Jak płacisz za bezpłatną aplikację fitness?

darmowa aplikacja fitness

Wszyscy chcemy, aby wszyscy wpatrywali się w naszą rzeźbioną sylwetkę z oszałamiającym podziwem. Prawdopodobnie dlatego Cristiano Ronaldo spędza dużo czasu w samych majtkach. Ale osiągnięcie idealnego ciała nie jest łatwe.

Nie tylko będziesz musiał zrezygnować ze swoich ulubionych przekąsek (chyba że twoją ulubioną przekąską są rodzynki, w którym to przypadku jesteś kłamcą), musisz także mocno uderzyć na siłownię i podkręcić cardio. Wyjście na obiad też nie będzie łatwe, ponieważ będziesz musiał stale obserwować, co jesz. I nie ma sensu ginąć na drodze. Diety nie działają, ponieważ trwają tylko przez określony czas, w którym to momencie wznawia się normalne spożycie. Musisz wszystko zmienić. Na życie.

Aha, być może będziesz musiał zrezygnować z jakiejkolwiek koncepcji prywatności.

aplikacja zdrowotnaKot Hulk Hogan. Ponieważ to jest Internet.

Poczekaj … Aplikacje fitnessowe Weź moją prywatność?

Jeśli zamierzasz używać aplikacji i gadżetów w poszukiwaniu idealnego ciała, tak jak wielu z nas, Twoje dane będą zbierane szybciej, niż można powiedzieć „gotowe na bikini”.

OpenEffect opublikował niedawno raport zatytułowany Analiza porównawcza prywatności i bezpieczeństwa Fitness Tracker. To prawdziwy przewracacz stron.

Rezultatem badań OpenEffect jest to, że twoja aplikacja fitness to kombajn zbożowy, a ty jesteś pięknym złotym polem pszenicy, który tylko czeka, aby zostać zebranym i oskubanym.

Wprawdzie parafrazujemy, ale chodzi o to, że odbierzą wszystkie twoje pyszne dane. Badanie wskazuje nawet, że niektóre aplikacje zbierają informacje o ruchu, gdy jest to ustawienie lokalizacji telefonu wyłączony.

Każda bezpłatna aplikacja fitness zbiera Twoje dane. Tak. Wszyscy.

W Dolinie Krzemowej jest takie powiedzenie: jeśli nie płacisz, jesteś produktem.

Siedem najczęściej używanych aplikacji fitness ma ponad 100 milionów połączonych pobrań, ale czego chcą w zamian za narysowanie ładnego wykresu trasy do joggingu i zliczanie wszystkich kalorii, które napotykasz na twarzy? Nie tylko rozdają produkt za darmo; aplikacje te kosztują pieniądze i wymagają dużej ilości zasobów do utrzymania.

Jeśli jest to darmowe lub coś zbyt dobrego, aby mogło być prawdziwe, twórcy otrzymują przychody w inny sposób. Aplikacje związane ze zdrowiem i kondycją są szczególnie podatne na eksplorację danych, ponieważ zbierają informacje, które są bardzo interesujące dla firm ubezpieczeniowych.

Jak chcesz odmówić opieki zdrowotnej, ponieważ firma ubezpieczeniowa wie, że nie ćwiczysz wystarczająco dużo? Może się to łatwo zdarzyć, ponieważ raport Financial Times zauważył, że duże firmy ubezpieczeniowe, takie jak Humana i Aetna, podpisują partnerstwa z twórcami aplikacji zdrowotnych.

Więc chociaż nie wydajesz gotówki na produkt, płacisz za niego najcenniejszym towarem – twoją prywatnością.

app-data-shareZłap je wszystkie! Wszyscy łączą aplikacje fitness! Hej! Ty z tyłu… Mew też.

Udostępnianie danych nie zawsze jest złe

Udostępnianie danych może być dobrą rzeczą dla konsumenta, ponieważ umożliwia współpracę różnych aplikacji. Możesz śledzić swoje ćwiczenia w RunKeeper, używać Fitbit do monitorowania codziennych kroków, a nawet liczyć zużycie kalorii dzięki MyFitnessPal. Aplikacja taka jak Google Fitness może następnie przechowywać wszystkie te informacje w jednym wygodnym miejscu.

Aby współpracować, aplikacje muszą udostępniać dane. Istnieje jednak duża różnica między udostępnianiem danych z jednej aplikacji do drugiej, a udostępnianiem ich, aby firma zewnętrzna mogła Cię wykorzystać.

Badanie OpenEffect powinno zachęcić nas do zwracania większej uwagi i zadawania pytań o wiele różnych sposobów udostępniania naszych danych osobowych.

Możesz korzystać ze wszystkich aplikacji i nadal zachować bezpieczeństwo

Powrót do zdrowia nigdy nie jest zły, a aplikacje fitness zdecydowanie mogą pomóc w osiągnięciu wyznaczonych celów. Uważaj tylko na cenę, którą za to płacisz.

Rozważ zalogowanie się w aplikacjach fitness z fałszywym profilem, który nie zawiera poufnych danych osobowych, i pamiętaj, że mobilna sieć VPN może zwiększyć bezpieczeństwo, ukrywając swój adres IP i prawdziwą lokalizację. Zachowaj ostrożność, zanim zaczniesz ćwiczyć swoje ciało, abyś mógł cieszyć się treningiem i chronić swoje dane.

Z jakich aplikacji korzystasz, aby zachować zdrowie? Daj nam znać w komentarzach!

Polecane zdjęcie: Julia Tim / Adobe Stock
Meeeeooooww !: Rasulov / Adobe Stock
Straszna gra w pokemony (przepraszam): venimo / Adobe Stock

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me