Powiadomienia, których nie można zhakować: Zaszyfrowanie Facebooka za pomocą klucza PGP jest łatwe

Zaszyfruj Facebooka za pomocą klucza PGP


Twoje konto na Facebooku jest cenne. Zawiera prywatne czaty, listę osobistych połączeń, a jeśli używasz aplikacji Messenger do wysyłania pieniędzy, możesz nawet połączyć je z kontem bankowym.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe pomoże chronić twoje konto, ale jest nowa funkcja, która działa jako jeszcze silniejsza ochrona: zaszyfrowane powiadomienia OpenPGP (GPG lub PGP).

Co to jest szyfrowanie PGP i dlaczego nie wszyscy go używają?

PGP i jego implementacja Open Source, OpenPGP, są złotym standardem w protokołach szyfrujących i oba są dobrze ugruntowane i poddane audytowi.

Niestety protokoły nie zyskały akceptacji głównego nurtu. Być może dlatego, że OpenPGP jest powszechnie krytykowany za swoje wady, w szczególności stromą krzywą uczenia się i brak idealnej tajemnicy przekazywania.

Mimo to PGP to doskonały sposób na zabezpieczenie twoich danych, a nowe zaszyfrowane powiadomienia Facebooka to idealne miejsce dla początkujących, którzy chcą wzmocnić swoją obronę online.

Oto jak zwiększyć bezpieczeństwo Facebooka w 3 prostych krokach:

1. Wygeneruj swój unikalny klucz PGP

Najpierw utwórz klucz PGP z tej listy polecanych klientów PGP. Zalecany jest klucz o długości co najmniej 2048 bitów.

Powiąż swój nowy klucz PGP z adresem e-mail, którego używasz na Facebooku, a następnie ustaw datę ważności. Natychmiast utwórz certyfikat odwołania, na wypadek zgubienia lub kradzieży klucza.

Zdobądź klucz PGP na Facebooku

2. Prześlij swój klucz PGP na Facebook

Pod Ustawienia Facebooka idź do Bezpieczeństwo i przejdź do Klucz publiczny (lub użyj tego bezpośredniego linku).

Wróć do swojego klienta PGP i znajdź swój klucz, a następnie wybierz Wyeksportuj klucz publiczny.

Skopiuj i wklej klucz w polu udostępnionym przez Facebook (patrz poniżej) i zaznacz pole oznaczone Użyj tego klucza publicznego.

Uwaga: Twój klucz publiczny będzie również wyświetlany w Twoim profilu, w obszarze Kontakt i podstawowe informacje.

Zabezpiecz Facebooka kluczem PGP

3. Użyj klucza PGP, aby otrzymywać zaszyfrowane powiadomienia

Teraz, gdy otrzymasz powiadomienie z Facebooka, będzie ono szyfrowane za pomocą Twojego klucza PGP.

Oznacza to, że tylko Ty będziesz mógł czytać powiadomienia na Facebooku. Nikt inny, w tym Twój dostawca poczty e-mail lub rząd, nie może ich zobaczyć. Tutaj możesz ustawić rodzaj powiadomień, które chcesz otrzymywać z Facebooka.

Szyfrowanie powiadomień z Facebooka chroni twoją prywatność, ale, co ważniejsze, znacznie trudniej jest komukolwiek zaatakować twoje konto, przechwytując twój e-mail i prosząc o zresetowanie hasła z Facebooka.

Szyfruj powiadomienia z Facebooka

Żądanie zresetowania hasła do przejętego konta e-mail to powszechny sposób włamania się do profilu na Facebooku. Ale każdy, kto spróbuje skorzystać z tej metody dostępu do konta na Facebooku zabezpieczonego kluczem PGP, zostanie powitany zaszyfrowaną wiadomością, taką jak ta poniżej.

Klucz PGP na Facebooku

Zaszyfruj Facebooka za pomocą klucza PGP i chroń się online

Po zaimportowaniu PGP na Facebooku możesz sprawdzić odcisk palca, odwiedzając ten post. W przyszłości, gdy otrzymasz wiadomość e-mail z Facebooka, Twój klient e-mail szybko poinformuje Cię, czy podpis się wyewidencjonuje (czy nie).

Szyfrowanie e-maili z Facebooka ma jeszcze jedną zaletę. Ponieważ wszystkie wiadomości są podpisane kryptograficznie, łatwo jest stwierdzić, które z nich są autentyczne, a które są wiadomościami typu phishing.

Pamiętaj: bądź bezpieczny online! Zawsze używaj ochrony!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map