Ogłoszenie zwycięzcy stypendium ExpressVPN Future of Privacy 2017

Zdobywca stypendium ExpressVPN


W drugim roku stypendium ExpressVPN Future of Privacy było ogromnym sukcesem. Prawie 2000 studentów w USA i Wielkiej Brytanii przesłało eseje za zastrzyk za 5000 USD. Podczas gdy mogliśmy wybrać tylko jednego zwycięzcę, wszyscy w ExpressVPN byli pod wrażeniem poziomu inteligencji i kreatywności zgłaszanych podczas pisania.

Studenci zostali poproszeni o wyobrażenie sobie społeczeństwa w 2027 r., W którym rządy na całym świecie osiągnęły absolutny nadzór cyfrowy. Większość prognoz była ponura. Były opowieści o przymusowych więzieniach, cenzurze akademickiej i oczyszczonym życiu społecznym, nie wspominając o złowieszczych akronimach dla nowych agencji rządowych o przerażającym zasięgu.

Jednak najbardziej zachwyciła ExpressVPN Elizabeth Fijalkiewicz z Chetek, Wisconsin, USA. 26-letni absolwent napisał raport o ściganiu tętna kobiety, która udała się do biblioteki, aby przekazać nielegalne badania medyczne. Aby w pełni przeczytać opowieść, odwiedź stronę stypendium ExpressVPN Future of Privacy Stypendium.

Tymczasem sześciu innych uczestników napisało niesamowicie przekonujące eseje, które przyniosły im drugie miejsce, a także bezpłatny rok ExpressVPN. Oni są:

 • Alexandra Goriounova, University of New Haven, CT, Stany Zjednoczone.
 • Jessica Allen, University of Oxford, Wielka Brytania
 • Peter Upton, Yankton High School, SD, Stany Zjednoczone.
 • Brogan Gerhart, University of Maryland, MD, USA.

Wszędzie oklaski!

Requiem na koszmar: Q&A ze zwycięzcą

Po wygranej, stypendystka Elizabeth poświęciła czas, aby odpowiedzieć na niektóre pytania ExpressVPN dotyczące jej zwycięskiego eseju. Mówi, że inspiracją była próba wyobrażenia sobie „najgorszego scenariusza”, a następnie stamtąd.

„Mój umysł naturalnie przyszedł do naukowców, naukowców, ludzi, dla których ograniczenie przepływu informacji byłoby najbardziej odrażające”.

Jeśli chodzi o scenariusz, w którym młoda kobieta próbuje rozpowszechniać krytyczne badania medyczne, przypisuje jej środowisko szkolne. „Mój umysł naturalnie przyszedł do naukowców, naukowców, ludzi, dla których ograniczenie przepływu informacji byłoby najbardziej odrażające”, wyjaśnia.

Zapytana o to, jak świat może uniknąć dystopii, którą opisuje, Elizabeth zasugerowała proaktywność.

„Myślę, że najważniejszą rzeczą, jaką ludzie muszą zrobić, aby uniknąć tego rodzaju dystopii, jest upewnienie się, że pozostają zaangażowani w swój rząd. Już i tak mętne wody prywatności w Internecie nie są czymś, co politycy tworzą jako platformą, ani nawet czymś, co przynosi najważniejsze wiadomości, kiedy uchwalają odnoszące się do nich ustawodawstwo. ”

Różnice pokoleniowe

Biorąc pod uwagę, że esej zachęcił Elizabeth do spojrzenia w przyszłość, ExpressVPN była również ciekawa jej myśli o przeszłości. Mówi, że zauważa pokoleniową lukę w świadomości prywatności.

„Myślę, że pokolenie moich rodziców odgrywa bardziej aktywną rolę w ochronie się przed potencjalnymi naruszeniami danych osobowych, o których są świadomi. Myślę jednak, że moje pokolenie jest znacznie bardziej świadome niektórych cyfrowych zagrożeń dla prywatności niż pokolenie moich rodziców, chociaż nie sądzę, aby wielu wiedziało, jak aktywnie dążyć do pełnej ochrony przed nimi. ”

To powiedziawszy, Elizabeth przyznaje, że młodość zorientowana na technologii nie zapewnia jej całkowitej anonimowości przed zagrożeniami internetowymi.

„W moim pokoleniu uważam, że wiele„ standardowych ”cyfrowych środków ochrony prywatności jest tak automatycznych i przyzwyczailiśmy się do nich, że nie zastanawiam się nad tym. Będę szczery i powiem, że nie wiem wiele o tym, jak działa hackowanie lub inwigilacja online i nie wiem, jak lepiej się przed nimi chronić. ”

Zwycięzca z sercem

Bez względu na to, jak niepokojący był jej esej, sama Elizabeth stara się uczynić świat lepszym miejscem. Obecnie studiuje fizykoterapię na University of Minnesota.

Po ukończeniu studiów planuje pomóc w rehabilitacji starszych pacjentów. Jej własnymi słowami: „Uważam, że praca z tą populacją jest wyjątkowo satysfakcjonująca i nie mogę się doczekać rozpoczęcia kariery”.

Jeszcze raz gratulacje, Elżbieto, i wszystkiego najlepszego w przyszłości!

~

Myślisz, że to, co napisała Elizabeth, prowokowało do myślenia? Rozważ złożenie wniosku o stypendium ExpressVPN Future of Privacy stypendium w przyszłym roku! Więcej szczegółów na wiosnę.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map