Jurysdykcja BVI: dlaczego ma to znaczenie

Logo ExpressVPN. To jest piękne.


ExpressVPN jest spółką BVI: co to jest BVI i czy należy do krajów, w których działa wywiad wywiadowy „14 oczu”?

BVI, dzieląc tego samego monarchę co Wielka Brytania, jest samorządną grupą wysp położonych na Karaibach. The BVI ma własną legislaturę wybraną przez obywateli BVI, niezależne sądownictwo i krajowa policja. Kodeks prawa, którego muszą przestrzegać firmy BVI, został wprowadzony w BVI, a nie w Wielkiej Brytanii.

„14 oczu”, znane również jako SIGINT Seniors Europe, odnosi się do zbioru 14 krajów, w których według doniesień zagranicznych agencji wywiadowczych dzielą się ze sobą informacjami wojskowymi i antyterrorystycznymi.

Ponieważ te agencje wywiadowcze starają się przechwytywać całą komunikację na arenie międzynarodowej (nie tylko z ich granic krajowych), nie jest jasne, czy istnieje dodatkowe ryzyko związane z obsługą usługi VPN z kraju 14 Eyes.

Niemniej jednak, ponieważ BVI to niewielki naród bez jakichkolwiek operacji wywiadowczych z zagranicą, z pewnością nie jest stroną żadnych umów o wymianie danych wywiadowczych z 14 oczami. Dlatego BVI nie jest uważane za należące do grupy krajów 14 oczu.

Dlaczego jurysdykcja firmy VPN powinna być dla Ciebie ważna?

Przy wyborze dostawcy VPN ważne jest, aby użytkownicy dbający o prywatność wzięli pod uwagę następujące kwestie:

 1. Czy ta firma VPN działa z jurysdykcji bez przepisów o zatrzymywaniu danych??
 2. Jaki jest proces prawny, w ramach którego rząd może nakazać dostawcy VPN przedstawienie informacji o jednym lub większej liczbie jego klientów?
 3. W jakich okolicznościach można złożyć takie zamówienie?

W przypadku ExpressVPN, są jasne odpowiedzi:

 1. Tam są brak przepisów dotyczących zatrzymywania danych w BVI. BVI jest jurysdykcją morską znaną z ochrony prywatności. Jest to w przeciwieństwie do wielu krajów europejskich i Australii, w których obowiązują przepisy prawne zobowiązujące dostawców usług internetowych do przechowywania metadanych związanych z aktywnością internetową ich użytkowników.
 2. Nakaz, aby firma BVI przedstawiła dowody i dokumenty (zgodnie z dochodzeniem) musi pochodzić od Sądu Najwyższego BVI. Inne kraje, w tym Wielka Brytania i Stany Zjednoczone nie są uprawnieni do zmuszania spółki BVI do sporządzania dokumentacji w odniesieniu do swoich klientów. Rządy te muszą wystąpić do Wysokiego Trybunału BVI o wydanie takiego nakazu pod jurysdykcją BVI.
 3. Rząd zagraniczny występujący z wnioskiem jest zobowiązany do opisania przed Sądem Najwyższym BVI a.) Charakteru przestępstwa, które miało miejsce, b.) Konkretnych żądanych dowodów, c.) Znaczenia żądanych dowodów w sprawie oraz d.) podstawy do przypuszczenia, że ​​odpowiednie dowody można przedstawić w ramach BVI. Co więcej, istnieje wymóg „podwójnej karalności”, co oznacza, że ​​aby wniosek został utrzymany, to samo przestępstwo musi podlegać karze co najmniej jednego roku pozbawienia wolności zgodnie z prawem BVI, gdyby miało ono miejsce w BVI.

Uzyskanie nakazu sądowego BVI jest bardzo uciążliwe, a większość śledczych nie podjęłaby tak żmudnego wysiłku. Porównaj to ze Stanami Zjednoczonymi, gdzie każdy sędzia lub firma prawnicza może wydać wezwanie do sądu z bardzo niewielką ilością dowodów. Firmy amerykańskie są generalnie zobowiązane do przestrzegania. Google (według własnego raportu na temat przejrzystości) otrzymuje w Stanach Zjednoczonych prawie 30 000 wniosków o informacje dla użytkowników i spełnia 79% z nich.

Co się stanie, jeśli zagranicznemu rządowi uda się zmusić Sąd Najwyższy BVI do nakazania ExpressVPN udostępnienia informacji?

Odpowiedź na to pytanie jest następująca: Jakie informacje dostawca VPN wie o mnie?

ExpressVPN to wysokiej jakości dostawca VPN, który koncentruje się na prywatności i anonimowości użytkowników. Nasza sieć jest zbudowana wokół NIE znając działań internetowych naszych użytkowników. Ponieważ prywatność jest kluczową częścią naszej oferty usług, ExpressVPN zajmuje się ochroną prywatnych danych internetowych naszych użytkowników.

Aby zapewnić naszym użytkownikom pełną przejrzystość, poniżej znajduje się lista tego, co wiemy:

 1. Informacje przesyłane na naszej stronie zamówienia, w tym informacje dotyczące płatności. ExpressVPN nie mógł oferować usług VPN premium bez przyjmowania płatności od klientów. W przypadku najbardziej anonimowej formy płatności zalecamy bitcoiny.
 2. Które z naszych aplikacji (i wersji aplikacji) pomyślnie aktywowałeś. Szczegóły aktywacji aplikacji pozwalają naszemu zespołowi pomocy technicznej rozwiązać problemy techniczne związane z konkretnymi aplikacjami u poszczególnych klientów.
 3. Czy udało Ci się ustanowić połączenie VPN w określonym dniu (ale nie o określonej porze dnia), do której lokalizacji VPN i z jakiego kraju / dostawcy usług internetowych (ale nie z którego adresu IP). Te minimalne informacje pomagają nam w zapewnianiu pomocy technicznej, takiej jak porady dla poszczególnych krajów, jak najlepiej korzystać z naszych usług.
 4. Łączna suma (w MB) transferu danych przez VPN. Chociaż oferujemy nieograniczony transfer danych, jeśli pojedynczy użytkownik generuje większy ruch niż łącznie tysiące użytkowników, możemy poprosić użytkownika o wyjaśnienie, dlaczego.
 5. (Opcjonalne dla użytkownika) Anonimowe informacje o tym, czy połączenie VPN się powiodło. Te dane są przekazywane do naszych narzędzi operacyjnych sieci, aby umożliwić nam identyfikację problemów z konkretnymi aplikacjami, serwerami VPN lub konkretnymi dostawcami usług internetowych. Informacje, które otrzymujemy, są w pełni anonimowe i nie można powiązać z poszczególnymi użytkownikami ExpressVPN. Ta funkcja jest podobna do opcji „wysyłaj raporty o błędach”, a użytkownicy mogą ją łatwo wyłączyć w naszych aplikacjach.

Czy któreś z powyższych powinno Cię dotyczyć? Nie uważamy tego, ponieważ podstawowe informacje, które przechowujemy na temat korzystania z VPN, nie są informacjami przydatnymi w dochodzeniu. Jeśli Sąd Najwyższy BVI nakazuje nam powiedzieć, który użytkownik ExpressVPN uzyskał dostęp do witryny lub usługi „X” w dniu / godzinie „Y” z adresem IP „Z”, nie możemy dopasować żadnego z tych punktów danych (osobno lub łącznie) do indywidualne.

Dlaczego ExpressVPN w ogóle przechowuje dane o użytkowaniu?

ExpressVPN zachowuje tylko minimalna ilość informacji wymaganych do obsługi wysoce niezawodnej usługi VPN na dużą skalę. Bez tych informacji nie bylibyśmy w stanie utrzymać naszej sieci serwerów, upewnić się, że nasze aplikacje działają poprawnie lub zapewnić naszym klientom dokładne wsparcie.

Nigdy nie zbieramy nic o tym, co użytkownicy robią z VPN: Brak dzienników miejsca docelowego ruchu, rekordów DNS, treści danych, znaczników czasu połączenia lub adresów IP. Oznacza to, że gdyby Sąd Najwyższy BVI przyszedł z pytaniem, NIE MOŻEMY odpowiedzieć na żadne z poniższych pytań:

 1. Którzy użytkownicy ExpressVPN uzyskali dostęp do następującej witryny lub usługi?
 2. Do których stron użytkownik X miał dostęp?
 3. Którzy użytkownicy ExpressVPN korzystali z danego adresu IP ExpressVPN w określonym czasie?

ExpressVPN poważnie traktuje Twoją prywatność i nie przechowuje dzienników aktywności ani dzienników połączeń. W szczególności oznacza to, że NIE logujemy żadnej z następujących poufnych informacji:

 • Historia przeglądania
 • Miejsce docelowe ruchu
 • Treść danych
 • Zapytania DNS
 • Znacznik czasu lub czas trwania połączenia
 • Twój oryginalny adres IP, z którego się łączysz
 • Twój wychodzący adres IP (tj. Adres IP ExpressVPN przypisany do Ciebie po podłączeniu)

Połączenie naszej jurysdykcji BVI, brak dzienników aktywności i brak dzienników połączeń sprawia, że ​​ExpressVPN jest doskonałym wyborem dla internautów zainteresowanych ich prywatnością.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map