Czy trzy największe tajemnice internetowe są ze sobą powiązane?

Najdziwniejsze nierozwiązane tajemnice w sieci.


Wszyscy kochają tajemnicę, a Internet ma więcej niż sprawiedliwy udział. Apelują do naszego ludzkiego pragnienia wiedzy i niechęci do niedokończonej historii. Dlatego wszyscy uwielbiali serial Lost, a także dlatego, że nienawidzili programu Lost.

Poniższe są powszechnie uważane za największe nierozwiązane tajemnice Internetu. I nie są to również bzdury pijanego orzecha konspiracyjnego. Są to bardzo prawdziwe, bardzo dobrze udokumentowane i bardzo dobrze finansowane kampanie intryg i przynajmniej jedna naprawdę zmieniła świat.

Załóż więc czapki myślowe i zadaj sobie pytanie: „O co tu chodzi?

niewyjaśnione zjawiskaŚciśle tajny spisek rządowy czy trolle internetowe? To prawdopodobnie trolle.

Markovian Parallax Denigrate to pierwsza internetowa tajemnica

Zacznijmy od początku, w czasach, gdy ludzie kłócą się godzinami, a opinie wydawane głośnym głosem były uważane za fakt – tak, mówimy o czasach, w których Tim Berners-Lee dał nam światową sieć.

W tym zwariowanym świecie istniała społeczność internetowa o nazwie Usenet. W gruncie rzeczy było to forum czatowe, które zachowywało się dokładnie tak samo, jak wszystkie internetowe fora czatowe: były ogromne wojny płomieni, trolle, posty zapalające i liberalne zniszczenia prawa Godwina. Następnie, w ciepły sierpniowy dzień w 1996 r., Status quo przerwał tajemniczy masowy spam.

Na forum pojawiły się setki postów zatytułowanych „Markovian Parallax Denigrate”. Treść każdego z nich początkowo wydawała się bełkotem, ale pojawiały się, dopóki jeden użytkownik nie stwierdził, że osiągnął „niemal transcendentalny poziom dziwności”.

Wielu wczesnych użytkowników Internetu było myślami naukowymi, biorąc pod uwagę, że Internet nie był tak dostępny, jak obecnie, i byli bardzo zaintrygowani tymi dziwnymi postami, które wyglądały, jakby zostały napisane jakimś kodem. Jednak nikomu nie udało się ustalić, co oznaczają te wiadomości.

Nie otrzymano żadnych odpowiedzi, ale wydarzenie zostało prawie zapomniane do 2006 roku, kiedy strona Wikipedii dotycząca tego wydarzenia tchnęła nowe życie w tajemnicę. Nowa generacja internetowych oszustów próbowała rozwikłać zagadkę, ale wszyscy też ponieśli porażkę.

Obecnie w archiwum Google nadal istnieje tylko jedna wiadomość z wierszem tematu o treści „Markovian Parallax Denigrate”:

„Wściekły McKinley Abe przełamuje Newtonowskiego wnioskowanie o aktualizacji krowy Cohena
air współpracować rue sportswriting rokoko przywołać tousle shadflower
Debby Stirling patogeneza escritoire przypadkowa nowa ITT najbardziej
przewodniczący Dwight Hertzog inny precyzyjny wisiorek wsad McKinley
firelight Uranus medycyna epizodyczna ditty skalisty chłosta żylaków
braterstwo Webb improwizowane oblicze spójność dziedziczenia plików
schłodzić serwetkę morfinową śródlądową wymowny rocznik Janeiro hark ”

I tutaj robi się jeszcze dziwniej: nazwisko na e-mailu nadawcy, Susan Lindauer, jest byłym dziennikarzem, który został aresztowany w 2004 r. Po tym, jak rzekomo był agentem rządu Saddama Husseina.

Nikt nigdy nie doszedł do sedna. Czy to była nowoczesna stacja numeryczna? Zgaduje ktoś – ale wciąż nie jest to największa tajemnica kryptograficzna w Internecie. To należy do:

Cykada 3301 – Top Secret Internet Treasure Hunt

Cykada 3301 jest prawdopodobnie najbardziej tajemniczą ze wszystkich tajemnic internetowych.

Wszystko zaczęło się 5 stycznia 2012 r., Kiedy anonimowy użytkownik 4chan opublikował tę osobliwą wiadomość na losowej (/ b /) tablicy. Czyta:

Cykada-3301

“Witaj. Poszukujemy wysoce inteligentnych osób. Aby je znaleźć, opracowaliśmy test. Na tym obrazie jest ukryta wiadomość. Znajdź go, a zaprowadzi cię na drogę do nas. Z niecierpliwością czekamy na spotkanie z kilkoma osobami, które przetrwają całą drogę. Powodzenia. 3301 ”

Na obrazie błędu ukryta jest lokalizacja innej układanki, która prowadzi do innej układanki, która prowadzi do innej… i tak dalej.

Podobny komunikat pojawiał się co roku od 2012 roku, zwykle około 5 stycznia. Tym, co odróżnia to od Markovian Parallax Denigrate, jest fakt, że zostało to rozwiązane – w pewnym sensie. Istnieje cała społeczność wiki poświęcona zagadce, w której ludzie pomagają sobie nawzajem w rozwiązywaniu zagadek. Rozwiązania są niezwykle złożone i bardzo dalekie, niektóre znajdują się w rzeczywistych fizycznych lokalizacjach rozsianych po całej planecie. Oznacza to, że wyzwanie Cykada 3301 jest prowadzone przez kogoś (lub coś takiego) o znacznym wpływie i zasobach.

Ale naprawdę dziwna część tajemnicy Cicada 3301 polega na tym, że bardzo nieliczni, którym udało się rozwiązać wszystkie zagadki, po prostu znikają z Internetu. Nawet ci, którzy z przyjemnością dokumentują swoją podróż na każdym etapie, po dotarciu do celu po prostu znikają. Żadnych więcej postów, żadnych rozwiązań. Nic. Pojawił się jeden wyciekający e-mail, ale nie jest jasne, czy jest prawdziwy.

I tak pozostaje zagadkową zagadką. Dlaczego oszustowie, którzy łamią kody, którzy rozwiązują zagadkę Cicada 3301, po prostu spadają z mapy? Co się potem dzieje? Co stanie się z tymi genialnymi umysłami?

Nikt nie wie…

Pojawiło się jednak wiele cichych plotek łączących Cykadę 3301 z Bitcoinem – potęgowanych przez fakt, że oba pojawiły się w tym samym czasie i oba są mocno oparte na kryptografii.

Cykada 3301 i Bitcoin również dzielą się historią o nieznanym pochodzeniu, zupełnie niespotykaną w tak wspólnej erze cyfrowej. Co prowadzi nas ładnie do wpisu:

anonimowy komunikatorCzy to Satoshi Nakamoto? Nie. To zdjęcie przedstawiające mężczyznę na komputerze bez twarzy.

Kto jest wynalazcą Bitcoin, Satoshi Nakamoto?

Satoshi Nakamoto wynalazł protokół Bitcoin, publikując artykuł za pośrednictwem Listy mailingowej kryptografii w listopadzie 2008 r., Ale nikt nie wie, kim on lub ona jest. Lub nawet jeśli jest to tylko jedna osoba lub nazwa grupy. Wiemy tylko na pewno, że Satoshi Nakamoto nie jest prawdziwym imieniem. To ściśle tajna tożsamość.

Dodatkową nutą dodaną do intrygi jest dodanie nieokiełznanego bogactwa. Satoshi jest znany z tego, że siedzi na milionie Bitcoinów, a jego obecna wartość szacowana jest na 400 milionów USD, ale w przeszłości wyceniano je na 1 miliard USD. O dziwo milion bitcoinów nigdy nie został dotknięty i stał się znany jako „miliard bitcoinów”.

Zanim całkowicie zniknął, ostatnie słowa Nakamoto na forum Bitcoin (gdzie był sporadycznym, ale regularnym plakatem) były wystarczająco nieszkodliwe, po prostu wspominając o nowej wersji DoS.

Nakamoto pracował z wieloma osobami z zespołu open source Bitcoin, ale starał się nigdy nie ujawniać niczego osobistego na swój temat. Ostatnia wiadomość od niego była na wiosnę 2011 roku, kiedy powiedział, że „przeniósł się na inne rzeczy”.

Ale kim on był i skąd pochodził? Nakamoto właśnie pojawił się pewnego dnia, wynalazł nową globalną walutę, a następnie zniknął. Czy jedna osoba może to zrobić sama? A dlaczego nie chce tych wszystkich pieniędzy? To wszystko bardzo dziwne.

Ostatnio Wired przeprowadził wywiad, twierdząc, że Australijczyk o imieniu Craig Wright to Satoshi Nakamoto. Ale niespójności i kłamstwa na temat jego przeszłości, a także tocząca się sprawa sądowa z australijskim podatnikiem – który wprost odrzuca roszczenie Wrighta – podają w wątpliwość. Wired nawet napisał kolejny kawałek, stwierdzając, że prawdopodobnie zostali oszukani.

Kto stoi za Tajemnicami Internetu?

Czy wszystkie trzy mogą być powiązane? Jeśli tak, kto za nimi stoi? CIA, złoczyńca Internetu, cytowano we wszystkich trzech przypadkach, a oni z pewnością mieliby środki, by to wszystko połączyć. Niestety może nigdy nie być rozstrzygającej odpowiedzi.

Te tajemnice to nie tylko losowe teorie spiskowe; są to rzeczy, które faktycznie się wydarzyły i zostały zorganizowane przez prawdziwych ludzi (lub grupy). Ale kto! KTO? POWIEDZ NAM!

Czy masz pojęcie, co się dzieje? Proszę zostawić to w komentarzach poniżej!

Polecane zdjęcie: retrostar / Dollar Photo Club
Poufne: Kenishirotie / Dollar Photo Club
Zdecydowanie nie Satoshi Nakamoto: Tiko Aramyan / Dollar Photo Club

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map