Windows 10 ma słabe domyślne ustawienia prywatności

Windows 10 nie ma prywatności


Windows 10 jest tutaj. Pokolenia użytkowników Microsoftu nauczyły się uważać na poważne aktualizacje, ale za tym stoi fala przypływów. Użytkownicy są spragnieni informacji, które pomogą im zdecydować, czy zaktualizować teraz, czy poczekać na ulepszenia. W zależności od tego, kogo słuchasz, Windows 10 jest albo najlepszym systemem operacyjnym, jaki Microsoft kiedykolwiek zaprojektował, albo całkowitym koszmarem prywatności. Więc co to jest? Odpowiedź brzmi tak.

Jeśli wydaje się to zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe…

Większość recenzji systemu Windows 10 jest pozytywna. Popularne menu Start powraca po notorycznej nieobecności w systemie Windows 8. Zniknęły osobne frustrujące interfejsy dla komputerów stacjonarnych i tabletów. Integracja z Xbox ułatwia podłączenie kontrolera i odtwarzanie bezpośrednio z laptopa, nawet przez Wi-Fi. Poza niektórymi skargami na nową przeglądarkę Edge i rozproszone raporty o awariach, nowy system operacyjny Microsoftu pod wieloma względami jest udaną realizacją marzeń od dziesięcioleci o czystym i przyjemnym doświadczeniu spójnym na wszystkich urządzeniach. Najlepsza część? Jest wolne!

Bezpłatnie, ale za opłatą

Motywacja bezkonkurencyjnej ceny systemu Windows 10 staje się oczywista, gdy odkryjesz jego tendencję do wysyłania danych osobowych z powrotem do firmy Microsoft, nawet jeśli nie ma wyraźnego powodu, aby to zrobić. Byłoby to dość kłopotliwe, gdyby stanowiło to tylko część domyślnych ustawień prywatności systemu operacyjnego, ale niektórzy użytkownicy twierdzą, że nawet przy wszystkich aplikacjach, które prawdopodobnie muszą komunikować się z Microsoftem wyłączone lub wyłączone, system Windows 10 nadal wysyła Microsoft twoje dane, gdy tylko naciśnij przycisk Start.

Dla niektórych jest to niewielka cena za szybkość i szybkość reakcji, którą mogą zapewnić tylko centralne serwery Microsoft. W końcu użytkownicy zaczęli oczekiwać, że ich oprogramowanie dostosuje się do ich osobistych zachowań, co jest niemożliwe bez Microsoft nagrania tego zachowania i wysłania go „z powrotem do laboratorium”. Ale dla innych koszty polityki prywatności Microsoftu są zbyt duże, aby je znieść, zwłaszcza jeśli chodzi o sposób, w jaki gigant korporacyjny korzysta z danych:

Udostępniamy Twoje dane osobowe za Twoją zgodą lub w razie potrzeby w celu sfinalizowania transakcji lub świadczenia usług, o które prosiłeś lub autoryzowałeś. Udostępniamy również dane podmiotom zależnym i zależnym kontrolowanym przez Microsoft; z dostawcami pracującymi w naszym imieniu; gdy jest to wymagane przez prawo lub w odpowiedzi na postępowanie prawne; w celu ochrony naszych klientów; chronić życie; w celu utrzymania bezpieczeństwa naszych usług; oraz w celu ochrony praw lub własności Microsoft.

Zgoda sieci w chmurze

Na nieszczęście dla użytkowników dbających o prywatność, „za twoją zgodą” byłoby dokładniej opisane jako „chyba, że ​​nam to powiesz”, ponieważ większość funkcji gromadzenia danych jest domyślnie włączona.

Zainteresowani użytkownicy powinni unikać zalecenia Microsoft, aby wybrać opcję „Express” podczas instalacji – co między innymi umożliwia stronom trzecim wysyłanie reklam na podstawie danych gromadzonych przez Microsoft – i zamiast tego korzysta z przewodnika Slate do konfigurowania systemu Windows 10 w celu zapewnienia maksymalnej prywatności.

Cały ten zbiór danych może nie wydawać się niczym nowym dla zmęczonych użytkowników Internetu, ale jest to zmiana tempa dla Microsoft, firmy znanej wcześniej z umniejszania poziomu usług w chmurze i koncentrowania się na niezależnym oprogramowaniu. W systemie Windows 10 Microsoft oficjalnie dołączył do Apple i Google w erze przetwarzania w chmurze. Dawno minęły czasy, kiedy trzeba było otworzyć przeglądarkę internetową, aby „zalogować się” do Internetu. Nowa generacja użytkowników Microsoftu loguje się w Internecie – zarówno cuda, jak i niebezpieczeństwa – od momentu otwarcia komputera.

Jeśli obawiasz się, jakie informacje gromadzi system Windows 10, dobre oprogramowanie VPN może pomóc chronić Twoją prywatność.

Polecane zdjęcie: esebene / Dollar Photo Club

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map