Microsoft atakuje Azję za pomocą nowego centrum cyberprzestępczości

Microsoft zintensyfikował walkę z przestępczością internetową, otwierając nowe globalne centrum satelitarne cyberprzestępczości w Singapurze.

Nowe centrum dołącza do Tokio i Pekinu jako trzeci satelita w okolicy i piąty ogólnie, ponieważ Microsoft rozszerza swoją bazę w Waszyngtonie i Berlinie.

Głównym celem nowego satelity będzie wspieranie walki z przestępczością internetową na obszarze geograficznym, który szybko staje się siedliskiem hakerów. Koncentrując się szczególnie na ochronie zasobów Microsoft, będzie dążyć do złośliwego oprogramowania i botnetów.

Obiekt pożyczy swoje usługi krajom Azji Południowo-Wschodniej i Oceanicznym, w tym Indiom, Korei Południowej, Australii i Nowej Zelandii.

Przemawiając w poniedziałek na konferencji prasowej Richard Boscovich, zastępca radcy prawnego Microsoftu w dziale przestępstw cyfrowych, powiedział:

„Jednym z powodów, dla których otwieramy centrum, szczególnie tutaj jest to, że Singapur jest jednym z głównych centrów finansowych na świecie.

Wiele pieniędzy pochodzi z Singapuru, jest to stosunkowo bogaty naród, a przestępcy podążają za nimi.

Zajmują się kradzieżą ”.

Poświęcony walce z cyberprzestępczością

Bosco, jak woli być znany, wyjaśnił również, w jaki sposób zespół ściśle współpracuje z Interpolem – który ma centrum zajmujące się zwalczaniem cyberprzestępczości zlokalizowanym w tym obszarze – i będzie to nadal robić, gdy obiekt zostanie oficjalnie otwarty w kwietniu.

Ponadto Bosco wyjaśnił również, w jaki sposób Microsoft zdecydował się na atak na Azję, mówiąc, że obszar ten rozwija się gwałtownie w sektorze IT, co miało efekt domina polegający na zwiększeniu uwagi hakerów i innych cyberprzestępców nastawionych na zysk:

„Patrzymy na cyberprzestępców jako ludzi biznesu i podążają za [wschodzącymi rynkami], które są dochodowe ekonomicznie”.

Zauważył, ilu użytkowników komputerów w regionie nie ma nastawienia do bezpieczeństwa, co czyni ich szczególnie podatnymi na cyberprzestępców. Nowy obiekt zbada zatem złośliwe oprogramowanie dla regionu i inne zagrożenia.

Według Keshav Dhakada, regionalnego dyrektora Microsoftu ds. Przestępstw cyfrowych w Azji, centrum Singapuru będzie działało pod kontrolą cyfrowej jednostki przestępczej Microsoftu, działającej głównie jako jednostka wsparcia..

Globalna jednostka ds. Przestępstw cyfrowych w firmie technologicznej, która współpracuje z partnerami branżowymi, dostawcami usług internetowych i organami ścigania, obejmuje ponad 100 prawników, inżynierów, śledczych i analityków kryminalistycznych oraz badaczy danych z Europy, Bliskiego Wschodu i Azji.

Współpracuje również z komputerowymi zespołami reagowania kryzysowego (CERT), oferując bezpłatny dostęp do programu Cyber ​​Threat Intelligence Program, który przetwarza i analizuje ponad 500 milionów transakcji dziennie pod kątem infekcji złośliwym oprogramowaniem. Zapewnia również szkolenia dla partnerów zewnętrznych.

S. Iswaran, drugi minister Singapuru do spraw wewnętrznych, handlu i przemysłu, powiedział, że kraj ten przedstawił „naturalny cel dla cyberprzestępców” ze względu na jego status jako dużego centrum biznesowego dla wielu międzynarodowych firm.

Potwierdził, w jaki sposób w ciągu ostatnich kilku lat atakowane były strony internetowe firm i rządów, i zasugerował, że liczba ataków może wzrosnąć w przyszłości, gdy Singapur będzie prosperować.

Powitając nowe centrum satelitarne cyberprzestępczości Microsoft, Iswaran powiedział:

„Wymiana wiedzy specjalistycznej i informacji za pośrednictwem partnerstw międzybranżowych i publiczno-prywatnych jest podstawą każdego skutecznego ekosystemu bezpieczeństwa cybernetycznego. Bardzo ważne jest, abyśmy stworzyli środowisko zaufania, w którym sieci mogą szybko udostępniać informacje wywiadowcze, a organizacje partnerskie mogą omawiać środki mające na celu zapobieganie zagrożeniom lub zapobieganie podobnym incydentom ”

Tymczasem Microsoft pozostanie skoncentrowany gdzie indziej, nawet gdy nowy hub otworzy się dla biznesu.

Bosco podkreślił Chiny i wysoki wskaźnik infekcji wśród maszyn w kraju, który, jak powiedział, był spowodowany przede wszystkim rozprzestrzenianiem pirackiego oprogramowania, w tym własnych systemów operacyjnych Microsoftu:

„W Chinach istnieje ogromna liczba infekcji, a wynikiem naszych badań było to, że pochodzi z niezabezpieczonego łańcucha dostaw.

To, co się dzieje, powoduje zarażenie wielu osób z powodu samego zakupu komputera z zainstalowanym złośliwym oprogramowaniem. Czasami to nie wszystko, jest wyposażony we wszystkie funkcje, takie jak automatyczne aktualizacje i zapory ogniowe wyłączone.

W chwili, gdy umieścisz go w Internecie, nawet jeśli nie zostaniesz zarażony, w ciągu kilku godzin zostaniesz zarażony, po prostu kaskadowo i dzięki temu zobaczysz ogromną liczbę infekcji w Chinach ”.

Polecane zdjęcie: Gajus / Dollar Photo Club

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me