Plex vs Kodi: яке потокове програмне забезпечення підходить саме вам?

Якщо ви хочете мати можливість завантажувати вміст і відтворювати його на своєму телевізорі або мобільному пристрої, найбільший вибір, який вам доведеться зробити, – це Plex vs Kodi. Кожна програма має різні сильні сторони, і всі користувачі мають чітку думку про те, яка з них найкраща.


Я використовую обидві програми вже місяці, і хочу поділитися тим, що я навчився, щоб допомогти вам вирішити свій вибір і вибрати між Plex vs Kodi.

Що таке Plex і Kodi?

Plex – це потоковий медіа-сервер, який дозволяє відтворювати фільми, шоу та музику на телевізорі та комп’ютері, мобільних пристроях та потокових коробках. Він сортує та керує вашою бібліотекою з повною підтримкою метаданих та вдосконаленими функціями, такими як перетворення відео та аудіо в ході. Він сумісний з більшістю потокових пристроїв, включаючи Roku, Apple TV, Amazon Fire TV та Fire Stick та багато інших. Plex також має офіційні програми для Android та iOS.

Для свого комп’ютера ви можете завантажити останню версію сервера Plex тут. Ви можете знайти потрібного клієнта Plex для кожного пристрою у вашому магазині додатків. Plex доступний безкоштовно, але також має послугу передплати, яка розблоковує преміум-функції.

Kodi – це потокове медіа-програмне забезпечення, яке працює на вашому телевізорі, комп’ютері та мобільних пристроях або потокових пристроях. Це проект з відкритим кодом з підтримкою величезного набору доповнень або програмних плагінів, які дозволяють передавати вміст з Інтернету або відтворювати завантажені відео та музику. Kodi відомий тим, що надзвичайно настроюється. Трохи часу та зусиль ви гарантовано знайдете вигляд та відчуття, що любите.

Остання версія Kodi – 17.5, і завантажити її можна тут. Kodi повністю безкоштовний.

Дивись також: Що таке Kodi і як почати його використовувати

Важливо: Безпечне використання Plex та Kodi

Незалежно від того, ви передаваєте вміст через додатки Kodi або завантажуєте медіатеку для Plex, важливо захистити себе. Хоча багато користувачів Kodi та Plex звертаються до VPN, щоб приховати свою особу, радимо використовувати VPN, щоб зберегти безпечне та приватне з’єднання.

Інтернет-провайдери все частіше намагаються зменшити пропускну здатність для завантаження медіа або намагаються знайти способи додаткового зарядження своїх потокових користувачів для кращої продуктивності. VPN приховує те, що ви робите в Інтернеті, завдяки чому провайдери набагато складніше шпигують за тим, як ви вирішили використовувати ваше з’єднання.

Але голодні провайдери грошей не є єдиною небезпекою. Все частіше хакери звертаються до атак “людина-в-середині” для контролю ваших потоків, перехоплення та викрадення даних із трафіку між вашим пристроєм Kodi та віддаленими серверами.

Продуктивність може значно знизитися, якщо вибрати неправильного постачальника VPN. Ми перевірили більшість VPN-сервісів найвищого рівня і вважаємо, що IPVanish – це правильний вибір для забезпечення безпеки вашого зв’язку, не уповільнюючи його..

IPVanish має величезну кількість серверів по всьому світу, що гарантує швидке, чуйне та безпечне з’єднання незалежно від того, де ви живете чи що ви дивитесь. Служба VPN також дозволяє легко обходити блокування географічного вмісту і не зберігає журналів вашої потокової діяльності.

УВАГА ЧИТАТИ: Ми по-справжньому вражені IPVanish і розробили угоду, щоб надати читачам Comparitech 60% знижки від стандартних цін. Ми впевнені, що ви будете настільки ж вражені IPVanish, як і ми.

Відтворення відео та музики у програмі Plex vs Kodi

І Plex, і Kodi здатні відтворювати відео та музику через телевізор, комп’ютер або на телефоні чи планшеті. Вони підтримують широкий спектр форматів і можуть виводити HD та 4k. Там, де вони насправді відрізняються, – це те, як вони обробляють перетворення формату файлів, відоме як перекодування.

Plex vs Kodi: налаштування транскодера Plex

Перекодування – це процес, який перетворює відео чи музичний файл у інший формат на льоту. Деякі потокові пристрої мають спеціальні набори чіпів, які дозволяють їм швидше працювати з певними форматами файлів. Це означає, що ви можете пропустити фільм без зволікань або відтворити музику без втрат через систему високого класу акустичних систем.

На мою думку, варіанти транскодування Plex є кращими. Він має підтримку апаратного прискорення на сервері, тому навіть якщо ваш процесор повільний, Plex все-таки більш ніж здатний до перекодування, не змушуючи телевізор або мобільний пристрій призупиняти і буферувати.

Plex vs Kodi: Налаштування відео Kodi

Транскодер Kodi заснований на програмному забезпеченні з відкритим кодом, тому він сумісний із широким спектром форматів файлів. Але в ньому відсутні параметри конфігурації, тому в деяких випадках ваші файли взагалі не відтворюватимуться. У такому випадку вам доведеться витратити час на перетворення своїх файлів в інший формат із таким програмним забезпеченням, як Handbrake.

Для багатьох користувачів будь-який набір програмного забезпечення виконає цю роботу. Але якщо ви шукаєте трансляцію на ходу, яка забезпечить відтворення ваших відео на найширшому діапазоні потокових пристроїв, Plex не є ідеальним, але це набагато краще.

Спільні файли в Plex vs Kodi

Кожна програма унікально обробляє вашу бібліотеку завантажених відео та музики. У Kodi ваша бібліотека за замовчуванням не ділиться іншими пристроями. У Plex ваша бібліотека одразу доступна для кожного пристрою, підключеного до центрального сервера. Контраст у управлінні бібліотекою – одна з найбільших та найважливіших відмінностей між Plex та Kodi.

На практиці Kodi зазвичай краще підходить для ПК з медіацентром або Raspberry Pis, які підключаються до телевізора через порт HDMI. Розгортання Kodi найпростіше налаштувати, коли вони стоять окремо.

Plex набагато відрізняється, тому що ваша бібліотека відео та музики поділяється за замовчуванням на будь-якому потоковому або мобільному пристрої, який увійшов у ваш обліковий запис. Це робить його кращим вибором, якщо ви хочете брати медіа в дорозі або мати у своєму будинку більше одного екрана, на який ви хотіли б мати можливість передавати трансляцію.

Це не означає, що Kodi не буде працювати з спільними бібліотеками, або що Plex корисний лише для ситуацій, коли у вас є кілька пристроїв.

Plex vs Kodi: Спільна бібліотека Kodi

У Kodi є кілька різних способів спільного використання вашої бібліотеки, вбудованої прямо в ядро ​​програмного забезпечення. Більшість людей обирає SMB-доступ або uPnP, але Kodi також підтримує бібліотеки MySQL за замовчуванням. Важливо пам’ятати, що всі вони мають деяку додаткову конфігурацію, щоб вставити та працювати, але будь-який або всі вони можуть працювати.

Так само цілком можливо встановити Plex-сервер на свій пристрій Android, Raspberry Pi або ПК з медіа-центром та підключити його безпосередньо до телевізора за допомогою HDMI.

Але в цілому Kodi слід розглядати як самостійне потокове програмне забезпечення, тоді як Plex – це справжній потоковий медіа-сервер, який підтримує віддалених клієнтів.

Управління бібліотеками в Plex vs Kodi

Plex та Kodi використовують метадані, щоб найкращим чином представити свої відео та музику. Вони автоматично шукають епізоди, альбоми та фільми, щоб вони могли надавати обкладинки, резюме та рейтинги. Замість того, щоб побачити оголений список файлів, які ви можете передавати, обидві програми надають інтерфейс, що наближається до Netflix.

На практиці згинають краю Kodi. Вони платять за ліцензійний доступ до найповнішої медіа-бази в Інтернеті. Завдяки Plex ви завжди бачите офіційні твори мистецтва та повну інформацію, аж до списку акторів, які працювали над проектом. Kodi використовує безкоштовну альтернативу, яку можна потрапити або пропустити, хоча вона постійно вдосконалюється.
Plex vs Kodi: Величезна музична бібліотека Plex

Kodi також не може йти в ногу з тим, як Plex управляє великими бібліотеками. На своєму сервері Plex я маю бібліотеку з десятками тисяч пісень у тисячах альбомів. Він плавно прокручується та відображає обкладинки альбомів у режимі реального часу. Kodi набагато чоппі, і час від часу зависає на кілька моментів під час прокрутки записів.

Що стосується управління бібліотекою в Plex vs Kodi, я вважаю, що Plex стає переможцем.

Але знову ж таки, сила Коді – це налаштування. Якщо у вас є терпіння та здатність створити базу даних SQL, що містить усі ваші медіа, Kodi може працювати так само добре, як і Plex. Але досягти того ж рівня продуктивності, який Plex пропонує за замовчуванням, набагато, набагато складніше.

Сумісність пристрою в Plex проти Kodi

Основна сила Plex – це той факт, що він сумісний з усіма потоковими пристроями під сонцем, а також з Windows, Mac, Android та iOS. Він не просто сумісний, він має офіційні випуски у всіх магазинах додатків і його дуже просто встановити.

Kodi трохи страждає від свого іміджу, що сприяє піратству. Наприклад, він не вказаний у магазині додатків Amazon Fire і його потрібно встановити вручну на пристроях Fire Stick та Fire TV. Те саме стосується Apple TV, пристроїв iOS та пристроїв Roku.

Це не означає, що Kodi не може бути встановлений на цих платформах, але це робить клопоту. Я вважаю, що це робить Kodi поганим вибором для багатьох користувачів, і це просто інший екземпляр Kodi, який вимагає більшої конфігурації, ніж Plex, щоб робити дуже подібні речі.

Plex vs Kodi: Пристрій Kodi

Kodi дуже хороший, коли він встановлений на деяких пристроях, які безпосередньо підключаються до телевізора. Він має офіційну технічну підтримку від виробника пристроїв Android TV Minix, а також власне зображення Raspberry Pi під назвою LibreELEC, що робить Kodi справді швидким та легким для запуску на вашому Pi.

Окрім широкої підтримки Plex для потокових пристроїв, існує одна платформа, на якій вона дійсно виділяється. Якщо у вас є NVIDIA Shield, це ідеальний пристрій для вашого Plex-сервера. NVIDIA має апаратну підтримку для 10-бітового відео HEVC, що є широко використовуваним форматом для ультра-HD 4k відео. Це означає, що ви можете переглядати 4k відео на телевізорі та передавати вміст 4k на інші пристрої без зайвих проблем.

Доповнення в Plex проти Kodi

Kodi справді добре відомий тим, що має тисячі різних адонів. Ви можете встановити все, починаючи з YouTube і Crunchyroll, до кіноканалів і навіть офіційного клієнта Plex. Ця гнучкість просто не відповідає Plex.

Plex проти Kodi: Plex канали

На відміну від Kodi, Plex надає офіційні канали для більшості основних мереж широкомовної та кабельної мережі. Вони дозволяють вам отримувати доступ до їх вмісту на вимогу без підписки на кабель, дозволяючи вам пряму передачу безпосередньо з Інтернету замість завантаження відео.

Незважаючи на всю гнучкість, адоні Kodi можуть бути ударами або пропусками. Найпопулярніші доповнення зазвичай порушують правила авторського права і можуть закінчитися повністю закритими. У Plex є менше каналів, але більшість з них офіційно санкціоновані. Kodi також має широкий спектр “офіційних” адонів, хоча більшість адонів Kodi не є “офіційними” однаково. Натомість вони скребки веб-сайтів популярних сервісів таким чином, що не порушують авторські права. Незважаючи на те, що вони абсолютно законні у використанні, нечисленні «офіційні» коді-аддони розробляють та пропонують постачальники контенту.

Для Plex є винятки. Наприклад, ви можете використовувати канал WebTools для установки неофіційного вмісту на Plex. У Kodi є офіційні додатки, які дозволяють вам дивитися відео з таких мереж, як ESPN.

Обидві програми дозволяють користувачам встановлювати власний контент, але, порівняно з Plex та Kodi, це Kodi має чітку перевагу в кількості та корисності своїх аддонів.

Дивись також: 105 кращих адонів Kodi

Наш Plex проти Kodi tl; dr

Коли ви порівнюєте Plex з Kodi, потрібно врахувати багато плюсів і мінусів, але я думаю, що це зводиться до кількох важливих моментів.

Plex vs Kodi: Kodi Main
Коді найкращий вибір для користувачів, які хочуть…

 • Доступ до своїх медіа на один комп’ютер або пристрій
 • Т налаштування варіанти
 • Більше вибір Аддона, особливо в режимі онлайн-потоку
 • Повністю відкрите джерело рішення
 • Без передплати, ціною трохи додаткової установки

Plex vs Kodi: Plex Main

Плекс – ідеальне рішення для користувачів, які хочуть…

 • Доступ до їхніх медіа в усьому світі кілька пристроїв і в Інтернеті
 • Простий і відшліфований користувальницький інтерфейс
 • Офіційні програми для кожного головного потокового та мобільного пристрою
 • Повна підтримка та професійна онлайн-допомога
 • Простота використання, все працює з коробки

У спільноті онлайн-потоків дебати Plex проти Kodi є досить гарячою темою. Справа в тому, що жодне рішення не буде ідеальним для кожного користувача. Kodi компенсує їх заплутану конфігурацію та відсутність офіційної підтримки з цілковитою та повною свободою та гнучкістю. Plex простіший у використанні та працює з більшою кількістю пристроїв, але вам доведеться платити, щоб отримати повний досвід.

Моя особиста думка прагне рекомендувати Plex. Я думаю, що у безкоштовної версії є більш ніж достатньо функцій, щоб бути корисними, і я дуже вдячний за можливість передавати відео та музику з моєї бібліотеки на всіх своїх пристроях. Kodi має своє місце, але у своїй вітальні я хочу, щоб справи працювали якомога менше клопоту, і я готовий заплатити за це.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map