5 najlepszych aplikacji zabezpieczających dla Androida w 2018 roku

aplikacje na Androida

Spójrz na osobę po twojej prawej. Teraz spójrz na osobę po lewej stronie. Możliwe, że dwóch z was korzysta z telefonu z Androidem. A ponieważ prawie wszystko, co robimy, od bankowości i zakupów po czatowanie online i udostępnianie zdjęć, odbywa się teraz na urządzeniach mobilnych, możesz się zastanawiać: „Jak mogę zwiększyć bezpieczeństwo i prywatność mojego telefonu?”

Najbardziej oczywistą odpowiedzią byłoby pobranie odpowiednich aplikacji mobilnych. Ale biorąc pod uwagę niezliczoną liczbę wpisów dostępnych w sklepie Google Play, może być trudno ustalić, od czego zacząć. Nie martw się, ponieważ ExpressVPN wykonał dla ciebie ciężkie podnoszenie i zidentyfikował 5 najlepszych aplikacji zabezpieczających dla Androida.

1. AppLock – odcisk palca dla bezpieczeństwa telefonu

nowa blokada aplikacjiKażdy ma blokadę ekranu w telefonie. A przynajmniej wszyscy powinni mieć blokadę ekranu w telefonie. Jeśli nie, skonfiguruj go teraz.

Więc kiedy masz blokadę ekranu, dlaczego potrzebujesz blokady aplikacji? Cóż, chociaż blokada ekranu może uniemożliwić innym dostęp do twoich danych, gdy jest ona zablokowana, wciąż istnieje wiele sytuacji, w których ludzie mogą uzyskać twoje dane bez Twojej wiedzy. Możesz odblokować telefon i przekazać go nieznajomemu, aby pomógł Ci zrobić zdjęcie. Być może po prostu zostawiłeś telefon odblokowany na stoliku w kawiarni. W takich przypadkach wszystkie Twoje wiadomości, zdjęcia i prywatne informacje są na łasce oportunistycznych przechodniów.

AppLock – Fingerprint firmy SpSoft to rozwiązanie wysokiej jakości. Pozwala zablokować dowolną aplikację (w tym gry, zdjęcia, ulubione aplikacje społecznościowe itp.) Lub system (Wi-Fi, ustawienia itp.) I nie przyzna dostępu, chyba że ktoś wpisze prawidłowe hasło lub poda prawidłowe (tj. twój) odcisk palca.

aplikacje blokująceDodaj aplikacje i ustawienia, które chcesz zablokować. Możesz nawet skonfigurować fałszywy ekran „Aplikacja się zatrzymała”.

I chociaż większość blokad aplikacji ma podobne funkcje, AppLock – odcisk palca ma kilka dzwonków i gwizdków, dzięki którym wyróżnia się na tle innych:

 • Zdalna kontrola blokady: zablokuj / odblokuj telefon, wysyłając słowo kluczowe za pomocą SMS
 • Wyświetl fałszywy ekran „Aplikacja przestała działać”, aby odwieść intruzów od próby uzyskania dostępu do aplikacji
 • Zrób zdjęcie intruza i wyślij go na swój e-mail – idealny do zgłaszania przestępstw, publicznego zawstydzania lub wykonywania rzutek!

2. Menedżer urządzeń Android dla Anti-Theft

menedżer urządzeń z systemem AndroidChociaż blokada aplikacji może uniemożliwić innym dostęp do twoich danych, nie pomaga zlokalizować zgubionego telefonu ani nie pozwala na wyczyszczenie z niego wszystkich danych w razie potrzeby. Biorąc pod uwagę częste kradzieże telefoniczne, musisz mieć gotowy środek zaradczy.

Wprowadź własnego menedżera urządzeń Android w Google. Ta przydatna aplikacja pozwala na zdalne dzwonienie na telefon, resetowanie kodu PIN ekranu blokady urządzenia, a także pokazuje godzinę i miejsce, w którym ostatnio się znajdował. A jeśli nadal nie możesz odzyskać telefonu, możesz użyć aplikacji do usunięcia wszystkich danych, aby zapobiec wpadnięciu w niepowołane ręce. Wystarczy użyć trybu gościa Menedżera urządzeń Android na urządzeniu innej osoby. Oczywiście najpierw będą musieli odblokować aplikację!

3. Wyszukiwanie DuckDuckGo & Historie wyszukiwania prywatnego

kaczka-kaczka-goGoogle jest cudowny. Korzystamy z ich usług, aby znajdować informacje, oglądać nasze ulubione filmy i komunikować się ze sobą. Do licha, oni nawet tworzą niesamowite aplikacje antykradzieżowe na Twój telefon. Problem polega na tym, że wiedzą o tobie za dużo. Tylko na podstawie samych wyszukiwań w Internecie Google może stworzyć bardzo dokładny profil na temat wieku, płci i różnych preferencji. Nic dziwnego, że wykorzystują te informacje do wyświetlania ściśle ukierunkowanych reklam, co z kolei zapewnia im więcej dolarów na reklamę.

Jeśli potrzebujesz wyszukiwarki, która nie śledzi tego, czego szukasz, spróbuj DuckDuckGo Search & Historie Chociaż usługa wyszukiwania jest również dostępna na stronie internetowej DuckDuckGo, aplikacja zapewnia jeszcze bardziej przyjazny interfejs mobilny, zawiera widżet paska wyszukiwania, który można dodać do ekranu głównego w celu szybkiego dostępu i zbiera wiadomości z różnych źródeł, takich jak jego rówieśnicy.

4. Signal Private Messenger do prywatnej komunikacji

sygnał-prywatny-posłaniecWcześniej ExpressVPN porównywał Whatsapp i Telegram – dwóch największych graczy na arenie komunikatorów internetowych – a także kilku innych najlepszych pretendentów do wiadomości błyskawicznych. Ale jest jedna szczególna aplikacja do czatowania, która została poważnie niedoceniona: Signal Private Messenger Open Whisper Systems.

Przy pierwszym przejściu nie ma wiele do odróżnienia Signal od innych. Ma przejrzysty interfejs, pozwala czatować z przyjacielem lub w grupie i ma zwykłe funkcje udostępniania multimediów. Więc w świetle ostatniej aktualizacji szyfrowania Whatsapp, dlaczego miałbyś chcieć uzyskać kolejną aplikację do obsługi wiadomości błyskawicznych??

Po pierwsze, praktycznie wszystko w Signal jest open source. Od bazy kodu po protokoły szyfrowania, każdy może zajrzeć do Signal i upewnić się, że nie dzieje się żadna śmieszna sprawa. Z drugiej strony szyfrowanie Whatsapp nadal pozwala serwerom zobaczyć, kto wysyła wiadomość do kogo io której godzinie, podczas gdy standard szyfrowania Telegram jest nadal zamknięty.

Ponadto tym, co odróżnia Signal od innych, jest model finansowania. Whatsapp jest własnością Facebooka, który zarabia miliony na sprzedaży reklam. WeChat i Line zarabiają na zakupach w aplikacjach i na dostarczaniu oficjalnych kont firmowych, które mogą być drogie w pośpiechu. Natomiast sygnał jest wspierany przez darowizny i granty. Ponieważ zarabianie na użytkownikach nie znajduje się w ich programie, koncentrują się na zapewnieniu niezakłóconego przesyłania wiadomości, a nie na gromadzeniu danych.

Używam Signal codziennie. #notesforFBI (spoiler: oni już wiedzą) https://t.co/KNy0xppsN0

– Edward Snowden (@Snowden) 2 listopada 2015

Jedynym „zastrzeżeniem” jest baza użytkowników Signal. Whatsapp ma bazę użytkowników na północ od miliarda ludzi, podczas gdy Telegram liczy ponad 100 milionów użytkowników na całym świecie. Łącznie sygnał ma nieco ponad milion użytkowników, więc są szanse, że Twoi znajomi nie będą na platformie. Ale hej, przynajmniej Snowden się tym zajmuje.

5. Bezpieczeństwo 360 – Ochrona antywirusowa do ochrony telefonu

Zwiększenie bezpieczeństwa antywirusowego o 360 stopniNiewielu ludzi korzystałoby ze swoich laptopów lub komputerów stacjonarnych (czy nadal są czymś?) Bez programu antywirusowego. Zaskakujące jest to, że niewiele osób martwi się używaniem telefonów bez podobnych środków ochronnych. W końcu telefon jest także (bardzo zaawansowanym) komputerem, więc instalacja programu antywirusowego na urządzeniu mobilnym jest tak samo ważna, jak posiadanie go na laptopie lub komputerze stacjonarnym (poważnie, czy ktoś nadal go używa?).

Spośród wszystkich dostępnych programów antywirusowych niewiele jest tak wszechstronnych jak 360 Security – Antivirus Boost. Po pierwsze, 360 Security sprawdza wszystkie pola pod kątem kompleksowego rozwiązania antywirusowego, oferującego ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, oprogramowaniem reklamowym, końmi trojańskimi i innymi złośliwymi stronami internetowymi. Ale oprócz podstaw 360 Security zawiera poręczne narzędzie do usuwania niepotrzebnych plików, które pomaga zwolnić pamięć telefonu, łatwy w użyciu moduł oszczędzania baterii oraz kilka dodatkowych zabezpieczeń i funkcji antykradzieżowych. Mimo że te dodatkowe funkcje mogą nie konkurować odpowiednio z aplikacjami AppLock i Android Device Manager, to one są na czele tego, co jest już doskonałym pakietem antywirusowym.

Potrzebujesz dalszego przekonującego? Ze wszystkich sprawdzonych aplikacji antywirusowych ExpressVPN, żadna nie miała kombinacji wysokich ocen i liczby użytkowników, które mogłyby konkurować z 360 Security. Podczas gdy niektóre aplikacje miały nieco wyższe oceny (ale znacznie mniejsza baza użytkowników), a inne miały porównywalne numery pobrań (ale niższe oceny), 100 milionów pobrań 360 Security i ocena 4,6 wyprzedza antywirusowe nazwy domowe, takie jak McAfee (10 milionów, 4,4) i Norton (10 milionów, 4,5).

A oto Bonus One…

expressvpn-for-android… Ponieważ ExpressVPN jest taki miły. Ale poważnie, potrzebujesz VPN – nie zepsutej wtyczki, ale rzeczywistą aplikację VPN.

VPN pozwala zachować anonimowość w Internecie, zapobiega przechwytywaniu udostępnianych informacji, pomaga uzyskać dostęp do żądanych treści i oszczędza pieniądze podczas zakupów. To naprawdę wielofunkcyjne narzędzie do przetrwania cyfrowego. Najlepsza część? Aplikacja ExpressVPN na Androida to wszystko – uzupełniona łatwym w użyciu interfejsem i najlepszą w swojej klasie obsługą klienta.

Więc zrób sobie przysługę. Odwiedź sklep Google Play i pobierz pięć (plus jedną) przydatną aplikację. Pobranie trwa kilka minut, zapewniając lata bezpieczeństwa i prywatności – przynajmniej do momentu otrzymania nowego telefonu!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map