Tīkla neitralitāte: ko nozīmē atcelšana un kā var palīdzēt VPN

Dolāri, kas veido apļveida ikonu “pagaidiet” virs ziņojuma “Loading…”. Bez tīkla neitralitātes sagaidiet lēnāku internetu.


Atjaunināt: Sākot ar 2018. gada 11. jūniju, tīkla neitralitāte ir oficiāli atcelta, tas nozīmē, ka vairs nav spēkā noteikumi, kas interneta pakalpojumu sniedzējiem pieprasa vienlīdzīgu piekļuvi tīmekļa saturam..

Šī situācija nav pieņemama, bet cīņa vēl nav beigusies – padariet savu balsi dzirdu un ņemsim atpakaļ tīkla neitralitāti!

***

Neskatoties uz miljoniem pro-net neitralitātes komentāru, kas pārpludina Federālās komunikācijas komisijas (FCC) vietni, un neskatoties uz gandrīz vienprātīgo valsts amatpersonu un tehnoloģiju ekspertu sašutumu, 2017. gada 14. decembrī FKT ignorēja pārliecinošas sabiedrības un tā vietā devās uz tīkla neitralitātes demontāžu.

Princips, kas lielāko daļu tā pastāvēšanas ir pārvaldījis internetu, tika izveidots tīkla neitralitāte, lai veicinātu un atbalstītu brīvu un atvērtu internetu. Tas ir princips, ka pret visām vietnēm un pakalpojumiem – neatkarīgi no tā, cik lieli vai mazi – rīkojas vienādi, un pagājušās nedēļas beigās FCC to nogalināja.

Kas notiks, kad tiks mainīta tīkla neitralitāte?

Pārceļot interneta regulatīvās spējas no II sadaļas atpakaļ uz I sadaļu, FCC tagad interneta pakalpojumu sniedzējiem (ISP) dod iespēju samazināt, noteikt prioritātes, bloķēt un radikāli pārveidot internetu jebkādā veidā, kas viņiem šķiet piemērots. Kamēr viņi atklāj savu biznesa praksi, ISP ASV var brīvi valdīt, lai pārdotu savus pakalpojumus, lai kā viņi to vēlētos, kas nozīmē, ka patērētāji atkal tiks atstāti pēc sava ISP pieprasījuma..

Atcelšana, visticamāk, ietekmēs arī interneta lietotājus arī citās valstīs. Tā kā ASV tradicionāli uzskata par interneta tehnoloģiju pionieri, šis lēmums rada precedentu, no kura citas tautas, visticamāk, izmantos norādījumus. ASV ir arī populārākais starptautiski patērētā satura avots, un ISP ietekme uz satura veidotāju un izplatītāju, piemēram, Netflix vai Spotify, likteņiem ir slikta ziņa visai pasaulei..

Diemžēl tas ir tikai aisberga redzamā daļa; par ilgtermiņa sekām vēl ir pāragri pateikt.

Kā VPN var palīdzēt tīkla neitralitātei

Lai gan VPN nevar aizsargāt jūs no visiem tīkla neitralitātes atcelšanas efektiem, tas var palīdzēt mazināt dzēlienu. Iesācējiem VPN var palīdzēt lietotājiem izvairīties no ISP droseles, tas nozīmē, ja jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs nolemj palēnināt noteiktu pakalpojumu, piemēram, Hulu, vienlaikus neizdarot to pašu konkurentam, piemēram, Netflix, savienojums ar VPN serveri var palīdzēt izvairīties no tīša ISP. droseli un ļauj lietotājiem normāli pārlūkot un straumēt.

VPN var arī palīdzēt lietotājiem atbloķēt ierobežotas vietnes. Atkārtots arguments par atcelšanu ir uzskats, ka interneta pakalpojumu sniedzēji tagad varēs melnas saites noteiktās vietnēs – padarot tās nepieejamas vai pieejamas tikai lietotājiem, kuri maksā nodevu. Pieslēdzoties VPN serverim ārpus ISP jurisdikcijas, lietotāji būtībā var apiet melnajā sarakstā iekļautās vietnes un brīvi pārlūkot.

VPN atdod kontroli lietotājiem, ļaujot viņiem anonīmi pārlūkot Web, vienlaikus nodrošinot komfortu drošā, šifrētā savienojumā. Galu galā ISP nevar diskriminēt noteiktas vietnes vai pakalpojumus, ja tas nevar redzēt, kuras izmantojat.

Ko nevar darīt VPN

Diemžēl VPN nevarēs palīdzēt lietotājiem sasniegt prioritāro vietņu vai pakalpojumu ātrumu. Piemēram, ja interneta pakalpojumu sniedzējs Hulu satura straumēšanu padarītu ātrāku nekā Netflix vai Amazon Prime Video, savienojot VPN, lietotājs neļaus Netflix un Prime Video palielināt Hulu ātrumu.

Vēl viena problēma rada bažas par to, kā interneta pakalpojumu sniedzēji rīkosies ar vietnēm bez nulles līmeņa. Kad interneta pakalpojumu sniedzējs nolemj reklamēt vietni, izslēdzot to no patērētāja datu plāna, tā tiek dēvēta par nulles vērtējuma vietni, jo šajā pakalpojumā izmantotie dati netiek ņemti vērā no kopējā datu limita. Atceļot tīkla neitralitātes aizsardzību, interneta pakalpojumu sniedzējiem tagad ir lielāka kontrole pār to, kā viņi rīkojas ar nulles līmeņa pakalpojumiem. Izmantojot VPN, teorētiski varētu līdzvērtīgus konkurences apstākļus, vietni vai pakalpojumu ar nulles likmi atgriežot standarta datu plānā, taču, ņemot vērā, ka patērētāji to nedara motivēti, nulles reitings joprojām negatīvi ietekmēs konkurenci internets.

Cīņa nebūt nav beigusies

Tiek lēsts, ka gandrīz 83% amerikāņu iebilst pret FCC nostāju, un pat ja FCC ir balsojusi par tīkla neitralitātes izbeigšanu, atcelšana nestājas spēkā vēl dažus mēnešus. Tāpēc vēl ir laiks, lai jūsu balss būtu dzirdama.

Apmeklējiet vietni https://www.battleforthenet.com/, mūsu draugu vadīto kampaņu cīņā par nākotni, un mudiniet Kongresu pārtraukt atcelšanu un ar likumu noteikt tīkla neitralitātes principus..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map