Ustawa o uprawnieniach dochodzeniowych w Wielkiej Brytanii: 3 konsekwencje dla Twojej prywatności

Ustawa o uprawnieniach dochodzeniowych, brytyjski parlament, listopad 2016 r.


16 listopada Izba Lordów zatwierdziła ostateczną wersję ustawy o uprawnieniach dochodzeniowych. Przydomek „Karta Snoopera,”Ustawa rozszerzy możliwości nadzoru organów ścigania i państwa do poziomów nigdy nie spotykanych w zachodniej demokracji.

Ustawa o uprawnieniach dochodzeniowych: streszczenie

Izba Lordów i Izba Gmin wspólnie dokonały przeglądu ustawy o mocach dochodzeniowych, nadając jej poważny wpływ. Zasadniczo rachunek wymaga od dostawców usług internetowych i firm telefonicznych przechowują dane dotyczące przeglądania ich klientów przez okres do jednego roku. Ponadto będą to rekordy dostępne dla kilkudziesięciu organów publicznych po wydaniu nakazu.

Jakie są konsekwencje tak kontrowersyjnej ustawy? ExpressVPN analizuje trzy największe implikacje ustawy o uprawnieniach dochodzeniowych dla poszczególnych internautów (tj. Ciebie).

1. Więcej departamentów rządowych z twoimi danymi = mniejsza prywatność

Departament Transportu, Departament Zdrowia, HMRC, NHS, Agencja Standardów Żywności i Komisja ds. Hazardu. Co łączy ta różnorodna grupa agencji rządowych? Odpowiedź: Oni (i wiele innych) wkrótce będą mogli uzyskać dostęp do wszelkich danych przechowywanych na urządzeniach elektrycznych, po wydaniu nakazu.

Obecnie deputowani i ich wyborcy mają prawo do prywatności zgodnie z doktryną Wilsona. Ale zgodnie z nowym projektem rozmowy między członkami parlamentu i ich wyborcami prawdopodobnie nie będą już tajne.

Grupy wywiadowcze nie będą mogły przysłuchiwać się tym rozmowom bez zgody premiera i starszego sędziego, ale ustawa o uprawnieniach śledczych naruszy poufność twoich informacji – bez względu na to, czy początkowo zdecydujesz się udostępnić je rządowi, czy nie.

2. Przyszłe urządzenia mobilne będą mniej bezpieczne

W przeszłości konsumenci mogli ufać producentom urządzeń w zakresie ochrony ich praw cyfrowych. Na przykład Apple jest dobrze znany ze stosowania szyfrowania całego dysku i odmowy wbudowania backdoorów nadzoru w produkty.

Obecnie nie ma żadnych szczegółów na temat tego, w jaki sposób rząd Wielkiej Brytanii zmusi zagraniczne firmy, takie jak Apple, do współpracy z ustawą o uprawnieniach śledczych. Jedną z teoretycznych możliwości jest to, że firmy, które nie produkują zgodnych projektów, będą uznawać swoje produkty za nielegalne.

Innymi słowy, przyszłe urządzenia mobilne prawdopodobnie będą wyposażone w tylne drzwi, które ułatwią włamanie przez organy bezpieczeństwa. A jeśli rząd może uzyskać dostęp do twojego urządzenia za pośrednictwem tego backdoora, to na pewno może to zrobić także każda osoba trzecia znająca się na technologii.

3. Prywatność zależy od użytkownika bardziej niż kiedykolwiek

Największy wpływ na to ma ustawa o mocy dochodzeniowej bardziej niż kiedykolwiek prywatność online jest w twoich rękach.

Ustawa podobno zwalnia posłów, lekarzy i prawników, ale nie jest jasne, w jaki sposób zostanie rozróżniony ich ruch internetowy. Dlatego najlepszą obroną jest być świadomym tego, co udostępniasz na wszystkich swoich urządzeniach. Innymi słowy: jeśli tego nie udostępnisz, nikt nie będzie w stanie tego zrobić.

Zgodnie z tym pomysłem, strzeż się udostępniania swojej lokalizacji online, nie uzyskuj dostępu do swoich kont osobistych z publicznych komputerów / połączeń Wi-Fi i pamiętaj, aby korzystać z VPN w celu zabezpieczenia i anonimizacji połączenia internetowego.

Chroń swoją prywatność online przed Kartą Snooper

Ustawa o uprawnieniach dochodzeniowych przypomina, że ​​wszyscy musimy wzmocnić prywatność w Internecie. Zamiast pozwalać agencjom rządowym i producentom urządzeń na dostęp do naszych danych i mieć nadzieję na najlepsze, musimy być informowani internauci i rzecznicy głosowi o wolności cyfrowej.

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić dzisiaj:

 • Uwzględnij te najważniejsze wskazówki dotyczące prywatności w swoim życiu online
 • Użyj anonimowych narzędzi do przeglądania, takich jak przeglądarka Tor
 • Wspieraj grupy praw cyfrowych, takie jak Electronic Frontier Foundation i Fight for the Future
 • Rozpocznij dyskusje, aby zwiększyć świadomość na temat zwiększonej inwigilacji rządu

Co sądzisz o Izbie Lordów zatwierdzającej projekt ustawy o uprawnieniach dochodzeniowych? Jakie kroki podejmujesz, aby walczyć o prywatność w Internecie? Podziel się swoimi przemyśleniami poniżej!

Parlament brytyjski: Jean Beaufort / Public Domain Pictures

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map