Nowy skaner tęczówki sprawia, że ​​Raport Mniejszości wygląda jak Flintstonowie – #WTFW środa

zaawansowany skaner tęczówki oka


Widziałeś już technologię skanowania tęczówki w filmach. Jak raport mniejszości, w którym za każdym razem, gdy Tom Cruise chce przejść przez drzwi, musi tylko rzucić okiem na skaner na ścianie.

I jest to dość imponująca technologia, w stylu science fiction z początku 2000 roku. W każdym razie znacznie łatwiejsze niż noszenie klucza.

Ale w porównaniu z najnowszymi skanerami tęczówki w prawdziwym życiu, te z raportu mniejszości są jak z epoki kamienia łupanego.

Ponieważ teraz skanery tęczówki nie muszą być tak blisko. Mogą rozpoznać twoją tęczówkę i zidentyfikować cię z odległości do 40 stóp.

Nie musisz nawet patrzeć na nowy skaner. „Większość systemów biometrycznych opartych na tęczówce wymaga od użytkowników dużej współpracy”, mówi strona internetowa projektu. Tak… to dlatego, że naruszamy nasze prawa do pobierania danych osobowych bez pytania.

Krótko mówiąc, nie masz już kontroli nad własnym identyfikatorem tęczówki. Każdy może zeskanować tęczówkę i monitorować twoją aktywność. I nawet nie wiesz, że to się dzieje.

„Właściwie to znajduje moją twarz”

Nowy „system akwizycji tęczówki dalekiego zasięgu” został opracowany przez Uniwersytet Carnegie Mellon. Prototyp jest nieporęczną maszyną. Ale jak każda technologia nadzoru, wkrótce zostanie zmniejszona do rozmiaru, który łatwo ukryć.

Na poniższym filmie wynalazca Marios Savvides pokazuje, w jaki sposób można wykorzystać urządzenie szpiegowskie do kradzieży tożsamości tęczówki, gdy jesteś zatrzymany w samochodzie. Jest z siebie bardzo zadowolony – jakby jego wynalazek nie był rażącą ingerencją w twoją prywatność.

„Jaka jest pierwsza rzecz, którą robisz, kiedy cię pociąga? Naturalnie patrzysz w lusterko boczne, aby zobaczyć, co się dzieje.

„Ale kiedy patrzę teraz w lustro, w rzeczywistości znajduje moją twarz, wykrywa moje oczy.

Segmentuje obszar tęczówki, wyodrębnia funkcje, a następnie dopasowuje je, aby dowiedzieć się, kim jestem ”.

Innymi słowy, jest to najlepsze ukryte urządzenie monitorujące. Obejrzyj wideo i przygotuj się na pełzanie!

Tag-teaming dla twojej prywatności?

Myśl o tym, że kamera potrafi rozpoznać tęczówkę i zidentyfikować Cię podczas jazdy, jest wystarczająco niepokojąca. Ale kiedy myślisz o tym, jak ten nowy skaner tęczówki dalekiego zasięgu może zostać włączony do innych technologii nadzoru i oszustw, robi się naprawdę ciemno.

Nietrudno jest wyobrazić sobie, co dzieje się wkrótce:

Telefony dalekiego zasięgu ID + kamery monitorujące = zero prywatności

W wielu miejscach są już tysiące kamer obserwujących każdy twój ruch, gdziekolwiek jesteś. Zwłaszcza w krajach takich jak Wielka Brytania, gdzie w samym Londynie jest ponad 500 000 kamer. Gdy kamery monitorujące o wysokiej rozdzielczości zaczną obejmować wykrywanie tęczówki, nie będziesz w stanie dotrzeć do dowolnego miejsca bez śledzenia i identyfikacji przez komputer.

Przestępcy klonują tęczówkę, aby cię wrobić i uniknąć wykrycia

Głównym problemem związanym z biometrami takimi jak tęczówka jest to, że nie można ich nigdy zmienić. Gdy ktoś ma klon twojej tęczówki lub odcisk palca, może naśladować cię na zawsze. Widzieliśmy już jednego hakera klonującego odcisk palca polityka za pomocą aparatu. Nie potrwa długo, zanim hakerzy będą mogli stworzyć soczewki kontaktowe ze sklonowaną informacją o tęczówce – hej, to znowu Raport Mniejszości.

Mamy więc system akwizycji tęczówki dalekiego zasięgu. Jesteśmy teraz o krok bliżej życia w stanie pełnego monitoringu. Śliczny.

Czytasz #WTFW środę, cotygodniową aktualizację szalonego świata technologii nadzoru. Nastrój w przyszłym tygodniu na kolejny niewiarygodny atak na twoją prywatność – i nie zapomnij się podzielić!

ExpressWPN #WTFWed Środa przedstawia dziwne, szokujące i przerażające historie o prywatności danych – wyciągnięte z wiadomości. Myślisz, że Twoja prywatność jest Twoja? Pomyśl jeszcze raz. Poczujesz się nieswojo. Będziesz oburzony. Pomyślisz: „WTF ?!”

Polub ten post? Nienawidzę tego? Przeczytaj więcej horrorów o inwazji na Twoją prywatność w naszym archiwum #WTFW środę. Wiesz, że nie możesz się oprzeć…

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map