Twoja karta Oyster ma na ciebie oko – #WTFW środę

nadzór karty ostryg


nadzór karty ostryg

500 000 londyńskich kamer nadzoru publicznego nie jest jedynym narzędziem, które można wykorzystać do szpiegowania cię w stolicy Wielkiej Brytanii. Karta Oyster, wszechobecna niebieska karta publicznego transportu w Londynie, rejestruje, które stacje odwiedzasz i kiedy. To nie wystarczy, aby wskazać dokładną lokalizację w danym momencie, ale wystarczy zepsuć małżeństwo, jeśli twój małżonek jest podejrzanym typem. Czy powiedziałeś swojemu partnerowi, że utknąłeś w biurze, aby zatuszować nielegalne spotkanie w mieście? Lepiej nie pozwól mu / jej znaleźć się w pobliżu Twojej karty Oyster, bo masz poważne wyjaśnienia.

Nieograniczony dostęp

To jest ponieważ ty nie musi być ty aby uzyskać dostęp do historii stacji. Wystarczy zabrać kartę do maszyny na stacji lub sprawdzić numer seryjny online, a znajdziesz zapis wszystkich stacji odwiedzonych w ciągu ostatnich 10 tygodni. Środek ten nie jest bezpieczny przed szpiegostwem – sprawdzenie historii lokalizacji karty online lub na maszynie na stacji wyśle ​​powiadomienie SMS na zarejestrowany telefon właściciela karty – ale to prawdopodobnie nie wystarczy, aby zatrzymać popełnionego detektywa-amatora. Pro wskazówka dla dorosłych w okolicy Londynu: zamiast tego jeździć na rowerze!

unikać nadzoru. Jechać rowerem.

Karta danych Oyster pomaga policji

Jak można podejrzewać, londyński organ transportowy Transport For London (TfL) również otrzymuje tysiące wniosków rocznie o dane karty Oyster od śledczych policji. Posiadacze kart powinni mieć świadomość, że takie dane są dopuszczone do ujawnienia zgodnie z ustawą o ochronie danych z 1998 r., Ale w każdym indywidualnym przypadku policja jest zobowiązana do wykazania, że ​​dane osobowe pomogą w dochodzeniu. Oficjalna polityka TfL w zakresie zatrzymywania i udostępniania danych jest dostępna na jej stronie internetowej.

To #WTFW środa, twoja cotygodniowa budzenie „ktoś zdecydowanie cię szpieguje”. Jeśli ktoś, kogo znasz, zabiera Tube na spotkanie z nielegalnym kochankiem, zdecydowanie powinieneś podzielić się z nim tą historią!

ExpressWPN #WTFWed Środa przedstawia dziwne, szokujące i przerażające historie o prywatności danych – wyciągnięte z wiadomości. Myślisz, że Twoja prywatność jest Twoja? Pomyśl jeszcze raz. Poczujesz się nieswojo. Będziesz oburzony. Pomyślisz: „WTF ?!”

Polecane zdjęcia: 1) Tomhannen, 2) Peter Griffin / Public Domain Pictures.net (obraz został zmodyfikowany).

Polub ten post? Nienawidzę tego? Przeczytaj więcej horrorów o inwazji na Twoją prywatność w naszym archiwum #WTFW środę. Wiesz, że nie możesz się oprzeć…

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map