Bezpłatne Wi-Fi AT&T zapewnia jeden wielki haczyk

Zastrzyk reklam at & t wifi w bezpłatnych hotspotach


Jednym z atutów podpisania umowy z AT&T, największy operator komórkowy w Stanach Zjednoczonych pod względem liczby klientów, korzysta z 30 000 bezpłatnych ogólnopolskich hotspotów Wi-Fi. Są wszechobecnie rozmieszczone wokół lotnisk, sklepów detalicznych, stadionów, hoteli, centrów kongresowych, restauracji i uniwersytetów. Ale jak niedawno odkrył jeden prawnik i informatyk z Stanford, bezpłatna usługa ma jedno niebezpieczne zastrzeżenie.

W swoim blogu Web Policy Jonathan Mayer oskarża AT&T wprowadzania reklam do przeglądarek internetowych podłączonych do ich hotspotów. Mayer opublikował przeklęty dowód na swoim blogu, który zawierał zrzuty ekranu AT&Przewinienia T. Niektóre zrzuty ekranu pokazują reklamy, które zmuszają użytkowników do odczekania kilku sekund przed kontynuowaniem przeglądania Internetu, podczas gdy inne wyświetlają duże, natrętne reklamy banerowe w witrynach, które wcale się nie reklamują lub robią to lekko. Witryny te obejmują witrynę Uniwersytetu Stanforda oraz kilka witryn rządowych USA, na których umieszczono reklamy reklamujące biżuterię i kosmetyki.

Mayer opublikował również fragmenty kodu źródłowego, które pokazują, jak działa wstrzykiwanie. Najpierw hotspot dodaje arkusz stylów CSS, następnie wstrzykuje reklamę zapasową dla przeglądarek, które nie obsługują Javascript, a na koniec dodaje skrypty sterujące ładowaniem i wyświetlaniem reklamy. Skrypty te importują reklamy od zewnętrznych dostawców niezwiązanych z oryginalną witryną.

Ukryj swoje dzieci, ukryj swoje Wi-Fi

Ta nieuprzejmość pochodzi od RaGaPa, startupu, który rzekomo „zarabia na sieci” i twierdzi, że jest „pionierem w technologii wstawiania treści w przeglądarce”. Jest używany przez miejsca, w których wstrzykuje promowane treści i reklamy na wszystkie strony HTTP za pomocą Wi-Fi w lokalu. Technologia RaGaPa pozwala dostawcom Wi-Fi na zarabianie na „bezpłatnych” usługach.

Problemem związanym z tą praktyką, oprócz zapraszania użytkowników dodatkowymi reklamami, jest bezpieczeństwo. „Naraża większość użytkowników na przeglądanie na nieujawnioną i niezaufaną firmę”, pisze Mayer. „Wprowadza też ryzyko związane z bezpieczeństwem i awarią, ponieważ programiści stron internetowych zazwyczaj nie planują dodatkowych skryptów i elementów układu”.

Co więcej, rujnuje starannie dopracowane wrażenia związane z przeglądaniem, które twórcy witryny zapełniają bałaganem. Reklamy nie są też wyraźnie oznaczone jako pochodzące z usługi hotspot, a nie ze strony internetowej.

Infernal Ad Injectors

Ten rodzaj wstrzykiwania reklam jest bardzo niepopularny. Google wprowadził prawie jedną trzecią dostępnych wtyczek do przeglądarki ze sklepu Chrome Web dla zwodniczej praktyki. Courtyard Marriott na Times Square również wycofał się z powodu złej reklamy wynikającej z zastosowania podobnego zastrzyku reklamy.

Z prawnego punktu widzenia zastrzyk reklamy znajduje się w szarym obszarze. „[…] Przepisy FCC dotyczące neutralności sieci, organy ds. Nieuczciwości i oszustwa FTC (i paralele państwowe), ustawy o podsłuchach, ustawy o rejestrach długów, torturowa ingerencja, prawa autorskie i inne” wydają się tego zabraniać, twierdzi Mayer. Jednak oszustwo trwa. Co gorsza, AT&Warunki usługi T Wi-Fi nie wspominają o wstrzykiwaniu reklam. Podstępny.

Walcz teraz z reklamami!

Masz dość wstrzykiwania reklam po podłączeniu do AT&Nie tak wolne hotspoty Wi-Fi T? Nie jesteś sam. Oto kilka rzeczy, których możesz spróbować uniknąć reklamy.

 • Jeśli chcesz podłączyć laptopa do Internetu, gdy jesteś poza domem, spróbuj skonfigurować hotspot Wi-Fi z sieci komórkowej telefonu i połączyć się z tym.
 • Wtyczki blokujące reklamy, takie jak AdBlock, mogą być również skutecznym sposobem na ograniczenie ryzyka związanego z wstrzykiwaniem reklam.
 • Twórcy witryn mogą zapobiec wstrzykiwaniu reklam, przechodząc na bezpieczniejszy protokół HTTPS, ponieważ oprogramowanie takie jak RaGaPa może wpływać tylko na strony HTTP.

Wyróżnione zdjęcie: ACP prod / Dollar Photo Club

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map