Aktualizacja ExpressVPN WireGuard

Ilustracja laptopa z dużą zieloną otwartą kłódką na ekranie.

WireGuard® to darmowy protokół VPN typu open source, pierwotnie napisany przez Jasona A. Donenfelda (tutaj możesz wesprzeć WireGuard) i obecnie opracowany przez Edge Security LLC. WireGuard działa bezpośrednio na poziomie jądra systemu operacyjnego urządzenia, dzięki czemu możliwe jest szybsze i bezpieczniejsze szyfrowanie i deszyfrowanie danych oraz mniejsze ryzyko wycieków w porównaniu z innymi protokołami VPN.

Do tej pory istnieje nadzieja, że ​​WireGuard może stać się powszechnym protokołem, który sprawia, że ​​połączenia VPN są wszechobecne (w tym na telefonach komórkowych i Internecie przedmiotów) bez ryzyka przypadkowego rozłączenia lub dużego zużycia baterii.

Obserwowanie tak znacznych ulepszeń jest ekscytujące i, co zrozumiałe, wielu jest podekscytowanych widokiem tego protokołu na rynku. W ExpressVPN często pytamy o nasze bezpośrednie plany i opinie na temat WireGuard i chcielibyśmy skorzystać z okazji, aby wyjaśnić naszą pozycję.

WireGuard: świetny pomysł na rozwój

WireGuard jest łatwiejszy do skonfigurowania i obsługi niż inne protokoły VPN, chociaż wymagany jest większy rozwój, zanim będzie gotowy do dużego środowiska produkcyjnego z niezliczoną liczbą użytkowników.

Oto opinia podzielana przez twórców WireGuard, którzy stwierdzają na swojej stronie:

„WireGuard nie jest jeszcze ukończony. Nie powinieneś polegać na tym kodzie. Nie przeszedł odpowiedniego stopnia kontroli bezpieczeństwa, a protokół nadal może ulec zmianie. ”

Jednym z wyzwań, przed którymi stoi WireGuard, jest zapewnienie anonimowości VPN. Żaden pojedynczy użytkownik nie powinien być statycznie przypisany do jednego adresu IP, ani w sieci publicznej, ani wirtualnej. Wewnętrzny adres IP użytkownika może zostać wykryty przez przeciwnika (na przykład przez WebRTC), który może następnie być w stanie dopasować go do rekordów uzyskanych od dostawcy VPN (w wyniku kradzieży, sprzedaży lub zajęcia prawnego). Dobra sieć VPN nie może dopasować takiego identyfikatora do jednego użytkownika. Obecnie tej konfiguracji nie można łatwo osiągnąć za pomocą WireGuard.

ExpressVPN będzie wspierać wysiłki w celu przeglądu i audytu kodu WireGuard, tak jak to robiliśmy w przeszłości z OpenVPN. W miarę możliwości będziemy wnosić kod i zgłaszać błędy oraz zgłaszać problemy dotyczące bezpieczeństwa i prywatności bezpośrednio z zespołem programistów. A ze względu na zmniejszoną złożoność WireGuard, każdy audyt publiczny będzie bardziej kompleksowy i zapewni wyższy poziom pewności.

W systemach Android, Linux, Mac i routerach WireGuard działa bardzo dobrze. ExpressVPN stawia jednak przede wszystkim bezpieczeństwo i prywatność swoich użytkowników, dlatego czekamy na dalsze testy, zanim wprowadzimy WireGuard do naszej dużej bazy klientów.

WireGuard jest zastrzeżonym znakiem towarowym Jasona A. Donenfelda.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me