Ed Snowden jest uhonorowany i jest totalnie cray

cherax snowden, raki nazwane na cześć ed snowden


20 maja 2013 roku Edward Snowden wsiadał do samolotu z Hawajów do Hongkongu, gotowy do uwolnienia potoku tajnych dokumentów, które uczyniłyby go najbardziej poszukiwanym człowiekiem na świecie. Z niepokojem siedząc na wybiegu i spoglądając na amerykańską ziemię po raz ostatni w życiu, musiał pomyśleć: „Co to dla mnie znaczy? Czy to wszystko jest tego warte?

„Oczywiście, że tak” – pomyślał pewnie, odchylając się do tyłu i zamykając oczy, wreszcie w spokoju z decyzją. „Ponieważ za dwa i pół roku ktoś nazwie mnie skorupiakiem”.

Cherax snowden

Okej, więc ten ciąg myśli prawdopodobnie się nie zdarzył. Ale tak się stało: naukowcy odkryli nowy gatunek raków i nazwał go imieniem niesławnego informatora NSA Edwarda Snowdena.

Nowy gatunek, zwany śniegiem Cherax, wygląda dla niewprawnego oka jak inne raki z rodzaju Cherax. Wcześniej był sprzedawany jako zwierzęta domowe z Nowej Gwinei pod tą nazwą, dopóki niemiecki niemiecki badacz Christian Lukhaup zdecydował, że różnice są zbyt duże, aby je zignorować.

raki nazwane imieniem Edwarda SnowdenaCzy widzisz podobieństwo??

Nowy gatunek, charakteryzujący się jasnopomarańczowymi końcówkami na szczypcach, nie przypomina swojego imiennika, Edwarda Snowdena z gatunku Homo sapiens, z wewnętrznym szkieletem i tylko dwoma nogami. Ale Lukhaup powiedział Washington Post, że jego decyzja w sprawie nazewnictwa dotyczy bardziej szacunku niż podobieństwa:

Po opisaniu kilku nowych gatunków pomyślałem o nazwaniu jednego imieniem Edwarda Snowdena, ponieważ naprawdę wywarł na mnie wrażenie… Mamy tak wiele gatunków nazwanych na cześć innych znanych ludzi, którzy prawdopodobnie nie robią tak wiele dla ludzkości. Chciałem okazać wsparcie dla Edwarda Snowdena. Myślę, że to, co zrobił, jest czymś wyjątkowym.

Uratuj raki!

Wiadomości o nowym gatunku prawdopodobnie nie przyniosą korzyści Snowdenowi, ale mogą przynieść pewne korzyści zwierzęciu. Lukhaup i inni autorzy badania zauważają, że populacje raków domowych zmniejszyły się w ostatnich latach i mogą stać się zagrożone, jeśli program hodowli w niewoli nie zostanie wkrótce wprowadzony.

Mamy nadzieję, że ta zwiększona ekspozycja zwiększy prywatny interes w ochronie gatunku, ponieważ prawdopodobnie nie otrzyma żadnej pomocy od rządu Stanów Zjednoczonych.

Wybrane zdjęcia: (1) „Samiec holotypu Cherax Snowden” firmy Animalparty jest objęty licencją CC BY 3.0, (2) „Edward Snowden” autorstwa Hic et nunc posiada licencję CC BY 3.0.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map