7 propozycji dotyczących prywatności i bezpieczeństwa w raporcie trendów internetowych Mary Meeker

Zdjęcie Mary Meeker

Największa zjeżdżalnia w Internecie powraca! Raport Mary Meeker Internet Trends podkreśla ważne obserwacje online od 1995 roku, a tegoroczny raport to oszałamiające 334 slajdy.

Podczas gdy raport Meeker porusza mnóstwo tematów, przyjrzeliśmy się bliżej trendom otaczającym prywatność i bezpieczeństwo w Internecie.

1. Ponad połowa świata ma połączenie z Internetem, ale wzrost smartfonów spada

Od 2018 r. 51% światowej populacji może łączyć się z Internetem, w porównaniu z 24% zaledwie dziesięć lat temu. Ale adopcja smartfonów, uważanych za istotny katalizator korzystania z Internetu, zaczyna spadać, a dostawy jednostkowe spadają o 4% w 2018 r..

Wykres użytkowników Internetu a wzrost r / rKliknij, aby powiększyć

2. Region Azji i Pacyfiku stanowi większość globalnych użytkowników Internetu

Użytkownicy Internetu w regionie Azji i Pacyfiku stanowią 53% globalnych użytkowników Internetu, podczas gdy Europa stanowi zaledwie 15%. Ameryka Północna ma najwyższą penetrację internautów – 89% wszystkich Amerykanów z Ameryki Północnej online; dla porównania, tylko 48% populacji Azji i Pacyfiku jest online.

Wykres użytkowników Internetu według regionuKliknij, aby powiększyć

3. Mniej osób ma dostęp do całkowicie nieocenzurowanego internetu

Zmniejszający się odsetek globalnej populacji online żyje w krajach, które nie mają cenzury internetowej – 20% w 2018 r., W porównaniu do 24% w 2016 r. Jedna trzecia użytkowników Internetu ma częściowo nieocenzurowany internet, a jedna trzecia żyje w krajach bez wolności w Internecie w ogóle.

Kliknij, aby powiększyć

Zjawisko różnic w regulacjach internetowych nazywa się „splinternetem… gdzie twoje wrażenia z Internetu zależą od lokalnych przepisów”.

Przykłady lokalnych przepisów można znaleźć poniżej:

Tabela różnych krajów i regulacji internetowych.Kliknij, aby powiększyć

4. Cyberataki stają się coraz bardziej wyrafinowane i mają szerszy zakres

Cyberataki koncentrują się teraz na firmach i organizacjach mających dostęp do danych poufnych (myślę Equifax i Marriott), a ich częstotliwość rośnie.

Wykres danych wrażliwych ujawnionych w przypadku naruszenia bezpieczeństwa.Kliknij, aby powiększyć.

Ante jest jeszcze bardziej podnoszone, a USA, Wielka Brytania, Holandia i Niemcy to tylko niektóre kraje, które publicznie oskarżyły państwo o udział w szeregu cyberataków.

5. Użytkownicy smartfonów podejmują działania w celu ograniczenia uzależnienia od użytkowania

Więcej użytkowników aktywnie próbuje skrócić czas spędzany na swoich urządzeniach, z 47% w 2017 r. Do 63% w 2018 r.

Wykres pokazujący odsetek dorosłych próbujących ograniczyć korzystanie ze smartfonów w USAKliknij, aby powiększyć

Jest to częściowo wspierane przez spowolnienie korzystania z mediów społecznościowych w ciągu ostatniego roku, przy zaledwie 1,1% wzroście w 2018 r. W porównaniu z 6% rok wcześniej.

Wykres dziennego czasu spędzanego w mediach społecznościowych na całym świecie.Kliknij, aby powiększyć

6. Ludzie nadal martwią się o prywatność, ale liczba ta maleje

Odchodząc od 64% w 2014 r., 52% ludzi bardziej martwi się o prywatność niż w roku poprzednim.

Wykres pokazujący obawy ludzi dotyczące prywatności w Internecie w porównaniu do roku temu.Kliknij, aby powiększyć

Spadek może wynikać z faktu, że ludzie postrzegają większą kontrolę nad swoją prywatnością, a problematyczne firmy technologiczne, takie jak Facebook i Google, poprawiają sposób, w jaki użytkownicy zarządzają swoją prywatnością. Rządy dokładają również starań, aby chronić prywatność użytkowników, z których najważniejszym jest RODO UE.

7. Więcej osób korzysta z szyfrowanych usług online

W ciągu ostatnich kilku lat obserwowano stały wzrost liczby aktywnych użytkowników miesięcznie zaszyfrowanych usług przesyłania wiadomości. Najbardziej znaczący wzrost pochodzi ze wzrostu szyfrowanego ruchu internetowego, który skoczył z 53% w 2016 r. Do 87% (!) W 2019 r..

Kliknij, aby powiększyć

Poza prywatnością i bezpieczeństwem online

Raport Meeker zawiera również szczegółowe informacje na temat dużych zbiorów danych, opieki zdrowotnej, handlu elektronicznego i wielu innych. W końcu obejmuje Internet. Kompletną talię można zobaczyć tutaj, a raporty z poprzednich lat tutaj.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me