ExpressVPN aptauja: 71 procents amerikāņu ir nobažījies par to, kā zīmoli vāc un izmanto viņu personiskos datus

Vadošais VPN pakalpojumu sniedzējs ExpressVPN šodien paziņoja par jaunas aptaujas rezultātiem. Aptaujājot 1000 ASV pieaugušos cilvēkus no 18 gadu vecuma, ko tiešsaistē veica Propeller Insights ExpressVPN vārdā 2018. gada aprīlī, atklājās, ka lielākajai daļai amerikāņu prātā ir datu drošība, ka uzticēšanās tehnoloģiju uzņēmumiem ir zema un ka vairākums amerikāņu atbalsta tīkla neitralitāti neatkarīgi no politiskās tieksmes.

Amazonā, kurai mēs uzticamies (nedaudz)

Gandrīz trīs ceturtdaļas amerikāņu (71 procents) ir nobažījušies par to, kā zīmoli vāc un izmanto savus personas datus. Amerikāņi vismazāk uzticas Uber (5 procenti), Snapchat (6 procenti) un Twitter (8 procenti), bet pilna trešdaļa (34 procenti) neuzticas nevienam tehnoloģiju uzņēmumam ar savu digitālo privātumu.

Tehnoloģiju kompānijas, kurām amerikāņi uzticas visvairāk, ietver:

 • Amazon – 30 procenti
 • Google – 27 procenti
 • Apple – 22 procenti
 • Microsoft – 22 procenti

Neskatoties uz neseno skandālu, 19 procenti amerikāņu joprojām uzticas arī Facebook.

“Tā kā virsraksti mums katru dienu atgādina, ka uzņēmumi vāc mūsu personas datus un tos ļaunprātīgi izmanto vai arī tos nespēj aizsargāt, nav brīnums, ka amerikāņi aizvien vairāk aizsargā savus datus un skeptiskāki attiecībā uz digitālajiem zīmoliem, ar kuriem viņi nodarbojas,” sacīja Harolds. Li, ExpressVPN viceprezidents. “Cilvēki patiešām mostas, ka tiešsaistes konfidencialitāte un drošība ir jāpaņem savās rokās.”

Gandrīz visi amerikāņi uztraucas par datu drošību

Deviņi no desmit amerikāņiem uztraucas par tiešsaistes privātumu un datu drošību, jo īpaši par identitātes zādzībām (54 procenti) un krāpšanos ar kredītkartēm (16 procentiem)..

Vairāk nekā puse (55 procenti) arī uztraucas par to, ka viņu sarunas tiek novērotas, izmantojot viedās mājas ierīces, un saraksta augšgalā ar Amazon ir Alexa ierīces, piemēram, Echo (29 procenti) un Google Home (25 procenti)..

Lielākā daļa amerikāņu (68 procenti) jūtas noraizējušies par savu drošību internetā. Jo īpaši viņi visvairāk nervozē par:

 • Banku un finanšu darījumi – 45 procenti
 • Iepirkšanās tiešsaistē – 15 procenti
 • Izmantojot publisko Wi-Fi – 15 procenti

Vairākums amerikāņu neuzticas interneta pakalpojumu sniedzējiem un valdības uzraudzībai

Septiņdesmit seši procenti amerikāņu arī piekrīt, ka platjoslas pakalpojumu sniedzējiem nevajadzētu būt tiesībām pārdot klientu interneta aktivitātes informāciju citiem uzņēmumiem..

Bažas rada ne tikai korporācijas. Sešdesmit viens procents amerikāņu ir noraizējušies, ka viņu uzraudzības dēļ viņu privātums tiks apdraudēts.

“Pieaugošās bažas par tiešsaistes drošību un privātumu ir galvenais iemesls, kāpēc arvien vairāk amerikāņu vēršas pie VPN,” piebilda Li. “Droša VPN šifrēšana palīdz aizsargāt personiskos datus un ierīces neatkarīgi no hakeru publiskā Wi-Fi tīklā, interneta pakalpojumu sniedzējiem, kuri reklāmdevējiem vēlas pārdot pārlūkošanas vēstures, vai masveida valdības novērošanas programmas.”

Nedēļā pēc kongresa balsojuma marta beigās, lai interneta pakalpojumu sniedzēji varētu pārdot savu klientu personas datus, ExpressVPN piedzīvoja milzīgu pieprasījuma pieaugumu – abonentu skaits ASV mēnesī palielinājās par 97 procentiem, salīdzinot ar mēnesi, un par 204 procentiem, salīdzinot ar gadu iepriekš. Kopš tā laika pieprasījums nav mazinājies, padarot ASV par vienu no ExpressVPN lielākajiem un visstraujāk augošajiem tirgiem.

Vairākums amerikāņu atbalsta tīkla neitralitāti

Lielākā daļa amerikāņu (72 procenti) uztraucas par interneta nākotni bez tīkla neitralitātes. Ja nav tīkla neitralitātes, amerikāņi uzskata, ka viņu platjoslas pakalpojumu sniedzēji:

 • Prioritātes noteikšana uzņēmumiem, kas maksā par spēli – 80 procenti
 • Piespiest klientus maksāt papildus, lai piekļūtu dažām vietnēm un lietotnēm – 78 procenti
 • Palēnināt noteikta veida datu pārraidi – 76 procenti
 • Bloķēt noteiktas vietnes un saturu – 75 procenti

Puse amerikāņu apgalvo, ka kandidāta nostāja attiecībā uz tīkla neitralitāti ietekmētu viņu balsojumu, divreiz vairāk (34 procenti) apgalvojot, ka tas pozitīvi ietekmētu viņu balsojumu, nekā tie, kuri saka, ka tas negatīvi ietekmētu to (16 procenti). Kas vēl:

 • 59 procenti amerikāņu vīriešu tiks aizrādīti, bet 43 procenti – par
 • 59 procenti amerikāņu sieviešu to darītu būt pagrieztam vienā vai otrā virzienā
 • 57 procenti Millennials tiks mainīti, 35 procenti par to
 • Tikai 17 procenti demokrātu un republikāņu balsotu pret kandidātu, jo kandidāts atbalsta tīkla neitralitāti  

Apmēram puse amerikāņu (49 procenti) uzskata interneta pakalpojumus par sabiedriskiem pakalpojumiem, līdzīgus ūdenim un gāzei.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me