5 części twojego ciała, które zdradzają twoją tożsamość – #WTFW środę


5 części ciała, które zdradzają twoją tożsamość

Biometria jest obosiecznym mieczem. Jasne, odciski palców i rozpoznawanie twarzy mogą sprawić, że otwieranie drzwi, logowanie się do telefonu i oznaczanie znajomych na Facebooku będzie przyjemne i łatwe, ale czy wygoda jest warta zagrożenia dla Twojej prywatności? Być może nie wiesz, że niektóre dane biometryczne nie potrzebuję twojej zgody do pracy z ich magią i listą części ciała, które mogą ujawnić twoją tożsamość nawet na duże odległości rośnie.

Oto pięć, o których powinieneś wiedzieć!

Twoje uszy

twoje uszy zdradzają twoją tożsamość

Identyfikacja ucha nie jest nowa; prywatny detektyw słynie z uszu francuskiego oszusta Frédérica Bourdina, aby przypiąć go jako złodzieja tożsamości, sztuczkę zainspirowaną z kolei śledztwem Jamesa Earla Raya, człowieka, który zamordował Martina Luthera Kinga Jr. Ale to była tylko ludzka praca detektywistyczna, a maszyny szybko uczą się lin: 2012 przegląd biometrii ucha ujawnia szeroką gamę metod klasyfikowania unikalnych cech uszu i rozpoznawania poszczególnych uszu na podstawie zdjęć z ponad 99-procentową dokładnością.

Na początku tego roku Yahoo Labs opublikowało nowy projekt o nazwie Bodyprint, który wykorzystuje pojemnościowy ekran dotykowy w smartfonie do skanowania i identyfikacji unikatowego podpisu na uchu użytkownika. Jest to rozpoznawanie bliskiego zasięgu, ale nietrudno wyobrazić sobie, w jaki sposób oprogramowanie może zostać użyte do identyfikacji użytkownika w przypadku włamania do telefonu. Yikes!

Twoje brwi

twoje brwi zdradzają twoją tożsamość

Jeśli widziałeś Raport mniejszości lub nasz poprzedni post na temat nowej techniki skanowania tęczówki, już wiesz, jak twoje oczy mogą cię zdradzić. Ale czy wiesz, że twoje brwi też mogą? W 2011 r. Naukowcy z Carnegie Mellon opublikowali technikę rozróżniania ludzi na podstawie „regionu okołogałkowego”, tj. Obszaru wokół oka, zwłaszcza brwi. Oznacza to, że skaner brwi teoretycznie może przejąć kontrolę w miejscach, w których skaner twarzy jest zdezorientowany, na przykład gdy ktoś marszczy brwi, uśmiecha się lub zakrywa większość twarzy. Lepiej użyj bardzo dużych odcieni, jeśli chcesz zablokować tę technologię! Lub rozważ pomalowanie brwi razem. Słyszymy, że to trochę modne.

Twój głos

twój głos zdradza twoją tożsamość

Co byś zrobił, gdybyś myślał, że ktoś słucha twoich połączeń telefonicznych? Jeśli jesteś fanem Breaking Bad lub Orphan Black, prawdopodobnie dostaniesz „palnik”, tani tymczasowy telefon komórkowy niepowiązany z tobą. Ale dzięki technologii identyfikacji głosowej wkrótce będziesz musiał zrobić więcej.

Jest tak, ponieważ oprogramowanie takie jak VoiceGrid Nation z rosyjskiego centrum technologii mowy pozwala władzom gromadzić ogromne bazy danych unikatowych podpisów głosowych i identyfikować je z ponad 90-procentową dokładnością. Jest już wykorzystywany przez organy ścigania w Meksyku do katalogowania setek tysięcy głosów i dopasowywania ich do poszczególnych osób.

To ogromny dar dla rządowej inwigilacji. Być może pocieszał Cię pomysł, że NSA prawdopodobnie nie ma wystarczającej siły roboczej, by słuchać wszystko twoich połączeń telefonicznych. Ale dzięki komputerowemu rozpoznawaniu głosu wystarczy mu przepustowość.

Twoje kroki

twoje kroki zdradzają twoją tożsamość

Możesz ukryć twarz i ukryć swój głos, ale niewiele osób pomyślałoby, aby ukryć sposób, w jaki chodzą. Badanie przeprowadzone w Japonii w 2011 r. Donosi o systemie, który zbierał unikalne „podpisy” chodzenia 104 boso-ochotników na powierzchni wrażliwej na dotyk, a następnie próbował je zidentyfikować w ciągu 10 kolejnych kroków. Z tych 1040 kroków system błędnie zidentyfikował tylko 3 z nich. To wskaźnik dokładności 99,8 procent!

Inne badanie przeprowadzone przez Carnegie Mellon w następnym roku dało podobne wyniki przy użyciu akcelerometru w smartfonie. Telefon schowany w kieszeni spodni mierzył pionowe odbicie i poziomą prędkość chodów uczestników i stwierdził, że są wystarczająco wyjątkowe, aby rozpoznawać je z ponad 99-procentową dokładnością. Innymi słowy, wkrótce nie będziesz musiał nawet dotykać telefonu, aby Cię zidentyfikować!

Twoje odciski palców… z odległości dwóch metrów

Odciski palców to stara wiadomość, jeśli chodzi o identyfikację; są oryginalnymi danymi biometrycznymi. Ale czy wiesz, że niektóre skanery potrafią czytać opuszki palców z daleka? Firma o nazwie Advanced Optical Systems ma urządzenie, które nazywają AIRPrint, które może skanować i identyfikować odciski palców z odległości do dwóch metrów. Urzędnicy wojskowi USA twierdzą, że są zainteresowani tą technologią, aby zachować bezpieczną odległość między potencjalnie niebezpiecznymi intruzami a własnym personelem bezpieczeństwa, ale kto wie, co technologia mogłaby zrobić, gdyby wpadła w niepowołane ręce?

Wybrane zdjęcia: 1) Syda Productions / Dollar Photo Club, 2) X posid / Public Domain Pictures.net, 3) MrSegui / Dollar Photo Club, 4) Erni / Dollar Photo Club, 5) Aleš Nowák / Dollar Photo Club, 6) intoo / Dollar Photo Club (zdjęcia zostały zmodyfikowane)

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map