Kaspersky widzi okazję w Internecie zagrożeń

kaspersky internet rzeczy internet zagrożeń


Prezes i dyrektor generalny Kaspersky Lab Eugene Kaspersky był w Bostonie w zeszłym tygodniu, aby świętować 10. rocznicę swojej firmy w Stanach Zjednoczonych.

Będąc tam, rozmawiał z The Boston Globe o tym, jak postrzega kraj wolny jako wielką szansę dla firmy, którą współzałożił z byłą żoną Natalią Kasperską w 1997 roku.

Były student kryptografii dostrzega wartość biznesową w szybkim przejściu do Internetu przedmiotów, ponieważ coraz więcej urządzeń dodaje łączność internetową do swoich zestawów funkcji.

Chociaż rozprzestrzenianie się w sieci telewizorów, lodówek i smartfonów oferuje nową sprzedaż producentom i prawdopodobnie interesujące nowe funkcje dla konsumentów, otwierają one również zupełnie nowy świat potencjalnej cyber ruiny i inwazji na prywatność dla każdego, kto niefortunnie zostanie złapany przez słabo chronioną produkt.

Podczas wywiadu z The Globe, Kaspersky podzielił myśli, które często widzimy wyrażane w społeczności bezpieczeństwa IT – że rośnie świadomość problemów bezpieczeństwa, ale osoby, korporacje i kraje boją się, nie są w stanie pojąć, jak rozwiązać swoje obawy.

Powiedział, że najważniejsze problemy polegają na tym, że kraje nie opracowały skutecznych strategii radzenia sobie z zagrożeniami, na jakie napotykają, a tam, gdzie dostępna jest inteligencja, niechętnie dzielą się nią z sąsiadami.

W świecie biznesu Kaspersky wskazał na ustawodawstwo jako dodatkowy potencjalny problem. Chociaż istnieją bardzo dobre powody, dla których branże takie jak służba zdrowia mają ścisłe przepisy dotyczące prywatności, to samo, powiedział, stanowi wyzwanie, jeśli chodzi o aktualizację bezpieczeństwa systemów.

Inną obawą w świecie korporacyjnym, według Kaspersky, jest brak specjalistów ds. Bezpieczeństwa informacji zatrudnionych przez większość firm.

Takie spostrzeżenie nie jest oczywiście nowością. Branża od lat podkreśla potrzebę zatrudnienia bardziej wykwalifikowanych pracowników ochrony, ale zaradzenie tej sytuacji nie będzie łatwe. Nawet największa korporacja stara się rekrutować, szkolić i utrzymywać kandydatów o wymaganych standardach z powodu globalnego niedoboru dostępnych talentów – sytuacja ta wydaje się pogarszać, a nie poprawiać z każdym rokiem.

Więc jaka jest odpowiedź?

Uznając fakt, że powstrzymanie cyberprzestępców było niemożliwe, dość uproszczony pogląd Kaspersky’ego, biorąc pod uwagę wyzwania związane z rekrutacją, polega na tym, że firmy „zwiększają koszt hacka niż ewentualne szkody”.

Aby to osiągnąć, powiedział, że należy zwiększyć bezpieczeństwo, aby utrudnić wykonywanie ataków, czasochłonność i ostatecznie droższe dla sprawców.

Podczas gdy największe firmy mogą przyciągnąć najlepszych talentów, a średnie firmy prawdopodobnie mają możliwość zatrzymania rosyjskiej firmy zajmującej się wykrywaniem złośliwego oprogramowania, rozwiązanie dla mniejszych firm i osób fizycznych jest trudniejsze do wykrycia.

Dni, w których można było bezpiecznie założyć, że złośliwe oprogramowanie, ataki phishingowe i ataki ukierunkowane były czymś, o czym musieli się martwić tylko duzi chłopcy.

Naruszone są nawet najmniejsze firmy, a koszty mogą być katastrofalne, polegające na stracie godzin, kosztach sprzątania, naprawach, aw niektórych jurysdykcjach sankcje prawne za utratę danych.

Tak zwany Internet zagrożeń firmy Kaspersky nie zmieni rzeczy na lepsze. Wręcz przeciwnie, dodanie większej liczby urządzeń podłączonych do Internetu w miejscu pracy zwiększy tylko wyzwania i zagrożenia, z jakimi boryka się codziennie, zwłaszcza w tych organizacjach, które już zmagają się z zasadami dotyczącymi własnych urządzeń (BYOD) i innymi problemami spowodowanymi przez adopcję pracowników „shadow IT”.

Użytkownicy domowi również nie poradzą sobie znacznie lepiej – biorąc pod uwagę to, jak już widzieliśmy schłodzonego bota spamowego i wszechwidzące, wszystko słyszące telewizory – jak myślisz, ile czasu minie, zanim monitor fitness określi koszty polisy ubezpieczeniowej i że nowy błyszczący zegarek dzieli się mniej z tobą niż z firmą, która go zaprojektowała?

Z pewnością istnieje możliwość w Internecie zagrożeń, ale pytanie brzmi… kto naprawdę może skorzystać?

Polecane zdjęcie: viperagp / Dollar Photo Club

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map