Kā izveidot VPN

Burti V, P un N. Izņemot to, ka izskatās, ka tie ir būvēti ar bērna celtniecības blokiem.

Virtuālais privātais tīkls (VPN) palīdz aizsargāt pārlūkošanas datus no interneta pakalpojumu sniedzējiem (ISP). Tas var arī palīdzēt jums noslēpt jūsu IP adresi no apmeklētajām vietnēm, kā arī atbloķēt vietnes un apiet satura ierobežojumus, pamatojoties uz jūsu atrašanās vietu.

VPN iestatīšana nav ļoti sarežģīta. Izmaksas un tehniskās prasības būs atkarīgas no tā, kam vēlaties izmantot VPN. Tas ir atkarīgs arī no tā, vai varat uzticēties mājas ISP un vai varat atrast uzticamu datu centru.

Parasti VPN ir šifrēts tunelis starp jūsu ierīci un attālo serveri. Tas liek jūsu ierīcei parādīties jūsu apmeklētajās vietnēs tā, it kā jūs atrastos tajā pašā tīklā ar savu attālo serveri. Tādas organizācijas kā pašvaldības un interneta pakalpojumu sniedzēji vairs nevarēs redzēt jūsu tiešsaistes aktivitātes. Bet attālā servera ISP būs.

Kā izveidot VPN

Ja jūs daudz ceļojat un vēlaties izmantot internetu tā, it kā jūs būtu mājās, jums vajadzētu iestatīt VPN starp mobilajām ierīcēm un mašīnu, kas jums ir mājās. Kā serveri varat izmantot vecu klēpjdatoru vai Raspberry Pi un mājās to pievienot savam maršrutētājam. Šajā mašīnā tiek instalēta VPN servera programmatūra un tālrunī un klēpjdatorā instalēta VPN klienta programmatūra. Kad esat ārpus mājas tīkla, varat ieslēgt savu VPN un pārlūkot internetu tā, it kā jūs būtu mājās. Varat straumēt video un piekļūt visiem pakalpojumiem kā parasti. Jūsu mājas ISP var redzēt jūsu aktivitātes, taču vietas, kuras apmeklējat, ieskaitot ārvalstu valdības un nenodrošinātus Wi-Fi piekļuves punktus vai ISP, nevar.

Kā iestatīt savu VPN attālajā serverī

Ja nevarat uzticēties savam mājas ISP, ja jums ir jāslēpj tiešsaistes aktivitātes no vietējās valdības vai ja piekļuve internetam mājās ir bloķēta, VPN var iestatīt attālajā serverī, parasti mākonī esošā virtuālā privātā serverī. Jums būs jāuzticas ne tikai šīs serveru fermas ISP, bet arī fermas operatoram ar jūsu pārlūkošanas datiem. Ja jums ir iespēja anonīmi iznomāt serveri, norēķinoties ar Bitcoin, un pareizi aizsargāt savu serveri, iespējams, ka tiešsaistē varēsit sasniegt labu anonimitātes pakāpi. Varat izveidot savienojumu ar šo serveri, kad esat mājās vai ceļojat, efektīvi paslēpjot savu atrašanās vietu no apmeklētajām vietnēm. Jums vairs nav jāuzticas savam interneta pakalpojumu sniedzējam mājās ar pārlūkošanas datiem.

Kā izveidot VPN serveri

Sava VPN iestatīšana var prasīt zināmas tehniskas zināšanas un pieredzi serveru un tīklu konfigurēšanā. Ja iestatāt VPN mājās, jums būs arī jāzina, kā iestatīt fizisko mašīnu, kas darbojas kā VPN serveris, kā arī jākonfigurē mājas maršrutētājs..

Par laimi ir pieejami rīki, kas to jums padara pēc iespējas vienkāršāku.

Ēnu zeķes

Shadowsocks nav pilnvērtīgs VPN, bet gan HTTP starpniekserveris. Ja viss, kas jums nepieciešams maršrutēšanai vai cenzūrai, ir jūsu pārlūkprogramma un nedaudz saderīgu lietotņu, Shadowsocks apbalvos jūs ar vieglu instalēšanas procedūru. Klēpjdatorā vai tālrunī varat instalēt īpašu programmatūru vai konfigurēt tīkla iestatījumus. Lietotnes ir pieejamas Play veikalā un App Store.

OpenVPN

OpenVPN ir viens no jaudīgākajiem un visaptverošākajiem atvērtā koda rīkiem. Tas ir daudz grūtāk instalējams un konfigurējams nekā Shadowsocks, bet ir arī daudz pielāgojamāks. Lietotnes ir pieejamas App Store un Play Store.

Stiepļu sargs

Stiepļu sargs ir jaunāks protokols, kurš, lai arī vēl ir agrīnā beta stadijā, jau parāda lielus solījumus. Nelietojiet to, lai mēģinātu gāzt valdību, jo joprojām var būt dažas kļūdas un drošības trūkumi, taču tas apvieno ēnu Shadowsocks izmantošanas vienkāršību ar OpenVPN funkcijām mājas lietošanai.

SSH

Ja jūs mēģināt izvairīties no ilgstošas ​​uzstādīšanas vai konfigurācijas, viens vienkāršs risinājums ir vienkārši iestatīt vai nomāt jebkuru serveri, kuram esat piekļuvis SSH. Pēc tam jūs varat atgūt savu satiksmi caur šo SSH tuneli ar tādu klientu kā maršruta autobuss.

Jūsu VPN darbības izmaksas

Sava VPN servera darbināšana vienmēr prasa izmaksas, lai arī to diapazons ir ļoti atšķirīgs, ņemot vērā to, ko jūs mēģināt sasniegt. Ja mājās darbojas VPN, pieņemot, ka jums jau ir ātrgaitas interneta savienojums, jūsu vienīgās papildu izmaksas būs ierīce, ar kuru darbojas VPN. Tas var sasniegt 20 USD. Ja mājās ir neizmantots dators, iespējams, jūs to varēsit pārkārtot.

Ja jūs īrējat VPS mākonī, jums jāmaksā no 3 USD līdz 10 USD par pienācīgu serveri, līdzīgi kā apmaksātu VPN pakalpojumu sniedzēju izmaksas.

Komerciālie VPN

Komerciāls VPN sniedzējs, piemēram, ExpressVPN, apmaiņā pret ikmēneša abonēšanu nodrošinās jums patentētu programmatūru. Tie atbrīvo jūs no grūtībām konfigurēt savu serveri un klientu, kā arī sniedz jums 24 stundas diennaktī klientu atbalstu. Jums ir arī labums no simtiem serveru daudzās valstīs, kurās varat nemanāmi pārslēgties. Šie serveri ir optimizēti straumēšanai un satura lejupielādei. Jums ir jāuzticas savam apmaksātajam VPN sniedzējam un rūpīgi jāpārbauda viņu privātuma politika, jo īpaši attiecībā uz viņu reģistrēšanas praksi.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me