Jak prywatne są Twoje aplikacje fitness? 5 wskazówek, które zapewnią im większe bezpieczeństwo

Twój-smartwatch-obserwuje-ciebie

Aplikacje fitnessowe mogą wreszcie nadrobić zaległości, ale ich ustawienia prywatności utknęły za linią startową.

Zaledwie kilka tygodni temu Departament Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych opublikował raport wzywający popularne firmy technologiczne do dodawania dodatkowych ustawień prywatności w swoich aplikacjach zdrowotnych.

Podczas gdy urządzenia do noszenia na fitness, takie jak Fitbit, początkowo rejestrowały tylko kroki, nowsze urządzenia mogą rejestrować wszystko, od lokalizacji geograficznej po tętno, wzorce snu, zużyte kalorie i inne. Może to być świetne dla użytkowników, aby śledzić ich nawyki zdrowotne i dietetyczne, ale jest jeszcze lepsze dla reklamodawców i firm ubezpieczeniowych.

Wyobraź sobie, że firma ma możliwość zatwierdzenia lub odrzucenia roszczenia na podstawie danych z aplikacji fitness … tak, jest to możliwe.

W przypadku niektórych aplikacji najpierw fitness, a po drugie prywatność

Oto rzeczy, które zmieniają się od przerażających do wręcz przerażających: w raporcie z kanadyjskiego Open Effect i Citizen Lab z University of Toronto eksperci byli w stanie pokazać, w jaki sposób hakerzy mogą nie tylko zobaczyć, jakie dane wysyła Twoja aplikacja fitness, ale także je zmienić.

Raport zatytułowany „Every Step You Fake” wzywa firmy technologiczne do wprowadzenia lepszych ustawień prywatności na swoich urządzeniach. Według naukowców:

„Konsumenci zasługują na lepszą informację na temat praktyk ochrony prywatności i bezpieczeństwa systemów monitorowania sprawności”.

ExpressVPN zgadza się z tym, dlatego opracowałem listę wskazówek, które pomogą poprawić Twoją prywatność podczas ćwiczeń.

Wskazówka 1: Użyj aliasu podczas tworzenia nowego profilu

Twój smartwatch śledzi cię i nadal nie jest jasne, jakie informacje są wysyłane. Aby chronić swoją prywatność, ExpressVPN sugeruje użycie aliasu do utworzenia nowego profilu w aplikacji. Również wyłączenie Bluetooth i użycie silniejszego hasła to proste kroki, które możesz zrobić, aby potencjalnie udaremnić potencjalnych prześladowców.

Wskazówka 2: Sprawdź, jakie dane może uzyskać dostęp do aplikacji fitness i co udostępnia

Dzielenie się liczbą kroków wykonanych podczas lunchu to jedno, ale dzielenie się nieregularnymi wypróżnieniami po tej miseczce taco jest prawdopodobnie zdecydowanie za daleko. Upewnij się, że wiesz, jakie informacje udostępnia Twoja aplikacja, i ogranicz je do jak najmniejszej liczby. Jeśli możesz, trzymaj się podstawowych ustawień i ogranicz dostęp do danych, które według Ciebie nie są potrzebne aplikacji.

Wskazówka 3: Zawsze zawsze aktualizuj swoje aplikacje

Nowe aktualizacje są denerwujące, ale istnieją z jakiegoś powodu. Za każdym razem, gdy aplikacja prosi o aktualizację, jest to zazwyczaj z jednego z dwóch powodów: albo jest nowa łatka, która usuwa lukę w zabezpieczeniach, albo dostępna jest nowsza, lepsza aplikacja. Tak czy inaczej, poświęcenie kilku minut na aktualizację aplikacji to niewielka cena za duży wzrost prywatności.

Wskazówka 4: Upewnij się, że Twoje aplikacje używają HTTPS

Podczas gdy prawie każda aplikacja fitness korzysta dziś z Wi-Fi do udostępniania danych, nie wszystkie z nich robią to na bezpiecznym serwerze. Nieużywanie HTTPS jest błędem debiutanta, a ExpressVPN był zaskoczony, widząc, jak wiele popularnych aplikacji, takich jak Garmin Vivosmart, nie używa go. Upewnij się, że Twoja aplikacja korzysta z bezpiecznego serwera do przesyłania i rejestrowania danych. Jeśli nie są, może być czas na znalezienie nowej aplikacji.

Wskazówka 5: Okresowo sprawdzaj, czy dane są dokładne

W powyższym raporcie eksperci mogli „oszukać” niektóre aplikacje w celu wygenerowania fałszywych danych. Może to nie tylko wpłynąć na twoje osobiste cele zdrowotne, ale także pozostawić twoje informacje kaprysom stron trzecich. Kiedy patrzysz na swoje dane, upewnij się, że informacje są dokładne. Jeśli tak nie jest, być może ktoś inny manipuluje nim.

Zachować sprawność. Bądź zdrów. Zachowaj prywatność.

Nie chodzi o to, że należy unikać korzystania z aplikacji fitness – należy to robić ostrożnie.

Postępowanie zgodnie z powyższymi wskazówkami pomoże ci zachować formę, a jednocześnie zachować bezpieczeństwo.

Wyróżniony obraz: Unsplash (obraz został edytowany)

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me