9 lietas, ko varat darīt ar mājas serveri

Interneta mājas ikona. Bet lielāks. Un sarkanā krāsā.

Sava servera darbināšana mājās var būt lēta un prasa tikai pamatzināšanas par komandrindu. Veco klēpjdatoru var pārveidot par serveri bez jebkādām fiziskām modifikācijām, un pat pieticīgs darbvirsmas veikals bez lielām pūlēm varētu viegli palaist visas zemāk esošās lietojumprogrammas..

Iemesli šādas sistēmas izveidošanai var ievērojami atšķirties no cilvēka uz cilvēku. Daži cilvēki uzskata, ka dators, kas jums pieder, kuru esat iestatījis un fiziski glabājat mājās, ir vienīgais serveris, kuram varat pilnībā uzticēties, it īpaši, ja to izmanto tādas sensitīvas informācijas kā kriptogrāfiskās atslēgas, personas dati vai Bitcoin glabāšanai. Daudzi šo iespēju izmanto daudz ērtāk, nekā izmanto tādu pakalpojumu sniedzēju kā Dropbox.

Citos gadījumos nozīme varētu būt arī sniegumam. Ja personīgā mūzikas un filmu bibliotēka ir pārāk liela klēpjdatoram, saglabājot to mākonī, tas nozīmē, ka jācīnās ar lēnu interneta ātrumu. Interneta pārtraukums mājās arī liegtu piekļuvi jūsu filmām.

Šeit ir dažas idejas, ko darīt ar mājas serveri:

1. Uzglabājiet personiskos failus

Varat koplietot datus servera cietajā diskā ar visu, ko vēlaties. Tas varētu būt ērti, ja vēlaties failus padarīt pieejamus citiem, neapmeklējot Dropbox. Jūs to varat arī ierobežot, attiecinot to tikai uz datoriem mājas tīklā, padarot failu koplietošanu vienkāršu starp ģimenes locekļiem. Ātruma uzlabojumi būs pamanāmi, īpaši lieliem failiem.

Kā alternatīva pilna izmēra serverim daži ārējie cietie diski var darboties arī kā “tīklam pievienota krātuve”.

Grūtības
Izmaksas
Privātums
$ $ $

2. Vietnes uzturēšana personīgā vietnē

Ja vien jums nav miljonu seansu mēnesī vai nedzīvojat pasaules malā, jebkurš vecais klēpjdators darbosies līdzīgi jūsu mākoņa pakalpojumu sniedzējam. Kaut kas līdzīgs WordPress vai Jekyll vietnei jums neko nemaksās un darbosies labi. Tas ir lieliski piemērots, lai mitinātu jūsu kontaktinformāciju, šifrēšanas atslēgas un saites uz jūsu sociālo mediju. Un jūs to varat viegli palaist arī kā sīpolu vietni!

Grūtības
Izmaksas
Privātums
✱✱USD

3. Izmantojiet SecureDrop

Ja jums ir nepieciešams droši un anonīmi pieņemt failus, piemēram, kā žurnālistam, jūs atradīsit SecureDrop ļoti noderīgu. SecureDrop ir kā mirusi pastkastīte mežā, kurai ikviens var anonīmi pievienot failus. Varat arī izmantot SecureDrop, lai sazinātos ar saviem avotiem. Kaut arī programmatūru var droši lietot arī mākonī, ja tā ir instalēta mašīnā fiziski netālu no jums, ir vieglāk paļauties, ka neviens to nav sagrozījis..

Grūtības
Izmaksas
Privātums
✱✱✱USD

4. Jums ir savs tērzēšanas serveris

Jāatzīst, ka ziņapmaiņas pakalpojums Jabber / XMPP pēdējos gados ir zaudējis ievērojamu lietotāju daļu, galvenokārt tā slikto veiktspējas dēļ mobilajās ierīcēs. Bet patiesība ir tāda, ka neviens cits ziņojumapmaiņas protokols neatbilst visiem nosacījumiem, lai tiktu labi pārbaudīti, labi auditēta šifrēšana un darboties bez trešās puses izmantošanas. Ja vēlaties ne tikai tērzēt, bet arī aizsargāt metadatus, Jabber ir tas ceļš. To var palaist arī caur sīpolu serveri.

Grūtības
Izmaksas
Privātums
✱✱USD

5. Palaidiet savu e-pasta serveri

Ja jums izdodas palaist savu pasta serveri, jūs esat tikpat smags kā privātuma aizstāvis. Sakarā ar surogātpastu izplatību ir ļoti grūti iegūt e-pastus no sava servera. Arī šifrēšanas protokolu pareiza konfigurēšana nav vienkārša. Balsti jums!

Grūtības
Izmaksas
Privātums
✱✱✱✱✱$ $ $

6. Izveidojiet pats savu VPN

Mājas VPN galvenokārt atšķiras no komerciālā VPN sniedzēja ar to, ka ir tikai viena servera atrašanās vieta: jūsu mājas. Ja jums ir savs VPN, varat droši pārlūkot tīmekli no jebkuras vietas, ja vien jūs uzticaties savam mājas ISP. Tomēr jūsu trafiks netiks sajaukts ar citu personu, kas nozīmē, ka dažas komerciālā VPN privātuma priekšrocības nav. Jums arī pietrūks lietotāju saskarnes (UI) un visu jūsu ierīču lietotņu, taču mājas VPN var palīdzēt attālināti piekļūt personīgajiem failiem un IoT ierīcēm..

Grūtības
Izmaksas
Privātums
✱✱✱USD

7. Palaidiet Tor mezglu

Atkarībā no jūsu vēlmes dot ieguldījumu Tor tīklā un tā likumības jūsu mājas jurisdikcijā, jūs varat konfigurēt savu Tor mezglu kā releju vai izejas mezglu. Ja tas ir izejas mezgls, jūs ļaujat citiem izmantot jūsu mājas tīklu, lai pārlūkotu internetu tā, it kā tas būtu viņu pašu. Tas viņiem palīdz būt anonīmiem. Ja tas ir tikai relejs, tad jūs joslai platumu ziedojat tīklam, bet visa trafika uz mājām un ārpus tām ir šifrēta.

Grūtības
Izmaksas
Privātums
$ $ $

8. Iestatiet Bitcoin mezglu

Ja jums pieder Bitcoin un jūs uztrauc tas, vai tiek ievēroti Bitcoin noteikumi, varat iestatīt Bitcoin mezglu. Tādā veidā, neuzticoties citiem, varat pārbaudīt, cik daudz Bitcoin ir un vai tos visus iztērē to likumīgie īpašnieki. Ja saņemat Bitcoin kā maksājumu, varat izmantot savu mezglu, lai pārbaudītu, vai līdzekļi ir ieradušies jūsu makā. Ļoti viegli ir aizbraukt arī aiz Tor.

Grūtības
Izmaksas
Privātums
$ $

9. Palaidiet zibens mezglu

Ja jūs regulāri veicat un saņemat mazus Bitcoin maksājumus, Zibens mezgls palīdzēs jums ievērojami palielināt to ātrumu un samazināt to izmaksas. Lai palaistu Lightning mezglu, jums būs nepieciešams arī Bitcoin mezgls, bet ļoti maz papildu krātuves vai skaitļošanas jaudas. Tāpat kā daudzus citus pakalpojumus, arī šo mezglu var palaist aiz Tor.

Grūtības
Izmaksas
Privātums
USD

Mājas serveris ir jautrs veids, kā uzzināt par internetu

Mājas servera iegūšana var būt lieliska mācību pieredze. Instalējot jaunu operētājsistēmu vecajā datorā, iemācoties izmantot komandrindu un konfigurējot serverus, konfigurācijas failus un programmatūru, jūs redzēsit, kā darbojas internets, ievērot dažus privātuma un decentralizācijas principus un parasti vienkārši parādīt cik badass tu esi.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map