5 izplatītas lietotnes, kas apdraud jūsu privātumu – vai jūs to lietojat?

Lietotnes, kas ļaunprātīgi izmanto jūsu privātumu.IlluminiPhone: tālrunis redz visu, ko jūs darāt, pārliecinieties, ka tas nesaprot.

Tā kā šodien ir pieejams ļoti daudz lietotņu, gandrīz ikvienam ir sava veida personas dati tiešsaistē. Iespējams, jūs to neapzināsities, taču, iespējams, jūsu lietotnes pakļauj jūsu privātumu. Uzņemtos fotoattēlus, nosūtītās ziņas un pat precīzu jūsu atrašanās vietu var savākt un pārdot peļņas gūšanai.

5 veidu lietotnes, kas kaitē jūsu privātumam

Nekļūstiet par neziņu. Īss pārskats par dažām izplatītām lietotnēm, kas ir atklājušas un, iespējams, pārdod jūsu privāto informāciju.

1. Kvēldiega un cita perioda izsekotāji

Jebkurai informācijai, kuru jūs varat izsekot, būtu jāuzskata par sensitīvu, taču potenciāli invazīvajai informācijai par cilvēka menstruālo ciklu vienmēr jābūt privātai..

Diemžēl tas neattiecas uz periodiskajiem izsekotājiem, piemēram, Glow, kurš pirms dažiem gadiem tika izstumts no tā, ka privātuma iestatījumi ir tik vāji, ka praktiski ikviens, kam ir dators un dažas stundas rezerves, varēja piekļūt un mainīt personas e-pastu, pārbaudīt lietotāja reģistrēto seksuālo vēsturi. un cita intīma informācija.

Kad Consumer Reports pētnieks publiskoja savus atklājumus, uzņēmums Glow ātri atjaunināja viņu privātuma iestatījumus un izlaida atjauninātu savas lietotnes versiju.

Neatkarīgi no tā, vai uzņēmums jau iepriekš bija informēts par šīm ievainojamībām (vai par tām rūpējās), tiks parādīts, cik maz tiek ņemti vērā privātuma protokoli, kad runa ir par lietotnes mārketingu..

2. Pamata noderīgas lietotnes, piemēram, spilgtākā lukturītīte

Jūs domājat, ka vienkāršām lietotnēm ar vienu funkciju nebūtu jāpiekļūst informācijai, piemēram, jūsu fotoattēliem, e-pasta ziņojumiem vai kontaktpersonām, taču jūs kļūdāties. Populārā komunālo pakalpojumu lietotne “Spilgtākais lukturītis” pirms dažiem gadiem izšķīrās par FTK prāvu saistībā ar apgalvojumiem, ka tā apkopo lietotāja GPS atrašanās vietu un unikālo ierīces identifikatoru, ko pēc tam pārdod trešajām personām.

Pat pēc šī skandāla parādīšanās (apžēlojot pun) cilvēki turpināja lejupielādēt lietotni, dodot uzņēmumam vieglu iespēju nopelnīt naudu, privāti piesūcot datus fonā. Runā par cilvēku atstāšanu tumsā.

Pro padoms: lielākajā daļā tālruņu ir iebūvētas lukturīši, padarot šīs privātumu nepieredzējušās lietotnes novecojušas.

3. Starbucks un dažādas lojalitātes lietotnes

Lai gan lietotne Starbucks ļauj vieglāk pasūtīt dubultā augsto frappuccino ar svītru kanēļa pulvera, neprecizējot jūsu vārdu, tā tika paredzēta ļoti jutīgas informācijas, piemēram, jūsu paroles un e-pasta, glabāšanai, izmantojot HTTP, nevis HTTPS, kas būtībā ne tikai atstāj jūsu priekšējās durvis ir atslēgtas, tās atstāj plaši atvērtas.

Lai pievienotu apvainojumu savainojumiem, šis neuzmanīgais drošības pasākums kļūst vēl bīstamāks, ja lietotnē glabājat kredītkartes informāciju. Iedomājieties, ka izmantojat savu lietotni, lai samaksātu par savu moku, kamēr kāds fonā klusi ņem vērā jūsu kredītkarti. Baisa doma.

4. MeetMe, AffairD un citas iepazīšanās lietotnes

It kā jau nebūtu pietiekami grūti ievadīt savu personisko informāciju iepazīšanās lietotnē, tagad jums jāuztraucas par to, ka šī sensitīvā informācija tiek savākta, analizēta un pēc tam pārdota. Tādas populāras iepazīšanās lietotnes kā MeetMe, kas prasa lietotājiem ievadīt reliģiju, vecumu, etnisko piederību, seksuālo orientāciju un citu, izveido katra lietotāja slepenu ID un pēc tam šo informāciju masveidā nosūta datu firmām – lietotājam nekad nezinot vai nepiekrītot..

Vēl viena iepazīšanās lietotne AffairD sniedz lietotājiem arī vairāk, nekā viņi ir kaulējušies. Pārraidot ļoti personisku datu paketes, izmantojot HTTP, lietotne “bez virknēm” atstāj iespaidu praktiski ikvienam. Jūsu vārds, e-pasts, paroles utt. Ir atvērti.

5. Katrs fitnesa izsekotājs. Kādreiz.

Tas ir dīvains laiks, kad apdrošināšanas kompānijas sāk piedāvāt atlaides cilvēkiem, kuri pērk fitnesa izsekotājus. No pirmā acu uzmetiena izskatās, ka apdrošināšanas kompānijas mudina klientus izmantot fitnesa izsekotāju priekšrocības, lai tie kļūtu aktīvāki – un, jā, noteikti ir korelācija starp veselīgākiem patērētājiem un zemākiem apdrošināšanas riskiem, bet patiesais iemesls, kāpēc viņi vēlas, lai klienti izsekotu viņu fitnesa paradumiem ir vienkāršs: dati.

Neskaitāmi testi ir parādījuši, ka gandrīz katram fitnesa izsekotājam tirgū (pat kārotajam Apple Watch) ir vismaz dažas privātuma nepilnības. Tādi populāri izsekotāji kā FitBit, Vivosmart un Jawbone ne tikai atklāj lietotāja precīzu GPS atrašanās vietu, bet arī izmanto vājākus drošības iestatījumus, kas padara jūsu informāciju neaizsargātāku. Kaut arī Apple Watch neapšaubāmi nodrošina vislabāko vispārējo drošības paketi, tika atklāts, ka tā piedāvā atjauninājumus, izmantojot daudz mazāk drošu HTTP pretstatā HTTPS, atstājot jūsu privātumu atklātu, kaut arī īslaicīgi. Pat neskatoties uz to, galva un pleci ir virs citām lietotnēm, kas attiecas uz konfidencialitāti.

Kā lietotnes datus saglabāt privātus.

4 veidi, kā cīnīties un saglabāt savas privātās lietas privātas

2016. gada pētījumā tika aplūkoti viedtālruņu iegūtie dati. Android lietotājiem visbiežāk kopīgotie dati ir personas e-pasta adrese, savukārt iPhone tālruņiem tie ir personas GPS dati. Jebkurā gadījumā tiek pārdota jūsu informācija, un tāpēc jūs varat palīdzēt jums aizsargāt.

1. Turiet ieslēgtu savu VPN

Ātrs un ērts veids, kā palīdzēt aizsargāt jūsu privātumu, ir vienmēr uzturēt ieslēgtu VPN. VPN nodrošinās jūsu tīkla aizsardzību, automātiski šifrēs trafiku, izmantojot HTTPS, un neļaus snoopiem un trešajām pusēm nolaupīt jūsu sistēmu..

2. Pārbaudiet, kam var piekļūt jūsu lietotnes

Vai nezināt, kurām lietotnēm ir piekļuve jūsu Google kontam? Dodieties uz Google drošības lapu, ritiniet uz leju līdz “Savienotās vietnes & Lietotņu saite un pārbaudiet, kurām lietotnēm ir piekļuve jūsu e-pastam. Turpmāk jūs varat izvēlēties un izvēlēties, kuras lietotnes vēlaties saglabāt un kuras mest. Jūs varētu būt pārsteigts, kurām lietotnēm ir piekļuve.

3. Izmantojiet viltotu e-pasta kontu

Turklāt, ievadot personisko informāciju, jūsu interesēs var būt sekundārā e-pasta konta izveidošana. Tādā veidā, ja jūsu informācija tiek apdraudēta, to nekad nevar izsekot jums.

4. Atjauniniet savas lietotnes

Visbeidzot, padariet to par ieradumu pastāvīgi atjaunināt savas lietotnes. Papildus jaunām funkcijām un pakalpojumiem, kas tiek pastāvīgi piedāvāti, lietotņu atjauninājumi nodrošina drošāku un labāku pieredzi.

Šī stāsta morāle? Nekad neuzņemieties, ka uzņēmumam ir prātā jūsu intereses. Un tikai tāpēc, ka lietotne ir bezmaksas, nenozīmē, ka jūs par to nemaksājat citā veidā.

Secinājums: rūpējieties par savu privātumu, jo nevarat uzticēties uzņēmumiem, ka viņi to izdarīs jūsu vietā

Diemžēl uzņēmumi vienmēr nosver, vai lietotnes pieejamībai ir vērts upurēt tās privātumu, un dažos gadījumos viņiem nepieciešama pilnīga katastrofa (sk. Snapchat), lai viņi veltītu laiku sava drošības trūkumu novēršanai..

Labās ziņas ir tādas, ka Apple paziņoja, ka pagājušā gada beigās viņi sāks pieprasīt lietotnēm lietot HTTPS pēc noklusējuma; dažus mēnešus vēlāk sekoja Google. Kaut arī HTTPS lēnām kļūst par normu, ne visas lietotnes ievēro noteikumus.

Bet mēs vēl neesam atradušies no tumšajiem privātuma laikmetiem. Kā saka: ja lietotne ir bezmaksas, jūs, iespējams, maksājat par to citā veidā.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me