Problem z niskimi kosztami VPN

Darmowe VPN obok dość przerażającej czaszki i piszczelów.


Znane powiedzenie mówi, że nabywca dóbr lub usług „na ogół dostaje to, za co płacą”. Często używany przez firmy sprzedające drogie produkty, sugeruje, że tańsze alternatywy są często gorsze i oferują fałszywe oszczędności.

Dzięki wirtualnej sieci prywatnej (VPN) oszczędności oferowane przez bezpłatne lub tanie usługi mogą stanowić kolejne, większe ryzyko.

Jeśli już korzystasz z sieci VPN lub rozważasz skorzystanie z niej, prawdopodobnie dobrze zdajesz sobie sprawę z korzyści, jakie przynoszą, takich jak zapewnienie prywatności w nieznanych sieciach, zapobieganie rejestrowaniu wyszukiwań przez wyszukiwarki, zapobieganie szpiegowaniu połączeń VoIP i wiele więcej oprócz.

Ale jeśli szukasz najtańszego sposobu na zwiększenie prywatności w Internecie, koszt usługi może nie być jedynym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę.

Chociaż wiele osób, które znasz, może śpiewać zalety darmowych sieci VPN, końcowy koszt korzystania z nich może okazać się znacznie wyższy niż oczekiwano.

Aby zapewnić prywatny i bezpieczny ruch, VPN musi mieć połączenie z dużym szkieletem Internetu. Chociaż nie byłby to problem, gdyby służył jednemu użytkownikowi, większość usług oczywiście stara się pozyskać setki, jeśli nie tysiące użytkowników. Przepustowość wymagana do obsługi ich wszystkich jest ogromna i, jestem pewien, że wiesz, że przepustowość kosztuje. I dużo tego.

Oprócz tego wirtualna sieć prywatna wiąże się również z innymi kosztami, takimi jak utrzymanie usługi, koszty operacyjne i inne koszty personelu, bezpieczeństwo itp..

Biorąc to pod uwagę, dlaczego każda osoba lub organizacja oferuje taką usługę za darmo? Odpowiedź brzmi: nie zrobiliby tego

Z nielicznymi wyjątkami nikt nie oferuje niczego za nic, zwłaszcza jeśli jest to dla nich nic innego, jak darmowe.

Każda firma warta swojej soli w świecie biznesu będzie chciała zarabiać pieniądze w ten czy inny sposób, w tym VPN.

Aby to zrobić, niektóre bezpłatne usługi mają na celu zarabianie pieniędzy od zewnętrznych reklamodawców, którzy kupują swoje towary za pośrednictwem sesji serwera proxy. Firma zarabia następnie na podstawie liczby kliknięć, które te reklamy przyciągają, lub po prostu na podstawie liczby wygenerowanych wyświetleń (wskaźnik, który należy śledzić, zauważysz) lub na podstawie ustalonego miesięcznego kosztu.

Problem w tym przypadku, poza irytacją oglądania reklam, polega na tym, że dostawcy usług są szczególnie zainteresowani wyświetlaniem lub klikaniem reklam, więc kanały reklamowe będą miały pierwszeństwo przed innym ruchem i czasem połączenia mogą dobrze to odzwierciedlaj – w końcu im dłużej patrzysz na reklamę, tym bardziej reklamodawca na tym skorzysta.

Innym kluczowym problemem związanym z darmowymi i ultra-tanimi usługami jest fakt, że niektórzy są prowadzeni przez osoby, których możesz uniknąć, korzystając przede wszystkim z VPN – cyberprzestępcy.

Hakerzy, oszustowie i inni nieuczciwi mieszkańcy sieci zawsze szukają okazji do zarobienia pieniędzy na nieszczęściu innych.

Prowadząc własny serwer proxy, zwłaszcza taki, który obiecuje bezpłatne korzystanie, mogą gromadzić ogromną liczbę rejestracji od niczego niepodejrzewających użytkowników, którzy są zbyt chętni do przekazania swoich danych osobowych.

Jeśli byłeś w Internecie przez dłuższy czas i obserwowałeś, jak przychodzą i odchodzą usługi VPN, zobaczysz, jak wielu pretendentów zaczynało, a potem znikało w krótkim czasie. Dlaczego? Po prostu dlatego, że operatorzy uruchomili usługę na fałszywych kontach, opłaconą skradzionymi danymi kart kredytowych. Gdy się dowiedzą, usługa jest zamknięta, ale do tego czasu już przejęli ogromną ilość danych od swoich użytkowników.

To, co robią z tymi danymi osobowymi, może się różnić. Niektórzy mogą sprzedawać reklamodawcom podstawowe dane, co jest dość złe, ale znacznie większe ryzyko polega na tym, że zarejestrowali wszystko, co użytkownik zrobił za pośrednictwem serwera proxy, w tym dane logowania do banku, dane karty kredytowej oraz wszelkie dane dostępu do konta i hasła. Oczywiste jest, że takie informacje mają wartość w rękach niewłaściwych ludzi.

Tak więc na koniec dnia VPN może być niezbędnym narzędziem w twoim arsenale, jeśli chcesz poprawić swoją prywatność w sieci i zachować bezpieczeństwo, ale zła usługa może okazać się antytezą takiego celu.

Wybierz więc ostrożnie swoją usługę, jeśli chcesz uniknąć stania się ofiarą kradzieży tożsamości, kradzieży danych finansowych lub tajnego wykorzystywania komputera do spamowania lub popełniania przestępstw internetowych bez Twojej wiedzy.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map