Slepenie kodi, kurus neviens nevar uzlauzt


Atcerieties jau skolas laikā, kad jūs un jūsu labākais draugs apmainījāties ar slepenām piezīmēm visā klasē ar kodu? Abas no jums apslāpē žigli, jo jūs zinājāt, ka pat tad, ja skolotājs konfiscēs jūsu skrīverus, viņa to nespēs izlasīt.

Lai gan jūsu šifri, iespējams, bija diezgan pamata, un jūsu skolotājs varēja tos uzlauzt, ja viņi to vēlējās, tas joprojām bija jautrs noslēpums, ar kuru tos dalīties. Kodi ir noslēpums, noslēpums, kas patīk iekšējam dārgumu meklētājam mūsos visos, tāpēc mēs mīlam tos izmēģināt un atrisināt.

Bet neticami, ka daži kodi, šķiet, nav sašķeļami, pat izmantojot sarežģītus superdatorus. Protams, ir noderīgi un neviennozīmīgi (lasīt: garlaicīgi) kodi, kurus mēs nevaram uzlauzt (piemēram, spēcīga AES šifrēšana), taču ir arī citi, kas ir daudz interesantāki un noslēpumaināki.

Pārbaudiet trīs lielākos zemāk esošos smadzeņu pārrāvumus un mēģiniet tos izmēģināt, ja jūtaties kā prāts sasaistīts mezglos!

Kas ir Kripto skulptūra?

Ir jēga, ka CIP pasūtīja viņu pašu kripto mākslas darbu, kas lepni izceļas no viņu galvenā biroja Langlijā priekšpuses.

Kryptos skulptūra, kas uzcelta 1990. gadā, ir ne tikai apliecinājums kriptogrāfiem, kas strādā aizkulisēs tieši šajos pamatos, bet arī padara pārsteidzošu dabas iedvesmotas mākslas darbu.

Četras dažādas mīklas veido Kryptos, un, lai arī CIP iekšējais analītiķis pirmos trīs atrisināja jau 1998. gadā, atbilde uz ceturto joprojām nav zināma..

Kryptos mākslinieks iepriekš izdeva norādes par to, kā atrisināt galīgo mīklu – piemēram, 2014. gadā, kad viņš teica, ka 64. līdz 74. rakstzīmes, atšifrējot, raksta vārdus “BERLIN CLOCK”, tomēr skulptūras noslēpums paliek.

Vai domājat, ka jums ir viss, kas nepieciešams, lai atrisinātu Kryptos? Skatīt mīklu šeit.

Voiniča manuskripts ir patiešām vecs un mulsinošs

Šis ir domāts visiem, kas jūs tur iepludina. Voiniča manuskripts ir 240 lappušu garš zinātniski datēts datējums ar 1400. gadiem.

Tā mūsdienu atklājums bija 1921. gadā, kad Vilfrīds Voiničs to nopirka no antikvariāta. Manuskripts ir uzrakstīts ar roku dīvainā, neidentificētā tekstā, kam pievienotas dažādas ilustrācijas: galvenokārt augu, bet arī astroloģiskas un cilvēka formas.

Grāmata ir tikusi cauri daudzām rokām, kaut arī teksta autors nav zināms. Protams, ir bijušas spekulācijas, piemēram, Rodžers Bekons, 13. gadsimta friarists; Džovanni Fontana, inženieris, kura ilustrācijas nedaudz līdzinās manuskriptā redzamajiem; un pat pats Voiničs sarežģītā izdomājumā – lai gan tas ir gandrīz neapšaubāmi pierādīts nepareizi, ņemot vērā radiokarbona datējumu.

Skatiet Voynich manuskriptu tiešsaistē Beinecke retumu grāmatā & Manuskriptu bibliotēka, lai to aplūkotu visā krāšņumā.

Miris cilvēks nestāstīs pasakas: The Somerton Man

1948. gadā pludmalē tika atrasts labi piemērots miris vīrietis ar neapgaismotu cigareti apkaklē. Viņam nebija identifikācijas, tikai dažas mantas un no grāmatas izvilkta dīvaina frāze, kas uzmanīgi ievietota kabatā, kurā bija lasāms “Tamams Šuds”.

Izvilkums Tamam Shud radās no grāmatas Omar Khayyam Rubáiyát, kuru izmeklētāji vēlāk atradīs automašīnā. Transportlīdzekļa īpašniekam nebija ne jausmas, kā tas tur nokļuvis, un, kas vēl svešam, pēdējā lapa pazuda un tika aizstāta ar burtu kaudzi.

Vai tas bija šifrs no mirušā cilvēka? Rakstos bija iekļauts tālruņa numurs, bet dāma, kurai tas piederēja, noliedza jebkādas zināšanas par noslēpumaino mirušo cilvēku … Ļoti dīvaini!

Neskatoties uz 70 gadu pazušanu, Somerton Man identitāte, nāves cēlonis un šifrs vēl nav noskaidroti. Iesaistīts pat iespējams mīlas vērpjot.

Vai jūs varat atrisināt Somerton Man noslēpumu?

Kāds ir jūsu iecienītākais neizšķiramā kods?

Cilvēkiem patīk noslēpums. Ir aizraujoši uzzināt, ka daudzas mīklas paliek bez atbildēm. Vai tas ir saistīts ar perfektu drošību? Vai šāda lieta ir iespējama?

Vai jūs zināt kādas sen neatrisinātas mīklas? Mēs labprāt dzirdētu tos komentāros zemāk!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map