Dane dystopijne: w jaki sposób mój dostawca usług internetowych umieścił mnie na czarnej liście w mojej wymarzonej szkole

Czy Twoja historia wyszukiwania może wpłynąć na Twoje wykształcenie?


Poniżej znajduje się część fikcyjnej serii poświęconej niebezpieczeństwom związanym z nadużywaniem prywatności w Internecie. ExpressVPN zagłębia się w mroczną, ale bardzo realistyczną przyszłość, w której dostawcy usług internetowych rutynowo sprzedają twoje prywatne dane oferentowi, który zaoferuje najwyższą cenę.

Nellie wpatrywała się w dwie prawie identyczne paczki na biurku i zdała sobie sprawę, że się poci – to była trudna decyzja.

W piątek 12.12.2020 była godzina 16:30. Tylko dwa tygodnie do upływu terminu składania wniosków. Czas iść w górę łańcucha dowodzenia.

Nellie podeszła do wielkich drzwi w rogu, z napisem „Jacqueline Garmin, Associate Dean of Undergraduate Admissions, Georgetown University”. Puknęła dwa razy.

“Wejdź!”

„Cześć Dean Garmin, mam nadzieję, że to nie jest zły czas…”

Dean Garmin obrócił się. „Cześć Nellie; co słychać? ”Z jej głosu jasno wynikało, że był to zły moment.

„Sprowadzam dzisiaj do dwóch aplikacji i oba są materiałem na ostatni etap, o ile mogę powiedzieć”.

Dean Garmin zmrużył oczy na paczki w dłoni Nellie. „Pozwól mi rzucić okiem”. Nellie położyła je na biurku dziekana: Omar Shafi z Hoboken High School i Justin Yang z Sacramento Academy.

„Obaj są przewodniczącymi rad studenckich” – kontynuowała Nellie, gdy Dean Garmin uważnie przeglądał każdy dokument. „Oboje bardzo lubią studia na Bliskim Wschodzie i, co dziwne, oboje grają na fagocie”.

Dean Garmin skrzywił się, wciąż przewracając. „Brak istotnych rozbieżności?”

Nellie zawahała się. „Cóż, rodzina Omara pochodzi z Jordanii, a Justin jest Chińczykiem 3. generacji…” Dean Garmin przerwał jej z zaniepokojeniem. Rekrutacja 101 nie dyskryminuje ze względu na rasę lub pochodzenie narodowe. „Nie miałem na myśli, że powinniśmy…”, powiedziała Nellie. „W porządku” – powiedział Dean Garmin, czytając dalej.

Przez kilka sekund w pokoju panowała cisza, z wyjątkiem szurania papierem. Oczy Deana Garmina zdawały się poruszać niezależnie, jak kameleon, jedno oko na każdą aplikację.

„Proszę bardzo,” powiedziała w końcu, wskazując na ostatnią stronę pakietu po lewej stronie. „Omar został oflagowany. Raport jego dostawcy usług internetowych mówi, że przeglądał kilka stron internetowych o… „dżihadzie” ”.

„Tak, widziałem to” – powiedziała Nellie. „Ale on jest potencjalnym kierunkiem studiów na Bliskim Wschodzie, czy to nie ma sensu, że prowadziłby badania nad islamem?”

Dean Garmin westchnął ciężko. „Słuchaj, nie mówię, że jest terrorystą czy coś takiego. Prawdopodobnie jest świetnym dzieckiem i z pewnością poradziłby sobie tutaj bardzo dobrze. Ale rejestr online Justina jest czysty. ”Kolejna długa pauza. „Z którym wolałbyś pójść na studia?”

Nellie pokiwała głową. „Myślę więc, że to Justin.”

„Wiem, że to trudny proces” – powiedział Dean Garmin, wyczuwając rozczarowanie w głosie Nellie. „Ale uwierzcie mi, zanim zaczęliśmy kupować te raporty ISP, było to o wiele trudniejsze. Te algorytmy kierowania na słowa kluczowe mogą pomóc nam w podnoszeniu ciężarów, szczególnie w czasie kryzysu. Dean Garmin spojrzał na zegar. “Mówiąc o…”

– Zgadza się – powiedziała Nellie, przeglądając oba raporty. „Dzięki, Dean Garmin.”

„W każdej chwili. Och, jeszcze jedno, Nellie.

Nellie zatrzymała się w drzwiach.

„Przygotowując list odrzucający Omara, nie trzeba wspominać, że wiemy o rzeczy dżihadu. Po prostu zwykłe „otrzymaliśmy tak wiele niesamowitych aplikacji w tym roku” rigamarole. Nie chcemy, aby ludzie myśleli, że szpiegują studentów ”.

„Oczywiście”, powiedziała Nellie. Co za śmieszne pojęcie.

Nie ufaj swojemu dostawcy usług internetowych dzięki swojej historii online. Użyj sieci VPN, aby nigdy jej nie pozwolić. ExpressVPN szyfruje twój ruch i ukrywa swoje miejsce docelowe od twojego ISP, nie dając im nic, co mogłoby cię szantażować w tak odległych dystopiach jak te.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map