Wypracowaliśmy dokładnie dzień, w którym Lou Reed miał idealny dzień


Ludzie powinni być bardziej świadomi tego, co publikują w Internecie. Na naszym blogu omawialiśmy wiele przypadków, w których wszelkie pojęcie podstawowej prywatności jest całkowicie ignorowane. Takie rzeczy. To. I to.

Możesz uważać, że jesteś ostrożny z tym, co publikujesz. Ale to nie tylko to, co publikujesz. Inni też cały czas publikują o tobie różne rzeczy. Prawdopodobnie zostałeś oznaczony tagiem w aktualizacjach statusu znajomego na Facebooku lub Twoja firma mogła opublikować Twoje zdjęcie na stronie swojego personelu. Możliwe, że nawet wygrałeś lalkę Barbie w loterii na szkolnych targach bożonarodzeniowych w 1987 roku, a następnie wydrukowałeś swoje imię w lokalnej gazecie obok zdjęcia przedstawiającego Barbie. Taki obraz, z którego kpili sobie twoi znajomi przez całą szkołę. Obraz, który nagle pojawił się 20 lat później, ponieważ lokalna gazeta po prostu umieściła wszystkie swoje archiwa w Internecie.

Chodzi o to, że łatwo nie docenić tego, jak wiele z siebie nieświadomie nadajesz światu.

Zobacz teksty z „Perfect Day” Lou Reeda…

Wygląda na miły dzień i coś, co każdy może opublikować na swoim Facebooku. Jest piękny, puszysty, niejasny i ogólny.

Czego możemy się z tego nauczyć? Czy moglibyśmy użyć słów, aby dowiedzieć się, na przykład, kiedy Lou Reed miał idealny dzień? A może film, który odwiedził? Nie, oczywiście że nie mogliśmy. Gdybyśmy mieli tylko teksty, byłoby to całkowicie niemożliwe…

Ale teksty to nie wszystko, co mamy. Mamy Internet. A Internet wie wszystko. Dlatego odpowiedź na oba pytania brzmi „tak”. Tak, możemy wypracować Idealny dzień Lou Reeda i tak, możemy wypracować film, który widział.

Zapnij pasy, jedziemy na przejażdżkę. Zacznijmy od pierwszej rzeczy, którą robisz rano.

Status na portalu facebookHej wszystkim! Robię zdjęcie długopisem! Lubić!

Zmiana statusu na Facebooku

Status Facebooka transmituje twoją lokalizację i być może oznacza też jednego lub dwóch twoich znajomych. Chociaż Idealny Dzień prawie na pewno miał miejsce przed wynalezieniem Facebooka, wiemy, że zdarzył się w Central Parku w Nowym Jorku. Wiemy również, że Reed był ze swoją wówczas narzeczoną Bettye Kronstad, ponieważ Kronstad potwierdził to w artykule w Internecie. Ich status związku również okazuje się dość ważny.

Reed poznał Kronstad w 1968 roku. Więc idealny dzień musiał się wydarzyć między 1968 a wydaniem piosenki w listopadzie 1972 roku.

Pierwszy ruch i już jest to jeden z 1430 dni. Nie jest zły. Pozostałe ~ 2.158.570 dni ludzkiej cywilizacji można już odrzucić.

Chociaż nie jest to zbyt szczegółowe, w tekstach „Perfect Day” jest kilka wskazówek, które pomagają wskazać datę. Wiemy na przykład, że idealny dzień miał miejsce w weekend, ponieważ teksty odnoszą się do „weekendu”. Trochę dodatkowych badań wykazało, że w 1972 r. Reed odbył długą trasę po Europie, której pierwszą datą był 8 lipca w Londynie.

Zakładając, że Reed nie może się teleportować, dajmy mu trochę czasu na podróż. Jeśli był w Londynie 8 lipca, musiał opuścić Nowy Jork nie później niż 7 lipca. Być może jego Idealny dzień był przyjemny 7 lipca w Nowym Jorku , dzień wcześniej wyruszył w długą i wyczerpującą trasę po Europie.

Nie. 7 lipca 1972 r. Był piątek. I nie możesz cieszyć się „weekendem na własną rękę”, jeśli nie jest to weekend. W ostatni weekend przed wyjazdem Reeda do Europy był 1/2 lipca. Dlatego Idealny Dzień był sobotą lub niedzielą między 1968 r. A 2 lipca 1972 r.

Tyle że to nie mógł być weekend w 1968 r., Ponieważ Bettye zaczęła galopować po Europie, gdy tylko poznała Lou Reeda. Według jej słów „wyszli na obiad tylko kilka razy” przed jej podróżą. Więc na pewno nie byli zaangażowani, ponieważ Reed musiałby spędzić dzień w parku ze swoją narzeczoną Kronstad.

Nowy Jork, Londyn, Paryż – nie Monachium.

Przed 1970 r. Reed mieszkał z rodzicami na Long Island. W 1970 roku przeprowadził się z Kronstad do mieszkania w nowojorskiej Upper East Side. Kronstad twierdzi, że zanim się zamieszkali, byli tylko randki na kilka lat. Niezaangażowany Tak więc Idealny Dzień musiał mieć miejsce między styczniem 1970 r. A 2 lipca 1972 r.

Poszukiwanie „kiedy Lou Reed zaproponował bettye” nie oferuje wiele poza tym, że para przeprowadziła się do Londynu latem 1972 roku. Zatrzymali się w Wimbledonie, co brzmi cudownie, ale nie pomaga nam w śledztwie . Poszukiwania doprowadziły jednak do biografii Reeda.

Czytając zarchiwizowaną biografię Reeda, nauczyliśmy się czegoś kluczowego dla naszej misji. W styczniu 1972 r. Reed nagrywał album w Londynie. Podczas pobytu w Londynie Reedowi towarzyszył Kronstad i jego przyjaciel Richard Robinson. Reed był znany z chodzenia z Robinsonem na jednej ręce i Kronstad na drugiej. Przedstawiał kumpli trzymających się za ramiona jako „mojego chłopaka i moją dziewczynę”. Uwaga: nie „moja narzeczona”.

Coś innego wydarzyło się w styczniu 1972 roku. Lou Reed grał koncert w Bataclan w Paryżu. Paryża nie ma w Nowym Jorku. Ergo, Idealny Dzień miał miejsce między lutym a 2 lipca 1972 roku.

Lód Z Sangrią?

Reed i Kronstad spędzili dzień w parku. To integralna część tekstu. Pomyśl o tym. Kto chce pić sangrię w parku na zimno? Nikt, to kto. Historycznie, pogoda w Nowym Jorku jest całkowicie nieodpowiednia na pikniki do kwietnia.

Ponieważ jest to idealny dzień i wydaje się, że spędzili tam cały dzień – poszli do zoo i tak dalej – można bezpiecznie założyć, że było słonecznie. Co prawda nie tak solidne i namacalne dowody, jak trudne daty, ale nikt nie zamierza spędzić dnia w parku, jeśli pada deszcz.

Być może dokładniejsze dane pogodowe mogą wykluczyć jeszcze kilka dni jako „nieodpowiednie na piknik”. Kwiecień 1972 r. Był szczególnie ponurym miesiącem; żaden weekend w Central Parku nie miał nawet ładnej pogody na piknik – z pewnością nie takiej pogody, w której można cieszyć się bezczelną sangrią na świeżym powietrzu.

Pierwszym majowym weekendem był 6/7. Kiedy się do tego zbliżamy, rzućmy okiem na zapisy pogody z każdego weekendu między tymi datami i wykluczmy wszelkie deszczowe lub zimne dni.

To pozostawia nam listę 8 możliwych dni! 7, 13, 21, 28 maja; 3 i 17 czerwca; lub 1 i 2 lipca.

zgrać Davida BowieTak długo, Starman. Byłeś fantastyczny.

David Bowie, Dr John And a Party in The Park

Tutaj jest dobre połączenie. Pianista dr John grał w Central Parku 17 czerwca 1972 roku. Dr John poruszał się w tych samych kręgach co Reed, więc możliwe, że Reed poszedł zobaczyć go grającego w Central Parku. Co ciekawe, dr John wystąpił później na okładce „Perfect Day” dla BBC w 1997 roku. Byłoby całkiem fajnie, gdyby grał na okładce piosenki napisanej o dniu, w którym znajomy obserwował go, jak wykonuje.

Jedynym problemem jest to, że nie ma o tym wzmianki w tekstach. Reed chciał iść do kina, a potem do domu. Tekst nie mówi: „A potem koncert w parku, żeby zobaczyć faceta, którego znam, też film, a potem w domu”. Z pewnością Reed przyszedłby zobaczyć doktora Johna występującego w parku, w którym akurat się bawił?

Możliwe, że Reed poszedł na koncert, ale pił tyle sangrii, że o tym zapomniał. Być może może pomóc poszukiwanie lokalizacji innych kumpli Reeda.

Reed był znanym partnerem późnego świetnego Davida Bowiego. Poszukiwania Bowiego i Reeda pokazują, że byli razem w Londynie w czerwcu 1972 roku. To wyklucza, że ​​1 lipca i 2 lipca to idealny dzień. Lou Reed musiałby pojechać do Londynu iz powrotem przed 8 lipca, a potem znów do Londynu na swój koncert. Szkoda, bo 2 lipca 1972 r. Wydawało się, że to idealny dzień na spędzenie czasu w nowojorskim parku (na podstawie historycznych danych pogodowych).

Dalsze badania pokazują, że w rzeczywistości był już w Londynie w pewnym momencie w maju 1972 roku. Nagrywał z Davidem Bowie w Trident Studios.

Wiemy teraz, że Lou Reed miał doskonały dzień w dniach 7, 13, 21 lub 28 maja 1972 r. Jeszcze raz dziękuję, David Bowie, za pomoc w tym. Brakuje ci.

Idealny dzień na piknik w Nowym Jorku

Proszę sprawdzić pogodę. Czy wiesz, że stacje pogodowe prowadzą rejestr godzinowy? Cóż, robią. Godzinna prognoza na 21 maja 1972 roku pokazuje, że był to orzeźwiający 66 ° F (18,9 ° C) o 11:00. Pewnie, wzrósł do umiarkowanego 76 ° F (24,4 ° C) do 14:00, ale wiał „lekki wietrzyk” o prędkości 7,4 km / h.

Wciąż trochę zimno na piknik. Mamy jedną z trzech dat w maju 1972 r .: 7, 13 lub 28.

Ponieważ Reed zdecydowanie nagrywa album w Londynie w pewnym momencie maja, jest mało prawdopodobne, że był jeszcze w Nowym Jorku 28 maja, co oznaczałoby, że pojechałby do Londynu najwcześniej 29 maja. Przybywając do Londynu 29 maja oznaczałoby, że Reed nie dotrze do studia do 30 maja.

Eksperci twierdzą, że nagranie albumu zajmuje co najmniej dwa dni, a nawet to niedorzecznie krótki czas. Nagrywanie albumu tak szybko, bardzo rzadko się zdarza, a kiedy to się dzieje, jest to legenda. Nie zapominaj, że Reed nagrywał z Davidem Bowie, który był znanym perfekcjonistą. Jest mało prawdopodobne, że Bowie byłby zadowolony z albumu z tak krótkim czasem realizacji, i nie ma historii o tym, że Reed nagrywa album w ciągu dwóch dni. Krótko mówiąc, idealny dzień nie mógł być 28 maja 1972 roku.

Tak więc pozostały tylko dwie możliwe daty Idealnego Dnia. 7 maja i 13 maja 1972 r.

7 maja był cieplejszy z dwojga i miał przyjemny południowy wiatr. Wieczorem padało też… co jest ostatnim elementem układanki. Kiedy pada deszcz, ludzie chodzą do kina. Gdy na zewnątrz jest słonecznie, ludzie nie chodzą do kina. 13 maja był cudownym wieczorem, bez deszczu.

Jest więc oczywiste, że ponieważ Reed obejrzał film przed powrotem do domu, Idealny Dzień był 7 maja 1972 r.

Ciekawy. No i co z tego?

Po prostu wiedząc o swojej lokalizacji i z kim jesteś, wiele informacji nagle staje się dostępnych. Dodaj swój status związku i niejasną historię pracy, a każdy, kto ma wystarczającą skłonność, może złożyć w całość swoje życie.

Sam Reed mówi, że nie pamięta lat 70., ale to, co pamięta, nie ma znaczenia. Wszyscy zostawiają ślad w Internecie. I tylko dlatego, że go nie pamiętasz, to nie znaczy, że go tam nie ma.

Szanse są, że nikt nie jest zainteresowany zebraniem twojej historii życia. Ale gdyby ktoś chciał, mógł. Pracodawcy są znani z sprawdzania kanałów Facebook pracowników, którzy dzwonią z powodu choroby. I są niezliczone opowieści o ludziach, którzy mają kłopoty z powodu czegoś, co napisali w mediach społecznościowych. W skrajności, co jeśli dyktatura przejmie władzę w twoim kraju? Skorumpowanemu rządowi bardzo łatwo byłoby uważnie obserwować niechciane tematy.

Dane, które pozostawiłeś, mogą zostać wykorzystane przeciwko tobie. Warto zachować ostrożność, jeśli chodzi o dzielenie się swoim życiem online. Wiele można zyskać z odrobiny wiedzy i odrobiny czasu w Google.

Nie możesz powstrzymać innych osób publikujących o tobie w Internecie, ale możesz ustawić swoje ustawienia prywatności w mediach społecznościowych, aby nie być oznaczonym. Facebook ma świetny przewodnik do kontrolowania ustawień prywatności. Sprawdź to.

Co z filmem? Obiecałeś film

Tak zrobiliśmy.

Reed mieszkał na wschodzie 10, na zachód od First Avenue. Być może miał już za dużo sangrii, zanim zdecydował się pójść na film, więc na pewno nie zamierzał nigdzie jeździć. Być może dostał taksówkę, ale nie wydaje się być fanem taksówkarzy…

Załóżmy więc, że poszedł do kina w pobliżu swojego mieszkania.

Na szczęście ktoś już zadał sobie trud umieszczenia wszystkich kin na Manhattanie w każdej dekadzie. Jak wygodnie! To także dobre przypomnienie, ile danych jest dostępnych dla wszystkich osób posiadających połączenie z Internetem.

Najbliższym kinem Reeda był Theatre 80 St Marks.

Ładnie wygląda, prawda? Dokładnie w takim miejscu, w którym mógłby uczestniczyć. Domyślamy się, że właśnie tam poszedł oglądać filmy, biorąc pod uwagę, jak blisko mieszkał.

Co do filmu? Kto wie na pewno? Ale Fritz the Cat, animowany indie, właśnie został wypuszczony. Lou Reed musiał to zobaczyć, biorąc pod uwagę, że zagrał w inspirowanym tym filmie.

* Zrzuca mikrofon *

Wyróżniony obraz: By Man Alive! (Lou Reed przesłane przez Yarl) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], za pośrednictwem Wikimedia Commons
Facebook: stockphoto mania / Dollar Photo Club
RIP David Bowie: masay256 / Dollar Photo Club

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map