Kā robottīkli jūs izmanto, lai nopelnītu naudu

robottīklu tārps

Robotu tīkli (robottīkli) gandrīz tiek izveidoti tikai ar mērķi gūt finansiālu labumu, lai gan daži robottīklu uzbrukumi ir politiski motivēti. Biežāk uzbrucēji īrē robottīklus vai rīko uzbrukumus, nevis izstrādā savus. Tam ir sakars ar lielo specializāciju un darba slodzi, kas nepieciešama robotizēta tīkla izveidei un uzturēšanai.

Kas ir robottīkls?

Robottīkls ir liela datoru, maršrutētāju vai pat videonovērošanas kameru grupa, kuru attālināti kontrolē viens robotprogrammatūra. Botmeistars bieži ir noziedzīga organizācija, kas robottīklu izmanto nelikumīgiem mērķiem vai iznomā citiem, bieži pa stundām.

Robottīklus var izmantot izplatītiem pakalpojumu atteikšanas uzbrukumiem, surogātpasta izplatīšanai, krāpšanai ar klikšķiem, nelikumīga materiāla pasniegšanai, meklētājprogrammu optimizēšanai un pat Bitcoin ieguvei.

Botnet apdraudēto datoru īpašnieki parasti nezina, ka ir pārkāpta viņu sistēma. Bieži vien tas notiek tāpēc, ka robottīkli ir vērsti uz “zombiju datoriem”. Zombijs ir mašīna, kuru īpašnieks vairs nelieto un neuztur, bet tas joprojām ir ieslēgts un savienots ar internetu.

Ir svarīgi atzīmēt, ka, kaut arī termins robottīkls parasti tiek izmantots ar izteiktu negatīvu pieskaņu, likumīgie robottīkli pastāv sadalītas skaitļošanas veidā. Piemēram, SETI @ Home ļauj lietotājiem izmantot savus brīvgaitas mājas datorus ārpuszemes meklēšanai. Folding @ Home imitē olbaltumvielu locīšanu, cerot uz rezultātiem ar nozīmīgu nozīmi tādu slimību kā Alcheimera un daudzu vēža formu izārstēšanas meklējumos.

Šis raksts koncentrēsies uz robottīklu nelikumīgu izmantošanu.

lietu internetsIzmantojot robottīklu, var izmantot visas interneta ierīces.

Kā ierīce kļūst par robottīkla daļu

Jebkura ierīce, kas savienota ar internetu, var neapzināti kļūt par robottīkla daļu. Datori tiek inficēti caur tiem pašiem kanāliem kā citas ļaunprātīgas programmatūras, piemēram, spiegprogrammatūra, šifrēšanas bloķētājs vai vīrusi. Apdraudēta mašīna var būt inficēta ar vairākām ļaundabīgām programmatūrām vienlaikus un pat būt vairāku dažādu robottīklu sastāvdaļa.

Daži robottīkli pastāvīgi skenē visas publiskās IP adreses un pārbauda plaši pazīstamās ievainojamības pret datoriem, kurus viņi atrod, lai identificētu jaunus mērķus. Viņi var izplatīties, izmantojot e-pasta pielikumus, vai arī tie ir komplektēti ar pirātisku programmatūru.

Serveri ir īpaši pievilcīgi robottīkliem, jo ​​tie vienmēr ir tiešsaistē un tiem ir viens vai pat vairāki neierobežoti savienojumi ar internetu. Lai arī daudzi privātu interneta pakalpojumu sniedzēji bloķē noteiktus pakalpojumus vai portus, bieži vien mēģinot ierobežot kaitējumu, ko nodara klientu datori, kas ietilpst robottīklā.

Maršrutētāji var būt arī pievilcīgi mērķi, jo tie vienmēr ir arī tiešsaistē un reti saņem atjauninājumus.

Regulāri atjaunināms klēpjdators vai viedtālrunis reti kļūst par robottīkla daļu. Jo mazāk ierīce tiek uzturēta un jo lielāka iespējamība, ka tā tiks inficēta ar ļaunprātīgu programmatūru. Tā kā arvien vairāk mūsu ierīču kļūst tīklā, palielinās negodīgu elementu risks mūsu tīklā, jo īpaši tāpēc, ka daudzas citas ierīces, kas nav datori, ir grūti uzturēt..

Ja jūsu ar internetu savienots ledusskapis, modinātājs vai videonovērošanas kamera no ražotāja nesaņem regulārus automātiskus atjauninājumus, tas kļūst par drošības risku. Turklāt ražotāji varētu pārtraukt uzņēmējdarbību neilgi pēc produkta laišanas tirgū.

Botnetu evolūcija

Botneti pirmo reizi parādījās 2000. gadu sākumā un auga kopā ar agrīno internetu.

Agrīnie robottīkli tika darbināti kā centralizēti tīkli, kuros viens dators darbojās kā kontrolieris, bet citi datori darbojās kā klienti, gaidot kontroliera norādījumus. Tomēr tas nozīmēja, ka, ja kontrolieris tiktu atklāts, tas atklātu visa robottīkla esamību un atrašanās vietas.

Tas arī padarīja robottīklu neaizsargātu, jo pēc kontroliera izslēgšanas tīkls pārstātu darboties. Tie, kas kontrolē robottīklu, bieži mēģināja to mazināt, izmantojot vairākus kontrolierus, taču bez lieliem panākumiem.

Mūsdienās robottīkli tiek organizēti kā vienādranga tīkli, kuros komandas tiek apmainītas starp dalībniekiem. Tā vietā, lai būtu ierobežots skaits “autorizētu” serveru, kas kontrolē robottīklu, operatori tagad identificē sevi, izmantojot kriptogrāfijas parakstus, ļaujot viņiem nodot komandas jebkuram robottīkla dalībniekam. Tas padara neiespējamu robottīkla izņemšanu “ar vienu trāpījumu” un ievērojami palielina grūtības identificēt robottīkla operatorus..

Daži no visspēcīgākajiem robottīkliem ietver vienu no Conficker tārpa, kas izveidots 2008. un 2009. gadā, un Grum robottīklu. Conflicker inficēja vairāk nekā 10 miljonus datoru un katru dienu varēja nosūtīt vairāk nekā 10 miljardus surogātpastu.

Grot robottīkls tika izveidots 2008. gadā un galvenokārt tika izmantots surogātpastu sūtīšanai tiešsaistes aptiekās. Tas pastāvēja četrus gadus, un līdz tam laikam tas bija kļuvis par trešo lielāko robottīklu ar 560 000–840 000 datoru, kas izsūtīja gandrīz 20% no pasaules surogātpasta.

Lai arī bieži tiek pieminēti milzīgi robottīkli, robottīkliem var ne vienmēr būt interesēs kļūt tik lieliem. Efektīvs robottīkls varētu būt tikai daži simti serveru, kas ir daudz grūtāk atklājams un apgāžams nekā liels robottīkls ar simtiem tūkstošu datoru.

robottīklu kibernoziegumiRobottīklus var izmantot gandrīz jebkuram kibernoziegumam.

Kam tiek izmantoti robottīkli?

Izplatīti uzbrukumi pakalpojumu liegšanai

Izplatītā servisa atteikuma (DDoS) uzbrukumā robotu meistars uzdod datoriem pārpludināt pakalpojumu vai vietni ar lūgumiem padarīt to nepieejamu citiem lietotājiem vai pat pilnībā sagraut viņu serverus..

Tas robottīklu operatoram var radīt ienākumus, ja viņi šantažē pakalpojumus, kuri nespēj sevi aizstāvēt pret šādu uzbrukumu. Katra dīkstāves stunda var maksāt lielai e-komercijas vietnei milzīgus ienākumus, īpaši sastrēguma laikā, kad serveri jau tuvojas pilnai jaudai. Vāji sagatavots operators varētu būt gatavs maksāt izpirkuma maksu.

DDoS uzbrukumi bieži vien ir arī politiski motivēti. Šajā gadījumā noziedzīgs grupējums, kas kontrolē robottīklu, varētu būt gatavs iznomāt mūsu robottīklu grupām, kuras vēlas uzbrukt viņu opozīcijai..

Spams

Nosūtot miljoniem surogātpastu katru dienu, ātri jūs bloķē lielākie e-pasta pakalpojumu sniedzēji, atņemot izplatīšanas kanālus. Ja jums ir arvien pieaugošs robottīkls, jūs varat nosūtīt surogātpastu no pastāvīgi mainīgajām IP adresēm un domēniem, nemaksājot par to iegādi vai riskējot atteikties no savas identitātes.

Jūs varat arī izmantot surogātpastu robottīklus savam noziedzīgajam biznesam, piemēram, viltotu pulksteņu vai nelegālu zāļu pārdošanai tiešsaistē. Jūs varētu iznomāt šo iespēju arī citām organizācijām, piemēram, piemēram, reklāmas tīklam.

Noklikšķiniet uz Krāpšana

Satiksmi var pelnīt tiešsaistē, izmantojot reklāmas tīklus. Ja jums ir populāra vietne, reklāmdevēji jums maksās naudu katru reizi, kad kāds no jūsu apmeklētājiem redzēs viņu sludinājumu jūsu vietnē. Klikšķis uz reklāmas nozīmē, ka viņi maksās vēl vairāk naudas.

Botu meistars var izmantot šo sistēmu, izveidojot vietni un pēc tam virzīdams mākslīgo trafiku uz to caur savu robottīklu. Īpaši tad, ja šī trafika izcelsme ir privāti IP (piemēram, tāpēc, ka to robottīkls ir paredzēts mājas maršrutētājiem), to var būt grūti atklāt un tas ir ļoti ienesīgs. Šī nauda, ​​kas iegūta no šīs krāpniecības, nāk no likumīga avota un izskatās likumīga uz papīra, novēršot nepieciešamību to atmazgāt. Reklāmdevēji tomēr smagi strādās, lai jūs atklātu.

Meklētājprogrammu optimizācija

Līdzīga krāpšanai ar klikšķiem, taču atšķirīga peļņas gūšanas stratēģijā ir robottīklu izmantošana meklētājprogrammu optimizēšanai. Mākslīgi novirzot trafiku uz klienta vietni, izmantojot meklētājprogrammas, robotu meistars imitē reālu pieprasījumu, radot meklētājprogrammām iespaidu, ka konkrēta vietne ir noderīga noteiktai tēmai. Tā rezultātā meklētājprogramma piesaistīs reālus lietotājus vietnei.

Uzglabājiet un pasniedziet nelegālus materiālus

Nelegālu digitālu preču tirdzniecība tiešsaistē kļūst daudz izdevīgāka, ja jums nav jāmaksā par serveri un joslas platuma izmaksām. Tas jo īpaši notika interneta pirmajās dienās, kad šīs izmaksas joprojām bija salīdzinoši augstas. Turpretī robottīkls var bez maksas izmantot inficēto datoru elektrību, joslas platumu un cietā diska krātuvi.

Papildu ieguvums no relatīvās anonimitātes padara to vēl pievilcīgāku, kaut arī mijiedarbība ar inficētu serveri var padarīt nelikumīgā materiāla klientus pašus ievainojamus, ja viņi neveic papildu piesardzības pasākumus..

Kalnrūpniecības Bitcoins

Iepriekš robotizētie tīkli ir izmantoti arī Bitcoins ieguvei. Izmantojot būtībā nozagtu skaitļošanas jaudu un elektrību, robottīkli botu meistariem radītu peļņu, novācot Bitcoins, ko viņi varētu pārdot par naudu. Pieaugot Bitcoin tīklam un kļūstot par nepieciešamu specializētai aparatūrai, lai radītu ievērojamu daudzumu Bitcoins, šāda robottīkla izmantošana ir kļuvusi reta, jo mazās izmaksas neattaisno risku, ka lietotājs to var atklāt lielu elektrības rēķinu dēļ vai nepārtraukti darbojošos ventilatoru dēļ..

robottīklu aizsardzībaAtvainojiet, fakts ir, ka jūsu ierīce jau var būt slima.

Kā uzzināt, vai esat daļa no robottīkla

Tā kā savvaļā darbojas liels skaits robottīklu ar atšķirīgām īpašībām, to nav viegli pateikt. Jums vajadzētu kļūt aizdomīgam, ja nezināmas programmas patērē lielu apstrādes jaudu vai arī jūs patērējat joslas platumu, kaut arī visas programmas, kas ir savienotas ar internetu, ir aizvērtas.

Ja, apmeklējot vietnes, jums bieži tiek parādīti captchas vai arī jūs pilnībā bloķējat no dažām vietnēm, tā var būt zīme, ka jūsu IP ir bloķēšanas sarakstā DDoS vai surogātpasta uzbrukumu veikšanai. Ja operētājsistēmas atjauninājumu instalēšana vai Antivirus neizdodas, tā var būt arī zīme, ka jūsu dators ir inficēts ar kādu ļaunprātīgu programmatūru.

Jebkurā gadījumā atjauniniet datora operētājsistēmu un pārlūkprogrammu un neaizmirstiet serveri, maršrutētāju, televizoru vai jebkuru citu ierīci, kuru esat savienojis ar internetu..

Piedāvātais attēls: kentoh / Depozīta fotoattēli
Botneta gredzens: Krolja / Depozīta fotoattēli
Kibernoziegumi: Boris15 / Depozīta fotoattēli
Sirds asiņošana: Tonpicknick / Foto depozīts

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me