Jak hakerzy mogą używać twoich odcisków palców, aby cię wrobić – #WTFW środa

hakerzy używają odcisków palców, aby cię wrobić


To jedyna rzecz, która miała być dla ciebie prawdziwie osobista. Tak wyjątkowy, jak specjalny płatek śniegu, którym głęboko się wydaje.

Ale teraz, dzięki niesławnej grupie hakerskiej Chaos Computer Club (CCC), ta ostatnia odrobina prywatności została wreszcie zerwana. Tak-Twój odcisk palca jest teraz w pełni i zdalnie hakowany.

Oznacza to, że przestępcy mogą podszyć się pod Ciebie i wrobić w przestępstwa, które popełniają. Mordercy, złodzieje, złodzieje pączków… każdy z nich może zostawić ślad, który prowadzi do ciebie. Więc kiedy gliniarze odkurzą odbitki, to ciebie szukają. Jeśli to wszystko wydaje się zbyt naciągane, czytaj dalej.

Pierwsza ofiara

Pierwszą na świecie ofiarą hakowania odcisków palców była osoba, która ma znaczną moc w swoich rękach: niemiecka minister obrony, Ursula von der Leyen. Kto wie, co może wywołać Duży Czerwony Przycisk sklonowanego odcisku palca tego polityka? Yikes!

Mam nadzieję, że niemiecki rząd zastąpił każdą używaną przez siebie technologię identyfikacji odcisków palców. Ponieważ jej odciski są teraz własnością hakerów.

Pytanie, które prawdopodobnie zadajesz, brzmi: jak to zrobili? Jakie zaawansowane technologicznie urządzenie z przyszłości mogłoby włamać się i sklonować odcisk palca? Przygotuj się na zaskoczenie.

Zwykła kamera

To była zwykła polityczna konferencja prasowa, jak tysiące wcześniej. Ursula von der Leyen rozmawiała spokojnie z prasą, zupełnie nieświadoma niczego dziwnego wokół niej.

Nie wiedziała, że ​​haker CCC Starbug (prawdziwe nazwisko Jan Krissler) był w pokoju. I niósł ze sobą… zwykły aparat. Tak jak każdy dziennikarz na konferencji prasowej.

Ale ten zwykły aparat był wszystkim, czego potrzebował Starbug, aby uzyskać odcisk palca pani von der Leyen. Nie musiał nawet dotykać ręki ofiary. Haker potrzebował kilku przybliżonych zdjęć pod różnymi kątami.

Kiedy miał już zdjęcia, proces klonowania był również o wiele prostszy, niż można się było spodziewać. Starbug zrobił to za pomocą programu o nazwie Verifinger, który można kupić online.

Nie tylko można odhaczyć odciski palców – każdy może też zdobyć sprzęt.

Rękawiczki dla każdego?

Identyfikator dotykowy na nowym telefonie iPhone lub smartfonie Samsung wygląda teraz trochę bez sensu, co? (Zwłaszcza, że ​​CCC zhakował czujnik linii papilarnych Apple już w 2013 roku.)

Ale to nawet gorzej. Z dobrego zestawu zdjęć haker może łatwo stworzyć formę i atrapę z Twoją tożsamością. Przestępca może nawet nakleić manekin na własny palec. Wszystko to szczegółowo opisano w metodzie opublikowanej przez CCC, która używa codziennego kleju do drewna, aby wykonać atrapę.

Aby mogli popełniać wszelkiego rodzaju ohydne przestępstwa, wcielać odciski w pokój i uciec. Tymczasem możesz patrzeć na okres życia… lub krócej, jeśli przestępstwem jest kradzież pączków.

To przerażająca myśl. Zdalne klonowanie odcisków palców jest kolejnym zabójczym ciosem dla naszej prywatności. Ale może istnieje jeden sposób, aby zabezpieczyć swoją tożsamość w obliczu hakerów odcisków palców.

„Politycy prawdopodobnie będą nosić rękawiczki podczas publicznej rozmowy”, sugeruje Starbug.

Dzięki za napiwek, stary.

Czytasz #WTFW środę, nasze cotygodniowe spojrzenie na najbardziej oburzające ataki na twoją prywatność na świecie. Czy ta historia dałaby komuś, kogo znasz, „WTF ?!”? Udostępnij to im!

ExpressWPN #WTFWed Środa przedstawia dziwne, szokujące i przerażające historie o prywatności danych – wyciągnięte z wiadomości. Myślisz, że Twoja prywatność jest Twoja? Pomyśl jeszcze raz. Poczujesz się nieswojo. Będziesz oburzony. Pomyślisz: „WTF ?!”

Polub ten post? Nienawidzę tego? Przeczytaj więcej horrorów o inwazji na Twoją prywatność w naszym archiwum #WTFW środę. Wiesz, że nie możesz się oprzeć…

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map