Kā neļaut reklāmdevējiem izsekot jūsu pārlūkošanas paradumiem

pārlūka sīkfaili

Galvenie veidi, kā anonimizēt internetu, ir sīkdatņu un personiskās informācijas izmantošana.

Tīmekļa vietnes var ielādēt sīkdatni jūsu pārlūkprogrammā ar unikālu identifikatoru, kas tām ļauj korrelēt vairākus secīgus vietnes apmeklējumus.

Ja sīkfaili tiek papildināti ar personisko informāciju, tas vietnei ļauj izveidot izsekošanas profilu, kas darbojas kā fotoattēla ID. Dažiem lielajiem reklāmas gigantiem, piemēram, Google, Twitter un Facebook, ir ne tikai izsekošanas profils, bet arī viņi var spert soli vēl tālāk.

Pārliecinot citas vietnes, emuārus un platformas integrēt mazus koda fragmentus, šie giganti var kartēt jūsu pārvietošanos visā internetā. Pēkšņi var izsekot uzvedībai, kas, jūsuprāt, nav saistīta ar jūsu īsto identitāti, piemēram, tāpēc, ka izmantojat alternatīvu e-pasta adresi vai pieslēdzaties citam VPN serverim..

Tomēr šīs identifikācijas metodes ir salīdzinoši viegli aizstāvēt pret sevi: vienkārši izrakstieties no Twitter, Google un Facebook un izdzēsiet visus sīkfailus..

Varat izmantot tādu paplašinājumu kā uBlock Origin un Privacy Badger, lai konsekventi bloķētu šādus trešo personu sīkfailus un izsekotājus (šeit skatiet citus lieliskus pārlūka paplašinājumus).

Aizsargājiet pret pārlūka sīkdatnēm

Sīkdatņu atteikšanās un izdzēšana reklāmas tīklam padara daudz grūtāk izsekot jūs visā internetā, un ir īpaši grūti identificēt jūs unikāli..

Tomēr, izmantojot metodi, ko sauc par pārlūka pirkstu nospiedumu noņemšanu, reklāmdevēji joprojām var ticami izsekot jūs visās vietnēs. Pārlūka pirkstu nospiedumu noņemšana nozīmē, ka reklāmdevēji var redzēt, ka esat viena un tā pati persona ar noteiktu varbūtību.

dzēst sīkfailusJūsu pārlūkošanas sesijas var jūs identificēt.

Kā darbojas pārlūka pirkstu nospiedumu noņemšana

Jūsu pārlūkprogramma nosūta vairākus parametrus, lai vietne varētu kalpot pašas pielāgotajai versijai, kas labi tiek rādīta jūsu datorā. Galvenā informācija ietver HTTP galvenes, kuras sūta jūsu pārlūkprogramma.

Jūsu pārlūkprogramma paziņos, kādām valodām tā dod priekšroku, izmantoto versiju un operētājsistēmu. Dažos gadījumos tiek parādīta arī vietne, kas jūs atsauca uz pašreizējo vietni.

Kopā ar jūsu IP adresi šī informācija var unikāli identificēt jūs, kaut arī ir viegli apņemt IP adresi, slēpjoties aiz starpniekservera vai VPN tīkla.

Panopticlick izsekošanas eksperiments

Uzlabotas tehnikas pirkstu nospiedumu noņemšanā, īpaši izmantojot Flash, WebGL un Javascript, ļauj apmeklētajām vietnēm iegūt precīzāku un unikālu jūsu pārlūka un datora attēlu. Apskatiet EZF rīku Panopticlick un noklikšķiniet uz parādīt pirkstu nospiedumu noņemšanas pilnos rezultātus, lai redzētu visu izsekojamo mērogu..

Iespējams, ka instalētie fonti vai jūsu izmantotā operētājsistēma pati par sevi daudz neatklāj, taču jūs varētu būt vienīgais ar šo konkrēto kombināciju, ļaujot jums viegli identificēties.

Lai reklāmdevēji varētu jūs izsekot, izmantojot pārlūka pirkstu nospiedumus, pārlūkiem un to iestatījumiem jābūt daudzveidīgiem un stabiliem. Šajā gadījumā dažādi nozīmē, ka pastāv ievērojams skaits nosakāmu parametru, kas lietotājiem atšķiras, un stabils nozīmē, ka laika gaitā jūsu pārlūkprogrammas pirkstu nospiedumi nemainās..

Pārlūka pirkstu nospiedumi patiešām ir dažādi, kā redzat no Panopticlick eksperimenta, taču tie nav pilnīgi stabili. Dažu iestatījumu maiņa, loga lieluma maiņa vai jauna monitora pievienošana var mainīt jūsu pārlūka pirkstu nospiedumus.

Audekla dati Izsekošanai izmanto Maverick tehnikas

Viena no īpašajām pārlūka pirkstu nospiedumu noņemšanas metodēm ir “audekla” dati. Vietne uzdod jūsu pārlūkprogrammai uzzīmēt patvaļīgu slēptu attēlu, pēc tam nosūtīs atpakaļ kopsavilkumu par šī attēla zīmējumu.

Katrs dators atšķirīgu procesoru un citas aparatūras dēļ attēlu uzzīmēs nedaudz savādāk. Šīs mazās variācijas, kā jūsu pārlūks apstrādā instrukcijas, var izmantot, lai jūs identificētu. Tor pārlūkam ir funkcija, kas nosaka, kad vietne mēģina piekļūt jūsu audekla datiem, un dod jums iespēju to nepiegādāt..

Tāpat kā citi dati, kas iegūti no pirkstu nospiedumu lietotājiem, audekla dati paši par sevi nav neticami noderīgi, lai gan, ja tos papildina ar citu informāciju, tos var izmantot, lai jūs unikāli identificētu..

Aizstāvi sevi no interneta izsekošanas

Standarta pārlūka izmantošana noklusējuma iestatījumos bez spraudņiem, fontiem un modifikācijām ir spēcīga aizsardzība pret pirkstu nospiedumu noņemšanu. Teorētiski privātumu apzinās pārlūkprogrammas, piemēram, Tor pārlūks, it īpaši, ja tās tiek izmantotas ar standarta operētājsistēmu, piemēram, Tails, var būt vēl spēcīgāka aizsardzība, lai gan patiesībā šie pārlūkprogrammas nav plaši izplatītas, tāpēc to ļoti lietošana izceļas kā unikāla.

Kopumā pārlūka pirkstu nospiedumu noņemšana nav galvenā problēma, un ir daudz ieteicams sevi aizstāvēt pret standarta un efektīvām izsekošanas metodēm..

Izmantojiet uBlock Origin un Privacy Badger, lai bloķētu ārējos izsekotājus un reklāmas tīklus, neatļautu trešajām personām iestatīt sīkfailus un regulāri noņemtu tos.

Tā ir arī lieliska ideja, lai pierakstītos Google vai Facebook tikai atsevišķos inkognito logos un pēc iespējas biežāk izmantot Tor pārlūku.

Izmantojot ExpressVPN Chrome paplašinājumu, vietnei nebūs vieglāk veikt pirksta nospiedumus jūsu pārlūkprogrammā. Hroma paplašinājumu var izmantot, lai ērti kontrolētu jūsu lietotni ExpressVPN no pārlūka, un jūsu apmeklētās vietnes to nevar noteikt..

Piedāvātais attēls: Sentavio / Depozīta fotoattēli
Pirkstu nospiedums: JoeArt / Deposit Photos

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me