Jak Target kradnie sekrety ciężarnych nastolatków – #WTFW środę

cel kradnie sekrety ciężarnej dziewczyny


ExpressWPN #WTFWed Środa przedstawia dziwne, szokujące i przerażające historie o prywatności danych – wyciągnięte z wiadomości. Myślisz, że Twoja prywatność jest Twoja? Pomyśl jeszcze raz. Poczujesz się nieswojo. Będziesz oburzony. Pomyślisz: „WTF ?!”

Naprawdę myślałeś, że twoje sekrety są twoje, prawda??

Bardzo przepraszam. W dobie dużych zbiorów danych i minimalnej prywatności twoje tajemnice należą do korporacji. Korporacje posiadające wystarczającą ilość informacji o tobie, aby rozszyfrować swoje nawyki zakupowe w przerażający sposób. Aby porównać wzorce twojego przyziemnego małego życia z milionami innych klientów. Aby dowiedzieć się więcej o tobie niż o najlepszym przyjacielu, innym ważnym, a nawet własnym rodzicu.

Och, nie chciałeś, żeby twoi rodzice byli twoimi najlepszymi powiernikami? Cóż, to też źle. A przynajmniej źle było dla jednej z licealistek z Minneapolis, która kupiła balsam z masłem kakaowym i tabletki magnezu w Targecie za pomocą swojej karty kredytowej.

Dla niej – nazwijmy ją Sarą – dla Sary kot wyszedł z torby na pieluchy. Przyrząd był gotowy. Sekret Sary – że zaszła w ciążę – został odkryty przez analityków danych w Target.

A zarówno dla Sary, jak i jej taty, sprawy miały się naprawdę przerazić.

Chcemy wiedzieć wszystko

„Wiedzieliśmy, że jeśli uda nam się je zidentyfikować w drugim trymestrze, istnieje duża szansa, że ​​uda nam się je uchwycić przez lata.

„Chcemy wiedzieć wszystko, co możemy.

„Gdy tylko kupimy u nas pieluchy, zaczną kupować też wszystko inne… Wkrótce kupisz u nas płatki zbożowe i ręczniki papierowe i będziesz wracać”.

To Andrew Pole, analityk danych w Target, przemawiający do New York Times dziennikarz na krótko przed tym, jak jego pracodawca uciszył Polaka i zakazał nowojorskiemu reporterowi NY Times, napisać ze swojego biura.

Mówi o kobietach w ciąży – w tym nastolatkach – a dane Target są gromadzone za każdym razem, gdy jeden z 70 milionów klientów kupuje coś za pomocą karty kredytowej.

Gdy zgromadzisz wszystkie te miliony rekordów zakupów i przeanalizujesz je, pojawią się dziwne wzorce. Wzory takie jak: gdy kobieta nagle zaczyna kupować balsam z masłem kakaowym i suplementy magnezu (podobnie jak Sara), istnieje bardzo duża szansa, że ​​jest w ciąży.

Dzięki całej masie danych klientów, firma Target może nawet przewidzieć, kiedy dziecko ma się urodzić.

Co się stanie, gdy system Big Data Target zidentyfikuje kobietę w ciąży? Automatycznie wysyła książkę z kuponami ze zniżkami na pieluchy i nie tylko. Tak, aby korporacja mogła „Schwyć ich przez lata”.

Tak właśnie stało się z Sarą. I to był koniec jej sekretu ciąży. Cel wkradł się w jej najbardziej prywatny, najbardziej wrażliwy moment. I zanim zdążyła sama zdecydować, co dalej, mailerka dotarła w niepowołane ręce.

Zły tato

Powiedzmy, że był jasny zimowy poranek. Ojciec Sary wszedł do sklepu Target w Minneapolis i poprosił o rozmowę z kierownikiem.

„Dlaczego, do diabła, wysyłasz kupony na szopki i pieluchy dla mojej nastoletniej córki?”, Zażądał odpowiedzi. „Czy próbujesz zachęcić ją do zajścia w ciążę?”

Kierownik był trochę zawstydzony. Niepewne, co się stało i dlaczego, wszystko, co mógł zrobić, to przeprosić.

Ale Andrew Pole, analityk danych docelowych, który pierwotnie opowiedział całą historię, wiedział dlaczego. I to tak, jak już zgadłeś.

Cel wiedział, że Sara jest w ciąży, zanim powiedziała innej żywej osobie. A dzięki inwazyjnym systemom danych i marketingu korporacja zabrała jej prywatność.

Cel też nie jest sam. Każda duża sieć detaliczna chce gromadzić Twoje dane i wszystkie analizują nawyki zakupowe, aby dowiedzieć się więcej o Tobie. Niektórzy są bardziej subtelni niż inni, ale wszyscy to robią.

Więc jeśli myślałeś, że twoje sekrety są twoje? Może twoje ulubione sklepy już je znają!

To wszystko od nas w tym tygodniu w #WTFW środę. Czy ta historia sprawiła, że ​​pomyślałeś: „WTF?”. Podziel się nią z kimś, kogo kochasz. Niech wiedzą, że cię to obchodzi.

Polub ten post? Nienawidzę tego? Przeczytaj więcej horrorów o inwazji na Twoją prywatność w naszym archiwum #WTFW środę. Wiesz, że nie możesz się oprzeć…

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map