Czy prywatność w Internecie jest utraconą przyczyną?

Nagrobek z


Większość ludzi uważa prywatność za podstawowe prawo. Prawo do osobistej rozmowy bez słuchania, prawo do trzymania twoich rzeczy poza zasięgiem opinii publicznej.

ExpressVPN uważa, że ​​prywatność indywidualna to coś, na co wszyscy zasługują.

Przez długi czas w Internecie istniała iluzja prywatności. Od bezpiecznych płatności za zakupy online po chronione hasłem konta społecznościowe – powiedziano nam, że nasze informacje są chronione i bezpieczne. Być może nadal w to wierzysz?

Jednak dla wielu osób wydarzenia takie jak masowa inwigilacja NSA i kradzież osobistych zdjęć celebrytów zmieniły sposób postrzegania prywatności w Internecie. Hakerzy wydają się zbyt łatwo dostać się do naszych rzeczy – a duża część tego „hakowania” jest sponsorowana przez rząd.

Pobieranie danych jest jak zabieranie cukierków od dziecka

W ostatnich latach pojawiło się wiele głośnych przypadków włamań i inwigilacji.

 • Agencja Bezpieczeństwa Narodowego: NSA legalnie monitoruje dane telefoniczne każdego Amerykanina, ma dostęp do ruchu telefonicznego i internetowego w Stanach Zjednoczonych i za granicą oraz hakuje cele według własnego uznania. Robią to również rządy Wielkiej Brytanii i innych.
 • Kradzież zdjęć gwiazd: W 2014 roku Anonim opublikował ponad 500 zdjęć gwiazd na tablicy obrazów 4chan, z których wiele zawiera nagość. Uważa się, że źródłem naruszenia jest usługa iCloud firmy Apple.
 • eBay: Usługa zakupów online została zhakowana w połowie 2014 r., Ujawniając miliony haseł i danych użytkowników.
 • Cel: 70 milionów klientów docelowych zostało skradzionych w 2014 roku po tym, jak hakerzy znaleźli lukę w zabezpieczeniach w systemach firmy.
 • Sieć Playstation: Serwis gier online został zhakowany przez LulzSec w 2011 r., Co spowodowało kradzież około 77 milionów danych kont użytkowników.

Gdy nasze dane są tak często kradzione i monitorowane, od dużych firm, które twierdzą, że nasze dane są bezpieczne w ich rękach, wydaje się rozsądne, aby być mniej ufnym z naszymi informacjami.

Koszt bezpłatnych usług online to Twoja prywatność

Jeśli korzystasz z bezpłatnej internetowej poczty e-mail i usług mediów społecznościowych, to każdego dnia oddajesz swoje prywatne informacje stronom trzecim.

Istnieje powód, dla którego usługi te są bezpłatne. Niektóre sposoby, w jaki wykorzystują twoje dane, obejmują:

 • Kierowanie reklam: Wyszukiwarki, sieci społecznościowe i inne usługi śledzą Twoje działania, aby mogły być kierowane za pomocą reklam.
 • Sprzedaż Twoich danych: Za Twoją zgodą, a czasem bez, firmy, które zarejestrujesz w Internecie, często sprzedają Twoje informacje twórcom list marketingowych. Niechciana poczta ahoy!
 • Monitorowanie poczty e-mail: Wiele popularnych bezpłatnych usług poczty elektronicznej monitoruje wiadomości pod kątem działań przestępczych i może być prawnie zobowiązany do udostępniania danych agencjom rządowym.

Oczywiście możesz być tego świadomy – a jednak prawdopodobnie nadal decydujesz się na korzystanie z Facebooka, Gmaila, Twittera itd.

W końcu nic nie jest naprawdę darmowe. Może warto zrezygnować z odrobiny informacji?

Złośliwi hakerzy

Innym poważnym zagrożeniem dla prywatności w Internecie jest to, z którym prawdopodobnie wszyscy się zgadzamy, jest niepożądane.

„Raport o zagrożeniach bezpieczeństwa internetowego w 2014 r.” Firmy Symantec wykazał, że złośliwe oprogramowanie, wyłudzanie informacji i inne ataki na nasze komputery osobiste doprowadziły do ​​ujawnienia ponad 552 milionów tożsamości w 2013 r. Wzrost liczby naruszeń wyniósł 62%, a docelowy wzrost o 91% atakuje kampanie w tym samym roku.

Wraz ze wzrostem przestępczości internetowej przyszłość prywatności w Internecie wydaje się daleka od bezpieczeństwa.

Kroki prywatności, które możesz podjąć

Kiedy wszystko zostało już powiedziane i zrobione, kto jest odpowiedzialny za twoją prywatność w Internecie? Ty jesteś.

Każdy, kto chce zachować całkowitą prywatność swoich danych, może pozostać poza Internetem, ale nie jest to duża opcja w dzisiejszym świecie. Chodzi więc o podejmowanie właściwych kroków bezpieczeństwa i dokonywanie świadomych wyborów dotyczących sposobu udostępniania naszych danych. Czasami, podobnie jak w przypadku inwigilacji rządu, te wybory nie są w naszych rękach. Ale są kroki, które możesz podjąć, aby zwiększyć swoją prywatność.

 • Podejmij środki bezpieczeństwa: Dbaj o bezpieczeństwo swoich kont online, zmniejsz ryzyko naruszenia bezpieczeństwa, aktualizując oprogramowanie i korzystając z oprogramowania zabezpieczającego. Bądź świadomy typowych zagrożeń online.
 • Uważaj, z kim się rejestrujesz: Nie ufaj każdej usłudze w chmurze dzięki fantazyjnej stronie internetowej. Przeszukuj online, przeczytaj warunki korzystania z usługi i sprawdź, w jaki sposób wykorzystają twoje dane.
 • Użyj usługi VPN: Usługi VPN szyfrują Twój ruch internetowy, aby osoby trzecie nie mogły węszyć z twoimi działaniami. Dane są znacznie bezpieczniejsze, gdy łączysz się z Internetem przez VPN.

Przeczytaj więcej najlepszych wskazówek dotyczących prywatności w Internecie tutaj.

Połączony świat prawdopodobnie oznacza mniej prywatności

Czy prywatność w Internecie jest utraconą przyczyną? Jak widzieliśmy, przekazywanie naszych danych osobowych w ręce dużych firm nie jest zbyt bezpieczne. Istnieje realne ryzyko, że zostanie skradziony. I wydaje się, że ryzyko to wzrasta.

Korzystanie z usług online oznacza świadome rezygnowanie z odrobiny prywatności. Ale ponieważ chcemy być częścią połączonego świata, wielu z nas jest z tego powodu zadowolonych.

W gospodarce internetowej Twoje dane są cenną walutą. Prywatność w Internecie nie będzie łatwiejsza w przyszłości. Bądź świadomy, zachowaj bezpieczeństwo i ostrożnie wybieraj sposób udostępniania danych. I oczywiście nie zapomnij użyć VPN do ochrony swoich danych.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map