Hakerzy szpitalni porywają ludzkie serce – #WTFW środę


Pamiętasz scenę w Terminatorze 2, w której Arnold rozdziera swoje ciało i eksponuje swoją silnie cybernetyczną rękę? Po pierwszym udanym przeszczepie ramienia robota w zeszłym miesiącu jesteśmy o krok bliżej, aby bioniczne części ciała stały się rzeczywistością.

Ale co się stanie, gdy zaczniemy zastępować nasze stare, zrujnowane narządy cybernetycznymi analogami? Jasne, będziesz mógł biegać szybciej, skakać wyżej i żyć dłużej, ale co z ryzykiem?

Grupa studentów z University of South Alabama postanowiła odpowiedzieć na to pytanie, próbując zhakować czyjś bezprzewodowy rozrusznik serca.

Zgadnij co? To jest całkowicie możliwe.

iStan to był człowiek

Wspomniany stymulator należał do iStan, czyli „najbardziej zaawansowanego bezprzewodowego symulatora pacjenta na rynku”. Ten przerażający robot (pokazany poniżej) kosztuje 100 000 USD i jest używany w szpitalach, aby pomóc studentom medycyny ćwiczyć różne procedury zagrażające życiu.

https://www.youtube.com/watch?v=dcGRq4tTKW0

Chociaż wygląda jak szalona kukła prosto z Dziecięcej zabawy, jest tak blisko żywego człowieka, jak w zeszłym tygodniu i został zamordowany zimną, sztuczną krwią..

To było takie proste

Uczniowie chodzili na zajęcia z cyberbezpieczeństwa i mieli za zadanie włamać się do systemu sterowania iStan przez Wi-Fi.

W ciągu kilku godzin zdali sobie sprawę, że są w stanie uzyskać dostęp do stymulatora iStan na wiele różnych sposobów, w tym ataki typu „odmowa usługi” (DoS), ataki kontroli bezpieczeństwa oraz ataki typu „brute force” na Wi-Fi iStan.

Mike Jacobs, dyrektor ds. Symulacji na University of South Alabama i przywódca ataku, miał kilka słów do wyboru w niedawnym artykule na płycie głównej:

„Symulator miał rozrusznik serca, dzięki czemu możemy przyspieszyć tętno, możemy go zwolnić. Gdyby taka była intencja, zdecydowanie moglibyśmy wyrządzić krzywdę pacjentowi. ”

Ale to dopiero początek.

„To nie tylko rozrusznik serca” – mówi Jacobs. „Moglibyśmy to zrobić za pomocą pompy insulinowej… szeregu rzeczy, które spowodowałyby zagrażające życiu obrażenia lub śmierć.”

Pobudka dla przyszłych procedur

Można śmiało powiedzieć, że każde urządzenie podłączone do Internetu jest podatne na atak. Widzieliśmy, jak hakerzy mogą zhakować zegarek, samochód, a nawet dom. Ale teraz wydaje się, że mogą cię również zhakować.

Dzisiaj jest to twój rozrusznik serca. Jutro może to być twoja cybernetyczna nerka. Co dalej? Mały mikroczip w twoim mózgu?

Ponieważ postęp medyczny skłania się bardziej w kierunku łączności bezprzewodowej, nowa i przerażająca droga do cyberataków wkracza w rzeczywistość.

Dźwięk alarmu

„Zrobiliśmy to, ponieważ chcieliśmy wzmocnić nasze bezpieczeństwo i wprowadzić pewne zabezpieczenia”, mówi Jacob. „Może nie być całkowicie możliwe zapobieganie hakerom, ale świadomość, że można je łatwo zhakować, zwiększa twoją świadomość luk w zabezpieczeniach”.

Chociaż może nie być czasu na panikę (jeszcze), warto podkreślić producentom i przyszłym programistom znaczenie zabezpieczeń. Więc kiedy nadejdzie czas i prawdopodobnie tak będzie, być może twoje bioniczne narządy nie będą próbowały cię zabić.

Pełny raport można znaleźć tutaj.

Polecane zdjęcie: Dario Sabljak / Dollar Photo Club

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map