Pētījums apstiprina, ka mazāk nekā 20% vienmēr pārzina pakalpojumu sniegšanas noteikumus

Smalcinātāja ilustrācija, kas sasmalcina pakalpojumu sniegšanas dokumentu.

Ja jūs bieži noklikšķināt uz “Es piekrītu” attiecībā uz uzņēmumu pakalpojumu noteikumiem (ToS), tos faktiski neizlasot, jūs neesat viens.

Jauns ExpressVPN pētījums atklāj, ka vairāk nekā 80% patērētāju, veidojot jaunus kontus vietnēs, ne vienmēr lasa TAS.

Daļēji vainīga varētu būt sarežģītā noteikumu un nosacījumu valoda, kuru bieži veido daudzas legāļu valodas lapas. Tomēr pastāv arī vispārējs uzticības trūkums, ko uzņēmumi darīs, kā apgalvo.

Daudzi cilvēki uzskata, ka TS mainīsies cepures pilienā, ja tas būs piemērots uzņēmumam. Bez šaubām, taisnība, ka tiesības mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma ir standarta brīdinājums daudzās TAS. Saskaņā ar ExpressVPN aptauju:

 • Mazāk nekā 35% patērētāju uzticas zīmoliem, lai saglabātu savu TAS.
 • Vairāk nekā 42% patērētāju domā, ka zīmoli bieži maina ToS, par to neinformējot lietotāju.

Ja jūs domājat, ka šodien parakstītais varētu mainīties rīt, jūs droši vien jutīsit, ka nav jēgas lasīt darba uzdevumus. Turklāt lietotāji var justies tā, it kā viņiem nebūtu daudz izvēles iespēju: bieži vien, ja jūs nepiekrītat noteikumiem, jūs nesaņemat pakalpojumu.

VPN lietotāji izturas pret privātuma riskiem

Interesanti, ka aptauja tomēr parāda, ka VPN lietotāji divreiz biežāk lasa ToS salīdzinājumā ar lietotājiem, kas nav VPN. Līdzīgi ir arī ar secinājumu, ka VPN lietotāji kopumā labāk zina savu drošību un privātumu.

 • VPN lietotāji gandrīz divreiz biežāk atspējo mikrofonu un kameru savās viedajās mājas ierīcēs (salīdzinājumā ar lietotājiem, kas nav VPN).
 • Vairāk VPN lietotāju zina par Facebook spēju paredzēt savu seksuālo orientāciju un politisko partiju piederību (salīdzinājumā ar lietotājiem, kas nav VPN).
 • 64% VPN lietotāju ir pārliecināti par sava iPhone / iPad drošību, salīdzinot ar 49% lietotāju, kas nav VPN.
 • 63% VPN lietotāju ir pārliecināti par sava Android tālruņa vai planšetdatora drošību, salīdzinot ar 52% lietotāju, kas nav VPN.
 • 37% VPN lietotāju ir pārliecināti par sava maršrutētāja drošību, salīdzinot ar tikai 21% uzticamības no lietotājiem, kas nav VPN.

“Lielākajai daļai patērētāju joprojām ir zema informētība par datu drošību un viņi regulāri iesaistās rīcībā tiešsaistē, kas pakļauj viņu personiskajai informācijai risku,” sacīja ExpressVPN viceprezidents Harolds Li. “Ikvienam, kas izmanto internetu, jāveic pasākumi, lai aizsargātu viņu privātumu un drošību, ieskaitot tādus pamatprincipus kā VPN izmantošana savienojuma nodrošināšanai, svarīgu tiešsaistes kontu divfaktoru autentifikācija un konfidencialitātes iestatījumu pārbaude sociālajos medijos.”

Amerika izmanto VPN tehnoloģiju

Privātuma nākotne ASV izskatās daudzsološa. Pētījumā atklāts, ka 30% amerikāņu apgalvo, ka viņi tagad izmanto VPN (vairāk nekā mazāk nekā 20% līdzīgā 2018. gada pētījumā), vairāk nekā puse atbildēja, ka viņi izmanto VPN, lai kavētu hakerus. Puse VPN lietotāju arī apgalvo, ka, lietojot publisko Wi-Fi, viņi to izmanto aizsardzībai un pārliecībai. Tikmēr 42% izmanto VPN, lai neļautu vietnēm tos izsekot (pamatojoties uz IP adresi).

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map