësive të aleancës 5/9/14-Sytë. Përdor Kriptimi 256-bit dhe mban një shkrimet zero politikë.

Ofron Surfshark Cilësimet e forta të mbingarkesës të anashkaloni censurimin dhe ndalimet e VPN, kështu që të mund të qëndroni plotësisht të sigurt kur udhëtoni. Mënyra e kamuflimit maskon lidhjen tuaj VPN, MultiHop dërgon lidhjen tuaj përmes serverëve të shumtë, dhe NoBorder Mode lejon përdorimin e VPN në rajone të kufizuara.

Mos e përdorni Surfshark nëse:

Ju duhet mbështetje në email. Surfshark ndonjëherë kërkon pak kohë për t’iu përgjigjur biletave të postës elektronike.

Sidoqoftë, nëse keni ndonjë problem, mund të kontaktoni mbështetjen e klientit 24/7 përmes bisedës live. Ju mund të provoni Surfshark pa rrezik me të 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Mësoni më shumë nga vlerësimet e klientëve të Surfshark.

5. PrivateVPN

VPN më e mirë për buxhetin për Android

 • PrivateVPN mund të zhbllokohet: Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video, dhe iPlayer i BBC
 • Mbështet përrua: Po
 • Kill kaloni për Android: Jo
 • Po ashtu punon me: Windows, macOS dhe iOS

PrivateVPN është një shërbim miqësor për buxhetin me siguri të nivelit të lartë, një vlerësim 4,2 yje në Google Play Store, instalim të lehtë dhe mjaft veçori premium për përdoruesit Android.

Përdor Kriptimi 256-bit dhe ofertat Mbrojtja e rrjedhjeve IPv6 dhe DNS. Edhe pse kjo VPN me bazë suedeze është në juridiksionin 14-Sytë, ajo nuk mban asnjë regjistër. Kjo do të thotë që nuk ka të dhëna të përdoruesit për t’i dorëzuar, edhe nëse kërkohet.

PrivateVPN operon 150 servera në 59 vende. Gjatë provave tona, ne kemi qenë në gjendje të transmetojmë Netflix SHBA, Hulu, HBO GO dhe iPlayer të BBC duke përdorur serverët e tij të optimizuar për Netflix.

Mos e përdorni PrivateVPN nëse:

Keni nevojë për një shërbim me mbështetjen 24/7 të klientit

Mund të kontaktoni mbështetjen e klientit përmes bisedës live gjatë orarit të punës. Kur skuadra është jashtë funksionit, do të duhet hapni një biletë mbështetëse përmes postës elektronike në vend të kësaj.

PrivateVPN ofron një pa rrezik 30 ditë garanci për kthimin e parave. Ju gjithashtu mund të kontaktoni shërbimin e klientit për të kërkoni një gjykim falas 7-ditor para se të regjistroheni.

Shikoni vlerësimet e klientëve PrivateVPN për të mësuar më shumë.

6. VyprVPN

 • VyprVPN mund të zhbllokohet: Netflix dhe iPlayer i BBC-së Hulu dhe Amazon Prime Video, dhe të tjerët
 • Mbështet përrua: Po
 • Kill kaloni për Android: Po
 • Po ashtu punon me: Windows, MacOS, iOS, Linux, QNAP, Blackphone, Smart TV, Anonabox, Tomato, DD-WRT, OpenWRT, dhe ruterë ASUSWRT, Boxee, Synology NAS, Blackberry

VyprVPN për Android ofron të gjitha tiparet e sigurisë që ju nevojiten nga një VPN, të paketuara në një aplikacion miqësor për përdoruesit. Ajo ka Kriptimi 256-bit, nuk ka shkrime, Mbrojtja e rrjedhjes DNS dhe një automatik vrasin kaloni.

Teknologjia e pronave Chameleon grumbullon metadata OpenVPN për ta bërë atë të duket si një trafik i rregullt nën kontrollin e paketave të thella. kjo lejon përdoruesit në vendet kufizuese si Kina dhe Rusia të përdorin VyprVPN pa zbulim.

Kjo gjithashtu ndihmon VyprVPN të anashkaloni gjeo-kufizimet dhe blloqet VPN. Gjatë provave tona, ne ishim në gjendje të transmetojmë Netflix SHBA, Hulu, HBO GO, iPlayer BBC dhe shumica e shërbimeve të tjera më të mira të transmetimit.

Mos e përdorni VyprVPN nëse:

Keni nevojë për një VPN me 24/7 mbështetje live chat.

Nuk ka bisedë live, kështu që do të duhet të kesh arrijnë mbështetjen e klientit përmes postës elektronike ose duke postuar në forum. Subsdo pajtim i ri përfshin një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

Shikoni vlerësimet e klientëve të VyprVPN këtu.

7. IPVanish

 • IPVanish mund të zhbllokohet: Netflix, iPlayer i BBC
 • Mbështet përrua: Jo, ndalimi i përroit është i ndaluar nga kushtet e shërbimit
 • Kill kaloni për Android: Jo
 • Po ashtu punon në: Windows, macOS, Linux, iOS, Windows Phone, Routers, Chromebook, Amazon Fire TV

Me më shumë se një milion shkarkime deri më sot, IPVanish është i popullarizuar në përdoruesit e Android. Ajo operon një rrjet me shpejtësi të lartë të 1.300 servera në 75+ vende.

Përdor gradën ushtarake Kriptimi 256-bit për të mbrojtur të dhënat tuaja. Mban edhe një striktpolitika pa log, dhe ofron mbrojtje nga rrjedhja IPv6. megjithatë, nuk ka ndërprerës automatik vrasës në aplikacionin Android, kështu që do të duhet të monitoroni statusin e lidhjes tuaj për të parandaluar rrjedhjet e të dhënave.

Aplikacioni Android është i lehtë për t’u përdorur. Karakteristika e tij e Balancimit të ngarkesës API do automatikisht sugjerojnë serverin më të shpejtë për lidhjen tuaj bazuar në ping dhe vendndodhjen tuaj.

Mos e përdorni IPVanish nëse:

Po kërkoni një VPN me një ndërprerës automatik vrasjeje.

Mbështetja e klientit është në dispozicion 24/7 përmes bisedës live. Megjithëse nuk ka gjykim falas, IPVanish ofron një Garanci 7-ditore e kthimit të parave që ju të provoni shërbimin e tij.

Gjeni se çfarë klientët duhet të thonë për IPVanish këtu.

8. SaferVPN

 • SaferVPN mund të zhbllokohet: Netflix, Sling TV, Kodi, Amazon Prime Video, YouTube, ESPN, ABC, NBC, HBO Tani, Showtime, Sky, iPlayer e BBC, DAZN, Zattoo, ZDF, NRK, SVT Play, Vimeo
 • Mbështet përrua: Po
 • Kill kaloni për Android: Jo
 • Po ashtu punon në: Windows, MacOS, iOS, Chrome, Firefox, ruter

SaferVPN ofron një aplikacion miqësor ndaj përdoruesit, i thjeshtë për t’u instaluar dhe ka vlerësim me 4,7 yje në Dyqanin Luaj. Ajo operon 700+ servera në 34 vende. Gjatë provave tona, ne gjetëm serverët e tij të optimizuar me rrjedhën mund të zhbllokojë Netflix, Amazon Prime Video, HBO TANI, iPlayer i BBC dhe shërbime të tjera të njohura të transmetimit.

SaferVPN mban një politikë e rreptë e mos-logs dhe mbron të dhënat tuaja me Kriptimi 256-bit. Karakteristikat e aplikacionit Android me një klik lidh, dhe eshte Siguria automatike e Wi-Fi funksioni do të lidhë pajisjen tuaj me serverin më të mirë sapo të lidheni me një rrjet publik wi-fi.

Mos e përdorni SaferVPN nëse:

Po kërkoni një VPN me një reklamues të integruar dhe bllokues të malware

Mbështetja e klientit është në dispozicion 24/7 përmes bisedës live. Mund ta provoni SaferVPN me të Gjykim falas 24-orësh. Të gjitha pajtimet e reja kanë të drejtë për një 30 ditë garanci për kthimin e parave kështu që mund ta provoni pa merak.

Ju mund të shihni se çfarë thonë përdoruesit e tjerë në lidhje me SaferVPN këtu.

9. Qasja në Internet private

 • Qasja në Internet private mund të zhbllokohet: Netflix SH.B.A. dhe MB
 • Mbështet përrua: Po
 • Kill kaloni për Android: Po
 • Po ashtu punon në: Windows, MacOS, iOS, Linux

Me më shumë se 1 milion shkarkime, PIA është një zgjedhje e njohur për Android. Mbron pajisjen tuaj me Kriptimi 256-bit dhe një ndërprerës automatik vrasës. Mban një të rreptë politika pa log dhe gjurmon përditësimet e përdoruesit të tij specifik për Android në Dyqanin Luaj.

Ju lutem vini re që aplikacioni përdor encryption 128-bit si parazgjedhje, kështu që do të duhet të zgjidhni kriptim më të lartë në ndërfaqen e cilësimeve.

Tipari MACE i PIA-s përfshin një bllokues reklamash, gjurmues dhe keqdashës.

i saj 2.500+ serverë me shpejtësi të lartë janë në gjendje të zhbllokojnë Netflix nga kudo në botë. Fatkeqësisht, ne nuk ishim në gjendje të zhbllokonim Hulu, iPlayer të BBC-së ose HBO GO gjatë provave tona.

Mos e përdorni nëse:

Ju dëshironi të transmetoni Hulu, HBO GO, ose iPlayer të BBC-së

Mund të kontaktoni mbështetjen e klientit nga paraqitja e një bilete mbështetëse përmes faqes së internetit. PIA ofron një Garanci 7-ditore e kthimit të parave në të gjitha planet e saj.

Klikoni këtu për të lexuar komente informuese nga klientët e ANP-së.

10. ProtonVPN

 • ProtonVPN mund të zhbllokohet: Netflix, Hulu, Amazon Prime Video (vetëm për versionin me pagesë)
 • Mbështet përrua: Po
 • Kill kaloni për Android: Jo
 • Po ashtu punon me: Windows, MacOS, iOS, Linux

ProtonVPN ofron një nga disa planet e VPN të besueshme falas për Android. Me 1 milion shkarkime dhe një vlerësim të lartë me 4 yje, përdoruesit janë qartë të kënaqur me shërbimin.

Plani falas është një version i kufizuar i planit të tij premium, me qasje në tre servera në një pajisje. Pasi të jeni gati për të rifreskuar në planin e tij premium, do të keni qasje në 430 serverë në të gjithë 33 vendet me deri në 10 pajisje.

Përdor ProtonVPN Kriptimi 256-bit, OpenVPN dhe IKEv2. ajo nuk mban regjistrat, kështu që ju jeni të garantuar shfletim të sigurt, privat. i saj Serveri SecureCore arkitektura drejton trafikun tuaj përmes serverëve të shumtë përpara se të largohet nga rrjeti.

Mos e përdorni nëse:

Madhësia e rrjetit është përparësia juaj kryesore. Rrjeti i ProtonVPN me 400 serverë është më i vogël se të tjerët në listën tonë.

Mund të kontaktoni mbështetjen e ProtonVPN nga paraqitja e një bilete nga faqja e qendrës së ndihmës.

Të gjitha llogaritë e primit vijnë me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

megjithatë, ProtonVPN trajton garancitë për kthimin e parave pak më ndryshe. Në vend që të merrni shumën e plotë të blerjes, do të merrni një rimbursim prorated për çdo kohë të papërdorur në pajtimin tuaj.

Lexoni rishikimet e klientëve tanë për të mësuar më shumë rreth ProtonVPN.

Tabela e Krahasimeve të Shpejta të VPN

VPNMoney-Back GaranciLidhjet e njëkohshmeMbështet P2P
NordVPN30 dite6Po, në serverat e dedikuar
ExpressVPN30 dite5po
Cyberghost45 ditë7Po, në serverat e dedikuar
Surfshark30 ditei pakufizuarpo
PrivateVPN30 dite6po
VyprVPN7 dite5po
IPVanish7 dite10jo
SaferVPN30 dite5Po, në serverat e dedikuar
ANP7 dite10po
ProtonVPN30 ditë, i prirur10po

Si u renditëm & Krahasuar këto VPN

Vdo VPN në këtë listë ka përmbushur kriteret tona të rrepta për shpejtësinë, sigurinë, transmetimin, mbështetjen e klientit, lehtësinë e përdorimit dhe çmimin.

Këtu janë disa nga karakteristikat kryesore që kërkuam kur bënim përzgjedhjen tonë:

Siguri e fuqishme

Të gjithë VPN-të e kësaj liste ofrojnë siguri të forcës ushtarake për të mbrojtur informacionin tuaj personal nga hakerat, gjurmuesit dhe spiunët.

Ne zgjodhëm vetëm shërbimet që ofrojnë Kriptimi 256-bit dhe një politikë e rreptë e mos-logs. Ne u dhamë përparësi VPN-ve me çelsin automatik të vrasjeve, mbrojtjen e rrjedhjeve DNS dhe protokollet e tjera të sigurisë së lartë.

përdorshmërisë

VPN-të që kemi zgjedhur të gjitha ofertat aplikacione të lehta për përdoruesit e lehtë për Android për Android. Ne pamë aplikacione të dizajnuara mirë që janë të lehta për t’u përdorur dhe nuk do të harxhojmë të dhëna ose RAM.

Me fjale te tjera, këto VPN nuk do ta ngadalësojnë pajisjen tuaj.

Shpejtësi të larta

Kur jeni në lëvizje me tabletin ose telefonin tuaj, shpejtësia është gjithçka.

Ju nuk dëshironi të prisni orë të tëra për ta ngarkuar atë bashkëngjitje të postës elektronike, ose që Spotify të ngarkojë një këngë, kështu është e rëndësishme të zgjidhni një VPN me shpejtësi të lartë të lidhjes.

It ‘normalshtë normale që lidhja juaj të ngadalësohet paksa kur jeni duke përdorur një VPN sepse të dhënat tuaja duhet të udhëtojnë më larg në serverin VPN dhe sepse kërkon kohë shtesë për të kriptuar dhe deshifruar të dhënat tuaja. megjithatë, kjo duhet të jetë mezi e dukshme me një VPN premium.

VPN-të në listën tonë janë vazhdimisht të mjaftueshme për të shfletuar, transmetuar dhe transmetuar skedarë lehtë. Ata gjithashtu ofrojnë të gjithë bandwidth të pakufizuar.

Zhbllokoni Shërbimet e Streaming

Shërbime që transmetojnë si Netflix, iPlayer BBC dhe Hulu përdorni geoblocks për të kontrolluar atë që përdoruesit e tyre mund të shikojnë. Kjo shpesh rezulton në katalogë të kufizuar në vende jashtë SH.B.A.-së, ose duke mos qenë në gjendje të përdorin fare shërbimin.

VPN fshih adresën tënde IP për ta bërë të duket sikur po shikon nga një vend tjetër. Ju mund të përdorni VPN tuaj për të anashkaluar geoblocks dhe shikoni çfarë të doni, kur të doni, nga kudo që dëshironi.

Ne kërkuam VPN me rrjete të mëdha serverash që mund të zhbllokojnë një sërë shërbimesh streaming.

Standardet e privatësisë

VPN-të janë thelbësore në luftën për privatësinë në internet. Në vende si Kina, Rusia dhe Irani, censura e internetit është një çështje serioze.

Qytetarët dhe turistët në këto zona munden përdorni një VPN për të anashkaluar censurimin e internetit dhe për të shmangur mbikëqyrjen masat.

Ne kërkuam shërbime që munden zhbllokoni faqet e internetit të censuruara dhe shmangni zbulimin nën kontrollin e thellë të paketave. Ne favorizuam VPN që ofruan parametra shtesë të obfuskimit, SOCKS5 dhe kriptim të dyfishtë.

FAQs

Cilat janë VPN-të më të mira për tabletët Android?
Janë të sigurt VPN?
A janë legal VPN-të?
A mund ta përdor VPN Android në kompjuterin tim?

Cilat janë VPN-të më të mira për Tabletat Android?

Të gjithë VPN-të e listuara më sipër punojnë për tableta Android, kështu që rekomandimi ynë kryesor për tableta është NordVPN. Sidoqoftë, të gjitha VPN-të tona më të vlerësuara do ta mbajnë tabletin tuaj të sigurt nga kërcënimet në internet dhe do t’ju ndihmojnë të përdorni të gjitha transmetimet tuaja të preferuara me shpejtësi rrufeje.

Janë të sigurta VPN-të?

Bizneset duhet të fitojnë, dhe kompanitë VPN nuk janë të ndryshme. Nëse nuk ka të ardhura nga pajtimet e paguara, ata duhet të gjejnë mënyra të tjera për të fituar para.

Disa VPN falas gjenerojnë të ardhura nga shitja e të dhënave të përdoruesve tek palët e treta, edhe nëse ata kanë premtuar siguri të nivelit të lartë. Disa janë gjetur madje instaloni malware dhe gjurmues në pajisjen tuaj.

Ekzistojnë disa VPN të sigurta, megjithëse. Këto janë versione të kufizuara falas të shërbimeve premium VPN, si ProtonVPN. Këto VPN falas kufizojnë shumë shpejtësinë dhe të dhënat tuaja, por ato mund të jenë një mundësi e mirë nëse ju duhet vetëm një VPN për disa ditë.

Por me kaq shumë ofrues premium që ofrojnë gjykime falas dhe garanci për kthimin e parave, ka shumë pak arsye për të rrezikuar sigurinë tuaj me një VPN falas.

A janë legalë të VPN-ve?

Shtë e ligjshme të përdorni një VPN në rreth 95.9% të botës. Përjashtimet kryesore janë Kina, Iraku, Irani, Rusia, Bjellorusia, Turqia, Oman dhe Emiratet e Bashkuara Arabe. Në këto vende, përdorimi i VPN është ose një zonë gri ligjore ose plotësisht e paligjshme.

por nëse je një turist, nuk është nevoja të shqetësohesh. Nuk ka pasur ndonjë problem me turistët ndërkombëtarë që përdorin VPN në këto vende.

Pavarësisht se ku jetoni, është përgjegjësia juaj të siguroheni që të ndiqni ligjin dhe kushtet e shërbimit të ofruesit tuaj për të qëndruar larg problemeve.

A mund ta përdor VPN Android në kompjuterin tim?

po! Të gjitha rekomandimet tona Android VPN gjithashtu kanë aplikacione amtare të dizajnuara posaçërisht për kompjuterët Windows dhe MacOS, kështu që ju të mund të siguroni të gjitha pajisjet tuaja me të njëjtën llogari. Plus, lidhjet e njëkohshme të pajisjes do të thotë që nuk do të duhet të zgjidhni – ju mund t’i mbroni të gjitha pajisjet tuaja në të njëjtën kohë.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me