PGP joprojām ir diezgan labs privātumam

Slēdzene, ko ieskauj vairāki elektroniski priekšmeti

Daudzi privātuma aizstāvji izmanto PGP (GNU Privacy Guard / GPG tā atvērtā koda formā), lai šifrētu, parakstītu un pārbaudītu visu veidu datus un tekstu.

PGP ir samērā labi pārbaudīts un uzticams privātuma un drošības rīks ar aizraujošu aizkulišu. Nesen PGP tomēr ir pakļauts ugunij pēc atklāšanas par ievainojamību, kas varētu automātiski atšifrēt ziņojumus vairākiem e-pasta klientiem un PGP spraudņiem.

Pagaidām var būt labāk īslaicīgi izslēgt e-pastu automātisko atšifrēšanu (kā šeit paskaidrots Enigmail, GPGTools un GPG4Win). Tomēr tas nenozīmē, ka PGP ir pamatīgi sabojāts vai ka mums tas vispār būtu jāpārtrauc.

Bet kopumā PGP joprojām ir noderīgs e-pastiem, īpaši verifikācijai. Viltoti e-pasti, kas satur pikšķerēšanas saites, parasti tiek iegūti caur surogātpasta filtriem, un parakstīti PGP e-pasti ļauj daudz vieglāk novērtēt, vai adresāts ir tas, par kuru viņi saka. Tas, ka Facebook piedāvā, piemēram, PGP pakalpojumu, ir diezgan forši!

Tomēr tas nav tikai Facebook paziņojumi. Šeit ir daži citi veidi, kā PGP joprojām ir noderīgs:

1. PGP var pārbaudīt lejupielādes

PGP ļauj viegli pārbaudīt failu integritāti, kas ir īpaši svarīgi programmām, kuras vēlaties instalēt datorā. Piemēram, ExpressVPN lietotnēm ir pievienots paraksta fails, kuru varat pārbaudīt, veicot dažas vienkāršas darbības.

Faila paraksta pārbaude ļauj mums pierādīt, ka programmatūra, ko esam ieguvuši no neuzticamiem avotiem, ieskaitot BitTorrent, ir likumīga. PGP parakstu, tostarp kontrolsummu, pārbaudei nav praktiskas alternatīvas. ”

ExpressVPN iestatīšanas lapas ekrānuzņēmums

2. Dublējiet sensitīvos failus

Varat izmantot PGP, lai šifrētu datus ar savu PGP publisko atslēgu. Ja regulāri izveidojat konfidenciālus ierakstus, piemēram, pasu skenēšanu vai Bitcoin makus, kurus vēlaties dublēt ārējos cietajos diskos vai mākoņu krātuvē, jūs riskējat, ka jūsu dati nonāks nepareizajās rokās bez PGP.

Lietojot PGP, jums jāatrod droša vieta, lai vienreiz izveidotu PGP atslēgas dublējumkopiju, piemēram, seifu vai jūsu māju. Pēc tam varat dublēt savus datus un saglabāt tos visur, kur un cik bieži vēlaties, pārāk neuztraucoties par sekām.

Ubuntu dublējuma iestatījumu lapas ekrānuzņēmums

Tāda programmatūra kā Ubuntu’s Backups arī paļaujas uz PGP.

3. Droši parakstiet savas saistības

ExpressVPN nesen ir izlaidusi savus atvērtā koda noplūdes testēšanas rīkus, un, lai pārbaudītu, vai saistības izdarīja mēs, izmantojām PGP. Git bija šāda iespēja ilgu laiku, bet tikai pēdējos divus gadus to ir viegli apskatīt tīmekļa saskarnē.

Tas ir lieliski, un vēl viena joma, kurā PGP ir nepārspējama!

Ekrānuzņēmums ar GG, kuru pārbaudījusi ar PGP atslēgu

Nepārspējami paraksti

PGP, iespējams, saņem daudz siltuma par nepilnīgajiem e-pasta šifrēšanas standartiem, un daudzas reizes jums labāk ir izmantot kaut ko līdzīgu Signal vai OTR, kas gan atbalsta nevainojamu priekšlaicīgu slepenību, gan, iespējams, ir piemērotāki saziņai.

Bet daudzām lietām, piemēram, GIT saistības parakstīšana, sensitīvu failu dublēšana vai programmatūras pārbaude, PGP nav alternatīvas.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me