Kā pareizi atbrīvoties no cietajiem diskiem

Attēls ar klēpjdatoru, sakratot tā saturu atkritumu tvertnē.

Dati ir vērtīgi. Jūsu attēli, juridiski dokumenti, tērzēšanas žurnāli un pat saglabātās videospēles ir visas lietas, kuras jūs nevēlaties publiskot.

Mūsdienās cilvēki parasti rīkojas ļoti ilgi, lai aizsargātu datus, taču ierīces noveco un nav mūžīgas. Kad mums tie jāaizstāj, mēs bieži nedomājam par to, kas notiek ar datiem, kas joprojām atrodas diskā, un to, kā cilvēki varētu tiem piekļūt.

Lielākajai daļai datoru ir cietais disks vai HDD, kas ir diski, kas pārklāti ar magnētisku metāla kārtu. Tie rotē līdzīgi kompaktdiska vai vinila ierakstam un tiek nolasīti ar sensoru rokas galā.

Cietie diski ir ļoti jutīgi, un dati par tiem var saglabāties dažādos veidos. Izmetot HDD, ir svarīgi pārliecināties, ka neviens joprojām nevar piekļūt tajā esošajiem datiem.

Par laimi, mums ir dažādas iespējas HDD tīrīšanai, no kurām visuzticamākā ir digitālo un fizisko rīku kombinācija. Ja jūsu datoram ir HDD, pirms atbrīvošanās no tā noteikti izlasiet šo rokasgrāmatu neatkarīgi no tā, vai to pārdodat vai atsavināt..

1. Šifrējiet HDD, tiklīdz to iegādājaties

Vienmēr šifrējiet visu informāciju uz cietā diska. Tas jādara modernajām operētājsistēmām, taču vislabāk ir vēlreiz pārbaudīt, vai operētājsistēma pēc noklusējuma ļauj diska šifrēšanu.

Pārbaudiet Mac OS, Windows 10 un Ubuntu atbalsta ceļvežus, lai uzzinātu, kā šifrēt HDD (tām pašām metodēm vajadzētu būt arī darbiem ar ārējiem cietajiem diskiem). Varat arī izmantot Veracrypt, kas ir foršs starp platformu rīks, lai šifrētu diskus un datus.

Pārliecinieties, ka esat šifrējis savus datus ar drošu paroli, kas ir pietiekami gara un sarežģīta, lai to nevarētu piespiest kāds, kuram ir daudz skaitļošanas jaudas..

2. Noslaukiet HDD, pirms to pārdodat

Turklāt jūs varat noslaucīt HDD, pārformatējot to. Gandrīz visās operētājsistēmās ir iebūvēti rīki, kas var notīrīt jūsu disku, lai gan visiem tiem ir savs patentētais nosaukums:

  • Diska pārvaldība operētājsistēmā Windows
  • Diska utilīta operētājsistēmā Mac OS
  • Diski Ubuntu

Ideālā gadījumā trīs vai četras reizes iet cauri tīrīšanas procesam, lai pārliecinātos, ka diska dati nav atjaunojami.

3. Izjauciet un iznīciniet HDD!

Ja vēlaties būt īpaši pārliecināts, ka neatstāj pēdas, vai ja cieto disku nevar viegli šifrēt, formatēt un notīrīt (piemēram, ja tas ir salauzts), tas disku būs fiziski nelietojams. Tas ir, sagraut to!

Pirmkārt, jums ir jāiegūst spīdīgi metāla diski no HDD korpusa. Parasti tas nozīmē dažu skrūvju atskrūvēšanu, taču, kamēr jūs neplānojat to salikt kopā, jūtieties brīvi izmantot visu nepieciešamo spēku.

Kad esat saņēmis metāla diskus, pastāv dažādas iespējas tos iznīcināt. Esiet piesardzīgs ar šķembām un asām malām, kā arī vienmēr valkājiet piemērotu apģērbu, piemēram, cimdus un aizsargbrilles!

Izmantojiet āmuru

Vispieejamākais rīks cietā diska iznīcināšanai ir āmurs. Viss, kas deformē disku vai sagrauj vai izveido caurumus tajā, ievērojami apgrūtina piekļuvi visiem ierīcē saglabātajiem datiem..

Urbjiet to

Varat urbt HDD caurumus, lai pārliecinātos, ka tas nekad vairs negriežas. Bet tas prasa arī uzmanīgi salabot disku tādā veidā, lai jūs droši varētu turēt urbi pret to.

Magnēti!

Neviens magnēts to nedarīs, bet, ja jums ir pieejami spēcīgi retzemju magnēti, tie neatpazīstami diska datus diskā iznīcinās.

Sadriskāt to

Līdz šim visefektīvākais diska iznīcināšanas veids ir tā sasmalcināšana. Jūsu biroja papīra smalcinātājs netiks galā ar uzdevumu, bet, iespējams, blakus esošā atkritumu tvertne ļaus aizņemties savējo?

Izšķīdiniet to

Akumulatora skābe vai kaut kas līdzīgs izšķīdinās plānu pārklājumu, kurā tiek glabāti dati. Izmantojiet šo metodi tikai tad, ja jums ir atbilstoša apmācība rīkoties ar skābi!

Profilaktiski pasākumi jūsu disku aizsardzībai

Pērkot jaunu diska diskdzini, tas nekavējoties jāšifrē, lai pasargātu no ļaunprātīgas izmantošanas, ja to pazaudējat vai pārdodat.

Lai gan ir jēga iznīcināt HDD, kad pabeidzat ar tiem, SDD nav jāiznīcina. SDD šifrēšana un noslaukšana ir vienīgais veids, kā atbrīvoties no tā satura.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me