NSA pret CIP: Kā pasargāt sevi no abiem

NSA pret CIP


2013. gadā Edvards Snowdens parādīja, ka Nacionālās drošības aģentūrai (NSA) ir globāls novērošanas aparāts, kas aptver visus mūsu digitālos sakarus.

Tad 2017. gadā Wikileaks izlaida datu kopumu no “citas” ASV izlūkošanas aģentūras Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP).

Noplūdes atklāj pasaules visspēcīgākās nācijas citādi hermētiski noslēgto spiegošanas aģentūru darbību.

Mēs esam uzzinājuši, ka NSA un CIP ir ļoti atšķirīgas viņu spiegošanas paņēmienos un hakeros.

VDI galvenokārt paļaujas uz apjomīgu datu apjoma pārtveršanu, šifrēšanas protokolu pārkāpšanu un telekomunikāciju pakalpojumu sniedzēju iekļūšanu.

CIP tomēr koncentrējas uz parametriem, tā vietā kompromitējot ierīces un cilvēkus.

NVD pret CIP: Kā atšķiras viņu spiegošanas paņēmieni

Lai gan NSA varētu mēģināt pārtvert un pārtraukt visu pasaules tērzēšanas ziņojumu šifrēšanu, CIP mēģinās izgūt ziņojumus tieši no jūsu tālruņa.

Tāpat NSA ir ieinteresēta uzzināt, kur visu laiku atrodas visas automašīnas, savukārt CIP ir ieinteresēta tikai uzlaupīt jūsu automašīnu (un kā to izmantot, lai jūs noslepkavotu)..

Kā NSA spiego visus

Kā NSA apseko planētu

NVD nav neviena lauka aģenta. Viņu darbinieki gandrīz tikai paliek NVD fiziskajās vietās un datu centros, īpaši Fort Meade Merilendā vai Jūtas datu centrā..

Lai gan NVD tiešām ir aģenti, kas izvietoti klausīšanās pastkastītēs visā pasaulē, tā paļaujas uz citu aģentūru vai valdības filiāļu palīdzību, lai fiziski iefiltrētos pasaules interneta infrastruktūrā un zemūdens kabeļos..

Tādēļ esat fiziski drošībā no NSA. Viņi varētu mēģināt uzlauzēt jūsu sistēmas no attāluma, taču ir neticami ticams, ka viņi personīgi pie jums ieradīsies ņemt klēpjdatoru (lai gan viņi varētu pārtvert un instalēt spiegprogrammatūru jūsu sūtījumiem)..

VDI mērķis ir “to visu savākt”, kas nozīmē, ka viņi vēlas izveidot datu bāzi par katru informācijas vienību, ar kuru jebkad ir notikusi apmaiņa internetā..

Masveida šifrēšana traucē NSA spiegošanas mašīnai, taču ar to vien nepietiek

Pirms šifrēšana bija plaši izplatīta internetā, NSA gada budžets USD 11b apmērā ļāva viņiem viegli uzglabāt datus. Pieskaroties globālās interneta infrastruktūras centrālajiem punktiem, viņi savāca lielāko daļu e-pastu, tālruņa zvanu, pārlūkošanas sesiju un datus.

Ja tiek piemērota šifrēšana, NSA mēģinās noņemt aizsardzību no sakariem. Iejaukšanās savienojumos var likt dalībniekiem domāt, ka pastāv kļūda. Cerība ir tāda, ka cilvēki atgriezīsies pie nešifrētiem kanāliem, lai apietu izgatavoto kļūdu.

Ja aizsardzības noņemšana nedarbosies, NSA ielauzīsies datu centros, kur tiek glabāti e-pasti vai tālruņa zvani, vai apdraud pakalpojumu sniedzējus. Ja NSA nevar pārtvert tranzītā esošos datus, viņi tam var piekļūt datu centrā

Turklāt NSA mēģinās vājināt vai sagraut šifrēšanas sistēmas vai ieviest aizmugures durvis (bieži izmantojot slepenus maksājumus). Šie pēdējie soļi jo īpaši ir padarījuši mūsu tīklus neaizsargātākus pret hakeriem.

Patiešām, ņemot vērā to budžetu, lielumu un izsmalcinātību, VDI, iespējams, pirmā ir atklājusi ievērojamas tehnoloģiju produktu un protokolu ievainojamības. Bet tie nav pēdējie, un jebkuru ievainojamību, ja tā netiek nekavējoties novērsta, galu galā atklāj citas valdības un noziedznieki.

Valdība izvēlas mūsu slēdzenes, ielīst mūsu privātajā dzīvē un atstāt durvis, lai citi varētu ienākt.

Kā CIP uzlauž cilvēkus

Kā CIP tevi uzlauzīs

Atšķirībā no NSA, CIP ir aģenti šajā jomā. Jūs varat sagaidīt, ka viņi jūs atradīs, lai kur jūs atrastos.

Bet CIP masveidā neuzrauga un nelauza internetu (NSA to jau dara).

CIP izmanto uzlaušanas metodes, lai izlūkdatus iegūtu tieši no parametriem, piemēram, tālruņa vai datora. Ir grūti uzlauzt ierīces plašā mērogā, un mērķtiecīgi uzbrukumi dod labākus rezultātus.

CIP nodarbina daudzus datorzinātniekus un pētniekus, lai atrastu trūkumus. Viņu mērķis ir vai nu attālināti, vai tieši nokļūt jūsu ierīcē, lai iegūtu datus un izlūkdatus vai varbūt pat kontrolētu tos.

Līdzīgi kā NSA, arī CIP atklāj ievainojamības, nevis atklāj tās ražotājiem.

Kā pasargāt sevi no NSA un CIP

Ja vien ASV valdība nav mērķējusi uz jums, jums nevajadzētu baidīties no CIP.

Tas ir rāpojoši un neērti, nemaz nerunājot par nepamatotu un nelikumīgu, ja NSA katru reizi reģistrē jūsu katru darbību. Viņu rīcība pakļauj jūs arī citiem, piemēram, stalkeriem, pašvaldībām vai noziedzīgiem uzņēmumiem.

“Valdība izvēlas mūsu slēdzenes, ielīst mūsu privātajā dzīvē un atstāt durvis, lai citi varētu ienākt.”

Izmantojiet šifrēšanu, kad vien varat. Apsveriet sensitīvu e-pastu šifrēšanu ar PGP vai pārejiet uz drošākām tūlītējās ziņojumapmaiņas platformām.

Lai apturētu NVD izsekošanu jums:

 • Vienmēr maksājiet ar skaidru naudu vai Bitcoin
 • Izvairieties no lietotņu un tiešsaistes veikalu rādīšanas
 • Meklēšana, izmantojot DuckDuckGo
 • Šifrējiet tērzēšanu
 • Nelietojiet e-pastu
 • Pārlūkojiet, izmantojot Tor un VPN
 • Bloķējiet reklāmas un trešo pušu sīkfailus
 • Izvairieties no sociālajiem tīkliem

Tas ir grūti izdarāms, taču, izslēdzot tālruni (vai atbrīvojoties no tā), NVD būs grūtāk izsekot jūsu kustībām. Jūs varētu arī censties pilnībā pazust.

Lai apturētu CIP izsekošanu jums:

 • Izmantojiet ierīces, kuras regulāri saņem drošības atjauninājumus
 • Vienmēr atjauniniet tālruni un datoru (lai aizsargātu pret zināmām drošības ievainojamībām)
 • Neatstājiet savas ierīces bez uzraudzības
 • Nelieciet savās mājās nevajadzīgas tīkla ierīces (kameras, viedie televizori, ledusskapji)

Un atcerieties, ka, ja jums draud slepkavība, pilnībā izvairieties no jaunākiem automašīnu modeļiem!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map