iOS 9 może śledzić twoje życie seksualne – #WTFW środę

iOS 9 śledzi twoje życie seksualne


Jeśli masz iPhone’a, Twoje urządzenie i jego producent, Apple, wiedzą o Tobie wiele. Posiadanie iPhone’a – od Twojej lokalizacji po historię online – oznacza, że ​​możesz zrezygnować z dużej części prywatności wobec giganta technologicznego.

Wielu z nas może z tym żyć. Ale co byś czuł na temat śledzenia iPhone’a, kiedy i jak często uprawiasz seks??

Biorąc pod uwagę, że usługa iCloud firmy Apple – która synchronizuje dane użytkownika na iPhone’ach, iPadach, komputerach Mac itp. – została już naruszona w poważny i zawstydzający sposób, nie możesz przechowywać tam danych o swojej aktywności seksualnej.

Ale właśnie to chcą nowe funkcje w najnowszej wersji systemu operacyjnego iPhone, iOS 9. WTF?

Czy nałożyłeś na to rękawiczkę?

Nowe funkcje zdrowia reprodukcyjnego w najnowszej wersji aplikacji iPhone’a Health zostały ujawnione – a raczej cicho wspomniane – na konferencji Apple Worldwide Developers Conference (WWDC) 2015.

Zaktualizowana aplikacja Health pod kartą o nazwie Zdrowie seksualne zaprasza Cię do rejestrowania się za każdym razem, gdy uprawiasz seks, w tym czasu, w którym to zrobiłeś i czy korzystałeś z ochrony.

czy nałożyłeś na to rękawiczkę?

Niezależne raporty:

… Użytkownicy będą mogli zobaczyć dane przedstawione na wykresie lub w odczycie numerycznym. Następnie mogą udostępnić te informacje innym aplikacjom.

Rozumiemy, w jaki sposób te nowe funkcje będą przydatne dla osób starających się o dziecko. W rzeczywistości będą dobrze pasować do wspaniałego wyboru próbnych aplikacji już dostępnych na rynku.

Ale jeśli nie odrobisz pracy domowej, funkcje te mogą mieć poważne konsekwencje dla Twojej prywatności.

Udostępnij moją aktywność seksualną

Problem z rejestrowaniem swojej aktywności seksualnej na iPhonie nie dotyczy bezpieczeństwa iCloud.

Gdy udostępniasz swoje dane zdrowotne innym aplikacjom w HealthKit, udostępniasz je również twórcy tych aplikacji.

W iTunes App Store są dziesiątki tysięcy aplikacji stworzonych przez dziesiątki tysięcy programistów. I większość z nich to firmy, o których nigdy nie słyszałeś.

Na szczęście Apple wymaga, aby wszystkie aplikacje z dostępem do HealthKit miały politykę prywatności, więc to Ty musisz przeczytać te zasady przed udostępnieniem im najbardziej intymnych szczegółów.

Ale dlaczego, możesz się zastanawiać, czy te funkcje zdrowia reprodukcyjnego pojawiają się teraz na iPhonie?

iOS 9: Zdrowie dla kobiet?

Nowe funkcje zdrowia reprodukcyjnego są częścią wysiłków Apple, aby zapewnić lepsze funkcje kobietom. Inne nowe funkcje aplikacji Health obejmują okresy monitorowania, jakość śluzu szyjnego i inne. Te funkcje są całkiem sprytne do zrozumienia twojego ciała, udostępniania danych o twoim zdrowiu lekarzowi i śledzenia twoich postępów, jeśli próbujesz mieć dziecko.

Ale zadaj sobie następujące pytania:

Czy zgadzasz się na udostępnianie swoich najbardziej intymnych danych twórcom oprogramowania, których nie znasz??

Czy nie masz nic przeciwko pomysłowi wykresu twojej aktywności seksualnej na jakimś serwerze jakiejś korporacji??

Czy jesteś w porządku z możliwością, że nieznajomy zna jakość twojego śluzu szyjnego?

Jeśli tak, to spoko. Moc do ciebie.

Jeśli nie, lepiej trzymaj się z dala od nowych funkcji zdrowia reprodukcyjnego w iOS 9. Ponieważ czasami cała technologia na świecie nie jest w stanie pokonać starego, dobrego długopisu i papieru. Lub twoja mała czarna książka.

Czytasz #WTFW środę, nasz cotygodniowy przegląd najnowszych zagrożeń dla Twojej prywatności w Internecie. Znasz kogoś z iPhone’em, który powinien przeczytać tę historię? Udostępnij to im!

ExpressWPN #WTFWed Środa przedstawia dziwne, szokujące i przerażające historie o prywatności danych – wyciągnięte z wiadomości. Myślisz, że Twoja prywatność jest Twoja? Pomyśl jeszcze raz. Poczujesz się nieswojo. Będziesz oburzony. Pomyślisz: „WTF ?!”

Polub ten post? Nienawidzę tego? Przeczytaj więcej horrorów o inwazji na Twoją prywatność w naszym archiwum #WTFW środę.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map