Najlepsze aplikacje i rozszerzenia, które chronią Twoją prywatność w Safari

(Kilka miesięcy temu ExpressVPN napisał post na blogu na temat 3 najpopularniejszych rozszerzeń przeglądarki w celu ochrony Twojej prywatności. Chociaż otrzymaliśmy świetne opinie na temat tego postu, zdaliśmy sobie sprawę, że zaniedbaliśmy kluczową grupę demograficzną: lojalnych użytkowników Safari. Przepraszamy, chłopaki! Ten post jest dla Ciebie.)

Jesteś śledzony. I to nie tylko twoi obserwujący na Twitterze i Instagramie. Wyskakujące reklamy i skrypty innych firm śledzą Twoje działania online. Co gorsza, te reklamy i skrypty mogą zagrozić Twojemu cyberbezpieczeństwu i spowolnić prędkość przeglądania.

Chcesz chronić swoją prywatność i bezpieczeństwo w Internecie podczas surfowania w Safari? Uzbrój się w te aplikacje już dziś.

Nowy arsenał blokerów treści firmy Apple

Kiedy Apple wypuściło iOS 9, zawierało przeoczoną, ale niesamowitą nową funkcję, która umożliwia blokowanie treści.

Ale to nie są twoje tradycyjne programy blokujące reklamy. Blokery treści Apple nie tylko blokują reklamy. Blokują także pliki cookie, wyskakujące okienka, automatycznie odtwarzane filmy, skrypty i wszelkie inne potencjalnie naruszające prywatność (i irytujące) treści.

Podczas gdy nasz post na blogu o najlepszych rozszerzeniach Chrome do ochrony Twojej prywatności podzielił aplikacje na różne kategorie, programy do blokowania treści Safari łączą różne funkcje, aby działać jako rozszerzenia do śledzenia i zabezpieczania witryn, a także tradycyjne programy do blokowania reklam.

Oto nasze typy dla najlepszych darmowy Prywatność Aplikacje na iOS i Mac.

Skocz do…

Najlepsze aplikacje blokujące zawartość dla Safari na iOS
Najważniejsze rozszerzenia blokujące zawartość dla Safari na Macu

Najlepsze aplikacje blokujące zawartość dla Safari na iOS

Sprawdź nasze ulubione programy blokujące zawartość dla Twojego iPhone’a, iPada i iPoda!

Nasz najlepszy wybór na iOS: 1Blocker

logo dla 1blocker, naszego najlepszego wyboru

Co jest lepszego niż bloker reklam, który blokuje prawie każdą reklamę lub skrypt innej firmy? Bloker reklam, który faktycznie poprawia żywotność baterii. To jest dokładnie co 1Blocker robi.

Chociaż UBlock Origin był naszym najlepszym wyborem dla najlepszego programu blokującego reklamy w Chrome, nie jest dostępny w Safari. Na szczęście twórcy 1Blocker mogli stworzyć coś jeszcze lepszego niż UBlock Origin.

Dzięki ponad 8000 fabrycznie zainstalowanych programów blokujących, 1Blocker kieruje reklamy i skrypty z maksymalnym efektem – umożliwiając szybsze ładowanie stron i łatwiejsze pobieranie. W rzeczywistości programiści 1Blocker twierdzą, że aplikacja może skrócić czas ładowania i pobierania danych o ponad 50 procent!

1 bloker w akcji

1Blocker jest łatwy w użyciu i oferuje wiele wspaniałych funkcji, które można dostosowywać. Możesz blokować pliki cookie i umieszczać na białej liście (odblokowywać reklamy) określone witryny. Możesz nawet ukryć niektóre elementy strony i zablokować niestandardowe czcionki, aby poprawić szybkość przeglądania.

Opcje dostosowywania 1blocker

Nie obawiamy się, że ta aplikacja jest jedynym blokerem reklam, którego będziesz potrzebować na swoim iPhonie.

(Uwaga: 1Blocker jest dostępny za darmo, ale możliwości dostosowania są ograniczone. Aby odblokować pozostałe opcje niestandardowe, możesz kupić wersję pro za 2,99 USD. Wiemy, wiemy: ta lista powinna dotyczyć DARMOWYCH aplikacji Ale 1Blocker jest tak dobry, że musieliśmy go nazwać naszym najlepszym wyborem.)

Drugie miejsce: Uściślij

Jeśli nie jesteś zadowolony z darmowej wersji 1Blocker i nie masz ochoty wydać gotówki na pełny pakiet, Oczyścić jest idealną alternatywą.

logo do udoskonalania aplikacji iOS

Znany wcześniej jako Safari Blocker, Refine jest w 100% darmowy i posiada dwa wbudowane blokery: Prywatność klasyczna i Klasyczne blokowanie. Jak sugerują nazwy, Classic Privacy pomaga chronić Twoje dane osobowe, a Classic Adblocking blokuje niechciane wyskakujące okienka i skrypty.

zrzut ekranu interfejsu do udoskonalania aplikacji

Klasyczna prywatność jest domyślnie wyłączona, ale możesz ją przełączyć, aby umożliwić obu blokerom jednoczesną pracę.

zrzut ekranu z dopracowaniem opcji aplikacji

Podobnie jak 1Blocker, Refine pozwala także umieszczać strony na białej liście i ma wiele dostosowywalnych opcji. I chociaż zobaczysz szybsze czasy ładowania z zainstalowanym Refine, 1Blocker nadal jest najlepszy do poprawy szybkości przeglądania Internetu

Jak włączyć funkcję blokowania treści w przeglądarce Safari w systemie iOS

Pamiętaj, że aby korzystać z funkcji blokowania treści w systemie iOS, musisz je najpierw włączyć.

Po pobraniu aplikacji do blokowania treści ze sklepu App Store przejdź do urządzenia Ustawienia menu. Pod Safari, dotknij Blokowanie treści, i przełącz przełącznik, aby zezwolić na zainstalowaną aplikację (lub aplikacje).

zdjęcie dzieci w tekturowym pudełku na Make SafariUważaj! Nowe programy blokujące reklamy Apple są również dostępne na komputerze Mac!

Najważniejsze rozszerzenia blokujące zawartość dla Safari na Macu

Safari 9.0 na Macu zaczyna także dostrzegać znaczną część rozszerzeń blokujących reklamy. Podobnie jak aplikacje na iOS, działają one poprzez blokowanie zarówno wyskakujących okienek, jak i skryptów. Pomagają również poprawić czasy ładowania. Oto nasze najpopularniejsze typy programów blokujących zawartość Safari na komputery Mac.

Nasz najlepszy Mac Pick: Adamant

Nieugięty pomaga chronić Twoją prywatność, blokując reklamy banerowe, pop-upy, skrypty śledzące i inne nieznośne elementy internetowe, które śledzą Cię w Internecie. Pomaga także wydłużyć czas ładowania.

logo dla nieugiętego

Poniżej zamieściliśmy zrzuty ekranu strony internetowej w Safari 1) z wyłączonym Adamantem i b) z włączonym Adamantem.

Spójrz na tę stronę z wyłączonym Adamantem

Zwróć uwagę na reklamy z boku ekranu, linki reklamowe „W sieci”, linki „Od naszych partnerów” i ogromny baner nad stopką.

zrzut ekranu strony oglądanej bez adblockerów

Spójrz na tę stronę z włączonym Adamantem

Teraz spójrz na tę samą stronę w Safari, gdy Adamant jest aktywny. Zobacz różnicę? Wszystkie reklamy zniknęły, rozproszenie jest znacznie mniejsze, a strona jest znacznie krótsza i przyjemniejsza do oglądania.

zrzut ekranu strony oglądanej z włączonym rozszerzeniem blokującym treści
Jedyne, czego brakuje Adamantowi, to sposób dostosowywania funkcji. Nie ma opcji dodawania stron do białej listy ani zmiany ustawień. Ale w sposób, który może faktycznie być zaletą, ponieważ Adamant jest idealnym narzędziem do blokowania reklam typu plug-and-play.

Ponieważ to rozszerzenie trafia we wszystkie nasze najsłodsze miejsca – jest łatwe w użyciu i chroni twoją przeglądarkę przed niechcianymi reklamami i niewidocznymi skryptami – zyskuje nasze pożądane Najszczęściej wybierane.

Podczas gdy Adamant jest darmowy na Maca, Adamant na iOS jest dostępny za 1,99 USD.

Drugie miejsce: Wipr

Mało znany klejnot Wipr działa poprzez blokowanie zarówno reklam, jak i modułów śledzących.

logo dla wipr

Podobnie jak Adamant, Wipr aktualizuje się automatycznie, więc nigdy nie musisz się martwić o korzystanie z najnowszej wersji.

Chociaż sam w sobie jest potężnym blokerem reklam, testy pokazują, że Adamant jest nieco bardziej wydajny.

Wipr jest dostępny zarówno na OS X, jak i iOS. Podczas gdy wersja na Maca jest darmowa, Wipr na iOS jest dostępny za 0,99 USD.

Jak włączyć funkcję blokowania treści w przeglądarce Safari w systemie Mac OS

Po zainstalowaniu rozszerzeń blokujących zawartość możesz je włączać i wyłączać w menu Preferencje Safari. Aby uzyskać dostęp do tego, kliknij Safari w menu pliku, a następnie kliknij Preferencje

zrzut ekranu umożliwiający dostęp do preferencji safari

Pod Rozszerzenia w zakładce zobaczysz wszystkie rozszerzenia zainstalowane w Safari. Zaznacz lub odznacz pole, aby włączyć blokery treści.

zrzut ekranu rozszerzeń safari w panelu preferencji

Masz to. Uzbrój się w te bezpłatne blokery treści i odzyskaj swoją prywatność w Internecie w Safari już dziś!

Polecane zdjęcie: Alejandro Escamilla / Unsplash
Obraz z safari: Luis Louro / Dollar Photo Club

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me