Gliniarze nie dbają o to, czy zboczeńcy szpiegują cię

haker wysyła zdjęcia kobiety z kamery internetowej


Jak trudno jest hakerom szpiegować Cię za pomocą własnej kamery internetowej?

Najwyraźniej wcale nie jest to trudne.

Weź ten ostatni przypadek jako przykład.

27-letnia Chelsea Clark właśnie zakończyła długi dzień pracy, gdy zaprosiła swojego chłopaka na wieczór oglądania Netflix. Para zasnęła, wciąż trzymając laptopa.

Co odkryli następnego dnia przestraszyłem absolut! @ *&$ z nich.

Najgorszy rodzaj budzenia

Kiedy Chelsea zalogowała się na Facebooku, otrzymała złowrogą serię zdjęć jej i jej śpiącego chłopaka.

Okazuje się, że anonimowy haker zrobił zdjęcia parze przy użyciu własnej kamery internetowej. Sprawca następnie włamał się na stronę Chelsea na Facebooku, dodał siebie jako swojego przyjaciela, a następnie wysłał do niej zdjęcia w wiadomości na Facebooku z tym niesamowitym podpisem:

Naprawdę, urocza para [sic].

Oczywiście, jak tylko Chelsea zobaczy wiadomości, natychmiast zadzwoniła na policję. „To było takie inwazyjne” – powiedziała. „Jakby ktoś był ze mną w moim domu”.

Nie jesteś martwy, więc gliny nie przejmują się

Jeśli to nie wystarczy, aby małe włosy z tyłu szyi się podniosły, zdobądź to: Gliny nic nie zrobiły.

Chelsea powiedziała, że ​​funkcjonariusze organów ścigania byli mili, ale oferowali niewielką pomoc. „Podeszli i przyjęli oświadczenie, byli bardzo mili, uprzejmi i całkowicie bezużyteczni”.

Nie tylko ona tak się czuje.

Egzekwowanie prawa kończy się niepowodzeniem, jeśli chodzi o ściganie hakerów. Czy to z powodu braku zainteresowania, siły roboczej, czy po prostu nieskutecznych przepisów, policja zawsze walczyła z cyberprzestępczością.

Dlatego tak wiele przypadków jak Chelsea pozostaje w stanie zawieszenia, rodzaj przewrotnego czyśćca, w którym wciąż gromadzą się raporty, ale nic nie zostało rozwiązane.

W rozmowie z VICE ekspert ds. Cyberbezpieczeństwa Eric Parent wyjaśnił, co według niego jest prawdziwym powodem ogólnego braku zainteresowania organów ścigania.

Jest tyle historii takich jak ta. Tylko wtedy, gdy zagrożone jest czyjeś życie lub ktoś umarł, pliki zostają przeniesione na sam szczyt.

Zły? Powinieneś być.

Hakowanie kamery internetowej jest zaskakująco łatwe! Oto jak hakerzy to robią

Hakerzy mogą zdalnie uzyskać dostęp do kamery internetowej na kilka sposobów. Jedną z najczęstszych metod jest użycie oprogramowania zwanego RAT lub narzędzia do zdalnej autoryzacji.

RAT zostały pierwotnie opracowane, aby umożliwić ludziom zdalny dostęp do ich komputerów. Niestety hakerzy używają tego oprogramowania, aby uzyskać dostęp do komputerów na całym świecie. Jest to zaskakująco proste, a czasem niezwykle trudne do wykrycia.

Szacuje się, że liczba RAT obecnie krążących w sieci to „setki tysięcy”. A jeśli uważasz, że jedynym sposobem, w jaki hakerzy mogą cię szpiegować, jest włączenie małego światła, pomyśl jeszcze raz..

FBI od lat używa programów szpiegujących do uzyskiwania dostępu do kamery internetowej bez włączonego światła, i mają hakerów. Oznacza to, że gdy komputer jest włączony, hakerzy mogą cię obserwować!

Tape It Up!

Na szczęście w przypadku tak skomplikowanego systemu istnieje absurdalnie proste rozwiązanie. Aby osoby trzecie nie szpiegowały Cię, zawsze zakrywaj swoją kamerę internetową.

Użyj naklejki, taśmy klejącej, kawałka papieru, cokolwiek. Upewnij się tylko, że kamera internetowa jest zakryta, gdy jej nie używasz.

A jeśli kamera internetowa ma funkcję zdalnego dostępu, z której nigdy nie korzystasz, wyłącz ją!

Pozostawienie odkrytej kamery internetowej jest jak pozostawienie szeroko otwartego okna. Nie pozwól, aby małe światełko obok kamery internetowej było Twoją jedyną miarą bezpieczeństwa. Chroń swoją prywatność, zakrywając aparat.

ExpressWPN #WTFWed Środa przedstawia dziwne, szokujące i przerażające historie o prywatności danych – wyciągnięte z wiadomości. Myślisz, że Twoja prywatność jest Twoja? Pomyśl jeszcze raz. Poczujesz się nieswojo. Będziesz oburzony. Pomyślisz: „WTF ?!”

Polub ten post? Nienawidzę tego? Przeczytaj więcej horrorów o inwazji na Twoją prywatność w naszym archiwum #WTFW środę.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map